Jump to content

Vodafone Καρτοπρόγραμμα


TakeOverNet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, akilleas said:

Ήμουνα καρτοπρόγραμμα και το έκανα σύνδεση.

Τι σου έδωσαν τελικά απο παροχες , έχει μεγαλύτερη κατανάλωση το δέυτερο ? Γιατι δεν κοίταξες σε καρτο κινητά ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 895
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Λοιπόν, μου έδωσαν απεριόριστα λεπτά ομιλίας, 3000 ΣΜΣ και 10gb (5 το πακέτο +5 διπλασιασμός γιατί έχω και σταθερό). 

Το καρτοπρόγραμμα είχε τη διαφορά ότι έδινε 16gb αλλά ήτανε πιο ακριβό. 16,60 το ένα και 17,90 νομίζω το δεύτερο και χωρίς κάποια έκπτωση λόγω ύπαρξης σταθερής. 

Είχα κάνει ήδη αίτηση για να τα κάνω κάρτα CU, αλλά τελικά βρήκα συμφέρουσα την προσφορά και έτσι προχώρησα σε σύνδεση. 

Το πιο σπαστικό είναι ότι δίνει διαφορετικές προσφορές αρχικά σε δύο νούμερα με ίδιο κάτοχο και ανανέωση για πάρα πολλά χρόνια μαζί. Από το 2003 και μετά τα κάνω πάντα μαζί. Κάθε μα κάθε φορά της γυναίκας το νούμερο θα έχει πιο καλή προσφορά. Παιδιά ειλικρινά πριν δύο χρόνια έδινε 10,90 με 4gb τότε στο ένα και περίπου 15 στο άλλο. Κάθε μα κάθε διετία θα πρέπει να πάρω τηλέφωνο να ζητήσω και για τα δύο να μου δώσουν ενιαία τιμή. Έχω ρωτήσει πολλές φορές τηλεφωνικά, με τσατ, με εμειλ αλλά σαφή απάντηση δεν πήρα. Το σύστημα τα βγάζει αυτόματα λένε. 

Πάντως σε χρήση, εγώ έχω περισσότερα data και η γυναίκα πολύ περισσότερη ομιλία, αλλά πάγιο όμως και οι δύο το ίδιο.

Τώρα το πως βγάζουν τις προσφορές, ένας θεός ξέρει! 

 

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, akilleas said:

Λοιπόν, μου έδωσαν απεριόριστα λεπτά ομιλίας, 3000 ΣΜΣ και 10gb (5 το πακέτο +5 διπλασιασμός γιατί έχω και σταθερό). 

Το καρτοπρόγραμμα είχε τη διαφορά ότι έδινε 16gb αλλά ήτανε πιο ακριβό. 16,60 το ένα και 17,90 νομίζω το δεύτερο. 

Είχα κάνει ήδη αίτηση για να τα κάνω κάρτα CU, αλλά τελικά βρήκα συμφέρουσα την προσφορά και έτσι προχώρησα σε σύνδεση. 

Το πιο σπαστικό είναι ότι δίνει διαφορετικές προσφορές αρχικά σε δύο νούμερα με ίδιο κάτοχο και ανανέωση για πάρα πολλά χρόνια μαζί. Από το 2003 και μετά τα κάνω πάντα μαζί. Κάθε μα κάθε φορά της γυναίκας το νούμερο θα έχει πιο καλή προσφορά. Παιδιά ειλικρινά πριν δύο χρόνια έδινε 10,90 με 4gb τότε στο ένα και περίπου 15 στο άλλο. Κάθε μα κάθε διετία θα πρέπει να πάρω τηλέφωνο να ζητήσω και για τα δύο να μου δώσουν ενιαία τιμή. Έχω ρωτήσει πολλές φορές τηλεφωνικά, με τσατ, με εμειλ αλλά σαφή απάντηση δεν πήρα. Το σύστημα τα βγάζει αυτόματα λένε. 

Πάντως σε χρήση, εγώ έχω περισσότερα data και η γυναίκα πολύ περισσότερη ομιλία, αλλά πάγιο όμως και οι δύο το ίδιο.

 

Καλό είναι το πρόγραμμα που πήρες τελικα , αλλά για την χρήση που κάνεις αν κατάλαβα και καλά δεν σε συμφέρει ... απο περιέργεια μπορεις να το ακυρώσεις με κάποιο λογικό κόστος ?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; 

Εγώ χρειάζομαι τουλάχιστον 5γβ δεδομένα και λίγη ομιλία, αλλά να ξέρω ότι εάν χρειαστώ να μιλήσω να μην το σκέφτομαι τόσο πολύ. Με 300 λεπτά νομίζω καλύπτομαι.... 

Τί θα με συνέφερε περισσότερο; 

 

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, blizard said:

Καλό είναι το πρόγραμμα που πήρες τελικα , αλλά για την χρήση που κάνεις αν κατάλαβα και καλά δεν σε συμφέρει ... απο περιέργεια μπορεις να το ακυρώσεις με κάποιο λογικό κόστος ?

Όπως έχουμε πει, τα τέλη ακύρωσης τους πρώτους 2 μήνες είναι δυο πάγια και τους επόμενους είναι το υπόλοιπο των παγίων /4. Δηλαδή αν ο φίλος έχει πάγιο 18€ και το κόψει τον 4ο μήνα, θα πληρώσει 90€

Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2023 at 7:10 ΠΜ, akilleas said:

Λοιπόν, μου έδωσαν απεριόριστα λεπτά ομιλίας, 3000 ΣΜΣ και 10gb (5 το πακέτο +5 διπλασιασμός γιατί έχω και σταθερό). 

Το καρτοπρόγραμμα είχε τη διαφορά ότι έδινε 16gb αλλά ήτανε πιο ακριβό. 16,60 το ένα και 17,90 νομίζω το δεύτερο και χωρίς κάποια έκπτωση λόγω ύπαρξης σταθερής. 

Είχα κάνει ήδη αίτηση για να τα κάνω κάρτα CU, αλλά τελικά βρήκα συμφέρουσα την προσφορά και έτσι προχώρησα σε σύνδεση. 

Το πιο σπαστικό είναι ότι δίνει διαφορετικές προσφορές αρχικά σε δύο νούμερα με ίδιο κάτοχο και ανανέωση για πάρα πολλά χρόνια μαζί. Από το 2003 και μετά τα κάνω πάντα μαζί. Κάθε μα κάθε φορά της γυναίκας το νούμερο θα έχει πιο καλή προσφορά. Παιδιά ειλικρινά πριν δύο χρόνια έδινε 10,90 με 4gb τότε στο ένα και περίπου 15 στο άλλο. Κάθε μα κάθε διετία θα πρέπει να πάρω τηλέφωνο να ζητήσω και για τα δύο να μου δώσουν ενιαία τιμή. Έχω ρωτήσει πολλές φορές τηλεφωνικά, με τσατ, με εμειλ αλλά σαφή απάντηση δεν πήρα. Το σύστημα τα βγάζει αυτόματα λένε. 

Πάντως σε χρήση, εγώ έχω περισσότερα data και η γυναίκα πολύ περισσότερη ομιλία, αλλά πάγιο όμως και οι δύο το ίδιο.

Τώρα το πως βγάζουν τις προσφορές, ένας θεός ξέρει! 

 

Ίδια περίπτωση και εγώ. Δύο αριθμοί στο ίδιο πρόγραμμα με ίδιο ΑΦΜ, ίδιος λογαριασμός, διαφορετικές τιμές.... Δεν ξέρω πως γίνεται αυτό. Στα 16.60 είναι η τιμή για το πρόγραμμα με τα απεριόριστα;

Link to comment
Share on other sites

Το αντιμετωπισα και εγώ που είχα πολύ καλή προσφορά για το ένα,  δεν μου έκαναν την ίδια προσφορά στο άλλο.  Όμως στο ένα απ τα δύο μου τη διατηρουν εδω και πολλά χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, makisg4 said:

Ίδια περίπτωση και εγώ. Δύο αριθμοί στο ίδιο πρόγραμμα με ίδιο ΑΦΜ, ίδιος λογαριασμός, διαφορετικές τιμές.... Δεν ξέρω πως γίνεται αυτό. Στα 16.60 είναι η τιμή για το πρόγραμμα με τα απεριόριστα;

Και τα δύο έχουν απεριόριστα. 

Και τα δύο έχουν τις ίδιες ακριβώς παροχές. 

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έχω το καρτοπρογραμμα Super Digi πληρωνω 13,64€ και μου εκαναν αυτες τις προσφορες

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-03-15, 22.01.06.jpeg.png

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-03-15, 22.01.56.jpeg.png

Link to comment
Share on other sites

Με συμβόλαιο και σταθερή συνδιαστικά έχω 10 GB απεριόριστη ομιλία και 6000σμς στα 13,10€, ενώ για να παραμείνω στο καρτοπρόγραμμα ως είχα με 8 giga ζητούσαν 17+. 

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω σταθερό 100Mbps στη vodafone και ζήτησα προσφορά για να φέρω και κινητό με φορητότητα από την Q.

Μου δίνουν απεριόριστη ομιλία / 6000 sms / 6GB (οι παροχές με καλύπτουν) με 13,50. Υπάρχει αυτήν την περίοδο κάτι καλύτερο να διαπραγματευτώ;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, t300 said:

Έχω σταθερό 100Mbps στη vodafone και ζήτησα προσφορά για να φέρω και κινητό με φορητότητα από την Q.

Μου δίνουν απεριόριστη ομιλία / 6000 sms / 6GB (οι παροχές με καλύπτουν) με 13,50. Υπάρχει αυτήν την περίοδο κάτι καλύτερο να διαπραγματευτώ;

Εγώ το ίδιο πρόγραμμα το πήρα 10,96 για τους γονείς και χωρίς σταθερό

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

 

16 minutes ago, AlexM2 said:

Εγώ το ίδιο πρόγραμμα το πήρα 10,96 για τους γονείς και χωρίς σταθερό

Κι εμένα οι γονείς (με σταθερό) έχουν την ίδια τιμή (δύο κινητά) αλλά σε εμένα δεν το κάνει με τίποτα ούτε το ίδιο κατάστημα που το έκανε στους γονείς. Ποιός ξέρει... Ίσως τα δύο κινητά έχουν άλλη πολιτική;

Edited by t300

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, t300 said:

 

Κι εμένα οι γονείς (με σταθερό) έχουν την ίδια τιμή (δύο κινητά) αλλά σε εμένα δεν το κάνει με τίποτα ούτε το ίδιο κατάστημα που το έκανε στους γονείς. Ποιός ξέρει... Ίσως τα δύο κινητά έχουν άλλη πολιτική;

Είναι όπου τους πιάσεις... 

Κάνε μια αίτηση για φορητότητα και θα σε καλέσουν αυτοί. Λογικά θα σου δώσουν την τιμή που ζητάς. 

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, akilleas said:

Είναι όπου τους πιάσεις... 

Κάνε μια αίτηση για φορητότητα και θα σε καλέσουν αυτοί. Λογικά θα σου δώσουν την τιμή που ζητάς. 

Το κινητό είναι στην Nova όμως. Εκτός αν εννοείς να κάνει τι σταθερό φορητότητα για να τον πάρουν και να διαπραγματευτεί και το κινητό

 

19 ώρες πριν, t300 said:

Έχω σταθερό 100Mbps στη vodafone και ζήτησα προσφορά για να φέρω και κινητό με φορητότητα από την Q.

Μου δίνουν απεριόριστη ομιλία / 6000 sms / 6GB (οι παροχές με καλύπτουν) με 13,50. Υπάρχει αυτήν την περίοδο κάτι καλύτερο να διαπραγματευτώ;

Θα τους πάρεις πάλι αύριο και θα πιέσεις για καλύτερη τιμή. Θα τους πεις ότι αν δεν σε καλύψει η προσφορά για το κινητό θα πάρεις από αυτούς και το σταθερό και θα πας σε άλλον πάροχο

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, t300 said:

 

Κι εμένα οι γονείς (με σταθερό) έχουν την ίδια τιμή (δύο κινητά) αλλά σε εμένα δεν το κάνει με τίποτα ούτε το ίδιο κατάστημα που το έκανε στους γονείς. Ποιός ξέρει... Ίσως τα δύο κινητά έχουν άλλη πολιτική;

Πρέπει να έχεις στο ίδιο ΑΦΜ άλλη σύνδεση για να παίξει ο συνδυασμός 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σε ένα μήνα λήγει το καρτοπρογραμμα αλλά θέλω να το διακόψω γιατί δεν με συμφέρει η προσφορά που μου έκαναν και θέλω να γυρίσω σε CU.Θα γίνει αυτόματα η διακοπή ή πρέπει να τους ενημερώσω για την αλλαγή και πόσες μέρες νωρίτερα πρέπει να τους ενημερώσω;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nikos 23 said:

Σε ένα μήνα λήγει το καρτοπρογραμμα αλλά θέλω να το διακόψω γιατί δεν με συμφέρει η προσφορά που μου έκαναν και θέλω να γυρίσω σε CU.Θα γίνει αυτόματα η διακοπή ή πρέπει να τους ενημερώσω για την αλλαγή και πόσες μέρες νωρίτερα πρέπει να τους ενημερώσω;

Ηθελα να κανω το ιδιο. Καπου 27, 28 Φλεβαρη ζητησα να μου το γυρισουν σε καρτα. Μετα το καθιερωμενο τηλεφωνο που προσπαθουν να σε πεισουν να ΜΗΝ το κανεις (και αφου επεμεινα), μου ειπε πως θα παρει εως και 30 ημερες.

Σημερα, 17 Απριλιου δεν εχει γυρισει ακομα.

Φταιω κι εγω λιγο που δεν ασχοληθηκα.

Αυτοματα δεν θα γινει. Εμενα μου ειπαν πως θα εχω και δυο μηνες (ως ασφαλεια) και μετα θα παει στην πληρη τιμη που υποτιθεται χρεωνεται το προγραμμα.

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Nikos 23 said:

Σε ένα μήνα λήγει το καρτοπρογραμμα αλλά θέλω να το διακόψω γιατί δεν με συμφέρει η προσφορά που μου έκαναν και θέλω να γυρίσω σε CU.Θα γίνει αυτόματα η διακοπή ή πρέπει να τους ενημερώσω για την αλλαγή και πόσες μέρες νωρίτερα πρέπει να τους ενημερώσω;

Κάνε μεταφορά προς καρτοκινητό Cosmote ή Nova (ό,τι πιάνει καλύτερα εκεί που είσαι) και θα γλυτώσεις τη βαβούρα.

Έπειτα, αν θες, γυρνάς ξανά σε Vodafone CU εύκολα.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

On 18/4/2024 at 6:02 ΠΜ, MIKU said:

Κάνε μεταφορά προς καρτοκινητό Cosmote ή Nova (ό,τι πιάνει καλύτερα εκεί που είσαι) και θα γλυτώσεις τη βαβούρα.

Έπειτα, αν θες, γυρνάς ξανά σε Vodafone CU εύκολα.

Πόσες μέρες νωρίτερα πριν λήξει το συμβόλαιο να κάνω αίτηση φορητότητας;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...