Jump to content

[S60 3rd Edition] Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρακαλώ να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό για τη συσκευή μου με IMEI: 358082016471522

 

Σας ευχαριστώ!

 

@kouros17 o αριθμος σου ειναι 243613

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα,

παιδια να σας πω, κατεβασα το αρχειο που ειναι για το κινητο μου, εκανα μια εφαρμογη signed, αλλα εβγαλε προβλημα με το πιστοποιητικό,

να δοκιμασω αλλο τροπο ? το hack ? η μηπως φταιει η η version(30.0.018) που εχω (αν κ δε νομιζω)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό για τη συσκευή μου με IMEI: 354172020527940

 

Σας ευχαριστώ!

 

@manu ο αριθμος σου ειναι:243687

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτική δουλειά παιδιά. :respect:

 

Για ένα ταπεινό N95 8GB με το παρακάτω IMEI έχουμε κάτι; :p

 

355739023456589

Ευχαριστώ (και πολύ μάλιστα) προκαταβολικά! :up:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

to ROMPatcher doulebi me tin kainouruia anaba8misou tou n95 8gb??

 

Pedia exo xa8i edo mesa mia xari sas parakalo exo to n95 8gb kai 8elo na balo tin version 30 meta pia ine i diadikasia gia na kano egkatastasi tis usigned efarmoges doste ena link na diabaso ta bimata na to katafero kai ego afto

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Pedia exo xa8i edo mesa mia xari sas parakalo exo to n95 8gb kai 8elo na balo tin version 30 meta pia ine i diadikasia gia na kano egkatastasi tis usigned efarmoges doste ena link na diabaso ta bimata na to katafero kai ego afto

 

Διαβασε πρωτα εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200090 μετα διαβασε την πρωτη σελιδα του παροντος θεματος και τελος ανεβασε το ΙΜΕΙ της συσκευης σου,(παλι σε αυτην εδω την σελιδα) για να παρεις πιστοποιητικο με το οποιο θα υπογραφεις τις unsigned εφαρμογες σου!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

den 8elo apo to site me ta programata 8elo me to ROMPatcher kai me ta alla

 

den gnorizi kanis tipota paidia?

Εφόσον ρωτάς κάτι σε σχέση με hacks κτλ... γιατί δεν κάνεις την ερώτησή σου στο ανάλογο θέμα...:rolleyes:

Ακολουθήσε αυτή τη διαδικασία. Θα είσαι οκ. Δεν χρειάζεσαι ROM Patcher ή κάτι άλλο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

παιδια να σας πω, κατεβασα το αρχειο που ειναι για το κινητο μου, εκανα μια εφαρμογη signed, αλλα εβγαλε προβλημα με το πιστοποιητικό,

να δοκιμασω αλλο τροπο ? το hack ? η μηπως φταιει η η version(30.0.018) που εχω (αν κ δε νομιζω)

Εμφανιζεται το νεο αρχειο και δεν μπορει να κανει εγκατασταση στην συσκευη σου? Εισαι σιγουρος οτι μας εγραψες το σωστο imei? Εψαξες μεσα στο .txt εαν υπαρχει το imei σου? Καπου υπαρχει η επιλογη αναζητηση.. :)

Το ΙΜΕΙ μου είναι 357666011248801 και θα ήθελα να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά!

 

@petrsiri ο αριθμος σου ειναι 244088

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναι εψαξα και υπηρχε το imei στο *txt, με λιγα λογια ολα σωστα,

το προβλημα λυθηκε με την διαδικασια hack, το εκανα και πλεων περνανε ολα μια χαρα!!!

ty και μπραβο στα παιδια!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα παρακαλουσα να μου χορηγησετε πιστοποιητικο εχω imei:358082018071114

ευχαριστω προκαταβολικα

 

@pininfarina ο αριθμος σου ειναι:244161

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτική δουλειά παιδιά. :respect:

 

Για ένα ταπεινό N95 8GB με το παρακάτω IMEI έχουμε κάτι; :p

 

355739023456589

Ευχαριστώ (και πολύ μάλιστα) προκαταβολικά! :up:

 

@aimilios: ο αριθμός σου είναι 244281

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό για την ολοκαίνουρια συσκευή μου Nokia N96 με imei:

356406022214356

Και άν είναι εύκολο, όποτε είναι έτοιμο, ας το ανεβάσει κάποιος εδώ γιατί δεν έχω πρόσβαση στη συγκεκριμμένη σελίδα!!!!....

 

Ευχαριστώ πολύ!

AGENT GOLDER

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Το ΙΜΕΙ μου είναι 354172020563713 και θα ήθελα να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

@bungee: Ο αριθμός σου είναι ο 244352

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Ναι εψαξα και υπηρχε το imei στο *txt, με λιγα λογια ολα σωστα,

το προβλημα λυθηκε με την διαδικασια hack, το εκανα και πλεων περνανε ολα μια χαρα!!!

ty και μπραβο στα παιδια!

 

Eαν θελεις γραψε μας ξανα το imei σου για να παρεις καινουριο αριθμο και να ξαναδοκιμασεις.. Ειναι καλο να εχεις για την συσκευη σου ενα κανονικο πιστοποιητικο!!

 

Παρακαλώ να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό για την ολοκαίνουρια συσκευή μου Nokia N96 με imei:

356406022214356

Και άν είναι εύκολο, όποτε είναι έτοιμο, ας το ανεβάσει κάποιος εδώ γιατί δεν έχω πρόσβαση στη συγκεκριμμένη σελίδα!!!!....

 

Ευχαριστώ πολύ!

AGENT GOLDER

 

@AgentGolder ο αριθμος σου ειναι 244441

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, λοιπον παιδια, έστειλα το imei και μου δωσατε τον αριθμο 243289, κατέβασα από το site http://forum.allnokia.ru/viewtopic.php?t=37456&start=300 το αρχείο 242851-243420, μετα κατεβασα από το λινκ στην πρωτη σελιδα το αρχειο zip  Κατέβασε αυτό το zip, μέσα έχει το φάκελο με όσα χρειάζεσαι για να υπογράφεις όλες τις εφαρμογές σου

Εκανα κανονικά την αλλαγη ονοματος στα αρχεία…….. Βάζεις το .cer και το .key στον φάκελο αυτό, μετονομάζοντας τα σε xyz.

Κοιταξα αν υπαρχει το ιμει μου στο imei.txt και υπαρχει κανονικα (ιμει 356983013403115)

Εβαλα μετα μια εφαρμογη, εκανα αλλαγη ονοματος, αναλογα με την κατάληξη του αρχειου, sis or sisx πατουσα το αναλογο *.bat .. έφτιαχνε κανονικα την εφαρμογη, αλλα… τιποτα! Δεν περνουσε λογο πιστοποιητικου.

Εκανα το hack μετα, αφου τελειωσα περνουσαν όλα αβέρτα,

Τωρα, Εκανα την διαδικασία ξανα να κατεβασω τα αρχεια για το πιστοποιητικό (τα ιδια αρχεια που ειπα στην αρχη) μηπως και… κατι εγινε κατι δεν εκανα καλα.. δεν ξερω τι να πω, το θεμα είναι πως ιδη εχω κανει την μεθοδο hack, θα πρεπει να αλλαξω κατι ? γιατι πιθανόν να περνανε όλα λογο του hack. Εβαλα μια εφαρμογη, εκανα αλλαγη ονοματος σε xyz.sis εκανα το auto_signsis.bat εβγαλε την εφαρμογη την περασα κανονικα … αλλα ισως λογο του hack.

Αν γνωριζει καποιος η αν εχει καμια ιδεα ας μου πει. Και δεν ξερω αν εχει ειπωθεί αλλα οκ, κανουμε το hack, αυτό αναιρείτε ? το βγαζω με καποιο τροπο η είναι το CapsON kai CapsOff για αυτή τη δουλεια ? (όπως αναφερετε στην αρχη Όταν εκκινούμε το «CapsOff» αναιρούνται οι περιορισμοί, ενώ με το «CapsOn» οι περιορισμοί ξαναμπαίνουν)

Ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πιο hack εκανες?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τα CapsON/OFF δεν έχουν να κάνουν με τις μη υπογεγραμμένες εφαρμογές.

 

Για να αναιρέσεις το hack θα πρέπει να κάνεις hard format, δηλαδή ολόκληρη διαδικασία. Προσωπική εκτίμηση είναι πως δεν αξίζει να το κάνεις εφόσον κάνεις τη δουλειά σου τώρα.

 

Τώρα όσο αφορά το θέμα με την υπογραφή, ίσως κάτι να μην έκανες σωστά εκείνη τη φορά ή ίσως να έφταιγε το sis που προσπαθούσες να υπογράψεις...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απαραιτητο να κανει hard format εαν εβαλε π.χ. το αρχειο installserver.exe μπορει να το διαγραψει να δει εαν μπορει να κανει εγκατασταση τις unsigned εφαρμογες με κανονικο πιστοποιητικο και μετα να το βαλει ξανα στην θεση του.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται και έτσι...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...