Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το δοκιμασω αυριο οταν θα ξερω οτι εχω καλυψη 3g .

Τωρα λογω μη καλυψης , δεν βγαζει καμμια επιλογη ,βγαζει αποτυχια

κλησης βιντεο

 

Πήγαινε στο μενού ---> Organizer ---> Video κλήση, και πες μας εάν σου ζητάει να ανοίξεις το καπάκι της πίσω κάμερας. Δεν χρειάζεται να κάνεις βιντεοκλήση, απλά πες μας εάν σου ζητάει αυτό που λέω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήγαινε στο μενού ---> Organizer ---> Video κλήση, και πες μας εάν σου ζητάει να ανοίξεις το καπάκι της πίσω κάμερας. Δεν χρειάζεται να κάνεις βιντεοκλήση, απλά πες μας εάν σου ζητάει αυτό που λέω.

 

Οριστε ,το γυρισα και στα αγγλικα για να μην μπερδευομαι :p

organizer & tools--> Calls-->options-->make a video call -->video call failed .

 

θα το τσεκαρω αυριο ,τωρα το αφηνω στην ακρη ...τελειωσε και η μπαταρια ..:rolleyes:

 

ευχαριστω nevous και tn97..καλυφθηκα πληρως..:D;)

Να'σαι καλα.. :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

nervous απο ποιότητα κατασκευής πως σου φαινέται; Εχει μεταλλικά κομμάτια ή είναι όλο πλαστικό ; Εχείς παρατηρήσει τίποτα τριγμούς κλπ;

 

Α και κάτι άσχετο... τη εικόνα που έχεις στη υπογραφή σου θα την ηθέλα - για wallpaper :P ειναι διαθέσιμη πουθενά, ξέρεις ; thanx :)

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο μενού ---> Organizer ---> Video κλήση, και πες μας εάν σου ζητάει να ανοίξεις το καπάκι της πίσω κάμερας. Δεν χρειάζεται να κάνεις βιντεοκλήση, απλά πες μας εάν σου ζητάει αυτό που λέω.

 

Μα αφού τελικά,δεν έχει μπροστινή κάμερα..Κάνει μεν βιντεο-κλήση,αλλά πώς την κάνει είναι το θέμα με την πίσω κάμερα....

 

 

Επίσης,να πω ότι πλέον όλα τα sites του χώρου λένε πως ο αισθητήρας που θα χρησιμοποιηθεί στο C905 θα είναι τεχνολογίας Ex-MOR της Sony όπως και ο φακός επίσης θα κατασκευάζεται απ΄την Sony.Τα δείγματα των φωτό με αυτό το σύστημα φακού-αισθητήρα που υπάρχουν δεν έχουν καθόλου την γνωστη μπλε-μωβ χροιά που είχαν οι φωτό που κυκλοφορούσαν ως τώρα...Ας περιμένουμε και την Sony Semiconductors να βγάλει το νέο τεύχος του CX news για να δούμε αν όντως κατασκευασαν κάτι τέτοιο,διότι ως τότε θα είναι φήμη(αν και παράξενο μου κάνει να το παραδέχονται όλα τα σχετικά sites που μέχρι πρότεινος έκαναν λόγο για αισθητήρα και φακό της Samsung).Και για να προλάβω μερικούς,να πω ότι προσωπικά δε με αφορα ποια εταιρία κατασκευάζει το όλο σύστημα,όταν αυτό που θα πάρω δουλεύει καλά.Αλλά είναι γεγονός όμως ότι οι πιο παλιές φωτό ήταν χάλια τελείως,ενώ οι νέες δεν έχουν καμία σχέση.Και δεν μπορεί να φανεί τόσο μεγάλη διαφορά με απλές ρυθμίσεις στο λογισμικό της κάμερας!Είδωμεν όμως!

 

 

Υ.Γ.:Ας μην ξεχνάμε και το Κ800,του οποίου οι φωτό όταν πρωτο-δημοσιεύθηκαν ήταν τρισάθλιες και όλοι ελεγαν ότι δεν έπρεπε η SE να μεγαλώσει τον αριθμό των pixels χωρίς βελτίωση του φακού και του αισθητήρα.Και αν δε με απατά η μνημη μου(που δε με απατά :p ),τα παλιότερα prototypes είχαν αισθητήρα-φακό κατασκευασμένα από την Micron,επειδη η Sony Japan δεν είχε ακόμη έτοιμο το δικό της συστημα!Όταν όμως μπήκε στην παραγωγή,έφυγε το σύστημα της Micron και μπηκε αυτό της Sony,με τα αποτελέσματα που ξέρουμε.

 

@nervous,

 

ευχαριστούμε πολυ για τις φωτό!Λογικά,πρέπει να έχεις πιο παλιό πρωτότυπο μοντέλο,καθώς τα νεότερα γράφουν στο πλάι 8.1 megapixels(οπως και το τελικό άλλωστε,σύμφωνα με τις επίσημες φωτό της SE,σχετικά με το πως θα ειναι)και επίσης,τα νεότερα έχουν νομίζω στρογγυλό παραθυράκι στον αισθητήρα,όχι τετράγωνο!

Link to comment
Share on other sites

nervous απο ποιότητα κατασκευής πως σου φαινέται; Εχει μεταλλικά κομμάτια ή είναι όλο πλαστικό ; Εχείς παρατηρήσει τίποτα τριγμούς κλπ;

 

Α και κάτι άσχετο... τη εικόνα που έχεις στη υπογραφή σου θα την ηθέλα - για wallpaper :P ειναι διαθέσιμη πουθενά, ξέρεις ; thanx :)

 

Καλη ποιοτητα κατασκευης ,αρκετα στιβαρο ,καλη ποιοτητα πλαστικου.

Επειδη ειμαι λιγο ψειρας σε αυτα ,με ενοχλει λιγο το κουναματακι

που κανει αριστερα-δεξια στο κατω μερος ,

οταν ειναι ανοικτο/κλειστο το slide

 

( Οσο για το wallpaper ,στειλε μου ενα pm να θυμηθω να στο στειλω :O)

 

@kotsianis7 : Να'σαι καλα ! :)

 

 

Πήγαινε στο μενού ---> Organizer ---> Video κλήση, και πες μας εάν σου ζητάει να ανοίξεις το καπάκι της πίσω κάμερας. Δεν χρειάζεται να κάνεις βιντεοκλήση, απλά πες μας εάν σου ζητάει αυτό που λέω.

 

Το τσεκαρα τωρα και ισχυει αυτο που λες,δηλ ζητάει να ανοίξεις το καπάκι της κάμερας ! :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτό που ανέβηκανβ τελευταία είναι εμφανέστατα βελτιωμένες,αλλά εκτός από το ότι πιστεύω πως δεν είναι και οι καλύτερες που τραβάει κινητό,το C905 χάνει και στα υπόλοιπα χαρακτηριστικά με τον ανταγωνισμό(Samsung INNON8 στην προκειμένη περίπτοση...)Οπότε πιστεύω πως δεν αξίζει...Και περιμένω και την απάντηση της Nokia σε όλα αυτά...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το τσεκαρα τωρα και ισχυει αυτο που λες,δηλ ζητάει να ανοίξεις το καπάκι της κάμερας ! :)

 

Να σαι καλά nervous, τελικά δεν ήταν... εξωγήινο μόνο το δικό μας πρωτότυπο. :p

 

Παρόλαυτά, είμαι σίγουρος ότι κάποιοι θα εξακολουθήσουν να πιστεύουν ότι το C905 θα έχει τελικά και μπροστινή κάμερα...

Link to comment
Share on other sites

apo pou pires to c905;; kai me poia timi;;;

 

Η συσκευη ειναι στα χερια μου για testing purposes ...

Θα παει ομως απο εκει που ηρθε λογω προβληματων

που εχω αναφερει νωριτερα..

 

Να σαι καλά nervous, τελικά δεν ήταν... εξωγήινο μόνο το δικό μας πρωτότυπο. :p

 

Παρόλαυτά, είμαι σίγουρος ότι κάποιοι θα εξακολουθήσουν να πιστεύουν ότι το C905 θα έχει τελικά και μπροστινή κάμερα...

 

Παρακαλω! :p

 

Η αληθεια ειναι παντως οτι μεχρι η συσκευη να κυκλοφορησει

επισημα δεν ειμαστε ακομα σιγουροι..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

@nervous,

Όχι,δεν υπάρχει τελικά σε καμία prototype ή acceptance unit,οπότε δε θα μπει ούτε στο τελικό!Πρέπει όμως να αλλάξουν και το white-paper....Τι περιμένουν τόσους μήνες;

Link to comment
Share on other sites

@nervous,

Όχι,δεν υπάρχει τελικά σε καμία prototype ή acceptance unit,οπότε δε θα μπει ούτε στο τελικό!Πρέπει όμως να αλλάξουν και το white-paper....Τι περιμένουν τόσους μήνες;

 

Οκ thanks για την διευκρινιση ! ;) ,

γιατι διαβαζοντας λιγο τα προηγουμενα στα γρηγορα

και μετα απο αδεια ,μπερδευτηκα με το τι τελικα θα γινει ..:O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

λειτουργια φακου εχει αραγε,στις εφαρμογες οπως το κ850??

 

Ναι !:) ,,,

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μα αφού τελικά,δεν έχει μπροστινή κάμερα..Κάνει μεν βιντεο-κλήση,αλλά πώς την κάνει είναι το θέμα με την πίσω κάμερα....

 

 

Επίσης,να πω ότι πλέον όλα τα sites του χώρου λένε πως ο αισθητήρας που θα χρησιμοποιηθεί στο C905 θα είναι τεχνολογίας Ex-MOR της Sony όπως και ο φακός επίσης θα κατασκευάζεται απ΄την Sony.Τα δείγματα των φωτό με αυτό το σύστημα φακού-αισθητήρα που υπάρχουν δεν έχουν καθόλου την γνωστη μπλε-μωβ χροιά που είχαν οι φωτό που κυκλοφορούσαν ως τώρα...Ας περιμένουμε και την Sony Semiconductors να βγάλει το νέο τεύχος του CX news για να δούμε αν όντως κατασκευασαν κάτι τέτοιο,διότι ως τότε θα είναι φήμη(αν και παράξενο μου κάνει να το παραδέχονται όλα τα σχετικά sites που μέχρι πρότεινος έκαναν λόγο για αισθητήρα και φακό της Samsung).Και για να προλάβω μερικούς,να πω ότι προσωπικά δε με αφορα ποια εταιρία κατασκευάζει το όλο σύστημα,όταν αυτό που θα πάρω δουλεύει καλά.Αλλά είναι γεγονός όμως ότι οι πιο παλιές φωτό ήταν χάλια τελείως,ενώ οι νέες δεν έχουν καμία σχέση.Και δεν μπορεί να φανεί τόσο μεγάλη διαφορά με απλές ρυθμίσεις στο λογισμικό της κάμερας!Είδωμεν όμως!

 

 

Υ.Γ.:Ας μην ξεχνάμε και το Κ800,του οποίου οι φωτό όταν πρωτο-δημοσιεύθηκαν ήταν τρισάθλιες και όλοι ελεγαν ότι δεν έπρεπε η SE να μεγαλώσει τον αριθμό των pixels χωρίς βελτίωση του φακού και του αισθητήρα.Και αν δε με απατά η μνημη μου(που δε με απατά :p ),τα παλιότερα prototypes είχαν αισθητήρα-φακό κατασκευασμένα από την Micron,επειδη η Sony Japan δεν είχε ακόμη έτοιμο το δικό της συστημα!Όταν όμως μπήκε στην παραγωγή,έφυγε το σύστημα της Micron και μπηκε αυτό της Sony,με τα αποτελέσματα που ξέρουμε.

 

@nervous,

 

ευχαριστούμε πολυ για τις φωτό!Λογικά,πρέπει να έχεις πιο παλιό πρωτότυπο μοντέλο,καθώς τα νεότερα γράφουν στο πλάι 8.1 megapixels(οπως και το τελικό άλλωστε,σύμφωνα με τις επίσημες φωτό της SE,σχετικά με το πως θα ειναι)και επίσης,τα νεότερα έχουν νομίζω στρογγυλό παραθυράκι στον αισθητήρα,όχι τετράγωνο!

 

 

 

Ε αφου το λενε ολα τα sites του χωρου κατι θα ξερουν παραπανω :blink:

Αυτη η SE που αλλαζει τα παντα τελευταια στιγμη και ποτε δεν αλλαζει τιποτα πολυ καλη εταιρεια μου φαινεται βρε παιδι μου... Αντε να βαλει φακο της Sony για να εχουμε κατι να λεμε , γιατι αν αφησει αυτον της Samsung και κυκλοφορησει και το INOVV8 αντε μετα να δικαιολογησουμε τα αδικαιολογητα ...

 

Κανενα σχολιο ομως στα προβληματα που αναφερει και ο Nervous οτι εχει με την συσκευη του δεν ειδα...

 

Εγω τωρα που εχω συσκευη που γραφει 8mpixels και οχι 8.1 / 8.003456 /8.ν αλλα εχει "στρογγυλο" πλαισιο ο φακος , τι εχω ? το μεταβατικο σταδιο?

Link to comment
Share on other sites

Κανενα σχολιο ομως στα προβληματα που αναφερει και ο Nervous οτι εχει με την συσκευη του δεν ειδα...

 

Να προσθεσω σε αυτα ,οτι μου φαινεται σχετικα αργο σε σχεση

και με το C902 που εχω .

Λογικα ολα αυτα θα βελτιωθουν στο επομενο λογισμικο .

 

Τωρα οσων αφορα το wifi ,ολα οκ .

Με το gps δεν ασχοληθηκα ,βαρεθηκα :p

 

Τελος να αναφερω οτι η συσκευη ειναι Acceptance Unit.

 

 

και ξερεις ποτε θα μπορει να κυκλοφορισει?

Κανε τον κοπο να διαβασεις λιγο τα προηγουμενα......................

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

είναι πρώιμο δείγμα κάποιας συσκευής που προσφέρει η συσκευή για previews (νομίζω)
Link to comment
Share on other sites

to C905 oti kai na lene oi perissoteroi einai polu kalo kinito apo ta kalytera best seller tha einai kai stis foto tis exoun ftiaxei kata poly alloste kinito einai dn mporei na exei tn teleiotita opos exoun oi psifiakes kai na einai grigoro oso ena laptop. to gps pou exei leitourgei mono meso gprs i kai xoris na kanei syndensi ston internet;;
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το acceptance unit??:blink:

 

«Acceptance unit» είναι η έκδοση ενός Χ κινητού που στέλνεται στα δίκτυα ώστε να το δοκιμάσουν και να απαντήσουν στον κατασκευαστή εάν θα το παραγγείλουν ή όχι. Με άλλα λόγια, όταν ένα κινητό είναι σε φάση «acceptance unit» σημαίνει ότι είναι στην τελική του μορφή πριν κυκλοφορήσει στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

ελατε ρε παιδια ειναι βαρετο να διαβαζεις 19 σελιδες. σας παρακαλο μπορειτε να μου πειτε ποτε θα κυκλοφορισει?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...