Jump to content

E-Ten Glofiish DX900


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου κίνησες την περιέργεια και το έψαξα εις βάθος. Μου to έκανε και στο δικό μου σήμερα και δεν μπορούσα να το διορθώσω ούτε με hard reset. Διορθώθηκε όμως βγάζοντας την μπαταρία από την συσκευή.

Όπως αναφέρεται και στο φόρουμ της eten πρόκειτε για ένα bug στο software που δεν βρίσκει το gps.

Δες εδώ για περισσότερες πληροφορίες

http://eten-users.eu/index.php?showtopic=16923

Υπάρχει κάποιο cabaki στο τέλος πιο πάνω που διορθώνει το πρόβλημα.

Δεν χρειαζόταν να το στείλεις πίσω είναι καθαρά θέμα software και όχι hardware:)

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία..αύριο παραλαμβάνω το καινούργιο μου και εύχομαι να μην μου το παρουσιάσει και αυτό το ίδιο πρόβλημα.

Για πες μας ύστερα από μερικές μέρες που το έχεις στα χέρια σου..εντυπώσεις:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 223
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι δικές μου πρώτες εντυπώσεις:

 

- Δίνει μια άισθηση πλαστικούρας (σε σχέση με το Kaizer που είχα)

- Η κάμερά του είναι μάλλον κάτω του μέσου όρου. Η δική μου τουλάχιστον έχει μια τάση να "μπλεδίζει".

- Το περιβάλλον εργασίας είναι...Spb shell. Με τα καλά του και τα κακά του.

- Προσωπικά μου λείπουν τα πλήκτρα για το start, το email, τον browser και το OK υπήρχαν στο Kaizer αλλά λείπουν από το DX900.

 

Αλλά, μια και δε νομίζω να το πάρει κάποιος μετά από σύγκριση χαρακτηριστικών με άλλα windows mobile, αλλά για τη λειτουργία με τις δύο SIM, θα έλεγα ότι είναι μια αξιοπρεπής συσκευή. Εντάξει, θα ήθελα και οι δύο sim να είναι 3G, αλλά δε με χαλάει και ιδιαίτερα το ότι είναι μόνο η μία.

 

Το δικό μου GPS δε μου έκανε κόλπα και είναι πιο γρήγορο, σε σχέση πάντα με το gps του Kaizer. Η μπαταρία με το ζόρι μου βγάζει μια μέρα, αλλά ακόμα το πειράζω συνέχεια, οπότε δεν κάνω και "φυσιολογική" χρήση.

 

Επίσης με παίδεψε λιγάκι μέχρι να συνδεθεί στο ίντερνετ, μέχρι που ανακάλυψα ότι αν δεν ενεργοποιήσεις το data connection από το comms manager, δεν ανοίγει τα δεδομένα. Τελικά το βρήκα μάλλον χρήσιμο, αφού με αυτό τον τρόπο δε συνδέεται όποια εφαρμογή τρέχει όποτε της αρέσει.

Important things for a happy relationship:

 

1. It is important to find a woman that cooks and cleans.

2. It is important to find a woman that makes good money.

3. It is important to find a woman that likes to have sex.

4. It is important that these three women never meet.

Link to comment
Share on other sites

Και μια γεύση από το GPS του DX900 μέσα από το σπίτι μου....

 

http://img131.imageshack.us/img131/6895/capture09022009002912wm9.png

 

Παρακαλώ...πως είπατε;;; :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

kalispera.

radio ehei to kinito?skeftomai na to paro alla den to ehei to plaisio.mipos xerei kaneis ean to feroun?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Παραδόξως ραδιόφωνο δεν έχει! :confused:

 

Όσον αφορά το Πλαίσιο... γιατί δεν τους παίρνεις τηλέφωνο; Πιστεύω πως ναι πάντως. Έχει παράδοση το Πλαίσιο με τα ΕΤΕΝ.

 

Και αν μπορείς γράφε ελληνικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

kalispera.

radio ehei to kinito?skeftomai na to paro alla den to ehei to plaisio.mipos xerei kaneis ean to feroun?

 

Ραδιόφωνο δεν έχει:(

Το πλαίσιο δεν θα το φέρει ποτέ από ότι μου είπανε και δεν μπόρεσα να καταλάβω τον λόγο,μιας που το θεωρώ το πιο εμπορικό-πρωτοποριακό μοντέλο της ΕΤΕΝ αλλά και γενικώς των PPC αφού είναι το μοναδικό στην κατηγορία αυτή που έχει την δυνατότητα της Dual Sim.

Το έχει σίγουρα το expansys,το VΝΡ και το Play247...

Από όπου και αν το πάρεις η εγγύηση και η αντιπροσωπεία είναι η ίδια και είναι στην Γερμανία,οπότε μην σε προβληματίζει αυτό;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το πλαίσιο δεν θα το φέρει ποτέ από ότι μου είπανε και δεν μπόρεσα να καταλάβω τον λόγο

 

Εγώ μπορώ να φανταστώ πάντως... η έλλειψη υποστήριξης εδώ στην Ελλάδα αναγκάζει το Πλαίσιο να ακούει τα παράπονα των πελατών όταν η συσκευή κάνει πάνω από 1 μήνα να επιστρέψει και επιπρόσθετα χαλάει και την εικόνα της εταιρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπορώ να φανταστώ πάντως... η έλλειψη υποστήριξης εδώ στην Ελλάδα αναγκάζει το Πλαίσιο να ακούει τα παράπονα των πελατών όταν η συσκευή κάνει πάνω από 1 μήνα να επιστρέψει και επιπρόσθετα χαλάει και την εικόνα της εταιρίας.

 

Όλα τα υπόλοιπα μοντέλα της ΕΤΕΝ τότε γιατί τα φέρνει και αυτό όχι:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όλα τα υπόλοιπα μοντέλα της ΕΤΕΝ τότε γιατί τα φέρνει και αυτό όχι:worry:

 

Έχεις ένα δίκιο σε αυτό... φέρνει το Χ900 και δεν φέρνει το DX900! :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει να κάνει με την ACER απ'όσο φαντάζομαι,διότι το συγκεκριμένο μοντέλο το παράγει αυτή...

Μάλλον είναι εκτός εμπορικής πολιτικής της ΕΤΕΝ το DX900 γι'αυτό και αυτός ο διαχωρισμός από το πλαίσιο.

Για του λόγου το αληθές:

http://www.gsmarena.com/acer_dx900_to_unveil_a_dualsim_pocketpc_at_the_mwc_2009-news-766.php

Link to comment
Share on other sites

Εάν παραγγείλω το κινητό από το expansys πληρώνω κόστη εκτελωνισμού ή οτιδήποτε άλλο έξοδο;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν παραγγείλω το κινητό από το expansys πληρώνω κόστη εκτελωνισμού ή οτιδήποτε άλλο έξοδο;

 

Μόνο τα μεταφορικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποια από τις μεταφορικές που έχει; TNT ή DHL

 

Πειράζει πού είναι αγλική έκδοση; Ελληνικά θα γράφω; Τα μενού;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αγγλικό μενού, ελληνικό πληκτρολόγιο που θα βάλεις εσύ extra από τα πολλά που κυκλοφορούν στην αγορά. Κατά τα άλλα το λειτουργικό έχει πλήρη υποστήριξη ελληνικών. Η μεταφορική δεν έχει σημασία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω προηγούμενη εμπειρία με τα "έξυπνα τηλέφωνα".

 

Είναι βολική η χρήση του κινητού με το δάκτυλο ή χρειάζεται και την γραφίδα;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες,παμε καλα?

Μιλαμε για ενα κινητό που κοστίζει γυρω στα 550E??

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=13094

Σα να είναι λιγο τσιμπιμένο ή μ φαίνετε?Πιστεύω οτι δεν αξίζει να αγοράσει κανεις ενα τόσο ακριβο κινητο και είναι προτιμοτερο να πας στα αντιστοιχα της samsung.

Κ ας έχει παραπάνω το wifi.

Eγω προσωπικά τείνω στο να αγοράσω το samsung D980...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες,παμε καλα?

Μιλαμε για ενα κινητό που κοστίζει γυρω στα 550E??

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=13094

Σα να είναι λιγο τσιμπιμένο ή μ φαίνετε?Πιστεύω οτι δεν αξίζει να αγοράσει κανεις ενα τόσο ακριβο κινητο και είναι προτιμοτερο να πας στα αντιστοιχα της samsung.

Κ ας έχει παραπάνω το wifi.

Eγω προσωπικά τείνω στο να αγοράσω το samsung D980...

 

Συγκρίνεις το ποδήλατο με το αυτοκίνητο...:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν είναι αυτές οι ουσιαστικές διαφορές τους.

 

Μιλάμε για ένα Windows Mobile PPC Phone και για ένα απλό τηλέφωνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτές οι ουσιαστικές διαφορές τους.

 

Μιλάμε για ένα Windows Mobile PPC Phone και για ένα απλό τηλέφωνο.

 

Και δλδ τι αυτο μας το λες για καλο?

Το ότι έχει το windows mobile ppc δεν είναι και απαραίτητα καλο!

Ξες τι προβλήματα βγάζουν αυτά τα λογισμικά και τα κινητα τύπου δήθεν ''υπολογιστές παλάμης''...........

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν προσπαθώ να τα συγκρίνω. Απλά τονίζω ότι προσφέρουν διαφορετικά πράγματα μιας είναι εντελώς διαφορετικές συσκευές με ότι αυτό συνεπάγεται. Όποιος έχει ασχοληθεί καταλαβαίνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παλικάρια ψήνομαι για το κινητό γιατί μου άρεσε πολύ!

 

γνωρίζουμε πόσο sar έχει?

 

επίσης η μπαταρία πόσο κρατάει? είπε ένας φίλος πιο πάνω μια μέρα περίπου αλλά όταν ήταν ακόμα αρχή και έπαιζε συνέχεια. με φυσιολογική χρήση πόσο?

 

το expansys θεωρείται αξιόπιστο κατάστημα? με εγγύηση τι γίνεται? πόσο εγγύηση έχει? αν πάθει κάτι τι κάνουμε? αν το πάρω από play247 έχει διαφορά όσον αφορά την εγγύση?

 

μπορεί κανείς να μου πως δουλέυουμε με τις δύο sim? στο samsung D880 πρέπει να κάνει το κινητό ένα σύντομο restart για να δουλέψει η δεύτερη κάρτα. στο dx900 τι γίνεται?

 

με bluetooth handsfree όλα οκ? γιατί κάποια win mobile έχουν πρόβλημα. με τις δύο γραμμές δημιουργείται κανένα πρόβλημα?

 

και τέλος επειδή θα βγει ακριβώς το ίδιο σαν ACER πιστεύετε ότι υπάρχει περίπτωση να εγκαταληφθεί αυτό (αναβαθμίσεις, υποστήριξη) και να κλαίμε τα (αρκετά) λεφτά που δώσαμε?

 

έχει κανείς να μου δώσει το manual του σε ηλεκτρονική μορφή γιατί δε το βρίσκω πουθενά!

 

ευχαριστώ και sorry για τον καταιγισμό ερωτήσεων

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to E-Ten Glofiish DX900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...