Jump to content

Καλοκαιρινές διακοπές


leo123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια για διακοπες φετος με την κοπελια κανα ωραιο νησακι με λογικες τιμες? τι εχετε να προτεινετε?επισης κανα νησακι που να μην εχει και πολλα εντομα(σφηκες,μελισσες) γιατι ειμαι αλλεργικος και πηγα περυσι σκοπελο και γινοταν πανικος απο μελισσες+σφηκες.οπου και αν ησουν ηταν σαν να περναγες συνεχεια μεσα απο ενα σμηνος:p

 

 

Τι λες για Αμμουλιανή; Το μικρό νησάκι δίπλα στο Άγιο Όρος στην Χαλκιδική, που σχεδόν κανείς δεν το ξέρει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Τι λες για Αμμουλιανή; Το μικρό νησάκι δίπλα στο Άγιο Όρος στην Χαλκιδική, που σχεδόν κανείς δεν το ξέρει;

 

σχεδον κανεις απο νοτια ελλαδα. απο βορεια ελλαδα το ξερουν σχεδον ολοι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σχεδον κανεις απο νοτια ελλαδα. απο βορεια ελλαδα το ξερουν σχεδον ολοι

 

Πρώτα απ' όλα pexths, και μαμώ η φωτό σου!!!!!

Ναι, όντως μπορεί να μας πέφτει λίγο μακριά, αλλά έτυχε να το ανακαλύψω αυτό το μέρος και μου άρεσε, γι αυτό και το πρότεινα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

παιδες εγω θα παω στην κουρουτα ηλειας...ειναι φοβερα εχω ξαναπαει...τι λετε??

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδες εγω θα παω στην κουρουτα ηλειας...ειναι φοβερα εχω ξαναπαει...τι λετε??

 

πολυ καλα ειναι και καλη παραλια και το βραδυ εχει κινηση.

να πας και αγιο αντρεα και να πας και ολυμπια να δεις το μουσειο. ειναι καταπληκτικο.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλα ειναι και καλη παραλια και το βραδυ εχει κινηση.

να πας και αγιο αντρεα και να πας και ολυμπια να δεις το μουσειο. ειναι καταπληκτικο.

 

καταγομαι απο αρκαδια και ειμαι μια χαρα σε θεμα αποστασης:)

αγιο αντρεα λες καλαματα??

κουρουτα εχω παει 4 μερες περυσι και προπερσι...πολυ μου αρεσε η παραλια στο παλουκι....

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω!Είναι δυνατόν να μην υπάρχουν μονόκλινα δωμάτια στα ξενοδοχεία?Η αδερφή μου έκλεισε Ιούλιο για Ρώμη,και μου είπε πως δεν με παίρνει μαζί της,γιατί το ξενοδοχείο δεν έχει μονόκλινο δωμάτιο (και ότι έκανε τα πάντα,για να βρει,αλλά τελικά δεν βρήκε) .Υπάρχει περίπτωση να μου είπε ψέματα?Θα πάει με το φίλο της (και αυτός δεν με συμπαθεί).Εγώ ήμουν διατεθειμένος να πληρώσω τα έξοδα (θα μου τα έκαναν οι θείοι μου,εξάλλου αυτοί με βοηθούν πάντα).Και ούτε ο πατέρας μου (με τον οποίο δεν έχουμε επαφές) δεν με αφήνει να παω (μητέρα δυστυχώς την έχουμε χάσει,και αν ζούσε θα με άφηνε να πάω σίγουρα).Τι να κάνω,ούτε με τους φίλους μου δεν θα με αφήσει ο πατέρας μου,να πάω κάπου.

Δεν ξέρω αν έβαλα το post μου στο σωστό τμήμα,αν υπάρχει άλλο thread για ξενοδοχεία,κρατήσεις κλπ,ας μπει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Nikos17 ξέρω ότι όταν δεν υπάρχουν μονόκλινα δωμάτια στα ξενοδοχεία (δηλαδή με 1 κρεβάτι) δίνουν για μονόκλινο ένα 2κλινο σς χαμηλότερη τιμή (όπου φυσικά θα κοιμηθεί ένας μέσα). Αυτό το 2κλινο σε αυτή τη περίπτωση το ονομάζουν μονόκλινο. Ελπίζω να βοήθησα
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω!Είναι δυνατόν να μην υπάρχουν μονόκλινα δωμάτια στα ξενοδοχεία?Η αδερφή μου έκλεισε Ιούλιο για Ρώμη,και μου είπε πως δεν με παίρνει μαζί της,γιατί το ξενοδοχείο δεν έχει μονόκλινο δωμάτιο (και ότι έκανε τα πάντα,για να βρει,αλλά τελικά δεν βρήκε) .Υπάρχει περίπτωση να μου είπε ψέματα?Θα πάει με το φίλο της (και αυτός δεν με συμπαθεί).Εγώ ήμουν διατεθειμένος να πληρώσω τα έξοδα (θα μου τα έκαναν οι θείοι μου,εξάλλου αυτοί με βοηθούν πάντα).Και ούτε ο πατέρας μου (με τον οποίο δεν έχουμε επαφές) δεν με αφήνει να παω (μητέρα δυστυχώς την έχουμε χάσει,και αν ζούσε θα με άφηνε να πάω σίγουρα).Τι να κάνω,ούτε με τους φίλους μου δεν θα με αφήσει ο πατέρας μου,να πάω κάπου.

Δεν ξέρω αν έβαλα το post μου στο σωστό τμήμα,αν υπάρχει άλλο thread για ξενοδοχεία,κρατήσεις κλπ,ας μπει εκεί.

Αν μάθεις το όνομα του ξενοδοχείου μπορείς να εξακριβώσεις αν υπάρχουν διαθέσιμα μονόκλινα. Μπαίνεις στο booking.com βλέπεις αν υπάρχουν για τις συγκεκριμένες ημερομηνίες ;)

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι για eurotrip το καλοκαιρι με αμαξι. απο ελλαδα, ιταλια και μετα οπου μας βγαλει ο δρομος.

 

ισως να παμε 3-4 ατομα (αγορια). πως σας φαινεται σαν ιδεα?

 

επισης απο θεμα εξοδων, διαμονης, κλπ τι γινεται? εχει καποιος απο σας εμπειρια να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

καταγομαι απο αρκαδια και ειμαι μια χαρα σε θεμα αποστασης:)

αγιο αντρεα λες καλαματα??

κουρουτα εχω παει 4 μερες περυσι και προπερσι...πολυ μου αρεσε η παραλια στο παλουκι....

 

αγιο αντρεα στο κατακωλο λεω.

και ζαχαρω ειναι πολυ ωραια. στο ιδιο στυλ της κουρουτας.

και στη σκαφιδια αν θες να πας ειναι πολυ ωραια.

Link to comment
Share on other sites

αγιο αντρεα στο κατακωλο λεω.

και ζαχαρω ειναι πολυ ωραια. στο ιδιο στυλ της κουρουτας.

και στη σκαφιδια αν θες να πας ειναι πολυ ωραια.

 

εχω παει ζαχαρω πιο πολυ ομως μου αρεσε κουρουτα..λεω να παω και το πασχα τωρα καμια μερα...ειναι φοβερο μερος:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι για eurotrip το καλοκαιρι με αμαξι. απο ελλαδα, ιταλια και μετα οπου μας βγαλει ο δρομος.

 

ισως να παμε 3-4 ατομα (αγορια). πως σας φαινεται σαν ιδεα?

 

επισης απο θεμα εξοδων, διαμονης, κλπ τι γινεται? εχει καποιος απο σας εμπειρια να βοηθησει?

 

Χμμμ και στην παρέα μου το έχουμε σαν σκέψη αλλά δεν ξέρω αν συμφέρει και τόσο οικονομικά. Γιατί κοιτούσα μια φορά τις τιμές για το πλοίο απο Ηγουμενίτσα για Ιταλία και μου φάνηκαν αρκετά σε συνδυασμό με τα έξοδα διαμονής όσες μέρες θεωρητικά θα διαρκούσε το ταξίδι.

 

Βέβαια αυτά τα σκεφτόμαστε για του χρόνου το καλοκαίρι μιας και τις φετινές διακοπές τις έχουμε κλείσει ήδη αλλά αν κάποιος γνωρίζει ας μας πει γιατί ενδιαφέρομαι και γω.

 

@mol έχετε σκεφτεί την ιδέα να πάτε με interrail? Μιας και το σκεφτόμασταν εμείς στο λέω.:)

Link to comment
Share on other sites

Τα έξοδα του πλοίου από Ελλάδα για Ιταλία δεν είναι πολλά, αν δεν πάρεις καμπίνα βέβαια, αν και δεν πιστεύω ότι χρειάζεται να πάρεις..απλά κοιμάσε λίγο άβολα για ένα βράδυ...και η τιμή για το αυτοκίνητο είναι περίπου 70-80 ευρώ για ένα μικρομεσαίο αυτοκίνητο...οπότε πιστεύω πως ένα roadtrip είναι σούπερ, μιλάω εκ πείρας ;-)
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι για eurotrip το καλοκαιρι με αμαξι. απο ελλαδα, ιταλια και μετα οπου μας βγαλει ο δρομος.

 

ισως να παμε 3-4 ατομα (αγορια). πως σας φαινεται σαν ιδεα?

 

επισης απο θεμα εξοδων, διαμονης, κλπ τι γινεται? εχει καποιος απο σας εμπειρια να βοηθησει?

 

Έχεις σκεφθεί να πάρεις εκείνο το τραίνο που ξεκινάει από Αθήνα πάει Θεσνικη σκόπια, Βελιγράδι Αυστρία Ουγγαρία Γερμανία και ξανά πίσω και είναι για νέους 18-27 ετών περίπου;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις σκεφθεί να πάρεις εκείνο το τραίνο που ξεκινάει από Αθήνα πάει Θεσνικη σκόπια, Βελιγράδι Αυστρία Ουγγαρία Γερμανία και ξανά πίσω και είναι για νέους 18-27 ετών περίπου;

Δεν παει, καταργήθηκαν τα διεθνή δρομολόγια, όπως καταργήθηκε και η κλινάμαξα.

Link to comment
Share on other sites

το χω σκεφτει Billy (Interail νομιζω λεγεται), αλλα με το αμαξι πιστευω θα βολεψει καλυτερα.

η καλυτερη λυση ειναι να φυγουμε με αμαξι απο δω και οπου μας βγαλει. ή στηνουμε ενα προγραμα και το ακολουθουμε κατα γραμμα.

θα το σκεφτω, θα ψαξω Info για τις χωρες και πραττω αναλογως.

 

Ελλαδα δε θελω να παω ΚΑΙ φετος :(

Link to comment
Share on other sites

εχω παει ζαχαρω πιο πολυ ομως μου αρεσε κουρουτα..λεω να παω και το πασχα τωρα καμια μερα...ειναι φοβερο μερος:)

 

να πας μια και θα εχει καλο καιρο. εγω εχω γαμο στις 30απριλιου εκει και θα κατεβω τοτε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω κατεβηκα Καλυμνο το καλοκαιρι,πηγαμε και δυο μερες ψεριμο(ενα μικρο νησι απεναντι απο την Κω) για να υσηχασουμε και να ευχαριστηθουμε θαλασσα(παρομοια με της Αμμουλιανης)το δωματιο πολυ απλο αλλα και 15ευρω.Καλο φαγητο κτλ.Και στην Καλυμνο ευχαριστηθηκαμε ψαρι και παραλιες.Και τωτα παλι ηρθα

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Aν παω καπου μαλλον θα παω για αλλη μια φορα Χαλκιδικη (και μαλλον ξανα Αρμενιστή, Σιθωνια)

 

Οχι πως με χαλαει... καθε αλλο.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Aν παω καπου μαλλον θα παω για αλλη μια φορα Χαλκιδικη (και μαλλον ξανα Αρμενιστή, Σιθωνια)

 

Οχι πως με χαλαει... καθε αλλο.

 

εγω για διακοπες πασχα..τριπολη

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Aν παω καπου μαλλον θα παω για αλλη μια φορα Χαλκιδικη (και μαλλον ξανα Αρμενιστή, Σιθωνια)

 

Οχι πως με χαλαει... καθε αλλο.

 

μπορει να σε πετυχω κανα σ/κ ;)

Link to comment
Share on other sites

μπορει να σε πετυχω κανα σ/κ ;)

 

Mιλαω για καλοκαιρι παντα.:)

 

Ειναι απο τα αγαπημενα μου μερη στην Ελλαδα η Κασσανδρα και η Σιθωνια (αν και "Αθηναιος")

 

Εχω παει διακοπες πανω απο 8-9 φορες εκει. Απλα την λατρευω την περιοχη.

Μαλλον θα παω και φετος. μαλλον...:O (αν υπαρχει ρευστο δηλαδη)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζα ελεγες για χειμωνα :lol:

ε καλοκαιρι βρε ;) απο μενα ειναι μιαμιση-2 ωρες διαδρομη :)

σα να λεμε ενα τσιγαρο δρομος

 

σιθωνια εχει απιστευτες παραλιες, αλλα κασσανδρα εχει καλυτερη (νυχτερινη κυριως) ζωη.

 

προσωπικα προτιμω σιθωνια για διακοπες! νικητη, μαρμαρας, σαρτη, αρμενιστης, κλπ, κλπ... ;)

στο πρωτο ποδι αξιζει να πας μονο για σ/κ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...