Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Vodafone το έχει φέρει αν και επειδή έχει καμιά εβδομάδα που άρχισε να διατίθεται μπορεί να το έχουν λίγα καταστήματα ακόμα. Βέβαια είναι Live! έκδοση που σημαίνει οτι αν δεν έχεις ακόμα επιδότηση καλύτερα να περιμένεις λίγο ώστε να έρθουν νεότερες και ίσως βελτιωμένες παρτίδες.;)

 

παλι με live θα μπλεξουμε ? :(

ουτε firmware update δλδ μαζι με τους υπολοιπους χρηστες θα κανουμε κ θα υπαρχουν κλειδωμενα φιουτσουρς..

 

επιδοτηση εχω απο ιουνιο κ λεω να τη χρησιμοποιησω σιγα σιγα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοίτα να δεις σχεδον πάντα τα κινητά θα βρίσκονται ένα σκαλί πίσω από τις ψηφιακές κάμερες, αλλά το σίγουρο είναι οτι η ψαλίδα κλείνει όλο και περισσότερο.

Αυτό που πραγματικά λείπει είναι το οπτικό ζουμ και μηχανικός σταθεροποιητής. Όταν υλοποιηθούν και αυτά με παράληλη περαιτέρο βελτίωση στην ποιότητα, πλέον θα μπορούμε να ξεχάσουμε τις ψηφιακές στην άκρη. Αλλά γι'αυτά θα χρειαστούν 2-4 χρόνια ακόμα.

 

ενα σκαλι???ενα σκαλι ειναι λιγο βαλε πολλα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ενα σκαλι???ενα σκαλι ειναι λιγο βαλε πολλα.

 

Σωστα τα λες και φυσικα ετσι ειναι!!

 

Και αυτο ειναι φυσικο και για να μη μπω σε λεπτομερειες(γρηγοραδα και αποτελεσματικοτητα ηλεκτρονικων επεξεργαστη,αλλο φυσικο μεγεθος και ποιοτητα φακου,ζουμ οπτικο και κατα συνεπεια αποτελεσματικο,ακομα και φυσικο μεγεθος σασι για να χωρεσουν ολα αυτα!) απλα το ενα ειναι μονο για φωτο και το αλλο υποκαταστατο πιο πολυ για αυθορμητη φωτογραφιση στιγμης:)

 

Αυτο μετα απο ΠΟΟΟΛΥ ψαξιμο και αλλαγες ολων των κορυφαιων φωτοκινητων μεχρι φετος την ανοιξη το εχω εμπεδωση πολυ καλα οποτε ΔΕ τη ψαχνω και τοσο πολυ τη δουλεια.

 

Απλα θελω το φωτοκινητο μου να νου εξασφαλιζει αξιοπιστια,και κυριως να μη κανει 1 ωρα να ανοιξη και να αποθηκευσει τη στιγμη γιατι το θελω κυριως για snap shots:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αυτονοητο ομως,οτι οσο εξελισονται τα φωτογραφικα κινητα,αλλο τοσο και περισσοτερο θα βελτιωνονται και οι ψηφιακες μηχανες.Αποτελεσμα,τα κινητα να ειναι παντα πιο κατω απο μια ψηφ.φωτογραφικη καμερα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

kalhspera. mia erwthsh k apo mena. mporeis na baleis kapoio password stous fakelous fwto / viddeo, klp? wste na mhn exei prosbash kapoios h' na mhn emfanistoun se kapoion pou apla tha periergazetai to thl k tha pathsei tyxaia, ta plhktra sto epanw mwros tou thl? (deksia k aristera apo to akoustiko). me poio tropo dld mporeis na prostatepseis h' na krypseis kapoies fwto/video?
Link to comment
Share on other sites

παλι με live θα μπλεξουμε ? :(

ουτε firmware update δλδ μαζι με τους υπολοιπους χρηστες θα κανουμε κ θα υπαρχουν κλειδωμενα φιουτσουρς..

 

επιδοτηση εχω απο ιουνιο κ λεω να τη χρησιμοποιησω σιγα σιγα

 

Αν έχεις Πλαίσιο στην περιοχή σου πήγαινε να πάρεις το C905 από εκεί αντί για κατάστημα Vodafone καθότι για την ώρα πουλάει την retail έκδοση!;) Το Πλαίσιο είναι αντιπρόσωπος και της Vodafone οπότε μπορείς να πάρεις την επιδότησή σου από εκεί. Κια εγώ πλέον δεν αγοράζω τίποτα από κατάστημα Vodafone άκριβώς γιατί όλα σχεδόν τα κινητά είναι live και επίσης έχουν πολύ μικρότερη ποικιλία από τα υπόλοιπα καταστήματα καθότι φαίρνουν επιλεγμένα μοντέλα και δεν έχουν πλήρη γκάμα της κάθε εταιρίας. Αίσχος!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ,ειμαι υποψιφιος για το c905 αλλα θελω μια διευκρινιση για το gps του .Ειναι stand alone το wayfinder ή θα πρεπει να ειμαι συνδεμενος με wifi ή 3g για να πλοηγηθω καπου.

Αν ειναι stand alone καλος , αλλιως αν θελει internet ανα πασα στιγμη καλα ειναι να κρατισω το glofish που τα κανει ολα και ΤΣΑΜΠΑ!!!!!!!!!!!!

THANKS

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μπορεί κάποιος που έχει κάνει σύνδεση σε Vodafone Shop, να πάρει την επιδότηση του από το Πλαίσιο ?

Εγώ που ήθελα να το κάνω αυτό πριν 2 χρόνια, δεν γινότανε και αναγκάστηκα να κόψω την σύνδεση που είχα και να κάνω καινούρια στο Πλαίσιο , ώστε να παίρνω τις επιδοτήσεις από εκεί !

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με το GPS...

Καλησπέρα σε όλους. Εδώ και λίγες ημέρες είμαι και εγώ κάτοχος του C905 και πολύ ευχαριστημένος. Αναμφισβήτητα, ένα από τα καλύτερα κινητά που έχουν περάσει από τα χέρια μου.

Αντιμετωπίζω όμως πρόβλημα με την ρύθμιση του GPS. Δεν βρίσκει με τίποτα δορυφόρους, ενώ φυσικά έχω ενεργοποιήσει και την υποβοήθηση. Εχω γυρίσει όλο το Μαρούσι αλλά τίποτα. Υπάρχει κάποια συμβουλή για την αντιμετώπιση του συγκεκιρμένου προβλήματος. Σε ξένα forum που έχω ψάξει δεν έχουν σαφή λύση. Σημειωτέον το κινητό είναι μέσω Cosmote. Μήπως μια αναβάθμιση θα έδινε την λύση.

 

Ευχαριστώ

 

 

Κανένα νεότερο με την εύρεση δορυφόρων από το GPS του C905. Προσπάθησα και σήμερα αλλά τίποτα. Εχω διαβάσει σε ξενα sites ότι την πρώτη φορά αργεί πολύ αλλά μετά είναι ταχύτατη η σύνδεση. Αληθεύει...?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως σε ανοιχτούς χώρους ζήτημα είναι να κάνει να συνδεθεί πάνω από μισό λεπτό!Είναι ταχύτατο!Και άπαξ και συνδεθεί δεν τη χάνει τη σύνδεση!Μήπως τίθεται θέμα λογισμικού;;Αν και η νεότερη έκδοση,εκ πρώτης όψεος μόνο την κάμερα βελτιώνει και είναι η R1DA038 για όσους δεν την έχουν περάσει!Για κάντε μια προσπάθεια και ξαναγράψτε την εμπειρία σας..Μπορεί να διορθωθεί το πρόβλημα!
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μπορεί κάποιος που έχει κάνει σύνδεση σε Vodafone Shop, να πάρει την επιδότηση του από το Πλαίσιο ?

Εγώ που ήθελα να το κάνω αυτό πριν 2 χρόνια, δεν γινότανε και αναγκάστηκα να κόψω την σύνδεση που είχα και να κάνω καινούρια στο Πλαίσιο , ώστε να παίρνω τις επιδοτήσεις από εκεί !

 

Από όσο ξέρω καθότι έχω ρωτήσει ναί.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα...παιδια κανω γκαλοπ:p εχω 270 επιδοτηση..να την κανω την καλη?:ninja: να το παρω το παιδι?για πειτε:cry: γιατι μεχρι το μεσημερι θα παω στο πλαισιο για να παρω αυτο η καποιο αλλο με τα 270..να κανω την υπερβαση η μπα?
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μπορεί κάποιος που έχει κάνει σύνδεση σε Vodafone Shop, να πάρει την επιδότηση του από το Πλαίσιο ?

Εγώ που ήθελα να το κάνω αυτό πριν 2 χρόνια, δεν γινότανε και αναγκάστηκα να κόψω την σύνδεση που είχα και να κάνω καινούρια στο Πλαίσιο , ώστε να παίρνω τις επιδοτήσεις από εκεί !

 

Απολυτως σιγουρα. Ετσι εκανα κι εγω περυσι αλλα και φετος τον Αυγουστο. Στο Πλαισιο. Και ποικιλια, και χωρις το ηλιθιο v.live!

Link to comment
Share on other sites

Παντως στο πλαισιο,και οι υπαλληλοι ειναι λιγακι πιο ψαγμενοι με τις συσκευες και εξυπηρετουν καλυτερα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα...παιδια κανω γκαλοπ:p εχω 270 επιδοτηση..να την κανω την καλη?:ninja: να το παρω το παιδι?για πειτε:cry: γιατι μεχρι το μεσημερι θα παω στο πλαισιο για να παρω αυτο η καποιο αλλο με τα 270..να κανω την υπερβαση η μπα?

 

Αν η κάμερα είναι το πρωταρχικό σου ενδιαφέρον ναι, αυτή τη στιγμή είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί από πλευράς κάμερας σε κινητό και παράλληλα είναι και μια πλήρης συσκευή!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Παντως στο πλαισιο,και οι υπαλληλοι ειναι λιγακι πιο ψαγμενοι με τις συσκευες και εξυπηρετουν καλυτερα.

 

+1 Ξηγουνται πολυ καλα!

Kαι επιπλεον, αν κατι ''στραβωσει'' με τη συσκευη, δεν σφυριζουν αδιαφορα. Κανουν αμεσως αντικατασταση. Περυσι που ειχα αγορασει ενα samsung g600, αποσφραγιζοντας το κουτι στο σπιτι μου, ειδα μια ανεπαισθητη γρατζουνια πανω στη συσκευη. Σχεδον αορατη. Αμεσως μου την αλλαξαν. Που θα μπορουσαν να μου πουν οτι την εκανα εγω, ενω ηταν απο το εργοστασιο ετσι..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

Το ειχα ξαναρωτησει...

 

Κανενα προγραμμα για MSN η για Chat σε Java μορφη για το κινητο μας υπαρχει?

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς καμία τελικά καμία τύχη με το GPS. Μάλλον πρόκειται περί προβληματικής συσκευής. Προτείνετε γενικά να απευθυνθώ σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα της Sony Ericsson ή σε κατάστημα της Cosmote από το οποίο πήρα τη συσκευή...?
Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν μιλαει κανεις για το θεμα τοu gps ,,,ειναι stand alone το προγραμμα του η πρεπει να εισαι online για να κατεβαζει χαρτες ,τυπου google maps??????
Link to comment
Share on other sites

Ελεγα να μη το παρω αλλα τελικα δε κρατηθηκα σημερα που κατεβηκα Mall και ειδα τη τελευταια εσοδεια απο κορυφαια τηλεφωνα live(το ειχα καθυστερηση λογο υποχρεωσεων το θεμα) τα τσεκαρα οσο μπορουσα ελεγα να περιμενω και τα samsung αλλα το τσιμπισα τελικα στα 499Ε σε μαυρο χρωμα,μονο αυτο ειχαν αλωστε!!

 

1-2 Εντυπωσεις λοιπον και απο μενα

Ας αρχισω απ το Slide και τη ποιοτητα κατασκευης

Μου ανοιξε 2 κουτια η κοπελα(γνωστη γαρ) και πηρα το 2ο γιατι στο 1ο το Slide κουνιοταν λιγο παραπανω!!

Οχι οτι και το 2ο ειναι βραχος αλλα Ν series ευτυχως ΔΕΝ ειναι

Οκ λοιπον με το slide αλλα και η ποιοτητα ειναι καλη

Οθονη σε γενικες γραμμες οπως του w910i που ειχα με πιο ζεστα χρωμματα

Στο χερι το νιωθεις αρκετα στιβαρο αλλα δυστυχως ειναι και λιγο τουβλακι σε παχος αλλα κυριως σε βαρος

Αυτο για πιο λεπτεπιλεπτους ειναι προβλημα και καλυτερα να το δουν απο κοντα

Μενου ιδιο σχεδον με του Κ850 και w910 που ειχα

Μεγαλο ατου σε σχεση με τα symbian ειναι οτι εχουν σαφως μεγαλυτερη γραμματοσειρα χωρις να χρειαζοντε εξτρα προγραμμα κατι που βολευει πολυ στα μνμ,επισεις ειναι λιγο πιο παιχνιδιαρικο

Τα πληκτρα ειναι οντως λιγο σκληρα αλλα περαν τουτου ουδεν προβλημα!

 

Και φτανω στο ζουμι της υποθεσης στη καμερα που οι περισσοτεροι αλλωστε για αυτο θα το παρουν και θα τα σκασουν χοντρα για καθημερινο τηλεφωνο τουλαχιστον μεχρι να πεσει η τιμη του(δες Κ850)

 

Εβγαλα μερικες στο Μολ μεσα και μερικες εξω

Επισεις στο σπιτι αποψε σβηνοντας τα φωτα δοκιμασα το xenon

Λοιπον κατ αρχην οποιος σκοπευει να το παρει νομιζοντας οτι θα αντικαταστηση τη φωτογραφικη του μηχανη γελειετε!!

Οι φωτος του στο εντελος αυτοματο κοιτοντας τες στο PC σε 22αρα TFT ΔΕ με εντυπωσιασαν

Ειναι οντως παρα πολυ καλες για κινητο αλλα μεχρι εκει

Τα δε αρχεια που βγαζει εχουν μεγεθος 2+ ΜΒ αλλα παρ ολα αυτα τα αποθηκευει σε λιγοτερο 2 δευτ.

Το xenon κανει πολυ καλα τη δουλεια του

Εχοντας και τα Ν82,Κ850,Ν95 περασει απ τα χερια μου θα πω οτι το C905 ειναι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ απ ολα μερα νυχτα κατα τη γνωμη μου απλα ΜΗ μας παραμυθιαζουν με 8 ΜΡ και τετοια

 

Σε συγκριση με μια 7αρα Canon αυτη με τη 3ιντση οθονη ΔΕΝ υπαρχη συγκριση

Φυσικα υπερ της CANON

 

Οποτε αν σκεφτεστε σοβαρα την αγορα του σαν το καλυτερο ΦΩΤΟΚΙΝΗΤΟ αυτη τη στιγμη ΝΑΙ προχωρηστε:)

 

Αν ομως οπως ειπα το παιρνετε για φωτογραφικη τοτε θα ειναι μεγαλο λαθος;)

 

Εμενα παντος σα 1η εντυπωση μου αρεσει πολυ

 

Ελπιζω να βοηθησα καπως:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν! Σχετικά με το gps επειδή και εγώ είχα απορία και ρώτησα για τυχόν βοήθεια αλλά τίποτα. Τελικά την λύση την βρήκα μόνος μου. Το μενού του τηλ. μου είναι cosmote (όχι ότι παίζει ρόλο απλά το αναφέρω). Το gps μπορεί να δουλέψει μόνο του απλά για στίγμα, ταχύτητα και υψόμετρο. Τώρα η σύνδεση με δορυφόρους μου πήρε αρκετή ώρα. Αφού ενεργοποιήσουμε το gps πάμε στις πληροφορίες κατάστασης και μετά κατάσταση σύνδεσης. Εκεί αφού βρεθούμε σε ανοιχτό χώρο χωρίς κάτι να μας κρύβει τον ουρανό περιμένουμε να βρει δορυφόρους και να τους βάλει μέσα στο πλέγμα. Εμένα για όση ώρα το είχα ανοιχτό βρήκε συνολικά 6 δορυφόρους και 4 έβαλε στο πλέγμα. Αφού τους βάλει στο πλέγμα μέσα την επόμενη φορά τους βρίσκει ποιο γρήγορα. Σήμα είχα. Μου έδωσε και συντεταγμένες αλλά το σήμα ήταν ασθενές λόγο λίγων δορυφόρων. Στο PDA που έχω δουλεύει στην χειρότεροι περίπτωση με 9. Κάποια στιγμή θα το αφήσω να βρει και άλλους.
nikos
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι φοβερό ακόμα και μετά την αναβάθμιση που του έκανα δεν βρίσκει ούτε έναν δορυφόρο. Μου κάνει εντύπωση γιατι μεν όλες οι άλλες εφαρμογές δουλεύουν άψογα.

Εντωμεταξύ δίπλα του δοκίμασα και άλλα κινητά της HTC και βρίσκουν μετά από τριάντα δευτερόλεπτα πέντε και έξι δορυφόρους.

Ιδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι φοβερό ακόμα και μετά την αναβάθμιση που του έκανα δεν βρίσκει ούτε έναν δορυφόρο. Μου κάνει εντύπωση γιατι μεν όλες οι άλλες εφαρμογές δουλεύουν άψογα.

Εντωμεταξύ δίπλα του δοκίμασα και άλλα κινητά της HTC και βρίσκουν μετά από τριάντα δευτερόλεπτα πέντε και έξι δορυφόρους.

Ιδωμεν...

Αστο κανενα 10λεπτο η και τεταρτο κατι θα πρεπει να βρει.Αν δεν ψαξτο παρα περα.

nikos
Link to comment
Share on other sites

λοιπον το τσιμπησα το κινητακι..να ναι καλα η ανανεωση...120ευρουδακια μονο..δε βαριεσαι χαλαλι του...δε το χω πολυψαξει αλλα μεχρι στιγμης ολα καλα κ πολυ καλα!!! αυτο που μου χει κανει εντυπωση ειναι η γραμματοσειρα...τεραστεια γραμματα, μεγαλη οθονη, γραφεις μηνυμα απο 1 μετρο μακρια..για ατομα με πρεσβιοπεια κανει χαχα:lol:..ολα καλα..αντε να τελειωσει η μπαταρια..να του κανω την καλη τη φορτιση..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...