Jump to content

E-Ten Glofiish DX900


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 223
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το είχα και εγώ το πρόβλημα με την μπαταρία με το Χ500 , και τελικά έβαλα την χοντρή με τα 3600mAh , και ησύχασα. Σίγουρα θα βγει και για το DX900 , βέβαια με ανάλογη αύξηση όγκου και βάρους.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση! μπορεί κάποιος να πει αν γίνεται η μια γραμμή να είναι offline και η άλλη online? δηλαδή η μια να φαίνεται κλειστή και η άλλη κανονικά. γίνεται ?
για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Οτι θέλεις κάνεις, έχει ξεχωριστή διαχείρηση για κάθε sim, συν το ότι μπορείς να επιλέξεις ποια θα χρησιμοποιείς για προεπιλεγμένη............
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μόλις χθες πήρα το DX900 και επειδή είμαι ψιλοαρχάριος στα ppc, έχω τις εξής απορίες:

1) Με ποιό τρόπο βάζω ελληνικά στο πληκτρολόγιό μου;

Οι επαφές πέρασαν από το Outlook στη συσκευή και αναγνωρίζει τους ελληνικούς χαρακτήρες, σε όσες όμως επαφές είχε και Σημειώσεις, αυτές (οι σημειώσεις) βγήκαν αλαμπουρνέζικα.

2) Ξέρετε κανένα καλό πρόγραμμα για αναζήτηση επαφών;

Χρειάζομαι να ψάχνει σε όλα τα πεδία πληροφοριών της κάθε επαφής : όνομα, επώνυμο, εταιρεία, τίτλο θέσης εργασίας, περιοχή, σημείωση κτλ.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

ΥΓ Διάβαζα για την νέα έκδοση ΡΟΜ, έγω βλέπω ότι έχει μέσα το κινητό μου την WWE 040 0470.. αυτή που λέτε ότι βγήκε.

Είναι η ίδια, ή νέα έκδοσή της;

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου από που το πήρες και πόσο αν επιτρέπεται?
για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1) Με ποιό τρόπο βάζω ελληνικά στο πληκτρολόγιό μου;

 

Σαν καλύτερο πληκτρολόγιο αυτή τη στιγμή προτείνω το FingerKeyboard 2

 

2) Ξέρετε κανένα καλό πρόγραμμα για αναζήτηση επαφών;

Χρειάζομαι να ψάχνει σε όλα τα πεδία πληροφοριών της κάθε επαφής : όνομα, επώνυμο, εταιρεία, τίτλο θέσης εργασίας, περιοχή, σημείωση κτλ.

 

Υπάρχουν διάφορα, ψάξε για το Sunnysoft Contacts και αν δεν σου κάνει εδώ είμαστε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δείτε κι αυτό

http://www.dx900.eu/

δεν έχει τίποτα ακόμα αλλά ελπίζω ότι θα είναι κάτι καλό

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Τελικά χρησιμοποιώ resco keyboard, που και ελληνικά έχει, και εύκολη εναλλαγή σε αγγλικά.

Όσο για τις επαφές μου, έβαλα Inesoft adress 4,4

Ενώ κάνει ότι ακριβώς θέλω (και πολλά παραπάνω που πρέπει να απενεργοποιήσω) έχω πλέον το εξής πρόβλημα : η συσκευή μου (DX 900) είναι dual sim.

Όταν πάω να πάρω τηλέφωνο, δεν μου βγάζει την επιλογή από τη Sim1 ή τη Sim2, όπως κάνει το πρόγραμμα του κινητού, αντίθετα καλεί από όποια κάρτα είναι στη θέση1.:mad:

Μήπως έχετε κάποιο καλό contact manager, για dual sim?

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κανεις και το αλλο. Αν την δευτερη σιμ δεν τηνχρησημοποιεις και πολυ, μπορεις να ανοιγεις στο ADressbook ston Dialer, να κρατησεις πατημενο το αστερακι και θα σου εμφανισει τον dialer του τηλεφωνου. Εκει μετα καλεις τον αριθμο που θελεις και πατας την σιμ 2.

Ακομη απο τις ρυθμισεις του Adressbook μπορεις να απενεργοποιησεις να ειναι σαν στανταρ dialer το adressbook. Οποτε οταν πατας το πρασινο πληκτρο για κληση να σου βγαζει του τηλεφωνου.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση.

Η αλήθεια είναι ότι δεν κατάφερα να αλλάξω από τα settings του AdressBook να μην είναι το βασικό dialer, αλλά βρήκα ότι μπορώ να ψάξω ανάμεσα στα χιλιάδες contacts μου αυτό που θέλω, να κάνω copy τον αριθμό, να πάω αμέσως στο dialer, και μετά με τον αστερίσκο, να πάω στο dialer του κινητού, να κάνω paste και να επιλέξω από ποιά sim θα πάρει τηλ.

Μπορεί να ακούγεται πολύπλοκο, αλλά θα το συνηθίσω.

 

Ευχαριστώ πάντως, με σώσατε από δεκάδες ώρες αναζήτησης στο web για άλλο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

βγήκε προς πώληση και το αδερφάκι

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=180038

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

εχει καταφέρει κανείς να συνδεθεί στο ιnternet με WIND (gint APN) ?

ακολουθώ τις οδηγίες τους αλλά δεν τα καταφέρνω

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς έχω δοκιμάσει κι αυτές τις ρυθμίσεις αλλά δεν δούλεψε

ούτε mms δουλεύουν ούτε wap ούτε internet

μου πετάει πάντα "the answering modem has been disconnected"

 

edit:

 

ΑΚΥΡΟ! δικό μου λάθος! ξέχασα να ενεργοποιήσω το "data connection" μέσα από το connection manager!! τώρα όλα ΟΚ!

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μη γράφεις συνεχόμενα μηνύματα, αντιτίθεται στους κανονισμούς του forum. Εάν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο υπάρχον... απλά πάτησε στην "Τροποποίηση".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ftp://ftp.acer-euro.com/smartphone/dx900/updates/PowerConsumption_Patch_reset.CAB

 

Patch που ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ λύνει το πρόβλημα της μπαταρίας!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αμφιβάλω μιας και πρόκειται για διαφορετική συσκευή διαφορετικής εταιρίας αλλά δεν έχεις να χάσεις τίποτα να το δοκιμάσεις. Πάρε ένα backup πρώτα όμως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γνωριζετε αν εχει ελληνικο μενου αν το αγορασουμε απο εξωτερικο?η αν γινετε να του βαλουμε?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to E-Ten Glofiish DX900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...