Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα αυτό έγινε,το παρέλαβα χθες γράφω επάνω..δεν πάω να τους κοροιδέψω
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Ανασταίνω το θέμα μιας και το επίσημο είναι κλειδωμένο για να κάνω μια ερώτηση. Είναι κανείς από Ηράκλειο Κρήτης και ξέρει κάποιο καλό μαγαζί;

Για να μη κάνουμε και διαφήμιση θα παρακαλούσα να μου στείλει ένα ΠΜ όποιος ξέρει. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Στα πλαίσια του μαθήματος Οργανωτική θεωρια και Οργανωσιακή Συμπεριφορά που παρακολουθούμε στο Τμημα Οικονομικών Επιςτημων του ΑΠΘ ετοιμάσαμε ένα ερωτηματολόγιο σχετικά με τις εργασιακές στάσεις.Θα σας πάρει λίγα λεπτά να το συμπληρώσετε !Ευχαριστούμε!

Τα αποτελέσματα ενδεχομένως να παρουσιαστούν σε συνέδριο το καλοκαιρι.

 

http://tinyurl.com/ergasiakesstaseis

 

:happy:

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή παρατήρηση... Στην ερώτηση για οικογενειακή κατάσταση, όταν κάποιος επιλέξει άγαμος, θα έπρεπε να αποκλείεται η επιλογή απάντησης στην ερώτηση αν ο/η σύζτγος εργάζεται! :)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολυ για την παρατήρηση.Πραγματι αποτελεί ενα σφάλμα στη μέθοδο δειγματοληψίας που χρησιμοποιούμε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας..Σκοπεύω να ξεκινήσω ένα μικρό κατάστημα με εμπόριο κινητών τηλεφώνων και tablet.. Η ερώτησή μου είναι: Που μπορώ να βρω προμηθευτές? Αξίζει να ψάξω εδώ Ελλάδα και αν ναι, που? Ευχαριστώ πολύ!

 

 

??????????

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θελω να ανοιξω ενα τετοιο καταστημα, προμηθευτες εχω βρει απο κινα αλλα δεν μπορω να βγαπω ακρη με το ελληνικο συστημα φορολογησης.
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Σήμερα μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα που θα δείτε μου φάνηκε καινούργιο μιας και το άλλο έλεγε ότι είμαι εκείνη προχτές στην καφετέρια που σε κοίταζα... Είπα να το ποσταρω για να μην την πατήσει κανένας και του φύγει όλη η κάρτα.. Ορίστε το λινκ -> https://www.dropbox.com/s/g17p1igeowjznk2/Screenshot_2014-12-04-11-27-55.png?dl=0 μπορεί να το έχετε ξαναδεί απλώς εμένα μου φάνηκε καινούργιο.. Και πάλι ΠΡΟΣΟΧΗ σε αυτά τα μηνύματα παιδιά!!

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Τέτοια παρόμοια μηνύματα στέλνονται τα τελευταία 2 χρόνια και απο πιο πειστικους αριθμούς! Άγνωστοι αριθμοί με περίεργα μηνύματα είναι επίφοβο και θέλει προσοχή!
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως δεν πηρα τηλωφωνο :lol: αυτο ελειπε ουτε εστειλα κατι.. Παντως μου φανηκε περιεργο που βγηκαν τον αριθμο μου μιας και τον εχω απορρητο δηλαδη να μην εμφανιζεται σε τηλεφωνικους καταλογους..
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι που βρισκουν τα νουμερα και με ποιο τροπο βγαζουν το κερδος.

Εδω στην φωτογραφια το μυνημα φαινεται οτι σταλθηκε απο ελλαδα μεσω της Vodafone.

Εγω στην θεση σου θα εκανα μια ερωτηση.

Link to comment
Share on other sites

Αριθμούς δοκιμάζουν τυχαία. Δεν τους νοιαζει ποιος είσαι. Λεφτά βγάζουν γιατί αν απαντήσεις (πάρεις τηλέφωνο/στείλεις μήνυμα) τότε "εγγράφεσαι" σε συνδρομητική υπηρεσία. Αυτό σημαίνει ότι σου στέλνουν που και που (κατά δική τους βούληση) κάποια SMS με άχρηστη πληροφορία, για την οποία σε χρεώνουν αρκετά ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Παίζει και μία μούφα αξιολόγηση του chrome που σε οδηγεί σε εγγραφή σε τέτοιες υπηρεσίες με SMS. Προσοχή.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη μου θέλει να δουλέψει ως εσωτερική σε σπίτι για 1-2 χρόνια, γιατί αυτός είναι ο μόνος τρόπος να μπορέσει να μαζέψει αρκετά χρήματα, ώστε να πραγματοποιήσει το όνειρό της. Εσωτερική εννοώ ότι θα κάνει όλες τις δουλειές (σκούπισμα, σιδέρωμα, κτλ κτλ.) και μαγείρεμα σε ένα μεγάλο σπίτι, σχεδόν όλη μέρα, και θα κοιμάται μέσα. Θα πέρνει περίπου 700-800€ (τα οπιοία θα αποθηκεύει) και όλα τα έξοδά της, καθώς και η διατροφή της, θα είναι δωρεάν.

 

Είναι διατεθημένη να το κάνει, έχει πολύ όρεξη, αλλά φοβάται για την υγεία της. Αν θα πάθει κάτι ανεπανόρθωτο η μέση και η σπονδυλική της στύλη. Δεν είναι συνηθισμένη από μικρή να κάνει πολλές δουλειές, όπως κάποιες ξένες. Ξέρετε αν κινδυνεύει πολύ η υγεία της;

 

Εναλλακτικά, θα μπορούσε να προσέχει κάποια γιαγιά, αλλά μόνο στις κατάκοιτες νομίζω δίνουν αρκετά χρήματα. Επίσης, είναι διατεθειμένη να πάει και εξωτερικό (που λογικά θα πληρώνουν καλύτερα), αλλά ο κίνδυνος του να πας σε ένα άγνωστο σπίτι στο εξωτερικό δεν είναι αρκετά μεγαλύτερος;

 

(Έχει τελειώσει ΤΕΙ πληροφορικής, αλλά για να μάθει όλα αυτά που ζητάνε τώρα στον προγραμματισμό θέλει 1-2 χρόνια τουλάχιστον και δεν είναι και αυτό με το οποίο θέλει ν' ασχοληθεί.)

Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη μου θέλει να δουλέψει ως εσωτερική σε σπίτι για 1-2 χρόνια, γιατί αυτός είναι ο μόνος τρόπος να μπορέσει να μαζέψει αρκετά χρήματα, ώστε να πραγματοποιήσει το όνειρό της. Εσωτερική εννοώ ότι θα κάνει όλες τις δουλειές (σκούπισμα, σιδέρωμα, κτλ κτλ.) και μαγείρεμα σε ένα μεγάλο σπίτι, σχεδόν όλη μέρα, και θα κοιμάται μέσα. Θα πέρνει περίπου 700-800€ (τα οπιοία θα αποθηκεύει) και όλα τα έξοδά της, καθώς και η διατροφή της, θα είναι δωρεάν.

 

Είναι διατεθημένη να το κάνει, έχει πολύ όρεξη, αλλά φοβάται για την υγεία της. Αν θα πάθει κάτι ανεπανόρθωτο η μέση και η σπονδυλική της στύλη. Δεν είναι συνηθισμένη από μικρή να κάνει πολλές δουλειές, όπως κάποιες ξένες. Ξέρετε αν κινδυνεύει πολύ η υγεία της;

 

Εναλλακτικά, θα μπορούσε να προσέχει κάποια γιαγιά, αλλά μόνο στις κατάκοιτες νομίζω δίνουν αρκετά χρήματα. Επίσης, είναι διατεθειμένη να πάει και εξωτερικό (που λογικά θα πληρώνουν καλύτερα), αλλά ο κίνδυνος του να πας σε ένα άγνωστο σπίτι στο εξωτερικό δεν είναι αρκετά μεγαλύτερος;

 

(Έχει τελειώσει ΤΕΙ πληροφορικής, αλλά για να μάθει όλα αυτά που ζητάνε τώρα στον προγραμματισμό θέλει 1-2 χρόνια τουλάχιστον και δεν είναι και αυτό με το οποίο θέλει ν' ασχοληθεί.)

Η φροντίδα ηλικιωμένων ή και κατάκοιτων είναι ακόμα πιο δύσκολη.Σκέψου να πρέπει να σηκώνεις κάθε λίγο και λιγάκι κάποιον που δεν μπορει να εξυπηρετηθεί μόνος του.

Τωρα αν κινδυνεύει η υγεία της είναι λίγο :wacko: .Τι παει να πει κίνδυνος για την υγεία της;Δεν θα σκάβει σε ορυχεία.Δουλείες του σπιτιού θα κάνει απλά θα είναι για περισσότερα άτομα. Αν δεν μπορεί ή αν είναι τόσο μη μου άπτου τότε ας βρει κάτι πιο εύκολο.Πάντως αν πραγματικά το θέλει τότε θα τα καταφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη φίλε μου αλλά τι κουφα είναι αυτά που γράφεις? Τι ανεπανορθωτη ζημιά μπορεί να πάθει από το σφουγγαρισμα και το σιδερωμα? Οι νοικοκυρές που καθαρίζουν τα σπίτια τους τις βλέπεις με αναπηρικό δηλαδή? Για να έχει τέτοιους φόβους πιθανότατα δεν έχει κάνει ποτέ τέτοιου είδους δουλειές στη ζωή της ούτε καν στο σπίτι της και σίγουρα το να συντηρησει ένα πιθανόν τεράστιο σπίτι θα είναι ακατόρθωτο..

Πόσο μάλλον να βοηθάει έναν άνθρωπο που ούτε τουαλέτα δεν θα μπορεί να πηγαίνει

 

Το ρατσιστικό σχετικά με τις ξένες που δεν παθαίνουν τίποτα το αφήνω στην άκρη.. (έλεος)

 

Ας κοιτάξει να στρωθει να διαβάσει για να βρει κάτι πάνω στο αντικείμενο της και ας αφήσει τα "εύκολα" χρήματα όπως νομίζει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ οπότε βλέπω άνθρωπο σε καροτσάκι... Σκέφτομαι ότι σφουγγαριζε ως φοιτητής :rolleyes:

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα και όρεξη έχει και το θέλει πολύ και κάνει δουλειές σπίτι της (απλά όχι 14 ώρες τη μέρα σε σπίτι 200τμ και όχι τόσο απαιτητικά όσο θέλουν αυτοί που πληρώνουν καλά). Η θεία της τη φόβισε, η οποία της είπε ότι στην ίδια προέκυψε πρόβλημα στη μέση, όταν της έπεσαν μονομιάς όλες οι δουλειές της οικογένειας, επειδή στο σίδερο και στην ηλεκτρική σκούπα δεν υπάρχει καλή/"ορθοπεδική" στάση για το σώμα και επειδή δε θα μπορεί να αποφύγει τη συνεχή ορθοστασία. Η θεία υποψιαζόμαστε ότι μπορεί να θέλει να την αποτρέψει, επειδή ντρέπεται για τη δουλειά, οπότε είπα να ποστάρω εδώ να πάρουμε κι άλλες γνώμες. Edited by Black_Drag0n
Link to comment
Share on other sites

ολες οι δουλειες εχουν το ρισκο τους,ακομα και οι δουλειες γραφειου που ο αλλος καθεται με τις ωρες.

επειτα,τα χρηματα που λες ειναι πολλα για την εποχη μας και δυσκολα τα βρισκεις πλεον και δυσκολα θα παει και καποιος-α σε εργοδοτη που δεν θα σε σκισει για να σου δωσει πενταροδεκαρες.γνωμη μου ειναι να παει,απλα να εχει και χρονο για τον εαυτο της.χωρις προσωπικη ζωη κατανταμε με ψυχολογικα στις μερες μας και δεν στο γραφω ετσι αυτο,ισως αυτο μας σωζει ακομα απο την τρελα,οποτε ας αφησει τα ονειρα στην ακρη,γιατι πλεον ονειρα στην ελλαδα απλα δεν υπαρχουν,εκτος κι αν ονειρο ας πουμε ειναι η αγορα ενος αυτοκινητου,κι ας κοιταξει να πιασει μια δουλιτσα που θα της αποφερει εσοδα με οσο το δυνατον λιγοτερα εξοδα,χωρις αυτο να σημαινει οτι δε θα πρεπει να ζει αξιοπρεπως.

κι επειτα,για τις αντοχες της,αν δε δοκιμασει δεν μπορει να ξερει κιολας,κι ουτε και καποιος απο μας γνωριζει για να σου απαντησει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ οπότε βλέπω άνθρωπο σε καροτσάκι... Σκέφτομαι ότι σφουγγαριζε ως φοιτητής :rolleyes:

 

Δεν υπάρχεις :lol::lol::lol: θεϊκό....

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

εύκολο δεν είναι από την άποψη ότι δεν κάνει τις όποιες δουλειές στο σπίτι της αλλά θα είναι σε ξένο με ότι αυτό συνεπάγεται,γιατί ο εκάστοτε εργοδότης έχει και απαιτήσεις!

τώρα όσο μπορούν οι νοικοκυρές να πάθουν κάτι με το να φέρνουν βόλτα το σπίτι και τα παιδιά τους άλλο τόσο έχει και εκείνη,από σφουγγάρισμα κανείς δεν έπαθε τίποτα (εκτός κι αν φας καμιά σαβούρα στο παρκέ) :lol:

 

Για ηλικιωμένο ούτε καν...χρειάζονται πολλά κότσια για να κάνει κάτι τέτοιο,είναι ψυχοφθόρο και πόσο μάλλον όταν ο ηλικιωμένος/η είναι κατάκοιτος,αυτό ας το ξεχάσει καλύτερα!

 

Γενικότερα πάντως αν δεν το έχει το σπόρ στο καθάρισμα η αλήθεια είναι ότι θα τα βρει σκούρα...από'κει και πέρα εξαρτάται από εκείνη κατά πόσο θέλει να μαζέψει χρήματα για να κάνει κάτι άλλο μετέπειτα..συνήθως τα "θέλω" μας χρειάζονται επιμονή,υπομονή και θυσίες...καλή της τύχη

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...