Jump to content

E-Ten Glofiish DX900


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Απ’ ότι έχω δει στο φόρουμ και γενικότερα λίγο που έχω ψάξει πρέπει να είναι το μοναδικό windows mobile κινητό με dual sim. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν πρόκειται η acer ή κάποια άλλη εταιρεία πχ. HTC ετοιμάζει κάτι νεότερο.

 

Δεν υπάρχει άλλη συσκευή και ούτε είναι στα σκαριά για κάποια από τις γνωστές εταιρίες. Αναμένεται ένα κινέζικο με ότι αυτό συνεπάγεται όμως.

 

ROM με WM 6.5 υπάρχει περίπτωση να βγει ή έχει σταματήσει η υποστήριξη για αυτή την συσκευή?

 

Η επίσημη softwarική υποστήριξη για τη συγκεκριμένη συσκευή έχει σταματήσει εδώ και καιρό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 223
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακόμα ένα καινούργιο dual sim wm από την Gigabyte GSmart με υποδιαίστερα βέβαια χαρακτηριστικά από το DX900.

 

http://www.gsmarena.com/gigabyte_gsmart_s1205_cougar-3202.php

 

Αναμένεται....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να είμαι ειλικρινής αυτό δεν το υπολογίζω μιας και είναι πολλές οι συσκευές της εταιρίας που έμειναν στο "Αναμένεται" και δεν τις είδε ποτέ το φως της παραγωγής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα,

το έχω παραγγείλει και εγώ (acer dx900) απο το εξωτερικό και περιμένω να μου έρθει. θέλω κινητό με 2 sim και WM . το μόνο που με δυσκόλεψε να το επιλέξω ειναι οι διαστάσεις του, αλλα άλλο κινητό επώνυμο με 2 sim και WM δεν νομίζω να υπάρχει. όταν βγεί καινούργιο , θα βγεί καινούργιο και αν έπερνες οπoιοδήποτε κινητό με αποτέλεσμα να γίνει παλιό αυτό που έχεις πάρει! άρα πιστεύω ειναι καλή επιλογή.

Υ.Γ. όσο για την μπαταρία πιστεύω να κρατάει καλά γιατί σε όλα τα κινητα με τέτοια οθόνη χρειάζεται συχνά φόρτισμα.(έχω το omniai900).

Edited by offer
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

Μετά από 2 εβδομάδες περίπου που το χρησιμοποιώ μπορώ να πω πως το κινητό είναι τρομερό.

και εξηγώ.

Επεξεργαστής. Καλός έως γρήγορος.

Μπαταρία 2 μέρες και κάτι, ανοιχτό και τα βράδια και οι 2 Sim ενεργές.

GPS. Έχει πολύ καλό σήμα και σχετικά γρήγορη εύρεση δορυφόρων, αλλά αν το βάλω στο hi quality καμία φορά κα8ηστερεί να στην πορεία της οθόνης ως προς την θέση που κινείται το αυτοκίνητο. Δουλεύω το IGO 8.3…..

Wi-fi, καλό,

Οι 2 sim παίζουν μια χαρά, με πολύ καλή διαχείριση γενικότερα

Το κινητό ήρθε έτοιμο με την rom 533

Αυτά..

Αλλά

 

Μια ερώτηση μόνο. Το κινητό έχει 256mb ROM και 128mb RAM

Γιατί στο menu/settings/system/memory γράφει storage total:146.33 και Program total: 68.92?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια ερώτηση μόνο. Το κινητό έχει 256mb ROM και 128mb RAM

Γιατί στο menu/settings/system/memory γράφει storage total:146.33 και Program total: 68.92?

 

Γιατί την υπόλοιπη την καταλαμβάνει το λειτουργικό και τα process που τρέχουν για τη λειτουργία του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα,

το έχω παραγγείλει και εγώ (acer dx900) απο το εξωτερικό και περιμένω να μου έρθει. θέλω κινητό με 2 sim και WM . το μόνο που με δυσκόλεψε να το επιλέξω ειναι οι διαστάσεις του, αλλα άλλο κινητό επώνυμο με 2 sim και WM δεν νομίζω να υπάρχει. όταν βγεί καινούργιο , θα βγεί καινούργιο και αν έπερνες οπoιοδήποτε κινητό με αποτέλεσμα να γίνει παλιό αυτό που έχεις πάρει! άρα πιστεύω ειναι καλή επιλογή.

Υ.Γ. όσο για την μπαταρία πιστεύω να κρατάει καλά γιατί σε όλα τα κινητα με τέτοια οθόνη χρειάζεται συχνά φόρτισμα.(έχω το omniai900).

 

τελικά το παράγγειλα απο Ελλάδα! περιμένω να μου έρθει την Δευτέρα.Στο εξωτερικό τους έστειλα email να το ακυρωσουν ακομα δεν το εχουν stock!

Link to comment
Share on other sites

από το VnP το παράγγειλες?

μου κάνει εντύπωση ότι το δίνουν και με ελληνική rom

που την βρήκαν?

στο επίσημο site πάντως δεν υπάρχει

ftp://ftp.work.acer-euro.com/smartphone/dx900/os_images/

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον βλέπω να το ξαναγοράζω και εγώ...

Δεν νομίζω τουλάχιστον για φέτος να βγεί κάποιο άλλο ανταγωνιστικό μοντέλο με αυτά τα χαρακτηριστικά.

Δυστυχώς το DX900 ήταν και παραμένει ''Μονόδρομος''

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς το DX900 ήταν και παραμένει ''Μονόδρομος''

 

Αυτό εδώ το έχεις δει;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3168958#post3168958

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Γιάννη όχι μόνο το έχω δεί αλλά έχω ήδη ένα:)

Σε σχέση με το dx900 είναι η μέρα με την νύχτα σε όλα τα σημεία με το dx να υπερτερεί παντού και ας έχει και την μισή μνήμη ram από τον κλώνο του diamond.

To DX με μια cooked rom του Bruno Martins γίνεται πραγματικά αγνώριστο και ταχύτατο με το πιο κορυφαίο gps chipset που υπάρχει αλλά και ταυτόχρονα και με την χρήση του 3g που ακόμα κανένας κλώνος δεν έχει καταφέρει να εφαρμόσει σε dual sim wm.

Link to comment
Share on other sites

φίλε Δημήτρη ποια ακριβώς cooked rom χρησιμοποιείς?

και πως τα πάει με τη διάρκεια της μπαταρίας?

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

φίλε Δημήτρη ποια ακριβώς cooked rom χρησιμοποιείς?

και πως τα πάει με τη διάρκεια της μπαταρίας?

 

Χρησιμοποιούσα την ν4 του Bruno με την οποία ήμουν πλήρως ικανοποιημένος και από ταχύτητα και από την μπαταρία.

Προσωπικά εμένα το εν λόγο κινητό μου κρατούσε κάτι λιγότερο από μια μέρα η μπαταρία του με πάρα πολύ ομιλία και bt on.

Link to comment
Share on other sites

από το VnP το παράγγειλες?

μου κάνει εντύπωση ότι το δίνουν και με ελληνική rom

που την βρήκαν?

στο επίσημο site πάντως δεν υπάρχει

ftp://ftp.work.acer-euro.com/smartphone/dx900/os_images/

Nαι απο VnP! αλλα την Αγγλική έκδοση γιατι η ελληνική ειχε τελειωσει και δεν ηξεραν ποτε θα ξανα παρουν. Tώρα πώς το είχαν ελληνικό .. . ???

 

Το παρέλαβα το κινητό!! όμορφο!! θέλω να ρωτήσω που ειπάρχει επιλογή για να δώ πόσες επαφές έχω στην συσκευή εννοώ να λέει π.χ. 200 επαφές.

Eπίσης μπορώ να βάλω κάρτα 16GB ??

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Nαι απο VnP! αλλα την Αγγλική έκδοση γιατι η ελληνική ειχε τελειωσει και δεν ηξεραν ποτε θα ξανα παρουν. Tώρα πώς το είχαν ελληνικό .. . ???

 

Το παρέλαβα το κινητό!! όμορφο!! θέλω να ρωτήσω που ειπάρχει επιλογή για να δώ πόσες επαφές έχω στην συσκευή εννοώ να λέει π.χ. 200 επαφές.

Eπίσης μπορώ να βάλω κάρτα 16GB ??

όταν φορτίζει πότε καταλαβαίνεις ότι έχει γεμίσει?? όταν γίνει πράσινο το λαμπάκι? γιατι εμένα γίνεται πράσινο το λαμπάκι αλλα στην μπάρα δείχνει ότι φορτίζει!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν γίνει πράσινο σημαίνει ότι έχει γεμίσει. Στην μπάρα στο δείχνει αυτό επειδή το έχεις ακόμα στην φόρτιση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επιλογή όταν χτυπάει το τηλεφωνο και απαντάω να κλειδώνει η touch screen εικόνα ώστε να μην πατιέται απο το αυτί η το μάγουλο κατα λάθος ??? όπως έχει το omnia I900
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει επιλογή όταν χτυπάει το τηλεφωνο και απαντάω να κλειδώνει η touch screen εικόνα ώστε να μην πατιέται απο το αυτί η το μάγουλο κατα λάθος ??? όπως έχει το omnia I900

 

Μάπα το καρπούζι!!!!! Η μπαταρία κρατάει λιγότερο απο 24 ώρες, και όταν σε παιρνουν τηλεφωνο ή οταν πέρνεις εσύ δεν σε ακούνε καθόλου ή με παράσιτα!!απο τις 5 κλήσεις στις 3 έχεις πρόβλημα.

ΤΖάμπα Τζάμπα Τζάμπα να πάρει....

Εκτός αν θέλει κάποια ρύθμιση που δεν την ξέρω.Σε 'ολα τα άλλα το κινητό ειναι μια χαρά, κρίμα την acer.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδία είμαι νέο μέλος και κάτοχος ενός Acer tempo DX900 μπορεί να μου πει κανείς πως μπορώ να στείλω φωτογραφίες με Bluetooth??διότι δεν έχει καμία τέτοια επιλογή...:(
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδία είμαι νέο μέλος και κάτοχος ενός Acer tempo DX900 μπορεί να μου πει κανείς πως μπορώ να στείλω φωτογραφίες με Bluetooth??διότι δεν έχει καμία τέτοια επιλογή...:(

 

Καλημέρα!

Πάς start-> Programs ->file explorer -> αναζητάς την εικόνα που θέλεις και πατάς menu-> beam file... και κάνει αναζήτηση για συσκευές bluetooth !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα!

Πάς start-> Programs ->file explorer -> αναζητάς την εικόνα που θέλεις και πατάς menu-> beam file... και κάνει αναζήτηση για συσκευές bluetooth !!!

 

Να σε καλά ρε φίλε και νόμιζα ότι δεν έχει :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια χαρά σε όλους !!!

 

Θέλω βοήθεια διότι αισθάνομαι ότι την πάτησα με το εν λόγω ppc. Το πήρα προχθές απο γνωστό μου , πολύ ελαφρώς μεταχειρισμένο. Είναι Acer DX900 κι όχι ETEN και η μπαταρία δεν κρατάει ούτε 16 ώρες με νορμάλ χρήση και BT ανοικτό !!!!

Φοράει την A147.040.0553_WWE_WM61 έκδοση λογισμικού, βρήκα και κατέβασα το patch απο το site της Acer για την διόρθωση του προβλήματος με την μπαταρία αλλά δεν είδα καμία διαφορά.

Η συσκευή μου λύνει τα χέρια αφού είναι dual sim και χρησιμοποιώ το προσωπικό αλλά και το εταιρικό μου τηλέφωνο.

Τι να κάνω ρε παιδιά; Θα με βοηθήσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

ρίξε μια ματιά στο eten-users forum

υπάρχουν άπειρες αναλύσεις για τη διάρκεια της μπαταρίας του κινητού

 

εμένα πάντος με την ίδια ROM και bluetooth ανοιχτό και συνδεμένο σε handsfree συνέχεια μου κρατάει 2 μέρες με το κινητό σβηστό τα βράδια

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους !!!

 

Θέλω βοήθεια διότι αισθάνομαι ότι την πάτησα με το εν λόγω ppc. Το πήρα προχθές απο γνωστό μου , πολύ ελαφρώς μεταχειρισμένο. Είναι Acer DX900 κι όχι ETEN και η μπαταρία δεν κρατάει ούτε 16 ώρες με νορμάλ χρήση και BT ανοικτό !!!!

Φοράει την A147.040.0553_WWE_WM61 έκδοση λογισμικού, βρήκα και κατέβασα το patch απο το site της Acer για την διόρθωση του προβλήματος με την μπαταρία αλλά δεν είδα καμία διαφορά.

Η συσκευή μου λύνει τα χέρια αφού είναι dual sim και χρησιμοποιώ το προσωπικό αλλά και το εταιρικό μου τηλέφωνο.

Τι να κάνω ρε παιδιά; Θα με βοηθήσει κανείς;

Καλησπέρα, και εγώ έτσι το χρησιμοποιώ με εταιρικό και προσωπικό και το έχω πάρει καινούργιο εδώ και ένα μήνα και η μπαταρία θέλει φόρτιση κάθε μέρα.Αν δεν είχε το πρόβλημα με την μπαταρία ειναι πάρα πολύ καλό κινητό

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to E-Ten Glofiish DX900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...