Jump to content

[S60 3rd Edition] Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι, το "απλο" εκανα, με το installserver.exe που με τον xplorer to εβαλα στα C\sys\bin ... οποτε θα το δοκιμασω ετσι.

 

Παιδια, αν το αφησω οπως ειναι, χωρις πιστοποιητικο, και περναω εφαρμογες.. ποιο το προβλημα αργοτερα ? γιατι ο φιλος Itchrist86 ειπε Προσωπική εκτίμηση είναι πως δεν αξίζει να το κάνεις εφόσον κάνεις τη δουλειά σου τώρα. Ποιο το προβλημα αργοτερα .... ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά, παρακαλώ να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό για τη συσκευή μου με IMEI: 358064015409455

 

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ναι, το "απλο" εκανα, με το installserver.exe που με τον xplorer to εβαλα στα C\sys\bin ... οποτε θα το δοκιμασω ετσι.

 

Παιδια, αν το αφησω οπως ειναι, χωρις πιστοποιητικο, και περναω εφαρμογες.. ποιο το προβλημα αργοτερα ? γιατι ο φιλος Itchrist86 ειπε Προσωπική εκτίμηση είναι πως δεν αξίζει να το κάνεις εφόσον κάνεις τη δουλειά σου τώρα. Ποιο το προβλημα αργοτερα .... ?

 

Απλα σε μελλοντικη αναβαθμιση μπορει να μην λειτουργει το installserver.exe και θα πρεπει να περιμενεις μεχρι να βγαλουν κατι καινουριο. Εαν βολευεσαι προς το παρον αφησε το ετσι και βλεπουμε..

 

Γεια σας παιδιά, παρακαλώ να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό για τη συσκευή μου με IMEI: 358064015409455

 

Σας ευχαριστώ!

 

@parasense o αριθμος σου ειναι 244827

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, παρακαλώ να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό για τη συσκευή μου με IMEI: 355739024250692

 

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, παρακαλώ να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό για τη συσκευή μου με IMEI: 355739024250692

 

Σας ευχαριστώ!

 

@indian_ o αριθμος σου ειναι 245403

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό για τη συσκευή μου με IMEI: 354193028939085

 

Σας ευχαριστώ!

Bicycling...saves fuel.
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό για τη συσκευή μου με IMEI: 354193028939085

 

Σας ευχαριστώ!

 

@mak_kioy ο αριθμος σου ειναι:245556

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Λοιπον, εχω κανει την μεθοδο με το hack ( installserver.exe κτλ ..) καποιες εφαρμογες που θελω πολυ δεν περνανε σε εγκατασταση λογο πιστοποιητικου, και το κυριοτερο ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΣΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΔΕΝ "ΤΡΕΧΟΥΝ" px Donttouch κ.α (τα python ktl υπαρχει κανονικα) δεν ξερω γιατι βγαινει αυτο... τελος παντων επιδη ισως κουρασα μερικους (πχ gianpithio) και δεν μπορω να βρω τι φταιει θα ηθελα νεο πιστοποιητικο, γιατι με το πρωτο που δοκιμασα κατι παει στραβα και δεν περνανε οι εφαρμογες, το imei μου ειναι 356983013403115

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Λοιπον, εχω κανει την μεθοδο με το hack ( installserver.exe κτλ ..) καποιες εφαρμογες που θελω πολυ δεν περνανε σε εγκατασταση λογο πιστοποιητικου, και το κυριοτερο ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΣΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΔΕΝ "ΤΡΕΧΟΥΝ" px Donttouch κ.α (τα python ktl υπαρχει κανονικα) δεν ξερω γιατι βγαινει αυτο...

Καλησπερα μολης δοκιμασα και λειτουργει κανονικα! Εχω στην μνημη της συσκευη μου = C το Donttouch τα παρακατω αρχεια:

 

1. Python+ScriptShell_1_4_4_3rdEd

2. megapymodulepack_by_smart4n_v1_5_2_124

 

Υ.Γ.

Καλυτερα να συνεχισουμε στις εφαρμογες γιατι εδω ειμαστε εκτος θεματος. Εαν το προσπαθησεις θα βγαλεις ακρη. Εγω συναντω αρκετες φορες τετοια προβληματα αλλα επειδη επιμενω στο τελος τα καταφερνω..

τελος παντων επειδη ισως κουρασα μερικους (πχ gianpithio) και δεν μπορω να βρω τι φταιει

 

Δεν κουρασες κανενα μην ανησυχεις για αυτο ειναι τα forum :)

 

θα ηθελα νεο πιστοποιητικο, γιατι με το πρωτο που δοκιμασα κατι παει στραβα και δεν περνανε οι εφαρμογες, το imei μου ειναι 356983013403115

 

@nicnos ο αριθμος σου ειναι 245982

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

που ειναι τα cer ....

πηρα το κωδικο και κατεβασα το αρχειο αλλα

katebasa kai eixe mesa mono

3 arxeia security certificate,registration entries,text me αριθμους

τι κανω λαθος?

 

βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Μολης κατεβασα τα αρχεια σου και ειναι σωστα.. Κατεβασε τα απο εδω και ακολουθησε την διαδικασια που υπαρχει στο 1 ποστ του παροντος..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό για τη συσκευή μου με IMEI: 352921024579436

 

Σας ευχαριστώ!

 

@mcvaggr ο αριθμος σου ειναι:246034

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι ο καλυτερος και ασφαλέστερος τρόπος ωστε μια και καλη ολες οι εφαρμογες που εγκαθιστουνται στο κινητο να γινονται αυτοματα signed??
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό για τη συσκευή μου με IMEI: 356983010882675

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι ο καλυτερος και ασφαλέστερος τρόπος ωστε μια και καλη ολες οι εφαρμογες που εγκαθιστουνται στο κινητο να γινονται αυτοματα signed??

 

1. Nα παρεις κανονικο πιστοποιητικο.

 

2. Δοκιμασε τον τροπο που ονομαζετε : Προσβαση στους φακελους Sys, Private και εγκατασταση unsigned εφαρμογων.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2362113#post2362113

 

Παρακαλώ να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό για τη συσκευή μου με IMEI: 356983010882675

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!!

 

@blusprint ο αριθμος σου ειναι 246345

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό για τη συσκευή μου με IMEI: 354172020540620

Σας ευχαριστώ!

 

Καταρχην καλως ηλθες.. :)

 

@apodrak o αριθμος σου ειναι 246884

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα την με8οδο με το install server και το caps on-of σε ν73 αλλα δεν μπορω να κανω install τα caps 0n-off γιατι τα βγαζει corupted... τι μπορει να πηγε λα8ος??

α επισης δεν αναγνωριζει το pc την συσκευη μεσω nokia suite...

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα την με8οδο με το install server και το caps on-of σε ν73 αλλα δεν μπορω να κανω install τα caps 0n-off γιατι τα βγαζει corupted... τι μπορει να πηγε λα8ος??

α επισης δεν αναγνωριζει το pc την συσκευη μεσω nokia suite...

Καταρχην καλως ηλθες.. :)

 

Aλλες unsigned εφαρμογες μπορεις να κανεις εγκατασταση? Μηπως δεν εβαλες το αρχειο installserver.exe στην σωστη θεση?

 

Δοκιμασε να κανεις την διαδικασια απο την αρχη τον οδηγο θα τον βρεις στο τελος αυτου του link με ονομα:

Προσβαση στους φακελους Sys, Private και εγκατασταση unsigned εφαρμογων.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

to ιδιο τα ιδια αρχεια... ποιες ειναι οι προεκτασεις δε γραφουν κατι

τα .cer , .....poy einai ?

 

κατεβαζω το ζιπ signis kai to ξεζιπαρω στο υπολογιστη σε φακελο

κατεβαζω το αρχειο το οποιο εχει μεσα Security Certificate

Registration Entries κανενα δεν εχει προεκτασεις key ,cer

θεωρω οτι το πρωτο ειναι το cer ara ftiaxnv xyz.cer kai ομοιως το αλλο xyz.key

παιρνω μια εφαρμογη την βαζω στο φακελο (πως ξερω αν ειναι sis h sisx?)

dokimasa και τα δυο πατησα το batch alla τιποτα... μηπως επρεπε να κανω κατι πριν?(χ-πλορε)

 

 

βοηθεια...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...