Jump to content

E-Ten Glofiish DX900


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή χρειάζομαι απαραίτητα τηλέφωνο με δύο κάρτες sim, το dx900 είναι το μοναδικό αυτη τη στιγμή με windows mobile dual sim στην αγορά (εάν εξαιρέσουμε κάτι κινέζικα smartphones). Σκέφτομαι να το αγοράσω, η τιμή του βέβαια (πάνω από 400 ευρώ στα site του εξωτερικού) μου φαίνεται ακριβή, τα αξίζει; Έχετε θετικές εμπειρίες από την χρήση του;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 223
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή χρειάζομαι απαραίτητα τηλέφωνο με δύο κάρτες sim, το dx900 είναι το μοναδικό αυτη τη στιγμή με windows mobile dual sim στην αγορά (εάν εξαιρέσουμε κάτι κινέζικα smartphones). Σκέφτομαι να το αγοράσω, η τιμή του βέβαια (πάνω από 400 ευρώ στα site του εξωτερικού) μου φαίνεται ακριβή, τα αξίζει; Έχετε θετικές εμπειρίες από την χρήση του;

 

 

Μικρη μνημη και πολυ αργο.Δεν τα αξιζει

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή χρειάζομαι απαραίτητα τηλέφωνο με δύο κάρτες sim, το dx900 είναι το μοναδικό αυτη τη στιγμή με windows mobile dual sim στην αγορά (εάν εξαιρέσουμε κάτι κινέζικα smartphones). Σκέφτομαι να το αγοράσω, η τιμή του βέβαια (πάνω από 400 ευρώ στα site του εξωτερικού) μου φαίνεται ακριβή, τα αξίζει; Έχετε θετικές εμπειρίες από την χρήση του;

 

Αν γνωρίζεις από στήσιμο ΕΤΕΝ και μπορέσεις να το στήσεις,τότε αξίζει και με το παραπάνω...

Εμένα είναι το αγαπημένο μου και με έχει αφήσει εδώ και περίπου ένα χρόνο που το έχω πλήρως ικανοποιημένο.

Ειδικά με την καινούργια rom 0610 που κυκλοφορεί..απλά πετάει;)

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται το hard reset;παταω ταυτοχρονα το power και το soft reset με ανοιχτη την συσκευη αλλα δεν το καταφερνω.:(

 

press and hold "POWER BUTTON" end "RESET" button for a while, then release them simultaneously. Wait for a few seconds until the screen wakes up displaying the model name, firmware version and firmware build date of your device, instantly press and hold the left side button under the volume slide. Continue pressing such button and release it when you see an inquiry box shown on the screen "Erase all your data and load default?" "Yes [press camera button]". So, press the camera button for "Hard Reset", "No" for "Soft Reset".

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Θα ήθελα να ρωτήσω αν και μάλλον θα το έχετε ακούσει αρκετές φορές , είναι προτιμότερο να το παραγγείλει κάποιος στην Acer έκδοση η στην Eten;Όλα τα παραπάνω fixes που διάβασα λογικά θα είναι πραγματοποιήσιμα και στις 2 εκδόσεις(μιας και μιλάμε για την ίδια συσκευή ουσιαστικά).H ερώτηση προέκυψε από το γεγονός ότι στο expansys στην αναζήτηση του dx900 εμφανίζει μόνο το acer.
Link to comment
Share on other sites

νομίζω δεν πουλιέται πλέον σαν ETEN οπότε η ACER είναι μονόδρομος
για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
H ερώτηση προέκυψε από το γεγονός ότι στο expansys στην αναζήτηση του dx900 εμφανίζει μόνο το acer.

 

Έτσι είναι. Πλέον μόνο σαν ACER θα το βρεις, συνεπώς... δεν υπάρχει δίλημμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

στο ίδιο forum γίνεται συζήτηση και για το ACER

για ROMS βλέπεις εδώ

http://eten-users.eu/index.php?showtopic=17779

κι εδώ

ftp://ftp.acer-euro.com/smartphone/dx900/

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

ελληνικα υποστηριζει στις επαφες και στα sms?

 

επισης υπαρχει ο περιορισμος των 70 χαρακτηρων σε "ελληνικο" sms?

 

και τελος η αυτονομια με μετρια χρηση ποση ειναι με την τλευταια ROM?

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να διαβάσεις Ελληνικά αλλά για να γράψεις Ελληικά πρέπει να βάλεις κάποιο Ελληνικό πληκτρολόγιο. εγώ χρησιμοποιώ το pcm keyboard το οποίο έχει και ένα Πληκτρολόγιο ειδικά για να γράφεις εληνικό sms με 160 χαρακτήρες

 

εμένα μου κρατάει περίπου 2 μέρες (το σβήνω το βράδυ) αλλά έχω παλιά ROM την 553

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

η πιο τελευταία υπάρχει πάντα εδώ

ftp://ftp.acer-euro.com/smartphone/dx900/os_images/

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορείς να διαβάσεις Ελληνικά αλλά για να γράψεις Ελληικά πρέπει να βάλεις κάποιο Ελληνικό πληκτρολόγιο. εγώ χρησιμοποιώ το pcm keyboard το οποίο έχει και ένα Πληκτρολόγιο ειδικά για να γράφεις εληνικό sms με 160 χαρακτήρες

 

Συστήνω ανεπιφύλακτα το FingerKeyboard.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ποια απο ολες τις εκδοσεις του fingerkeyboard που εχει το εν λογω Link ειναι η καταλληλη?

 

η πιο τελευταία υπάρχει πάντα εδώ

ftp://ftp.acer-euro.com/smartphone/dx900/os_images/

 

απο οσο εχω καταλαβει η τελευταια και ποιο καλη πρεπει να ειναι η 610...(αν κανω λαθος διορθωστε με παρακαλω..)

στο εν λογω link ομως δεν μπορω να την βρω...(για αγγλικα παντα μιλαω..)

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
δεν εχω ιδεα...υποθετω οτι πρεπει να εχει βγει...αλλιως μονο ελληνικο πληκτρολογιο μπορω να του βαλω;
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγεί και δεν προκειται να βγει Ελληνική rom για το DX900 μιας και δεν έρχεται επίσημα στην Ελλάδα...

Με ένα ελληνικό πληκτρολόγιο πάντως είναι σαν να φοράς ελληνική rom ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα φίλοι,

Απ’ ότι έχω δει στο φόρουμ και γενικότερα λίγο που έχω ψάξει πρέπει να είναι το μοναδικό windows mobile κινητό με dual sim. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν πρόκειται η acer ή κάποια άλλη εταιρεία πχ. HTC ετοιμάζει κάτι νεότερο.

Με ενδιαφέρει σαν συσκευή και θέλω να το πάρω αλλά επειδή ήδη κυκλοφορεί περίπου 1 χρόνο τώρα μήπως πρέπει να περιμένω για νεότερο μοντέλο? (αν υπάρχει ή αν έχει ακουστεί κάτι για άλλο μοντέλο.)

 

ROM με WM 6.5 υπάρχει περίπτωση να βγει ή έχει σταματήσει η υποστήριξη για αυτή την συσκευή?

 

ευχαριστώ

Edited by skor-billys
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι,

Απ’ ότι έχω δει στο φόρουμ και γενικότερα λίγο που έχω ψάξει πρέπει να είναι το μοναδικό windows mobile κινητό με dual sim. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν πρόκειται η acer ή κάποια άλλη εταιρεία πχ. HTC ετοιμάζει κάτι νεότερο.

Με ενδιαφέρει σαν συσκευή και θέλω να το πάρω αλλά επειδή ήδη κυκλοφορεί περίπου 1 χρόνο τώρα μήπως πρέπει να περιμένω για νεότερο μοντέλο? (αν υπάρχει ή αν έχει ακουστεί κάτι για άλλο μοντέλο.)

 

ROM με WM 6.5 υπάρχει περίπτωση να βγει ή έχει σταματήσει η υποστήριξη για αυτή την συσκευή?

 

ευχαριστώ

 

Να το πάρεις φίλε μου αν θέλεις wm dual sim με κορυφαίο gps;)

Κάτι νεότερο δεν έχει βγεί και δύσκολο το βλέπω να βγεί ακόμα και από την acer.

Τα 6.5 υπάρχουν σε πάρα πολλές custom rom αν σ'ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to E-Ten Glofiish DX900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...