Jump to content

Ν82: Μεταβολή SAR - Επιστροφή και αντικατάσταση συσκευής


Stavros4u
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 313
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν εχει τοση σημασια το καταστημα παρα μονο να σας δωσει την εγκριση η Nokia να το επιστρεψετε στο καταστημα αγορας. Η διαδικασια ειναι ιδια

 

Σημασια εχει το καταστημα για το ποσό που θα σας πιστωσει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εγω το πηρα την παρασκευη και ακομα δεν το εχω βγαλη απ το κουτι του. ρωτησα τον κολητο μου για αυτα που λετε για τραβηγματα στα δικαστιρια και τατοια και μου ειπε οτι απ την στιγμη που δεν ξεπερνα τα ορια δεν μπορει κανενας να τους κανει τ ι π ο τ α!!!!!!!!!!!!!!!! αν το θελουν σαν εταιρεια στο αλαζουν για το πρεστιζ τους και μονο για τιποτα αλλο.. παντος το κινητακι ειναι κουκλι εγω δεν το παω πισω κι ας το εχω ακομα σφραγισμενο.
Link to comment
Share on other sites

Μολις το επεστρεψα και αν με ξαναδουνε......

 

 

Ακομη δεν πηρα τιποτε. Εχω πιστωτικο στον Γερμανο. Μαλλον για το touch diamond θα παω και περιμενω την Τριτη που θα γινει διαθεσιμο

 

α, εντάξει :rolleyes:θα πας σε χαμηλότερο sar όντως! :rotfl:

 

ξέρεις πόσο έχει το HTC Diamond? :shifty:

 

1.33 (!) http://img116.exs.cx/img116/8935/s6vhaha.gif

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

α, εντάξει :rolleyes:θα πας σε χαμηλότερο sar όντως! :rotfl:

 

ξέρεις πόσο έχει το HTC Diamond? :shifty:

 

1.33 (!) http://img116.exs.cx/img116/8935/s6vhaha.gif

 

Ναι αλλά το Diamond το αγοράζει με 1.33 ενώ το n82 το αγόρασε με 0.62 και έχει 1.35. Είναι κοροϊδία από μεριά τις Νοκια και δεν έχει ξαναγίνει ποτέ από άλλη εταιρία Αυτό είναι το θέμα δεν μπορείτε να το καταλάβετε!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το Diamond το αγοράζει με 1.33 ενώ το n82 το αγόρασε με 0.62 και έχει 1.35. Είναι κοροϊδία από μεριά τις Νοκια και δεν έχει ξαναγίνει ποτέ από άλλη εταιρία Αυτό είναι το θέμα δεν μπορείτε να το καταλάβετε!

 

Οτι και να είναι παραμένει υψηλό το SAR του...αυτό για το οποίο όλοι εδώ μέσα ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΤΕ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

α, εντάξει :rolleyes:θα πας σε χαμηλότερο sar όντως! :rotfl:

 

ξέρεις πόσο έχει το HTC Diamond? :shifty:

 

1.33 (!) http://img116.exs.cx/img116/8935/s6vhaha.gif

Sorry που σου χαλαω τη σουπα αλλα το SAR του ειναι 0.854

 

[ATTACH]12027[/ATTACH]

 

 

Τωρα αν η HTC αποφασισει να ακολουθησει το δρομο που χαραξε η πρωτοπορος Nokia και να το παει 1,33 τοτε χαλαλι θα το ξαναεπιστρεψω και θα παρω κατι αλλο :rolleyes:

 

 

Οτι και να είναι παραμένει υψηλό το SAR του...αυτό για το οποίο όλοι εδώ μέσα ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΤΕ.

 

Προς τι αυτη η εκδηλη ανησυχια?

Τι θα πρεπε δλδ? Να της πουμε και ευχαριστω για τη φρυγανιερα της με xenon flash?

Link to comment
Share on other sites

Sorry που σου χαλαω τη σουπα αλλα το SAR του ειναι 0.854

 

ναι θα βάλω τα κλάμματα....μου έκαψες το φαί.:rolleyes:

στο γκουγκλάρισμα που έκανα όλοι γράφουν για 1.33

 

 

Τωρα αν η HTC αποφασισει να ακολουθησει το δρομο που χαραξε η πρωτοπορος Nokia και να το παει 1,33 τοτε χαλαλι θα το ξαναεπιστρεψω και θα παρω κατι αλλο :rolleyes:

 

το κατάλαβα από τα προηγούμενα ποστ σου, δεν σε κατηγόρησα.

 

Προς τι αυτη η εκδηλη ανησυχια?

Τι θα πρεπε δλδ? Να της πουμε και ευχαριστω για τη φρυγανιερα της με xenon flash?

 

Οχι σαφώς αλλά και αυτή η γκρίνια ρε φούστη μου δεν παλεύεται. Και γίνεται σε όλα τα τοπικς.

Ξέχωρα από αυτό και το 0,85 δεν θεωρείται λίγο. Χρησιμοποίησε bt ακουστικό. Μην εφησυχάζεις εφόσον νοιάζεσαι για την υγεία σου.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καποιοι δεν καταλαβαινουν οτι και 1.99 να ειχε απο την αρχη το ν82 δεν θα πειραζε κανεναν,αλλα οτι το εκρυψε η ΝΟΚΙΑ ειναι ολη η υποθεση εδω για οσους το αγορασανε με αλλο sar.οποτε πιστευω αυτο μας δινει το καθε δικαιωμα να την κραζουμε την συγκεκριμενη εταιρια στα καταλληλα τοπικ και οπου μπορουμε.

Καλυτερο θα ηταν φυσικα να μην τσακωνομαστε μεταξυ μας και να τα εχουμε με τις εταιριες που μας εξαπατουν.

Link to comment
Share on other sites

ΟΡΙΣΤΕ τι τους εστειλε το υπουργειο ....μετα απο καταγγελια μου.......

Ειδικότερα σας γνωρίζουμε ότι σύμφωνα με το άρθρο 9δ του Νόμου 2251/94 «1.Μια εμπορική πρακτική θεωρείται παραπλανητική όταν περιλαμβάνει εσφαλμένες πληροφορίες και είναι, συνεπώς, αναληθής ή, όταν, με οποιονδήποτε τρόπο, συμπεριλαμβανομένης της συνολικής παρουσίασής της, παραπλανά ή ενδέχεται να παραπλανήσει το μέσο καταναλωτή, ακόμα και εάν οι πληροφορίες είναι, αντικειμενικά, ορθές όσον αφορά ένα ή περισσότερα από τα στοιχεία τα οποία παρατίθενται κατωτέρω και, ούτως ή άλλως, τον οδηγεί ή ενδέχεται να τον οδηγήσει να λάβει απόφαση συναλλαγής την οποία, διαφορετικά, δεν θα ελάμβανε. Τα στοιχεία αυτά είναι: α) η ύπαρξη ή η φύση του προϊόντος,

β) τα κύρια χαρακτηριστικά του προϊόντος, όπως είναι η διαθεσιμότητα, τα οφέλη, οι κίνδυνοι, η εκτέλεση, η σύνθεση, τα συνοδευτικά εξαρτήματα, η μετά την πώληση υποστήριξη προς τον καταναλωτή και η αντιμετώπιση των παραπόνων, η μέθοδος και η ημερομηνία κατασκευής ή παροχής, η παράδοση, η καταλληλότητα, η χρήση, η ποσότητα, οι προδιαγραφές…».

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Που εστειλες την καταγγελια να την στειλω κι εγω γιατι με την επιστροφη της συσκευης εχασα 75 € απο την αρχικη της αξια
Link to comment
Share on other sites

Που εστειλες την καταγγελια να την στειλω κι εγω γιατι με την επιστροφη της συσκευης εχασα 75 € απο την αρχικη της αξια

 

Πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις η απαίτηση του καταναλωτή δεν είναι μόνο η επιστροφή όλων των χρημάτων της αρχικής αξίας αλλά και οι (χοντρές) αποζημιώσεις που τα πολιτικά δικαστήρια αποφαίνονται. Γι'αυτό όσοι έχετε όρεξη να το κυνηγήσετε στο τέλος θα δικαιωθείτε. Ακόμα και η απόφαση να πάρει αρκετό καιρό για να βγει δεν χαλάει κανέναν να πάρει χρήματα που ποτέ δεν τα περίμενε να έρθουν. Πάνω απ'όλα όμως το άμεσο κέρδος για όλους εμάς τους καταναλωτές είναι ότι όλες αυτές οι εταιρίες και οι ειδήμονες (:lol:) που δουλεύουν σ' αυτές θα καταλάβουν ότι δεν έχουν να κάνουν με ιθαγενείς.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο από άποψη δυαντοτήτων είναι .... και σκεφτομαι να το πάρω γιατί ούτως ή άλλως όλα τα smartphones της νοκια τουλάχιστον που ενδιαφέρομαι εγώ περίπου τόσο sar έχουν. η ερώτησή μου είναι η εξής: όλοι μιλάτε για bluetooth handsfree, δλδ το απλό handsfree δε βοηθάει καθόλου; περνάει η ακτινοβολία και είναι σαν να μιλάς κατευθείαν στο ακουστικό;
Link to comment
Share on other sites

ΟΡΙΣΤΕ τι τους εστειλε το υπουργειο ....μετα απο καταγγελια μου........

 

Μετά από αυτό που τους έστειλε το υπέργειο είδες καμία διάφορα στην στάση τους ;

δέχτηκαν να στην αντικαταστήσουν ;

Link to comment
Share on other sites

Πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις η απαίτηση του καταναλωτή δεν είναι μόνο η επιστροφή όλων των χρημάτων της αρχικής αξίας αλλά και οι (χοντρές) αποζημιώσεις που τα πολιτικά δικαστήρια αποφαίνονται. Γι'αυτό όσοι έχετε όρεξη να το κυνηγήσετε στο τέλος θα δικαιωθείτε. Ακόμα και η απόφαση να πάρει αρκετό καιρό για να βγει δεν χαλάει κανέναν να πάρει χρήματα που ποτέ δεν τα περίμενε να έρθουν. Πάνω απ'όλα όμως το άμεσο κέρδος για όλους εμάς τους καταναλωτές είναι ότι όλες αυτές οι εταιρίες και οι ειδήμονες (:lol:) που δουλεύουν σ' αυτές θα καταλάβουν ότι δεν έχουν να κάνουν με ιθαγενείς.

Σωστός! Μακάρι να κινηθούν όσοι το αγόρασαν έτσι ;)

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Που εστειλες την καταγγελια να την στειλω κι εγω γιατι με την επιστροφη της συσκευης εχασα 75 € απο την αρχικη της αξια
Συγνωμη ειμαι διακοπες στην γενικη γραμματεια καταναλωτη εστειλα την καταγγελια μαζι με φωτοτυπια του σαρ που αναγραφεται στο εντυπο της συσκευης καθως και αυτου που αναγραφει η νοκια στο σιτε δεν θελω αντικατασταση την τιμωρια θελω για να μαθουν να μας σεβονται :mad:
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση η μεταβολή στο SAR να έχει προέλθει από την αναβάθμιση του software;

Όσοι είμαστε με επιδότηση από Cosmote σε ποιον απευθυνόμαστε; Alpha Clopy ή Cosmote?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση η μεταβολή στο SAR να έχει προέλθει από την αναβάθμιση του software;

 

Οχι! Δεν υπαρχει τετοια περιπτωση..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν ξέρουμε αν άλλαξε από κάποια παρτίδα και μετά ή ήταν λάθος εξ αρχής το SAR.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια περα απο την κοροιδια της ΝΟΚΙΑ,καθαρα για το sar και την υγεια...τι κανουμε;

να το παρω ή οχι;την Δευτερα πρεπει να καταληξω σε κινητο.Και αν δεν παρω αυτο,ποιο αλλο,παρομοιο που να εχει χαμηλοτερο sar;δεν εχω βρει κατι!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Με ένα Bluetooth hands free είσαι ok.

(Προσωπική άποψη)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη του sar ειναι μονιμη;δλδ αν δεν χρησιμοποιεις gps,3g,wifi,και απλα μιλας ή εχεις το κινητο ανοιχτο,η τιμη δεν μειωνεται;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη του sar ειναι μονιμη;δλδ αν δεν χρησιμοποιεις gps,3g,wifi,και απλα μιλας ή εχεις το κινητο ανοιχτο,η τιμη δεν μειωνεται;

 

Η τιμή του SAR είναι η μέγιστη τιμη όταν μιλάς και έχεις το κινητό στο αυτί. Έτσι το μετράνε. Αφορά δηλαδή την χειρότερη περίπτωση όταν έχεις το ελάχιστο δυνατό σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...