Jump to content

Ν82: Μεταβολή SAR - Επιστροφή και αντικατάσταση συσκευής


Stavros4u
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια η διαφορα μεταξυ των Nokia N82 (Type RM-313) και Nokia N82 (Type RM-314);

το δευτερο εχει μικροτερο sar.1,07.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 313
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To sar του RM-313 ειναι 1.35 W/kg

Το sar του RM-314 ειναι 1.07 W/kg

 

Πας εδω και βλεπεις :)

http://sar.nokia.com/sar/index.jsp

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχουν σημαντικές διάφορες τα δύο τηλέφωνα. Το RM-314 απ' ό,τι θυμάμαι προορίζεται για τις ασιατικές αγορές και δεν έχει 3G/WiFi. Ίσως γι' αυτό δεν έχει τόσο υψηλό δείκτη ακτινοβολίας όσο το RM-313. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορα μεταξυ των Nokia N82 (Type RM-313) και Nokia N82 (Type RM-314);

το δευτερο εχει μικροτερο sar.1,07.

Το Ν82 Type RM-314 είναι για την αγορά της Ασίας, αν δεν κάνω λάθος, και δεν διαθέτει wi-fi γι' αυτό έχει και μικρότερο sar.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ok.

Ξαναρωταω το ιδιο.

Την Δευτερα παω για κινητο.ειχα καταληξει σε αυτο,αλλα με αυτα που ακουω για το sar,εχω πολλες αμφιβολιες.

Τι κανω;ειναι τοσο σοβαρο το θεμα με το sar ή και παλι το ολο ζητημα το "χοντραινουμε";

ο κοσμος που κινει διαδικασιες αντικαταστασης ειναι γιατι φοβαται για την υγεια του ή για τον εμπαιγμο της Νοκια;

τι να κανω;να το παρω ή οχι;

και αν οχι ποιο να παρω,πανω κατω στα ιδια αλλα με μικρο sar;

i m lost!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Ok.

Ξαναρωταω το ιδιο.

Την Δευτερα παω για κινητο.ειχα καταληξει σε αυτο,αλλα με αυτα που ακουω για το sar,εχω πολλες αμφιβολιες.

Τι κανω;ειναι τοσο σοβαρο το θεμα με το sar ή και παλι το ολο ζητημα το "χοντραινουμε";

ο κοσμος που κινει διαδικασιες αντικαταστασης ειναι γιατι φοβαται για την υγεια του ή για τον εμπαιγμο της Νοκια;

τι να κανω;να το παρω ή οχι;

και αν οχι ποιο να παρω,πανω κατω στα ιδια αλλα με μικρο sar;

i m lost!!!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2451252#post2451252

;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

@John_Locke εαν θελεις μπορεις να ανοιξεις ενα νεο θεμα στους Διαξιφισμους

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα παδιά..Είμαι κάτοχος του Ν82 silver απο τον περασμένο Φεβρουάριο..Όντως το εγχειριδιο λέει 0.62 αλλά το site 1.35..Τώρα διάβασα τα λεγόμενα και είδα οτι επικρατεί "μπάχαλο"...Πρέπει να προβώ σε παράπονα για αντικατάσταση η το θέμα θεωρείται οτι έχει κλείσει ???
Link to comment
Share on other sites

αστο φιλε μου αν δεν εχεις σκοπο να μπλεξεις με δικιγορους μην το ψαχνεις ...ολοι σχεδον πηραμε την ιδια απαντησει απο την νοκια
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Ποια η διαφορα μεταξυ των Nokia N82 (Type RM-313) και Nokia N82 (Type RM-314);

το δευτερο εχει μικροτερο sar.1,07.

 

πάντως ξέροντας ότι η μέτρηση γίνεται με όλα ανοικτά και στο μέγιστο εύκολα συμπεραίνει κανείς ότι όταν μιλάμε σε ένα ευρωπαικό Ν82 σε GSM χωρίς ανοικτά εννοείται (και γιατί να είναι άλλωστε την ώρα που μιλάμε) wifi, bt κτλ ότι η ακτινοβολία που εκπέμπει σε μέρος με καλό σήμα σχετικά είναι σίγουρα κάτω από 1.00.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν ξέρω αλλά εγώ αυτό που πρόσεξα το αυτί μου κ το κεφάλι μου δεν με πονάει (δεν νιώθω χτυπημένος απο ακτινοβολία αν μιλήσω πολύ ώρα) με το Ν82... Ενώ με του πατέρα μου το 6230i σε 30 λεπτά νομίζω πως έχω ψηθεί τελείως στον εγκέφαλο...

 

Αυτό μετράει.. Αυτό μου έδειξε πως δεν εκπέμπει πολύ δυνατή ακτινοβολία γιατί ήδη το δοκίμασα μιλώντας 2 ώρες και μου φάνηκε μια χαρά....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά εγώ αυτό που πρόσεξα το αυτί μου κ το κεφάλι μου δεν με πονάει (δεν νιώθω χτυπημένος απο ακτινοβολία αν μιλήσω πολύ ώρα) με το Ν82... Ενώ με του πατέρα μου το 6230i σε 30 λεπτά νομίζω πως έχω ψηθεί τελείως στον εγκέφαλο...

 

Αυτό μετράει.. Αυτό μου έδειξε πως δεν εκπέμπει πολύ δυνατή ακτινοβολία γιατί ήδη το δοκίμασα μιλώντας 2 ώρες και μου φάνηκε μια χαρά....

 

εγω παντως οτι κινητο εχω απο δω και περα ειτε με χαμηλο ειτε με υψηλο σαρ....δεν βγαζω το hands free απο το αυτι μου.......:)

 

τα αντιμετωπιζω ολα το ιδιο........και απλα σταματησα να ασχολούμαι....

Link to comment
Share on other sites

+1 η καλητερη δουλεια...Ουτως ή αλλως τρωμε τετοια ακτινοβολια καθημερινα που κανει το σαρ σαν τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως οτι κινητο εχω απο δω και περα ειτε με χαμηλο ειτε με υψηλο σαρ....δεν βγαζω το hands free απο το αυτι μου.......:)

 

τα αντιμετωπιζω ολα το ιδιο........και απλα σταματησα να ασχολούμαι....

 

καλά σίγουρα! Εχω πάντα το Νοκια ΒΗ902 και στο αμάξι ένα εγκατεστημένο Parrot.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...