Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα την έκδοση λογισμικού R1BA038,η οποία λογικά θα γινει διαθέσιμη για τα περισσότερα customisations εντός Νοέμβρη!

 

Η έκδοση της κάμερας είναι αναβαθμισμένη από 2.2 σε 2.4..Για να δούμε μήπως υπάρχει περαιτέρω βελτίωση της ποιοτητας..Το πρωί θα τραβήξω καποιες λίγες ενδεικτικές φωτό για να δούμε αν υπάρχει βελτίωση!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση και από μένα... Μπορείτε να τραβήξετε φωτογραφία πατώντας το μπροστινό κουμπί (αυτό που είναι στο κέντρο του πολυπλήκτρου) :worry: ?

 

Ναι γίνεται, απλά δεν μπορείς να εστιάσεις εσύ όπως θέλεις, το κάνει αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται, απλά δεν μπορείς να εστιάσεις εσύ όπως θέλεις, το κάνει αυτόματα.

 

ok! αυτό ήθελα να μάθω.. ευχαριστώ :rolleyes:.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την έκδοση λογισμικού R1BA038,η οποία λογικά θα γινει διαθέσιμη για τα περισσότερα customisations εντός Νοέμβρη!

 

Η έκδοση της κάμερας είναι αναβαθμισμένη από 2.2 σε 2.4.

 

1.Οταν κανουμε αναβαθμιση λογισμικου στα Σ.Ε., χανουμε δεδομενα οπως π.χ. τηλ καταλογο κλπ, οπως γινεται στα Νοκια που χανονται ολα?

2. Που εμφανιζεται η καρτα μνημης, σε πoιο μενου?..

3. Και κυριοτερο! Δεν χρησιμοποιω διαφορες π@π@ριες του τυπου vodafone live, mms, ουτε gprs ενεργοποιημενο ειχα ποτε...Θελω να μπαινω στο internet ΜΟΝΟ με WIFI, οπως με το Ν95, ΧΩΡΙΣ να μεσολαβει η vodafone. Απλα να συνδεομαι απο οποιοδηποτε hotspot ή ασυρματο router (οπως στο σπιτι μου) και τιποτε αλλο....Ουτε χρεωσεις, ουτε τιποτα....Γινεται; Και με ποιο τροπο;

p.s.1. Παντως εμενα το πληκτρολογιο μια χαρα μου φαινεται..:)

p.s.2. Και τα θεματα απο το κ800 που ειχα παροπλισμενο, πολυ ωραια κατσανε και στο c905..!

Link to comment
Share on other sites

1.Οταν κανουμε αναβαθμιση λογισμικου στα Σ.Ε., χανουμε δεδομενα οπως π.χ. τηλ καταλογο κλπ, οπως γινεται στα Νοκια που χανονται ολα?

2. Που εμφανιζεται η καρτα μνημης, σε πoιο μενου?..

3. Και κυριοτερο! Δεν χρησιμοποιω διαφορες π@π@ριες του τυπου vodafone live, mms, ουτε gprs ενεργοποιημενο ειχα ποτε...Θελω να μπαινω στο internet ΜΟΝΟ με WIFI, οπως με το Ν95, ΧΩΡΙΣ να μεσολαβει η vodafone. Απλα να συνδεομαι απο οποιοδηποτε hotspot ή ασυρματο router (οπως στο σπιτι μου) και τιποτε αλλο....Ουτε χρεωσεις, ουτε τιποτα....Γινεται; Και με ποιο τροπο;

p.s.1. Παντως εμενα το πληκτρολογιο μια χαρα μου φαινεται..:)

p.s.2. Και τα θεματα απο το κ800 που ειχα παροπλισμενο, πολυ ωραια κατσανε και στο c905..!

 

1)Παλιότερα δε χανόνοτουσαν.Πλέον,προκειμένου να αντιμετωπιστούν τυχόν διάφορα προβλήματα από εγκατάσταση λογισμικού η οποία δεν ‘‘κάθεται‘‘ καλά,διαγράφονται τα πάντα!Πήγαινε στο http://www.fjsoft.at/en/ και κατέβασε το πρόγραμμα MyPhoneExplorer!Δημιουργεί αντίγραφα ασφαλείας(και όχι μόνο)για ό,τι έχεις μέσα στο τηλέφωνο(ή και στην κάρτα μνήμης,ακόμη και στην SIM)αποθηκευμένο!

 

2)Στο μενού Πολυμέσα εμφανίζονται συνολικά τα περιεχόμενα τηλεφώνου και μνήμης.Για να δεις αποκλειστικά τα περιεχόμενα μνήμης(ή τα περιεχόμενα τηλεφ'ωνου)πήγαινε Organiser,Διαχείριση αρχείων και μετά θα δεις 3 καρτέλες(όπως στο μενού ρυθμίσεις).Πίεσε το πολυπλήκτρο δεξιά και θα εμφανιστούν τα περιεχόμενα της κάρτας μνήμης.

 

3)Καταρχήν,διέγραψε τυχόν λογαριασμούς για live και λοιπά!Εγώ έχω ορίσει όταν είμαι εντός εμβέλειας του router μου να συνδέεται αυτόματα!Το έχω ορίσει ως αγαπημένο!Στο wi-fi της σχολής μου πάντως χτες με το που το εντόπισε το δίκτυο και συνδέθηκε σ’αυτό,συνδεόμουν κανονικά μέσω αυτού!Δεν έκανα επομένως κάποιες πρόσθετες ρυθμίσεις! :confused:

 

 

Υ.Γ. 1:Όποιος με ρωτάει αν είναι καλό να το αγοράσει,τον ρωτάω πρώτα αν γράφει μηνύματα!Αν ναι,τον αποθαρρύνω....Λυπάμαι παιδιά,αλλά τα πλήκτρα του είναι πάρα πολύ χάλια!!!:mad: Μόνο αυτό το μελανό σημείο βρήκα βασικά!Να προσθέσω ότι το λογισμικό του είναι εντελώς απροβλημάτιστο!Μόνο μια επανεκκίνηση έκανε χτες βράδυ ενώ περνούσα κάτι ρυθμίσεις και έγραφα πολύ γρήγορα,οπότε τά’φτυσε το έρμο!!Αλλά γενικά,το παραμικρό πρόβλημα!Ώριμο το λογισμικό του και δεν το περίμενα!Νέα πλατφόρμα και στρωμένη....Μήπως πήραν τα κεφάλια των προηγούμενων προγραμματιστών;; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. 1:Όποιος με ρωτάει αν είναι καλό να το αγοράσει,τον ρωτάω πρώτα αν γράφει μηνύματα!Αν ναι,τον αποθαρρύνω....Λυπάμαι παιδιά,αλλά τα πλήκτρα του είναι πάρα πολύ χάλια!!!:mad: Μόνο αυτό το μελανό σημείο βρήκα βασικά!

 

Βρε kotsianis, ξέρεις την άποψή μου για το τηλέφωνο αλλά μήπως υπερβάλλεις λίγο ρε συ; ΟΚ τα πλήκτρα του δεν είναι ό,τι καλύτερο αλλά εμένα δεν μου είχαν φανεί τόσο χάλια!

 

Να ξαναπώ κάτι προς όλους πάντως: προσέξτε το κάλυμμα του φακού της κάμερας, μαζεύει γρατζουνιές πολύ εύκολα. Άσχετα από την αίσθηση που σας δίνει, το κινητό δεν είναι για πολλά πολλά, είναι αρκετά εύθραυστο.

Link to comment
Share on other sites

Βρε kotsianis, ξέρεις την άποψή μου για το τηλέφωνο αλλά μήπως υπερβάλλεις λίγο ρε συ; ΟΚ τα πλήκτρα του δεν είναι ό,τι καλύτερο αλλά εμένα δεν μου είχαν φανεί τόσο χάλια!

 

Να ξαναπώ κάτι προς όλους πάντως: προσέξτε το κάλυμμα του φακού της κάμερας, μαζεύει γρατζουνιές πολύ εύκολα. Άσχετα από την αίσθηση που σας δίνει, το κινητό δεν είναι για πολλά πολλά, είναι αρκετά εύθραυστο.

 

Δεν ξέρω,μου φαίνονται χάλια τελείως....Τόσα κινητά έχουν περάσει απ’τα χέρια μου,1η φορά λέω τόσο κακά λόγια για πλήκτρα κινητού...Το θέμα είναι πως δεν είναι ελαττωματικό το κινητό..Δοκίμασα κι αλλα σε Πλαίσιο και Γερμανό-βιτρίνας,κανονικά,όχι dummies-και ήταν το ίδιο!Τόσο τα αλφαριθμητικά όσο και του slider μου φαίνονται 100% δύσχρηστα...Και ο σχεδιασμός των πλήκτρων του slider δεν είναι αισθητικά και ο καλύτερος..Τετράγωνα κουμπιά..Θα μπορούσαν κάπως αλλιώς να τα σχεδίαζαν...Το καπάκι της κάμερας δε μου έχει πάθει κάτι προς το παρόν(λογικό,2 ημερών κινητό)αλλά όντως φαίνεται πολύ επιρρεπές στις γρατσουνιές,δε χρειάζεται να το μαντέψει κάποιος! :)

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς smart contrast:

http://rapidshare.com/files/159600237/DSC00004.JPG

Με smart contrast:

http://rapidshare.com/files/159600238/DSC00005.JPG

 

http://rapidshare.com/files/159600239/DSC00006.JPG

http://rapidshare.com/files/159600241/DSC00007.JPG

http://rapidshare.com/files/159600244/DSC00010.JPG

http://rapidshare.com/files/159600245/DSC00011.JPG

 

Mε φλας σε εσωτερικούς χώρους με καλό φωτισμό(με χαροποιεί ιδιαίτερα που οι μηχανικοί ρύθμισαν τον αισθητήρα να είναι πάρα πολύ ευαίσθητος στις συνθήκες φωτισμού και ακόμη και σε περιβάλλοντα όπου κανένα κινητό δεν ενεργοποιεί φλας,το συγκεκριμένο το ανάβει!Ακόμη και όταν υπαρχει πολύς φωτισμός! :) )

 

http://rapidshare.com/files/159600242/DSC00008.JPG

http://rapidshare.com/files/159600243/DSC00009.JPG

 

Υ.Γ.:Οι παραπάνω φωτό είναι με την R1BA038 έκδοση λογισμικού,όπου ο driver είναι αναβαθμισμένος στην έκδοση 2.4 έναντι της 2.2 που υπάρχει στην R1ΒΑ034!Διαφορά πάντως δεν παρατήρησα σε κάτι,αν και δεν το πολυέψαξα για να πω την αλήθεια!Μπορεί απλά η αναβαθμισμένη έκδοση του driver να επιλύει bugs ή να βελτιώνει τη λειτουργικότητα της κάμερας και να μην έχει καμία σχέση με την απόδοση των φωτιγραφιών!Θα δειξει!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω αυτο με τα πληκτρα το βλεπω υπερβολη αλλα ειναι και πως καθεται και στο ματι του καθενα βεβαια.

για μενα και σε οσους το εδωσα να δοκιμασουν να γραψουν μηνυμα τους αρεσε,2 εκ των οποιως ειπαν,επιτελους ενα καλο πληκτρολογιο για μηνυματα,οχι ειρωνικα.

ολα τα slide ειναι ευθραυστα,για μενα δεν ειναι κινητα για να μπαινουν στην τσεπη τα slide,εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι ενω λεγαμε και λεγαμε το κινητο ειναι πολυ καλο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω αυτο με τα πληκτρα το βλεπω υπερβολη αλλα ειναι και πως καθεται και στο ματι του καθενα βεβαια.

για μενα και σε οσους το εδωσα να δοκιμασουν να γραψουν μηνυμα τους αρεσε,2 εκ των οποιως ειπαν,επιτελους ενα καλο πληκτρολογιο για μηνυματα,οχι ειρωνικα.

 

Καλό πληκτρολόγιο για μηνύματα, θεωρώ ότι είναι υπερβολή να το λέμε όσο και το να λέμε ότι είναι τόσο χάλια όσο λέει ο φίλος kotsianis.

 

ολα τα slide ειναι ευθραυστα,για μενα δεν ειναι κινητα για να μπαινουν στην τσεπη τα slide,εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι ενω λεγαμε και λεγαμε το κινητο ειναι πολυ καλο.

 

Σίγουρα τα sliders εξ ορισμού είναι πιο εύθραυστα από τα candybars, αλλά δεν μπορούμε να λέμε και ότι όλα είναι εύθραυστα ή μη εύθραυστα. Για παράδειγμα, τα sliders της Samsung είναι πολύ αξιόπιστα και είναι λογικό μιας και η συγκεκριμένη εταιρεία έχει δώσει έμφαση σε αυτά.

 

Για μένα το slider του C905 είναι μέτριο. Δεν είναι Samsung, δεν είναι και N95 ας πούμε. Τζόγο θα βγάλει στα σίγουρα πάντως σε πολύ κόσμο.

 

το συστηνετε ρε παιδια?παιρνω κινητο απο βδομαδα κ εχω αγχωθει μην κανω λαθος επιλογη

 

Αν σε ενδιαφέρει το value for money, προφανώς και δεν είναι καλή επιλογή.

 

Από την άλλη, εάν θέλεις ένα συμβατικό κινητό με καλή κάμερα, WiFi και GPS, δεν σε ενδιαφέρουν τα χρήματα και είσαι πρόθυμος να ρισκάρεις στο θέμα της αξιοπιστίας (μιας και το κινητό μόλις κυκλοφόρησε και δεν ξέρεις τι προβλήματα θα βγάλει), τότε δεν έχεις άλλη επιλογή από το να το πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

δεν θεωρεις αξιολογη εναλλακτικη επιλογη το n85? Η ποιοτητα της συσκευης μετραει πολυ ομως για μενα.τα λεφτα δεν παιζουν ρολο καθως ειναι επιδοτηση
Link to comment
Share on other sites

Καλό πληκτρολόγιο για μηνύματα, θεωρώ ότι είναι υπερβολή να το λέμε όσο και το να λέμε ότι είναι τόσο χάλια όσο λέει ο φίλος kotsianis.

 

 

 

Σίγουρα τα sliders εξ ορισμού είναι πιο εύθραυστα από τα candybars, αλλά δεν μπορούμε να λέμε και ότι όλα είναι εύθραυστα ή μη εύθραυστα. Για παράδειγμα, τα sliders της Samsung είναι πολύ αξιόπιστα και είναι λογικό μιας και η συγκεκριμένη εταιρεία έχει δώσει έμφαση σε αυτά.

 

Για μένα το slider του C905 είναι μέτριο. Δεν είναι Samsung, δεν είναι και N95 ας πούμε. Τζόγο θα βγάλει στα σίγουρα πάντως σε πολύ κόσμο.

 

 

 

Αν σε ενδιαφέρει το value for money, προφανώς και δεν είναι καλή επιλογή.

 

Από την άλλη, εάν θέλεις ένα συμβατικό κινητό με καλή κάμερα, WiFi και GPS, δεν σε ενδιαφέρουν τα χρήματα και είσαι πρόθυμος να ρισκάρεις στο θέμα της αξιοπιστίας (μιας και το κινητό μόλις κυκλοφόρησε και δεν ξέρεις τι προβλήματα θα βγάλει), τότε δεν έχεις άλλη επιλογή από το να το πάρεις.

σαφεστατα ειναι προσωπικη αποψη το αν ειναι σωστο το πληκτρολογιο η οιχι,εγω κι οσοι αλλοι το ειδαν ειπαν οτι ειναι καλο,σε αλλους μπορει να μην αρεσει.

samsung slider δεν εχει πολυ απλα και δυστυχως κανενα αλλο κινητο,ειναι μοναδικα στον τομεα αυτον κι οπως παει και σε αλλα πραγματα μελλοντικα.

αν ειναι καλο για τα λεφτα του???ειναι στην κριση του καθενα,θα το ηθελα πιο φτηνο,οχι ομως οτι το n85 ας πουμε το θεωρω value for money,ειναι ενα χαλια απλα κινητο κι απο ποιοτητα κι απο εμφανιση.

δεν θεωρεις αξιολογη εναλλακτικη επιλογη το n85? Η ποιοτητα της συσκευης μετραει πολυ ομως για μενα.τα λεφτα δεν παιζουν ρολο καθως ειναι επιδοτηση
φιλε μου οπως αναφερα και πιο πανω την αποψη μου για το n85 την εξεφρασα.το ειδα το επιασα και το εκρινα απαραδεκτο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από άποψης λογισμικού το τηλέφωνο είναι απροβλημάτιστο και μου κάνει τρομερη εντύπωση για 1η public έκδοση λογισμικού της SE!Οπότε,απ'αυτήν την άποψη δε θα ταλαιπωρήσει τους χρήστες!Αυτή είναι η εμπειρία μου μέχρι στιγμής!Το αν έχει "κρυφά" προβλήματα το λογισμικό του θα φανεί σε λίγο καιρό,αν και δεν το νομίζω!Και όσον αφορά τα πλήκτρα,1η φορά σε τηλέφωνο της SE συναντω τόσο δύσχρηστο πληκτρλόγιο...
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια το κινητο ειναι απιστευτα καλο!Θυμαμαι εδω πολλους το καλοκαιρι να βριζουν την ερμη την καμερα αλλα αποδειχτηκε οτι ειναι στα Top 3 καμεροφωνα και σε πολλους τομεις διεκδικει την πρωτη θεση.και αν δεν με πιστευετε εμενα και πιστευετε την καθε μπαρουφα του καθενα εδω μεσα διαβαστε και κανα review απο αξιοπιστα sites και οχι εχθρικα προς se βλ. mobile-review.

 

τωρα αν ρωτατε για την τιμη κατα την αποψη μου ειναι νορμαλ.ολα τα κινητα οταν βγαινουν στην αγορα εχουν μια τιμη παραπανω τι να κανουμε.και το νοκια n96 κανει 700 και το ν85 520 και εχουν 5αρα,παντως για οποιον ψαχνει για την τοπ επιλογη στον τομεα της καμερας ειναι definete buy οχι μονο λογω καμερας αλλα και interface και γενικα σχεδιασμου.Τοσο το renoir της lg οσο και το pixon της samsung μπορει να εχουν touch screen(Μη τρελαθουμε δεν εχουν και την λειτουργικοτητα και την αποκριση του Iphone οσο αφορα την αφη) αλλα σε καμια περιπτωση δεν εχουν το interface

Link to comment
Share on other sites

όσοι το έχετε πάρει, πόσο σας κρατάει η μπαταρία? γιατί εμένα κάθε μέρα θέλει φόρτιση, αδειάζει πολύ γρήγορα!
Link to comment
Share on other sites

εμενα ξαφνικα σημερα μου εδειξε οτι θελει φορτισμα,με επιασε απροετοιμαστο γιατι χτες το βραδυ εδειχνε οτι ειχε χασει πολυ λιγο μπαταρια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δεν θεωρεις αξιολογη εναλλακτικη επιλογη το n85? Η ποιοτητα της συσκευης μετραει πολυ ομως για μενα.τα λεφτα δεν παιζουν ρολο καθως ειναι επιδοτηση

 

Όχι, το Ν85 ποιοτικά δεν μου έχει κάνει ιδιαίτερα καλή εντύπωση. Εφόσον τα χρήματα δεν είναι θέμα, τότε πας για C905.

 

εμενα ξαφνικα σημερα μου εδειξε οτι θελει φορτισμα,με επιασε απροετοιμαστο γιατι χτες το βραδυ εδειχνε οτι ειχε χασει πολυ λιγο μπαταρια.

 

Μήπως είχες ανοιχτό το WiFi;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω τον φιλο kotsianis για τη βοηθεια σχετικα με το wifi κλπ.! Οντως πολυ ευκολη συνδεση, και μου κραταει στα αγαπημενα το router, πραγμα που δεν μπορουσα στο Ν95..!!

Υ.Γ. Επιμενω ομως, τα πληκτρα του τα βρισκω πολυ ευχρηστα!! :-)

Link to comment
Share on other sites

Παντως δεν ξερω εαν ειναι θεμα αναβαθμισης αλλα σε συγκριση με το n82 ποιανει λιγοτερα spots.

 

τα εβαλα διπλα διπλα και το 82 επιανε 4 και το 905 1 με 2

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές και χρήσιμες οι εντυπώσεις που συνεχώς παρατίθενται για το C905. Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα κοίταξα στη σελίδα του Wayfinder και είδα ότι οι τιμές είναι οι ακόλουθες¨

 

 

Regional Coverage Continental Coverage

36 months 49.00 EUR 79.00 EUR

 

12 months 39.00 EUR 69.00 EUR

 

1 month 6.99 EUR 8.99 EUR

 

Δύο ερωτήσεις έχω καταρχήν το regional coverage σημαίνει μόνο Ελλάδα και το Continental όλη την Ευρώπη (ή η Regional αναφέρεται μόνο στην Μ. Βρεταννία και εμείς είμαστε υποχρεωμένοι να πάρουμε την Continental) και η δεύτερη αν η έκδοση που διαθέτει το τηλέφωνο είναι η online ή εκείνη με τους αποθηκευμένους χάρτες..;

 

Eυχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν ήδη έχουν απαντηθεί κάπου οι ερωτήσεις αυτές.

Link to comment
Share on other sites

εμενα τα πληκτρα μου φανηκαν πολυ καλα...πιο πολυ με ειχε δυσκολεψει το k850.....

κ απο ποιοτητα εφαμιλλη με κ800 δηλαδη πολυ καλη....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα ξαφνικα σημερα μου εδειξε οτι θελει φορτισμα,με επιασε απροετοιμαστο γιατι χτες το βραδυ εδειχνε οτι ειχε χασει πολυ λιγο μπαταρια.

 

Χωρίς να ξέρω αν αυτό είναι σιγουρα η λύση,δοκίμασε να απενεργοποιήσεις τελείως τον ενσωματωμένο δέκτη GPS....

 

Πήγαινε:Υπηρεσίες εντοπισμού,Ρυθμίσεις,Απενεργοποίηση GPS.Παρατηρησε την απόδοση της μπαταρίας και πες μας! :)

 

 

Πάντως,να προσθέσω,ότι πλέον,το φλας ενεργοποιείται ακόμη και σε απολύτως φωτεινά περιβάλλοντα,πραγμα που δε γινόταν σε άλλα τηλέφωνα/μοντελα!Αρκεί να ανιχνεύσει ο αισθητήρας μια πολύ μικρή πτώση της φωτεινότητας!Κατάφερα και τραβούσα φωτο κόντρα στο ήλιο και το φλας αναβε!Το αποτέλεσμα;Το φόντο παρέμενε ως ήταν(είχε το φωτισμό της μέρας)και το θέμα μου φωτιζόταν φυσιολογικά με το φλας!Μιλάμε για πολύ ευαίσθητο αισθητήρα και μου έκανε τρομερή εντύπωση!Το αποτέλεσμα σ'αυτές τις λήψεις είναι απλά άψογο!Δυστυχως,οι πιο πολλές από αυτές τις λήψεις είναι προσώπων και δε θέλω να τις ανεβάσω,ακόμη κι αν έχω τη συγκαταθεσή τους!Θα ψαξω όμως να δω αν έχω από αντικείμενα τέτοιες λήψεις!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...