Jump to content

[Επίσημο] Nokia E66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω επιλέξει στα θέματα/εξοικ. ενέργειας καμία ώστε όταν κλείνω το slide να μη μπαίνει ούτε screen saver ούτε τίποτα. Μετά από λίγο λοιπόν εμφανίζεται η γνωστή μπάρα με ημερομηνία/ώρα και ένδειξη για το προφίλ και τυχόν μηνύματα/αναπαντ.

Το θέμα είναι ότι η ώρα σ' αυτή τη μπάρα κολλάει και δείχνει πάντα την ώρα που έκλεισα το slide και όχι τη τρέχουσα ώρα (π.χ. αν το κλείσω το slide τώρα θα δείχνει 1:30 συνέχεια, ακόμα κ' αν το κοιτάξω μετά από 2 ώρες). Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι αντίστοιχο; Είναι bug ή προβλεπόμενη συμπεριφορά;

Link to comment
Share on other sites

εδώ

θα δούμε....

 

 

 

Τελικά πήρα αυτό

όταν θα έρθει θα σας πώ σε σχέση με το δικό μου πόσο extra χρόνο αναμονής έδωσε, ή αν έδωσε ατύχημα.

 

Τελικά? Έχει πάρει κάποιος άλλος άλλη μπαταρία να μας πει εντυπώσεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις να μου πει αν εχωντας δυο νουμερα σε μια καρτα πρεπει καθε φορα που αλλαζω αριθμο να κανω επανεκινηση στο τηλεφωνο μου???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις να μου πει αν εχωντας δυο νουμερα σε μια καρτα πρεπει καθε φορα που αλλαζω αριθμο να κανω επανεκινηση στο τηλεφωνο μου???

Όσο είχα το 2in1 της wind στο Ν95 δεν χρειαζόταν να κάνω restart στο κινητό για να λειτουργήσει, απλά πήγαινα στο εικονίδιο και έκανα την αλλαγή. Υποθέτω ό,τι έτσι θα είναι και στο Ε66.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό 4 ημέρες. Σε αδρές γραμμές η γενική μου εντύπωση συμφωνεί με ότι έχει υποθεί προηγούμενα.

 

Μοναδική μου ένσταση - αμφιβολία είναι η κάμερα. Σε χαμηλό φωτισμό εσωτερικού χώρου η λήψεις είναι σχεδόν απογοητευτικές. Εμφανίζεται εντονος θόρυβος με παράλληλες γραμμές. Δεν είχα εξαιρετικές προσδοκίες για τις φωτογραφικές του επιδόσεις καθώς το τηλέφωνο υπόσχονταν άλλες δυνατότητες, το αποτέλεσμα όμως είναι κάτω του αποδεκτού ιδιαίτερα αν συγκριθεί με το κ800 που είχα πριν.

 

Παραθέτω 2 λήψεις. Η πρώτη ειναι με αυτόματες ρυθμίσεις και η δεύτερη με την επιλογή νυχτερινό πορτρετο.

 

Τελικά αυτές είναι οι επιδόσεις ή μήπως η δική μου συσκευή έχει κάποιο προβήμα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, έτσι είναι.

Λογικό άλλωστε, δεν πρόκειται για multimedia oriented phone.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Χειρότερο από το Κ800 που είναι και μιας ηλικίας αλλά και από το Samsung d880 που επίσης δεν ειναι multimedia phone.

 

Σε κάθε περίπτωση είμαι πολύ ευχαριστημένος από το τηλέφωνο αλλά θα ήθελα λίγο καλύτερη καμερα. Όχι θαύματα... λίγο πιο αξιοπρεπείς φωτογραφίες σε κλειστό πάντα χώρο.

Link to comment
Share on other sites

@ papia0

 

Σε όλα τα E66 συμβαίνει αυτό. Εάν θέλεις να δεις την πραγματική ώρα απλά πατάς το μεσαίο κουμπί.

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση λογισμικου εχεις κανει ?

Εαν οχι ,κανε και παρακολουθησε το .

Εαν συνεχισει να το κανει,ζητησε αντικατασταση της σιμ.

 

Θα πάω αυτές τις μέρες για αναβάθμιση και βλέπουμε.Είμαι και στο όριο των 3 μηνών για αντικατάσταση sim.Πολύ φοβάμα πάντως πως είναι πρόβλημα τηλεφώνου και όχι sim..ούτε αναβάθμισης.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες.

''Κατεβασα'' κατι θεματα (themes) με αναλογικα ρολογια για το Ε66.

Πως στο δι@ολο θα τα κανω να λειτουργήσουν?

Ευχαριστώ εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να μας δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε.

 

Καλυτερα να συνεχισουμε στο επισημο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=131690

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τελικά? Έχει πάρει κάποιος άλλος άλλη μπαταρία να μας πει εντυπώσεις?

Καλησπέρα,

Σήμερα την έλαβα απο ΤΟΤΕ!!!! την έχω βάλει να φορτίσει.

Κάντε υπομονή 3 μέρες να την τεστάρω και να σας πώ.

Επίσης πήρα και κόκκινη θήκη θα σας στείλω φοτο ελπίζω αύριο. Πάντως σε αίσθηση είναι ανώτερη πολύ απο αυτήν του e-shop, και κουμπώνει καλύτερα και δεν μοιάζει πλαστική και πιο απαλή είναι και απο γούστο ο καθένας οτι νομίζει...εμένα μου αρέσει..

Soon the reply with details

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω αυτές τις μέρες για αναβάθμιση και βλέπουμε.Είμαι και στο όριο των 3 μηνών για αντικατάσταση sim.Πολύ φοβάμα πάντως πως είναι πρόβλημα τηλεφώνου και όχι sim..ούτε αναβάθμισης.

 

Δεν χρειαζεται να πας .Μπορεις να αναβαθμισεις μεσω nokia updater:)

Ελπιζω φιλε Βασιλη να μην ειναι θεμα συσκευης παντως :O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να πας .Μπορεις να αναβαθμισεις μεσω nokia updater:)

Ελπιζω φιλε Βασιλη να μην ειναι θεμα συσκευης παντως :O

 

Ναι το ξέρω αλλά θέλω να πάω για να κοιτάξουν και το θέμα του τζόγου στο slide μήπως κάνουν τίποτα.Δεν μεγάλωσε το πρόβλημα αλλά παραμένει ενοχλητικό.

Τουλάχιστον η μπαταρία έστρωσε αρκετά και βγάζει τις 30-40 ώρες σχετικά άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις να μου πει αν εχωντας δυο νουμερα σε μια καρτα πρεπει καθε φορα που αλλαζω αριθμο να κανω επανεκινηση στο τηλεφωνο μου???

 

Οχι, απλα κανεις αλλαγη γραμμης!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 δουλεύουν μια χαρα! Σ'ευχαριστώ για άλλη μια φορά

 

Επειδη ειμαι νεος κατοχος κι εγω κι οπως φαινεται βγαλατε ακρη με το skype μηπως θα μπορουσε καποιος να μου πει βημα βημα πως σας δουλεψε το nimbuzz με skype?Το δοκιμασα,εβαλα το account μου του skype αλλα τιποτα.

 

please.

 

thanks in advance.

kostas

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ασχοληθει καθολου με το skype. Ριξε μια ματια στο παρακατω θεμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=157698

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν το agps χρεωνεται? αν χρεωνεται μηπως ειναι καλο να βαλω το non stop plus που εχει 30 mb κινηση δωρεαν? ειμαι με wind. και απο σημερα νεος κατοχος του κινητου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Σήμερα την έλαβα απο ΤΟΤΕ!!!! την έχω βάλει να φορτίσει.

Κάντε υπομονή 3 μέρες να την τεστάρω και να σας πώ.

Επίσης πήρα και κόκκινη θήκη θα σας στείλω φοτο ελπίζω αύριο. Πάντως σε αίσθηση είναι ανώτερη πολύ απο αυτήν του e-shop, και κουμπώνει καλύτερα και δεν μοιάζει πλαστική και πιο απαλή είναι και απο γούστο ο καθένας οτι νομίζει...εμένα μου αρέσει..

Soon the reply with details

 

Μετα απο την 2ρη φορτιση βλεπω. Η παλια μπαταρια 45-55 ώρες με χρηση. Αυτη η πρωτη φορτιση έγινε στισ 60 ώρες χωρίς να έχει τελειώσει (έπρεπε για να μην μείνω) και η δέυτερη στις 55 πάλι γιατί έπρεπε αλλά χωρίς να έχει τελειώσει. Όμως κρατάει περισσοτερο αλλά όταν την έχεισ πλήρος φορτίσει δεν είναι πληρησ οι γραμμούλες. λείπει 1. Παρόλα αυτά είναι λίγο καλύτερη. θα δοκιμαστεί ακόμα και σε 1 εβδομαδα θα σας πω αν αξίζει ή οχι.

Όσο για το κάλυμμα τα σπάει. είναι μαλακό κατα κάποιο τρόπο και έχει ώραία αίσθηση...τςρα το κόκκινο εγώ το ξεπερνάω... οπότε δεν με ενοχλέι.... άσε που δεν φένεται οτι έχεισ και καλό κινητο :)

αυτα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , εχετε προβλήματα σήματος με το E66 ?

 

Δεν ξέρω αν φταίει το κινητό ή εταιρεία.

Σε συγκεκριμένο σημείο στο σπίτι η voda δεν έχει σήμα καθόλου και η wind full.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω με την ευκαιρία είναι <<σταμάτησε η περιαγωγή που είχαν συμφωνήσει μεταξύ τους Voda και Wind?>>.Παλιότερα μπορούσες να επιλέξεις τη wind εφόσον ειχε καλύτερο σήμα.Τώρα αυτό δεν γίνεται.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Όσο είχα το 2in1 της wind στο Ν95 δεν χρειαζόταν να κάνω restart στο κινητό για να λειτουργήσει, απλά πήγαινα στο εικονίδιο και έκανα την αλλαγή. Υποθέτω ό,τι έτσι θα είναι και στο Ε66.

 

Ευχαριστω Stendor!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω προσθέσει πρόσφατα τις ρυθμίσεις για MMS και ενώ στέλνει κανονικά το κινητό δεν λαμβάνω (τουλάχιστον 2 φορές που το δοκίμασα).

Φταίει μήπως που έχω επιλεγμένο το "GSM" μόνο, για τα δίκτυά μου; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχει σχέση.

Απλά θα κάνει περισσότερη ώρα για να τα λάβεις/στείλεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...