Jump to content

[Smartphones] Motorola MPx200: Προγράμματα, παιχνίδια κ.α.


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Re paidia exo kai ego tin idia ilitheia aporia....eno to exo sindesi me to usb cable to kinito sto PC kai afou exo kanei ola auta pou prepei sto ActiveSync....to kinito den "vlepei Internet"....anoigo ton explorer kai leei oti "the page cannot be found"...mipos ftaiei to gegonos oti exo valei to ActiveSync 3.7.1 kai oxi auto pou einai sto CD tis motorola???(Sto kinito,sta settings exo valei Internet Connection=Automatic)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spipis (31 Δεκ. 2004 , 13:36)

 

Re paidia exo kai ego tin idia ilitheia aporia....eno to exo sindesi me to usb cable to kinito sto PC kai afou exo kanei ola auta pou prepei sto ActiveSync....to kinito den "vlepei Internet"....anoigo ton explorer kai leei oti "the page cannot be found"...mipos ftaiei to gegonos oti exo valei to ActiveSync 3.7.1 kai oxi auto pou einai sto CD tis motorola???(Sto kinito,sta settings exo valei Internet Connection=Automatic)

 

Όχι η έκδοση του Activesync δεν φταίει. Ξαναδές όλα τα settings του κινητού και του activesync

Dub be good to me!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προς τους moderator: Δεν είναι καλύτερα για το software των windows smartphone να υπάρχει ΕΝΑ και μόνο thread????

 

Π.χ. το thread Qtek: software θα μπορούσε να ενωθεί με το τρέχον.

 

Ίσως έχει νόημα να δημιουργηθεί μία κατηγορία: Software για windows mobile smartphones.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος michalis031 (31 Δεκ. 2004 , 06:41)

 

Φυσικά γίνετε, εφόσον έχεις εγκατεστημένο στον Η/Υ το activesync που βρίσκετε στο cd της συσκευής. Με το που το συνδέσεις τηνπρώτη φορά θα πας tools>options και στην τρίτη καρτέλα (rules) τέρμα κάτω, εκεί που λέει pass through θα επιλέξεις connection Internet και είσαι ΟΚ

 

 

ΔΟΥΛΕΨΕ !!!

 

 

Είναι φανταστικό !!!

 

Spipis, στα Options του IE πρέπει να βάλεις στα Connections - Automatically και The Internet.

Επίσης από τα Settings - Data Connections , στο Internet Connaction να επιλέξεις Pass through connection.

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/2.0 (compatible; MSIE 3.02; Windows CE; Smartphone; 176x220))

 

To prwto mou post apo to MPx-200! Dystyxws den exei ellinika! :-)

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Highlander (12 Ιαν. 2005 , 20:27)

 

Wirelessly posted (Mozilla/2.0 (compatible; MSIE 3.02; Windows CE; Smartphone; 176x220))

 

To prwto mou post apo to MPx-200! Dystyxws den exei ellinika! :-)

 

 

για δοκίμασε να βάλεις το interkey και να στείλεις μήνυμα με αυτό... μαλλόν θα έχει ελληνικά :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος crAss (13 Ιαν. 2005 , 15:14)

 

Xerei kanenas gia spasmeno interkey tipota? Kales oi 30 meres alla den ftanoun

:P

 

 

το μόνο που έχω βρει είναι μόνο για pocket pc :/ γαμώτο... Έψαξα αρκετά και δε βρήκα τίποτα για smartphone... Να μου πεις ποιος θα ασχοληθεί να σπάσει ένα πρόγραμμα όχι τόσο διαδεδομένο :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Z3RatuL (13 Ιαν. 2005 , 22:49)

 

το μόνο που έχω βρει είναι μόνο για pocket pc :/ γαμώτο... Έψαξα αρκετά και δε βρήκα τίποτα για smartphone... Να μου πεις ποιος θα ασχοληθεί να σπάσει ένα πρόγραμμα όχι τόσο διαδεδομένο :(

 

Καλησπέρα.

Για free interkey ακολουθήστε τα παρακάτω:

1)Αφού εγκαταστήσουμε το πρόγραμμα πάμε Storage/windows (2003) ή

ISPM/windows (2002) και σβήνουμε το αρχείο data.ikl .

2) Όταν πέρασουν οι 14 μέρες του trial ξαναεγκαθηστούμε το interkey και

το τηλέφωνο το δέχεται χωρίς πρόβλημα μετά κάνουμε πάλι το βήμα 1).

 

Αν κολήσετε στείλτε ΡΜ

;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia mporei na xtypaei me hxoys mp3?

an nai pos ginete?

 

 

meraki to exo!!!!!! :) :) :)

auto exei anaferthei EKATOMIRIA FORES! vlepete ta alla posts prin grafete re paidia de tha pathete tpt....

 

Oxi de mporeis. Mono sta Windows Mobile 2003 mporeis na paizei arxeia .wma alla OXI mp3

Link to comment
Share on other sites

auto exei anaferthei EKATOMIRIA FORES! vlepete ta alla posts prin grafete re paidia de tha pathete tpt....

 

Oxi de mporeis. Mono sta Windows Mobile 2003 mporeis na paizei arxeia .wma alla OXI mp3

 

 

 

ok thanks !

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα χτυπαει με ηχο mp3, τον εθνικο υμνο συγκεκριμενα, χρησιμοποιωντας καποιο προγραμμα που μας ειχαν συστησει σε παλαιο post. Δε θυμαμαι το πως, αν ομως διαβασεις τα past posts σιγουρα θα το βρεις! Σημειωτεον, εχω win03.
Carpe Diem
Link to comment
Share on other sites

δε ξέρω πως γίνεται να χτυπάει με mp3 σε σένα αλλά εγώ είχα προσπαθήσει να βάλω mp3 αμέτρητες φορές και με διαφορετικές ρυθμίσεις (48-192kbps, Stereo, Mono, etc.) και δεν κατάφερα τίποτα... Ναι τα έπαιζε ο media player αλλά σαν ringtones με τίποτα...

 

Τώρα κάτι άλλο. Μιας και είναι forum για προγράμματα και games, κατέβασα το pocket streets + map της Αθήνας της microsoft για smartphone και περιττό να πω ότι θα πετάξω τον χάρτη που έχω στο αυτοκίνητο!!! Τρομερή βοήθεια παίδια. Windows Mobile rule για ακόμη μία φορά!

Link to comment
Share on other sites

δε ξέρω πως γίνεται να χτυπάει με mp3 σε σένα αλλά εγώ είχα προσπαθήσει να βάλω mp3 αμέτρητες φορές και με διαφορετικές ρυθμίσεις (48-192kbps, Stereo, Mono, etc.) και δεν κατάφερα τίποτα... Ναι τα έπαιζε ο media player αλλά σαν ringtones με τίποτα...

 

Τώρα κάτι άλλο. Μιας και είναι forum για προγράμματα και games, κατέβασα το pocket streets + map της Αθήνας της microsoft για smartphone και περιττό να πω ότι θα πετάξω τον χάρτη που έχω στο αυτοκίνητο!!! Τρομερή βοήθεια παίδια. Windows Mobile rule για ακόμη μία φορά!

 

Σχετικά με το mp3 χρειάζεται να εγκαταστήσεις κάποιο extra πρόγραμμα!!!

 

Τώρα για το pocket streets το χρησιμοποιώ εδώ και καιρό μαζί με ένα gps που έχω πάρει και όντως είναι πολύ χρήσιμο! Περιμένω πως και πως το Destinator SP που θα σου δίνει και οδηγίες που να στριψεις κτλπ. και θα έχει χάρτες όλης της Ελλάδας.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα στο φάκελο PC δυο προγραμματάκια για ringtones τα οποία και χρησιμοποιούμε ως εξής:

1.Βρίσκουμε ένα κομματάκι που μας αρέσει wav ή mp3 και ξεχωρίζουμε ένα απόσπασμα το πολύ 30" (μπορούμε μέχρι 60" αλλά μετά θα είναι μεγάλο το αρχείο)

2. Ανοίγουμε το πρόγραμμα mp3 cutter, κάνουμε browse στο αρχείο, και δίνουμε begin position και end position (με κλικ στις αντίστοιχες λέξεις). Στη συνέχεια cut (σε μορφή wav αν το κομμάτι ήταν mp3) και, αν χρειαστεί, fade (σίγαση) στα τελευταία 5".

3.Ανοίγουμε το πρόγραμμα wav compressor, δίνουμε source (το προηγούμενο), destination και destination format: Όνομα=Χωρίς τίτλο, Μορφή=PCM, Χαρακτηριστικά=22,050Khz,8bit,Μονοφωνικό και πατάμε start.

4.To αρχειάκι θα είναι μάξιμουμ 600KB ανάλογα με τη διάρκεια. Το αντιγράφουμε στο φάκελο Windows του κινητού και πλέον το έχουμε ringtone με πολύ ικανοποιητική απόδοση. Έβαλα το ρεφραίν του Obsession - Aventura και οι γυναίκες ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ. Εννοείται βέβαια ότι για καλύτερη απόδοση χάνετε χωρητικότητα, για μικρότερο μέγεθος χάνετε απόδοση.

 

 

 

paidia ayto einai ena proigoymeno post toy jaeger

 

 

 

 

doyleyei apsoga !!! :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς για το SmartMovie ? ψάχνω cr@ck , εαν μπορεί κάποιος να μου πεί την διαδικασία , γιατι κόλλησα με το IMEI , είναι λίγο πολύπλοκη η διαδικασία για τα SmartPhones :(
Link to comment
Share on other sites

Ase to Smartmovie file.Vale ton Betaplayer sto kinito sou kai ton PocketDivXEncoder sto PC sou gia na metatrepeis tis tainies sou.O Beta paizei ta panta,ola ta format.Mporei na einai ta arxeia ligo megalitera apo to Smartmovie,alla den exoun kamia sxesi se poiotita.Mia tainia DivX 700MB tin metatrepeis me ton PocketDivXEncoder apo 90 eos 200 MB,analoga tin diarkeia tis tainias kai tis poiotitas pou thes.Genika pantos sou leo oti mia tainia peripou 2 oron tin exeis se poli kali poiotita sta 110MB.
Link to comment
Share on other sites

Σωστά όλα αυτά που λες , όμως μου φαίνεται πιο επαγγελματική δουλεία στον SmartMovie , το BetaPlayer δε το εχω δοκιμάσει ακόμα , παρόλα αυτά μου άρεσε το ολοκληρωμένο πακέτο του SmartMovie , επίσης μου άρεσε που έχει και Ελληνικά.Οκ θα το δοκιμάσω, οσο για το Divx VS Xvid , δε χρειάζεται να ανυσηχώ για αυτά που γράφεις , το Xvid ετοιμάζει παρόμοιο αλγόριθμο συμπίεσης και σίγουρα θα φέρει τις τάξεις συμπίεσης όμοιες μα αυτές του Divx. Οπότε δε με απασχολεί και τόσο το τι Format θα παίζει ο player μου , φτάνει να είναι ελαφρύς και να μην ζορίζει το κινητό πολύ.

 

Το ερώτημα μου παραμένει , εάν μπορώ να βρω κάπου την διαδικασία για το πως δουλεύει το ξεκλείδωμα για το SmartMovie , ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

paidia mia erotisi: perno videakia 3gp apo alla kinhta kai prospatho na ta paikso

me ton pvplayer alla kollane stin arxi kai den paizoyn ixos omos yparxei kai episis

me ton beta o opios ta paizei kanonika alla xoris ixo kai moy vgazei oti leipi o amr 0057 codec? :(

an mporei kapioos na voithisei? :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Μία απορία...μου στέλνει φίλος ringtone μέσω υπερύθρων και το κάνω Save.

Μετά όταν πάω Programs-->Settings-->Sounds ενώ το βλέπω στη λίστα δεν το παίζει αλλά κάνει κάποιον απο τους default ήχους (π.χ. Standard).΄Το έχω κάνει copy-paste σε διάφορα folders (ακόμα και το Sounds) αλλά τίποτα.

Είναι midi όσα προσπαθώ από 22 μέχρι 60 περίπου kb.

Μήπως είναι κάτι που δεν ξέρω?

 

Επίσης μπορείτε να μου πείτε ποιά είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού?

Το φλάσαρα με 1.0.49.96 απο κάποιο Site που είχα βρεί (και μάλιστα πρέπει να ναι απο το αυστριακό δίκτυο Α1) αλλά δε ξέρω πόσο παλιά είναι.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Μία απορία...μου στέλνει φίλος ringtone μέσω υπερύθρων και το κάνω Save.

Μετά όταν πάω Programs-->Settings-->Sounds ενώ το βλέπω στη λίστα δεν το παίζει αλλά κάνει κάποιον απο τους default ήχους (π.χ. Standard).΄Το έχω κάνει copy-paste σε διάφορα folders (ακόμα και το Sounds) αλλά τίποτα.

Είναι midi όσα προσπαθώ από 22 μέχρι 60 περίπου kb.

Μήπως είναι κάτι που δεν ξέρω?

 

Επίσης μπορείτε να μου πείτε ποιά είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού?

Το φλάσαρα με 1.0.49.96 απο κάποιο Site που είχα βρεί (και μάλιστα πρέπει να ναι απο το αυστριακό δίκτυο Α1) αλλά δε ξέρω πόσο παλιά είναι.

 

Ευχαριστώ!

οσόν αφορά το midi αρχείο ήχου που σου στέλνει ο φίλος σου, το πιο πιθανόν είναι ότι είναι midi1 και εσύ πρέπει να το κάνεις midi0. Τα περισσότερα αρχεία midi είναι midi 1. Ψάξε για midi1 σε midi0 converter και θα βρεις άκρη.

 

Όσον αφορά το ROM πήγαινε σε αυτό το site και θα βρεις αρκετά νέα ROM τα οποία θα μπορέσεις να φλασάρεις στο κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

OK φίλε μου...ευχαριστώ πολύ.

BTW απο αυτό το site ειχα βρεί κι εγώ τη ROM αλλά δεν είμαι σίγουρος ποια ήταν η πιο καινούρια.

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...