Jump to content

Είστε ευχαριστημένοι από την Wind;


crazy_4
 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένος/η από την TIM;  

521 members have voted

  1. 1. Είστε ευχαριστημένος/η από την TIM;

    • ΝΑΙ
      323
    • ΟΧΙ
      198


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TakeOverNet (26 Φεβ. 2004 , 01:44)

 

Τα στοιχεια με τους αριθμους που λες δεν ειναι σωστα. Και μαλλον αγνοεις το μεγεθος του ραδιοδικτυου της Vodafone. Ξερεις τι σημαινει να εχει σταθμο ανα 20m σε περιοχες υψηλης κινησης?

 

Παρε ενα συμβολαιο της Voda και βρες μου περιοχη με δικτυο κατηλημενο.

 

τώρα από αυτό που λες αφήνεις να εννοηθεί ότι η Voda δίνει προτεταιρεότητα στα συμβόλαια, αυτό δεν ξέρω αν το λες έτσι ή αν το ξέρεις αλλά πολύ θα ήθελα να διάβαζα μια επίσημη ανακοίνωση της Voda ότι οι κλήσεις από καρτοκινητά δεν έχουν προτεραιότητα :whistle:

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 448
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rigasnic (28 Φεβ. 2004 , 01:25)

 

τώρα από αυτό που λες αφήνεις να εννοηθεί ότι η Voda δίνει προτεταιρεότητα στα συμβόλαια, αυτό δεν ξέρω αν το λες έτσι ή αν το ξέρεις αλλά πολύ θα ήθελα να διάβαζα μια επίσημη ανακοίνωση της Voda ότι οι κλήσεις από καρτοκινητά δεν έχουν προτεραιότητα :whistle:

 

 

:wacko:

 

Οταν κανεις κληση μεσω καρτοκινητου αυτη περνα πρωτα απο το billing. Οποτε αν θες να ελεξεις την "χωρητικοτητα" θα πρεπει να κανεις κληση μεσω αριθμου που εχει "ελευθερη προσβαση" στο δικτυο. Αυτο αφορα ολες της εταιρειες.

 

Οχι δεν δινει προτεραιτοτητα στα συμβολαια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TakeOverNet (28 Φεβ. 2004 , 08:38)

 

:wacko:

 

Οταν κανεις κληση μεσω καρτοκινητου αυτη περνα πρωτα απο το billing. Οποτε αν θες να ελεξεις την "χωρητικοτητα" θα πρεπει να κανεις κληση μεσω αριθμου που εχει "ελευθερη προσβαση" στο δικτυο. Αυτο αφορα ολες της εταιρειες.

 

Οχι δεν δινει προτεραιτοτητα στα συμβολαια.

 

α οκ σε κατάλαβα λάθος γιατί θεώρησα προφανές ότι για να ελένξεις χωρητικότητα με καρτοκινητό θα πρέπει να έχεις μονάδες. :)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Είμαι χρόνιος συνδρομητής της πρώην Telestet,νυν TIM (με καρτοκινητό παλιότερα και συμβόλαιο τώρα) και μπορώ να πω ότι τόσα χρόνια με κράτησε κοντά της με τις υπηρεσίες της και τις χρεώσεις της,παρόλα τα μικροπαράπονα για το σήμα σε κάποιες περιπτώσεις.

Πιστεύω ότι η ΤΙΜ είναι σε θέση και φαντάζομαι ότι ξεκίνησε ήδη να ανατρέψει την όποια κακιά εικόνα έχει οποιοσδήποτε για αυτό το δίκτυο.

Ο χρόνος θα δείξει..

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TakeOverNet ( 7 Φεβ. 2004 , 21:32)

 

Θες να πεις οτι στην Vodafone δεν ενδιαφερονται? Καλεσες την εξυπηρετηση να τους αναφερεις το προβλημα και μεσα σε 5 μερες δεν σε πηραν απο το τεχνικο να σου πουν τι προβλημα και τι λυση υπαρχει?

 

Διπλασια η Vodafone σε σταθμους, φασμα και vlrs δεν σημαινει απλως διπλασια χωρητικοτητα αλλα πολλαπλασια. Και απο τη στιγμη που δεν πεταει busy network και γυρνα σπανιοτερα σε HR, σημαινει υψηλοτερη διαθεσιμοτητα απο Stet.

 

Η Vodafone σε γράφει στα @@ της. Εδώ και 2 χρόνια έχω προβλήματα με το δίκτυό τους ( κόβονται οι κλήσεις, δεν βγάζει γραμμή, χάνει το σήμα, πολλές φορές έχει απαίσια ποιότητα κ.λ.π. ) , παίρνω ΣΥΝΕΧΕΙΑ τηλέφωνα και δεν έχουν κάνει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ. Και μην μου πεις για την συσκευή μου γιατί έχω δοκιμάσει 4-5 συσκευές και έχω τα ίδια προβλήματα. Τουλάχιστον έπρεπε να σέβονται τους παλιούς και ΚΑΛΟΥΣ πελάτες τους [ έχω το νούμερο 4 χρόνια και μαζί με τον πατέρα μου ( είναι και τα δύο νούμερα στο ίδιο μητρώο ) κάνουμε τουλάχιστον 200 ευρώ τον μήνα λογαριασμούς... ] . Α για τις 5 μέρες που λες ότι σε παίρνουν τηλέφωνο: αυτά τα 2 χρόνια που τους τα λέω είναι ζήτημα αν με έχουν πάρει 4 φορές. Όλο λένε "Θα σας καλέσουν άμεσα οι τεχνικοί μας να σας ενημερώσουν" και ποτέ δεν καλούν. Και μετά μου θέλουν να διαφημίζουν ότι έχουν το καλύτερο δίκτυο στην Ελλάδα. Λυπάμαι που το λέω αλλά η cosmote έχει ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΙΚΤΥΟ ΑΠΟ ΤΗΝ VODAFONE και ας μην έχει EFR. Ποτέ δεν μου έχει απορρίψει κάποια κλήση... ΡΕ ΟΥΣΤ ΑΠΟ ΕΔΩ ( δεν πάει σε εσένα αυτό, για να μην παρεξηγηθούμε :) ) :mad: :mad: :mad:

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ καθημερινά καρτοκινητό TIM εδώ και 3,5 χρόνια. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την εταιρία. Καλές υπηρεσίες, καλές τιμές ( έχω ακόμα το παλιό send pack το οποίο δεν αλλάζω με τίποτα ) άριστη κάλυψη στις περιοχές που με ενδιαφέρουν, ΑΡΙΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ! Χρησιμοποιώ καμιά φορά και το συμβόλαιο TIM της μητέρας μου και οι εντυπώσεις μου είναι το ίδιο καλές με τα καρτοκινητά, σίγουρα όμως καλύτερες από συμβόλαιο vodafone που χρησιμοποιώ καθημερινά.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τον τελευταιο καιρο εχει αρχισει και προσεχει την καλυψη της, με αποτελεσμα να εχει καλυψει αρκετες τρυπουλες σε σημεια εντος και εκτος πολεων που δεν θα επρεπε να εχει τοσα χρονια...

 

Αν συνεχισει και στηριξει και αλλο την καλυψη της τοτε μπορει να εχει ελπιδες για να γινει ακομα πιο αγαπητη απο τον κοσμο.

 

Αληθεια τι θα παρουμε αμα παντρεψουμε το δημοσιουπαλληλικη-ωχδενβαριεσαιρεαδερφεαστογιαυτιο με τα ISO-βρεττανοπρωτοκολα-bythebook?? Μια Στετ lol ... :-)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Είμαι συνδρομητής της ΤΙΜ πάνω από 5ετία. Έχω αλλάξει νούμερα κατά το διάστημα αυτό και αν και πήγα για κάποιους μήνες στον Cosmote ξαναγύρισα στην ΤΙΜ.

Οι εταιρίες πάνω κάτω προσφέρουν τα ίδια πράγματα αλλά όμως πάντα εύρισκα την ΤΙΜ περισσότερο οικεία. Άσε που έχει κάνει τις περισσότερες πρωτιές και πατέντες στην κινητή τηλεφωνία που μετά ακολούθησαν οι άλλοι.

Όσο για το σήμα της: έχωντας ταξιδέψει και βόρεια Ελλάδα και νότια δεν είχα πρόβλημα. Tα όποια μικροπροβλήματα μέσα στην Αττική είναι μικροπροβλήματα και πιστεύω θα ξεπεραστούν.

 

Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να δω επιτέλους να υλοποιείται το WAP over GPRS για τα καρτοκινητά, έχει αργήσει αδικαιολόγητα..

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

εχει πολύ χάλια σήμα ακόμα και σε κεντρικά σημεία της Θεσσαλονίκης και στις γύρο περιοχές ειναι ντροπή, 3ος χρόνος που ειμαι στη τιμ (πλέον) και ακόμα δεν εχει διορθωθεί το σήμα (ούτε καν στη Μπότσαρη Θεσσαλονίκης!
I love honda jazz!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος thehobbit (21 Ιούν. 2004 , 16:27)

 

εχει πολύ χάλια σήμα ακόμα και σε κεντρικά σημεία της Θεσσαλονίκης και στις γύρο περιοχές ειναι ντροπή, 3ος χρόνος που ειμαι στη τιμ (πλέον) και ακόμα δεν εχει διορθωθεί το σήμα (ούτε καν στη Μπότσαρη Θεσσαλονίκης!

 

 

Sto palio dromo 8essalonikis kilkis gyrw sto 10ato xiliometro einai nekrh,exei trypes pou ksexase na kleisei,egw ta teleytaia xronia eida megalh beltiwsh sth kalypsh apo th vodafone kai oxi toso apo thn TIM,megala problhmata sth kalypsh exei sthn Hpeiro,sto xarth tis TIM toy GSM world exei mia megalh asprh trypa sthn perioxh ths kataras,apo oti exw akousei kai sth krhth yparxoun polles perioxes pou exoun problhma me thn TIM

Se yphresies pisteyw oti einai h kalyterh kai as exei bgalei h vodafone to live kai h cosmote to i-mode :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος thehobbit (21 Ιούν. 2004 , 16:27)

 

εχει πολύ χάλια σήμα ακόμα και σε κεντρικά σημεία της Θεσσαλονίκης και στις γύρο περιοχές ειναι ντροπή, 3ος χρόνος που ειμαι στη τιμ (πλέον) και ακόμα δεν εχει διορθωθεί το σήμα (ούτε καν στη Μπότσαρη Θεσσαλονίκης!

 

Απορώ γιατί στην Έδεσσα έχω κορυφαίο σήμα..

 

Συνεχώς στο τέρμα :o

Link to comment
Share on other sites

Aκριβώς τα ίδια και απαράλλαχτα με το φίλο εδώ.

-------

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rigasnic (19 Ιαν. 2004 , 03:28)

 

 

Πριν από 1 χρόνο θα έλεγα κατευθείαν ΝΑΙ. Το πακέτο b best που χρησιμοποιω είχε πολύ καλές χρεώσεις, επιδοτήσεις, εξυπηρέτηση, υπηρεσίες.

 

Σήμερα θα απαντούσα μάλλον ΟΧΙ και θα συμπλήρωνα "όπως δεν θα ήμουν και με καμια άλλη εταιρεία"

Μετά την κατάργηση των 3λέπτων και του gprs χωρίς ογκοχρέωση, μετά από μερικές στιγμές όχι καλής εξυπηρέτησης και όχι καλής ενημέρωσης από τον εταιρικό μας πωλητή και πιο σημαντικό από όλα, την άυξηση εως και 100% στις χρεώσεις των κλήσεων σε συνενόηση με τα άλλα 2 δίκτυα πρέπει να πω ότι εχω σπαστεί λίγο και ερευνώ άλλες προτάσεις :(

 

Υ.Γ. Ελπίζω να παρακολουθεί κάποιος από stet το thread αυτό :worry:

Εν οίδα ότι εν οίδα.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εβαλα στο δεύτερο τηλ μου tim για τα 500 sms την προσφορά. Είχε υπόλοιπο 50 λεπτά και ήθελα να στείλω mms το οποίο κοστίζει λιγότερο από 50 λεπτά. Προσπάθησα μια προσπάθησα δυο αλλά δεν έφευγε. Από το τμήμα έξυπηρέτησης πελατών με πληροφόρησαν πως πρέπει στο τηλ να μένει το ποσον ασφαλείας 7 λεπτών διαφαρετικά αν και δικαιούσαι την αποστολή απλώς δεν γίνεται. Και άν αυτό δεν ονομάζεται γυφτιά τότε πως ονομάζεται;
Link to comment
Share on other sites

Exo 2 mines telestet kai den ime KATHOLOU euxaristimenos.

I TIM den exi KATHOLOU kalo sima stin ditiki attiki.

Petroupoli, peristeri, Ilion, Ag. Anargiroi

to sima tis ine XALIA!

Iparxoun tmimata se autes tis perioxes pou ime EKTOS diktiou.

kai stis ipolipes exo me to zori 1~2 gramoules.

Pali kala ime kolofardos kai sto spiti kai sti doulia mou exo 3, kai boro kai milao kapos aneta.

Tou xronou EPISTROFI se Vodafone...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από το σήμα της ΤΙΜ.

Πήρα δοκιμαστικά ένα free2go για να έχω roaming σε ένα ταξίδι μου στο εξωτερικό (επειδή η Q-Card μου δεν έχει) και τώρα που γύρισα Ελλάδα συνέχισα να το χρησιμοποιώ λόγω των δωρεάν sms αλλά και για να δω τι κάλυψη έχει επειδή από Σεπτέμβρη σκέφτομαι να κάνω σύνδεση με συμβόλαιο σε κάποια εταιρία.

Το συμπέρασμά μου ύστερα και από λίγες βόλτες στην Αθήνα (τόσες μέρες έλειπα) είναι ότι υστερεί πάρα πολύ το σήμα της.

Q και πάλι Q λοιπόν, για την ώρα τουλάχιστον.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 8 Αύγ. 2004 , 15:12)

 

Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από το σήμα της ΤΙΜ.

Πήρα δοκιμαστικά ένα free2go για να έχω roaming σε ένα ταξίδι μου στο εξωτερικό (επειδή η Q-Card μου δεν έχει) και τώρα που γύρισα Ελλάδα συνέχισα να το χρησιμοποιώ λόγω των δωρεάν sms αλλά και για να δω τι κάλυψη έχει επειδή από Σεπτέμβρη σκέφτομαι να κάνω σύνδεση με συμβόλαιο σε κάποια εταιρία.

Το συμπέρασμά μου ύστερα και από λίγες βόλτες στην Αθήνα (τόσες μέρες έλειπα) είναι ότι υστερεί πάρα πολύ το σήμα της.

Q και πάλι Q λοιπόν, για την ώρα τουλάχιστον.

 

 

mallon Vodafone Ennoeis :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SeCtoR ( 9 Αύγ. 2004 , 23:57)

 

mallon Vodafone Ennoeis :p

 

 

Όχι Q εννοώ.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (10 Αύγ. 2004 , 00:12)

 

Όχι Q εννοώ.

 

 

Nai alla h Q-Telecom kanei kata kyrio logo Roaming me Vodafone... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dromeas (10 Αύγ. 2004 , 01:19)

 

Nai alla h Q-Telecom kanei kata kyrio logo Roaming me Vodafone... ;)

 

 

Ναι αλλά ως εταιρία προτιμώ την Q από τη Vodafone και για αυτό έγραψα "Q και πάλι Q".

 

ΥΓ. Αν έρθει κανείς να μου απαντήσει ότι η Vodafone είναι καλύτερη από την Q κλπ δεν ευθύνομαι εγώ που το θέμα θα βγει off-topic και θα γίνει διαξιφισμός. Έγραψα την άποψη μου για την ΤΙΜ χωρίς να έχω τέτοιο σκοπό.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (10 Αύγ. 2004 , 14:30)

 

Ναι αλλά ως εταιρία προτιμώ την Q από τη Vodafone και για αυτό έγραψα "Q και πάλι Q".

 

ΥΓ. Αν έρθει κανείς να μου απαντήσει ότι η Vodafone είναι καλύτερη από την Q κλπ δεν ευθύνομαι εγώ που το θέμα θα βγει off-topic και θα γίνει διαξιφισμός. Έγραψα την άποψη μου για την ΤΙΜ χωρίς να έχω τέτοιο σκοπό.

 

 

Nai alla den mporeis na sygkrineis to diktyo ths TIM me to aytonomo diktyo ths Q pou sxedon den yparxei allo an thn protimas san etaireia epeidh einai fthnh,ekeino einai allo 8ema :cool:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...