Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας, θα ήθελα να γράψετε για προσφορές που ξέρετε αν υπάρχουν για φοιτητές δημοσίου ΙΕΚ όπως για παράδειγμα για τους φοιτητές ΑΕΙ/ΤΕΙ

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τι τυπου προσφορες? εχουν καταργηθει τα διδακτρα στα δημοσια ιεκ
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μάλλον εννοεί προσφορές σε καταστήματα, εκπτώσεις κτλ. που ισχύουν σε κάποια μέρη με επίδειξη φοιτητικού πάσο..

 

(εγώ δλδ, αυτό καταλαβαίνω....)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

απο όσο ξέρω οι σπουδαστες των ιεκ ουτε καν πάσο δεν έχουν, ούτε δικαιούνται μειωμένο εισητήριο στον ΟΑΣΘ(αθήνα δε ξέρω τι ισχύει, υποθέτω το ίδιο)
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μάλλον εννοεί προσφορές σε καταστήματα, εκπτώσεις κτλ. που ισχύουν σε κάποια μέρη με επίδειξη φοιτητικού πάσο..

 

(εγώ δλδ, αυτό καταλαβαίνω....)

 

Συγγνώμη που δεν το διευκρίνισα.Ναι τέτοιου είδους προσφορές, από καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν ήξερα πού να ποστάρω, οπότε σκέφτηκα το πιο ουδέτερο section :p

 

Θέλω μια υπηρεσία bulk SMS, να στέλνω σε πελάτες SMS, αλλά θέλω να έχει δυνατότητα αλλαγής ονόματος αποστολέα και, το πιο σημαντικό, εφαρμογή για Android. Έχετε κάποια ιδέα;

 

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι μήπως αγοράσω κάτι από Ιταλία, αλλά δε βλέπω κάποιο eshop. Γνωρίζει κάποιος κάτι?

 

Μήπως γνωρίζετε και κάνα σαιτ για Μεταχειρισμενα σαν του myphone.gr? :lol:

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Στην μπαλκονόπορτα του διαμερίσματός μου έχει καταστραφεί το ρολό (κόπηκε). Άνοιξα το κούφωμα και το αφαίρεσα, θέλει αντικατάσταση. Ο μηχανισμός (μανιβέλα και περιστρεφόμενος άξονας) είναι ΟΚ.

 

Μια και πιάνουν τα χέρια μου, θα ήθελα να τοποθετήσω το νέο μόνος μου (να παιδευτώ και λιγάκι, αλλά και λόγω κόστους). Ξέρει κανείς αν υπάρχει κατάστημα (ή βιοτεχνία ή ό,τι) που να μπορεί να μου φτιάξει το ρολό (θα δώσω τις διαστάσεις κλπ) αλλά να το τοποθετήσω μόνος μου; Μιλάω για λεκανοπέδιο.

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα είχε κοπει το ρολο(3 ετων ,οσι κανενα παλιο)

αν ειναι πλαστικό μπορείς να το επιδιορθωσεις, δε χρειαζεται καινουριο.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, το σκέφτηκα, αλλά δυστυχώς αυτός που το χάλασε του.... άλλαξε τα πετρέλαια :rocket: (το τύλιξε ανάποδα). Κόπηκε και τσαλακώθηκε σε 2-3 σημεία. Ακόμα και να το φτιάξω, επειδή "έχασε" τη φόρμα του αργά ή γρήγορα θα ξανακολλήσει και αν ο χειριστής είναι απρόσεχτος και το ζορίσει, θα κοπεί πάλι...

Καλύτερα να το αλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

Το ΠΛΑΙΣΙΟ έχει εγγύηση για 0 pixel καμένα σε οθόνες samsung.

 

Αυτό είναι σίγουρο για αγορά από το ΠΛΑΙΣΙΟ;

 

Αγόρασα απο άλλο μεγάλο κατάστημα στις 29/9/15 μια άλλη οθόνη Samsung (made in Romania) και με το που την άναψα, 2 κολλημένα pixel (subpixel). Είναι η δεύτερη (και τελευταία φορά) μέσα σε διάστημα 10 μηνών που παίρνω παρόμοια οθόνη Samsung και βλέπω προβληματικά pixel από την πρώτη στιγμή. Η εγγύηση για τα pixel της Samsung στην Ελλάδα είναι πιο πολύπλοκη από τις αντίστοιχες σε άλλες χώρες και δεν με καλύπτει. Το κατάστημα που έκανα την αγορά, απλά εναρμονίζεται με την γραμμή της εταιρείας.

Edited by Silvester
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι σίγουρο για αγορά από το ΠΛΑΙΣΙΟ;

 

Αγόρασα απο άλλο μεγάλο κατάστημα στις 29/9/15 μια άλλη οθόνη Samsung (made in Romania) και με το που την άναψα, 2 κολλημένα pixel (subpixel). Είναι η δεύτερη (και τελευταία φορά) μέσα σε διάστημα 10 μηνών που παίρνω παρόμοια οθόνη Samsung και βλέπω προβληματικά pixel από την πρώτη στιγμή. Η εγγύηση για τα pixel της Samsung στην Ελλάδα είναι πιο πολύπλοκη από τις αντίστοιχες σε άλλες χώρες και δεν με καλύπτει. Το κατάστημα που έκανα την αγορά, απλά εναρμονίζεται με την γραμμή της εταιρείας.

 

Πριν ένα χρόνο που πήρα εγώ ένα tv-monitor samsung είχε εγγύηση για 0 pixel καμένα σε οθόνες samsung , τώρα δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

έχω έναν γνωστό με εργοστάσιο και παίζει να φτιάχνει... θα ρωτήσω και θα σου πω σίγουρα ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής..

 

Σύντομα θα χρειαστεί να κάνω ένα χειρουργείο "ρουτίνας" στο στήθος και θα το κάνω στο ΙΑΣΩ...μίλησα ήδη με το λογιστήριο τους και μου είπαν ότι το δωμάτιο κοστίζει κοντά 500€ (το τι θα πάρει ο γιατρός άλλο καπέλο) και ερωτώ...από τα 500 θα πληρώσω κάποιο ποσοστό ? και αν ναι γνωρίζει κάποιος το ακριβές ποσοστό συμμετοχής ?

(ασφάλιση ΙΚΑ έχω)

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Amazon.it ?

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως μονο απο το ιασω θα λάβεις σαφή απάντηση(καθως με το ταμείο άκρη δε θα βγάλεις)
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως μονο απο το ιασω θα λάβεις σαφή απάντηση(καθως με το ταμείο άκρη δε θα βγάλεις)

 

το λογιστήριο τους μου είπε ότι κοστίζει 511...απλά ξεχάστηκα εκείνη την ώρα και δεν διευκρίνησα αν είναι το τελικό ποσό ή όχι :confused:

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Για την εισαγωγή σας με ΕΟΠΥΥ θα πρέπει να έχετε μαζί σας θεωρημένο βιβλιάριο ταμείου που υπάγεται στον ΕΟΠΥΥ, αστυνομική ταυτότητα και το ΑΜΚΑ σε περίπτωση που δεν αναγράφεται στο βιβλιάριο υγείας σας. Το ταμείο καλύπτει ένα μέρος του κόστους ενώ το υπόλοιπο καλύπτεται σαν συμμετοχή από τον ασφαλισμένο.

 

Το ποσοστό δεν αναφέρεται, οπότε νομίζω θα μπορείς να μάθεις με ενα απλο τηλεφώνημα στο ΙΑΣΩ

Πάντως σε κατι εντυπα που κυκλοφορουν απο τον ΕΟΠΥΥ, αναφερεται οτι:

 

Οι ασφαλισμένοι του ΟΓΑ επιβαρύνονται 50% επί του συνόλου της δαπάνης νοσηλείας σε

συμβεβλημένες ιδιωτικές κλινικές, όταν γίνεται χρήση ΚΕΝ (Κλειστό Ενοποιημένο Νοσήλιο). Οι

ασφαλισμένοι των λοιπών Ταμείων που συγχωνεύτηκαν στον ΕΟΠΥΥ καταβάλλουν το 30%. Για

όλους τους ασφαλισμένους εξαιρείται η ιδιωτική δαπάνη σε περίπτωση καρδιοχειρουργικών και

παιδοκαρδιολογικών επεμβάσεων.

 

Αν ισχυει, 153.30€

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Για την εισαγωγή σας με ΕΟΠΥΥ θα πρέπει να έχετε μαζί σας θεωρημένο βιβλιάριο ταμείου που υπάγεται στον ΕΟΠΥΥ, αστυνομική ταυτότητα και το ΑΜΚΑ σε περίπτωση που δεν αναγράφεται στο βιβλιάριο υγείας σας. Το ταμείο καλύπτει ένα μέρος του κόστους ενώ το υπόλοιπο καλύπτεται σαν συμμετοχή από τον ασφαλισμένο.

 

Το ποσοστό δεν αναφέρεται, οπότε νομίζω θα μπορείς να μάθεις με ενα απλο τηλεφώνημα στο ΙΑΣΩ

Πάντως σε κατι εντυπα που κυκλοφορουν απο τον ΕΟΠΥΥ, αναφερεται οτι:

 

Οι ασφαλισμένοι του ΟΓΑ επιβαρύνονται 50% επί του συνόλου της δαπάνης νοσηλείας σε

συμβεβλημένες ιδιωτικές κλινικές, όταν γίνεται χρήση ΚΕΝ (Κλειστό Ενοποιημένο Νοσήλιο). Οι

ασφαλισμένοι των λοιπών Ταμείων που συγχωνεύτηκαν στον ΕΟΠΥΥ καταβάλλουν το 30%. Για

όλους τους ασφαλισμένους εξαιρείται η ιδιωτική δαπάνη σε περίπτωση καρδιοχειρουργικών και

παιδοκαρδιολογικών επεμβάσεων.

 

Αν ισχυει, 153.30€

 

αυτό που βρήκες εσυ,ψάχνω 2 μέρες τώρα και δεν έχει τύχει να μου πέσει στα χέρια!

σε ευχαριστώ όπως και να έχει..θα πάρω πάλι τηλέφωνο για επιβεβαίωση πάντως,καθότι έχω την εντύπωση πως κάπως έτσι πάει :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Θέλω να γραφτω γυμναστήριο για power plate....Μου είπαν ότι δν το έχουν άλλα έχουν ένα πιο εξελιγμένο το Power Vibe...Είμαι τελείως άσχετη δν έχω κάνει ποτέ μου γυμναστική....Τι διάφορες έχουν κ Ποιο είναι καλύτερο?
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα είχα μία περιπέτεια και ανακάλυψα κάποια σημαντικά πράγματα σχετικά με την εγγύηση των συσκευων τα οποία θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας. Νομίζετε ότι όλα έχουν 2 χρόνια εγγύηση? Γράψτε λάθος.

 

Πριν 13 μήνες αγόρασα 1 BD player της Sony. Στους 13 μήνες έβγαλε πρόβλημα (ίσως κάποιος θα μπορούσε να μας πει αν μπορούν να προγραμματίσουν τις συσκευές να χαλάνε στον επιθυμητό χρόνο όπως έχω ακούσει :secret:). Πήγα λοιπόν στην "μεγάλη" :ban: αυτή εταιρεία να εξυπηρετηθώ στα πλαίσια της 2ετούς μου εγγύησης αλλα.... όχι κύριε πρέπει να πληρώσετε λέει 80€ για προιόν αξίας 180€. Τους λεώ με κοροιδεύετε, δεν το πετάω καλύτερα:kill:! Να σημειώσω ότι η επισκευή δεν χρειαζόταν ανταλλακτικά, ήταν απλά θέμα firmware.

 

Ψάχνοντας λοιπόν βρίσκω ότι υπάρχουν 2 ειδών εγγυήσεις, η εμπορική και η νόμιμη. Στην εμπορική η κάθε εταιρεία βάζει ότι θέλει, 6 μήνες ένα χρόνο, η νόμιμη είναι 2 χρόνια, αλλά σε καλύπτει μόνο για πραγματικά ελαττώματα ή για έλλειψη συνομολογηθείσας ιδιότητας ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΩΛΗΣΗ του προιόντος. Δηλαδή αν έχει πρόβλημα κατά την πώληση ή αν δεν έχει τις ιδιότητες που σου υποσχέθηκε εξ'αρχής, όχι αν βγάλει πρόβλημα αργότερα μέσα στα 2 χρόνια. Τρέχα γύρευε δηλαδή. Είναι τόσο γενικό, που δεν μπορεις να το αποδείξεις ακόμη και στο δικαστήριο να πας :protest:. Περισσότερες πληροφορίες βρήκα εδω:

 

http://www.savvidiskeki.com/#!%CE%95%CF%85%CE%B8%CF%8D%CE%BD%CE%B7-%CF%80%CF%89%CE%BB%CE%B7%CF%84%CE%AE-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%B5%CE%BB%CE%B1%CF%84%CF%84%CF%8E%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1/c7a5/DAE1A746-1AAA-45DD-807F-808F3FAEBEAA

 

Οπότε προσέχετε ΠΑΝΤΑ πόσο εμπορική εγγύηση προσφέρει η μάρκα που αγοράζετε. Η Sony για παράδειγμα προσφέρει 1 χρόνο Ευρωπαική εγγύηση σε ΟΤΙ πάρετε όσο ακριβό και αν είναι. Άλλες μάρκες προσφέρουν 2 χρόνια σε ότι πάρετε όσο φθηνό και αν είναι. Είναι θέμα εμπορικής πολιτικής.

 

Ποτέ λοιπόν και γω δεν κοίταζα πόσο εγγύηση έχει 1 προιόν γιατί θεωρούσα ότι όλα έχουν 2 χρόνια. Τώρα όμως πάντα κοιτάζω και προτιμώ μάρκες με την περισσότερη εγγύηση. Επίσης είναι και το θέμα της επέκτασης εγγύησης, το οποίο είναι καθαρή κλεψιά κατά τη γνώμη μου! Αντί να σου δώσει 2 χρόνια όπως οι ανταγωνιστές, σου δίνει 1 και μετά σου πουλάει και επέκταση εγγύησης για να πληρώσεις το προιόν 30-40% παραπάνω.Τι λες ρε φίλε, απ'τα μπατζάκια μας τρέχουν?! Τελοσπάντων αυτά είχα να σας πω, ελπίζω να φανούν χρήσιμα σε κάποιους που δεν τα γνώριζαν, ώστε να γίνουμε καλύτεροι καταναλωτές και όχι πρόβατα καταναλωτές! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Από παλαιότερη ανάρτησή μου :

 

Από τον ισχύοντα Αστικό Κώδικα..

Aρθρο 540

Δικαιώματα του αγοραστή

 

Στις περιπτώσεις ευθύνης του πωλητή για πραγματικό ελάττωμα ή για έλλειψη συνομολογημένης ιδιότητας ο αγοραστής δικαιούται κατ' επιλογήν του:

1. να απαιτήσει, χωρίς επιβάρυνσή του, τη διόρθωση ή αντικατάσταση του πράγματος με άλλο, εκτός αν μια τέτοια ενέργεια είναι αδύνατη ή απαιτεί δυσανάλογες δαπάνες

2. να μειώσει το τίμημα

3. να υπαναχωρήσει από τη σύμβαση, εκτός αν πρόκειται για επουσιώδες πραγματικό ελάττωμα.

 

Ο πωλητής οφείλει να πραγματοποιήσει τη διόρθωση ή την αντικατάσταση σε εύλογο χρόνο και χωρίς σημαντική ενόχληση του αγοραστή.

 

 

Αρθρο 554

Παραγραφή

Τα δικαιώματα του αγοραστή λόγω πραγματικού ελαττώματος ή έλλειψης συνομολογημένης ιδιότητας παραγράφονται μετά την πάροδο πέντε ετών για τα ακίνητα και δύο ετών για τα κινητά.

 

Aρθρο 559

Παροχή εγγύησης

Αν ο πωλητής ή τρίτος έχει παράσχει εγγύηση για το πράγμα που πουλήθηκε, ο αγοραστής έχει, έναντι εκείνου που εγγυήθηκε, τα δικαιώματα που απορρέουν από τη δήλωση της εγγύησης σύμφωνα με τους όρους που περιέχονται σε αυτήν ή τη σχετική διαφήμιση, χωρίς να παραβλάπτονται τα δικαιώματά του που πηγάζουν από το νόμο.

Τι μας λένε οι παραπάνω διατάξεις με δυο λόγια :

 

1. Τα ανωτέρω δικαιώματά μας, ισχύουν κατά προτεραιότητα και ανεξαρτήτως ειδικών συμφωνιών ή μονομερών παραπομπών και όρων από τον πωλητή και όρων εγγυήσεως, οι οποίοι όροι θεωρούνται αυτοδικαίως άκυροι κατά το μέρος που αντιστρατεύονται τις ρητές διατάξεις του νόμου.

 

2.Ό,τι και να λέει η εγγύηση, η παραγραφή για πραγματικά ελλατώματα και συνομολογημένες ιδιότητες είναι διετής για την πώληση κινητών πραγμάτων.

 

3.Ο πωλητής και μόνον αυτός είναι υπόχρεως στην άρση του ελλατώματος.Εάν υπάρχει σύμβαση εγγυήσεως μεταξύ πωλητού και προμηθευτού-κατασκευαστού, αυτό είναι δικό του θέμα και οφείλει να προωθήσει το προϊόν προς επισκευή ή αντικατάσταση.

 

4. Ανεξαρτήτως των υποχρεώσεων του Αστικού Κώδικος, οι όροι της εγγυήσεως που παρέχει ο κατασκευαστής (εκτός δηλ. του πωλητού), παραμένουν ως επιπρόσθετη ασφαλιστική δικλείδα, τους οποίους όρους μπορούμε να απαιτήσουμε όχι επιλεκτικά, αλλά συμπληρωματικά - επικουρικά και κατά την απόλυτη διακριτική μας ευχέρεια.

 

5.Ακόμη και εγγύση να μην υπάρχει, εξακολουθούν να ισχύουν οι διατάξεις του Αστικού Κώδικα.

 

6.Η εγγύηση δεν είναι υποχρεωτικό να είναι έγγραφη και προσωποπαγής μεταξύ αγοραστού και παρέχοντος αυτήν, μπορεί να προκύπτει και από την σχετική διαφήμιση.

 

7. Πάντοτε όταν αγοράζετε ένα προϊόν με παροχή εγγυήσεως, καλό είναι να τυπώνετε την σχετική ιστοσελίδα, ή να απαιτείτε από τον πωλήτη να σας την εκτυπώνει αυτός από τον υπολογιστή του καταστήματος, ώστε να μπορείτε ανά πάσα στιγμή να αποδείξετε τους όρους αυτούς..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει ξανασυζητηθεί στο παρελθόν, συγχωρείστε με εάν είναι σε διπλανό φόρουμ.

Είχε ερμηνευθεί λοιπόν πως, τα 2 χρόνια που αναφέρει ο ΑΚ 554 ισχύουν για ελαττώματα που αποδεδειγμένα υπήρχαν τη στιγμή της πώλησης, έστω και αν παρατηρήθηκαν αργότερα.

Γι' αυτό άλλωστε γίνεται και η διάκριση από την εγγύηση που παρέχει ο κατασκευαστής, που μπορεί να είναι προαιρετική και για όσο διάστημα επιθυμεί αυτός.

Να υπενθυμίσω πόση εγγύηση κατασκευαστή έχουν όλοι οι εκτυπωτές? :/

 

Ξέρω, ούτε και εμένα μ΄αρέσει... :(

Link to comment
Share on other sites

greece_gus πολύ χρήσιμα αυτά που παρέθεσες αλλά νομίζω πρακτικά αν παρέλθει η εμπορική εγγύηση, τελος. Δεν νομίζω ότι είναι εύκολο να αποδείξεις ότι το ελλάτωμα υπήρχε κατά την αγορά του προιόντος ακόμα και αν ισχύει αυτό. Και τι θα κάνεις, θα πας στο δικαστήριο για ένα κινητό 200€? Οχι. Ασε που και στο δικαστήριο αντε απέδειξε ότι το πρόβλημα προϋπήρχε. Οπότε η διετής εγγύση σε μικρά καταναλωτικά προϊόντα τουλάχιστον είναι άχρηστη. Ίσως αν αγοράσεις κάτι πιο ακριβό να συμφέρει να πας και στο δικαστήριο. Πρακτικά για αυτά που συζητάμε λοιπόν είναι ότι δώσει ο πωλητής, δεν υπάρχει 2ετής.

 

Και μια που λέμε ότι δώσει ο πωλήτης, είχα αγοράσει παλιά ένα αερόθερμο. Εισαγωγέας ήταν μια εταιρεία στην Καβάλα ή στη Δραμα αν θυμάμαι καλα. Στο έντυπο έλεγε ότι δίνει εγγύηση 3 μηνών ΜΟΝΟ εφόσον στείλεις το έντυπο με τα στοιχεία σου ταχυδρομικά εντός 2 εβδομάδων από την αγορά. Αλλιώς δεν είχε εγγύηση! :dash: Πρέπει να βρω εκείνο το χαρτί της εγγύησης να ξαναγελάσω λίγο

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω έχει ξανασυζητηθεί στο παρελθόν, συγχωρείστε με εάν είναι σε διπλανό φόρουμ.

Είχε ερμηνευθεί λοιπόν πως, τα 2 χρόνια που αναφέρει ο ΑΚ 554 ισχύουν για ελαττώματα που αποδεδειγμένα υπήρχαν τη στιγμή της πώλησης, έστω και αν παρατηρήθηκαν αργότερα.

Γι' αυτό άλλωστε γίνεται και η διάκριση από την εγγύηση που παρέχει ο κατασκευαστής, που μπορεί να είναι προαιρετική και για όσο διάστημα επιθυμεί αυτός.

Να υπενθυμίσω πόση εγγύηση κατασκευαστή έχουν όλοι οι εκτυπωτές? :/

 

Ξέρω, ούτε και εμένα μ΄αρέσει... :(

 

Τι εννοείς? Άλλοι εχουν 1 άλλοι 2 χρόνια αναλόγως τον κατασκευαστή.

 

Θα ήταν χρήσιμο να υπήρχε μια λίστα με το πόσο εγγύηση δίνει κάθε μάρκα να ξέρουμε τι να αποφεύγουμε. Θα καθίσω να την κάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...