Jump to content

Καλοκαιρινές διακοπές


leo123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν παει, καταργήθηκαν τα διεθνή δρομολόγια, όπως καταργήθηκε και η κλινάμαξα.

 

Καταργήθηκε;;;;;;;;;

Κρίμα. Ήταν μια καλή ευκαιρία και είχα κατά νου να το έψαχνα φέτος μήπως πήγαινα.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω νομιζα ελεγες για χειμωνα :lol:

ε καλοκαιρι βρε ;) απο μενα ειναι μιαμιση-2 ωρες διαδρομη :)

σα να λεμε ενα τσιγαρο δρομος

 

σιθωνια εχει απιστευτες παραλιες, αλλα κασσανδρα εχει καλυτερη (νυχτερινη κυριως) ζωη.

 

προσωπικα προτιμω σιθωνια για διακοπες! νικητη, μαρμαρας, σαρτη, αρμενιστης, κλπ, κλπ... ;)

στο πρωτο ποδι αξιζει να πας μονο για σ/κ

 

Καβουροτρηπες να πατε και να ερθετε πρωτο ποδι για αμμουλιανη

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρσι πήγα Κρήτη για πρώτη φορά και γύρισα αρκετά μεγάλο κομμάτι της. Φέτος λέω να πάω προς Ιόνιο.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Φιλικά...Καλησπέρα...Θα ήθελα κι εγώ με την σειρά μου να σας κάνω ορισμένες ερωτήσεις όσον αφορά τις καλοκαιρινές διακοπές...

Καταρχάς να σας ενημερώσω ότι είμαι 19 χρονών και αποφάσισα με την παρέα μου να πάμε και φέτος διακοπές...(είμαστε 4 αγόρια ίδιας ηλικίας)

Πέρυσι πήγαμε στην Πάρο..Φοβερό νησί ακριβώς για τον λόγο που θέλαμε ήταν ό,τι πρέπει...Για να μην τα πολυλογώ έχουμε 2 επιλογές για το φετινό καλοκαίρι...

1) Ίος 2)Σκιάθος...Με την 1η να μαζεύει περισσότερες ελπίδες...

 

Θέλω αν μπορείτε να με ενήμερωσετε σχετικά με αυτά τα 2 νησιά...

Να σας ενημερώσω ό,τι στην ηλικία που είμαστε ψάχνουμε πιο πολύ νυχτερινή ζωή... Πως είναι η Ίος από νυχτερινή ζωή?από γυναίκες? :p , από τιμές(βασικό κι αυτό) Ξενοδοχεία?Παραλίες?Και κόσμο γενικότερα? Επίσης να ρωτήσω που με συμβουλεύεται να μείνω στο νησί...

 

Φιλικά...:)

Link to comment
Share on other sites

περσυ πηγα σκιαθο!

ολα τα λεφτα!

απο μεσημερακι μεχρι βραδυ θα ειστε μπανανα, ας θελετε Beach bar, χορο, μουσικη, κοσμο...

βραδυ μεχρι πρωι στα κλαμπακια, στην δεξια πλευρα της πολης οπως την κοιτας απο το πλοιο! πριν το κλαμπ ομως, επιβαλλεται ενα ποτακι (κοκτε'ι'λ) στις μαξιλαρες (στην αριστερη πλευρα).

πρωι μεχρι μεσημερακι υπνος και ξεκουραση ;)

 

επισης καλο ειναι να νοικιασεται μηχανακια. πολυ μικρες αποστασεις, παρκινγκ μηδαμινο(για αμαξι) :(

υπαρχει και το κτελ αλλα γινεται πανικος ;)

τιμες λογικες. πχ καφες ~3€. να γνωριζετε οτι οι ξαπλωστρες νοικιαζονται :(

 

*υπαρχουν και αλλες παραλιες που αξιζει να δειτε. ονοματα δε θυμαμαι

Link to comment
Share on other sites

να προτεινω και γω με την σειρα μου την πανεμορφη Θασο.. εκπληκτικο νησι με φανταστικες παραλιες και αρκετα φτηνο ! πχ σε μια παραλια (δεν θυμαμαι ονομα) 2-3 ξαπλωστρες και ομπρελα 5 ευρω ενω σε αλλη δωρεαν αν παραγγελνες κατι απο μια ωραια καντινουλα που ειχε και μεζεδακια :) ειχε και ωραια κλαμπακια και γενικα αρκετη νυκτερινη ζωη και πολλλλες τουριστριες ;) κυριως ειδα σερβες, γερμανιδες και ιταλιδες :D επισης πολυ ωραια η φυση και μαλιστα πηγαμε για καφεδακι σε ενα χωριουδακι πανω στα βουνα, υπεροχο τοπιο μεσα στα δεντρα ! πηγα στο νοτιο μερος και σε 1-2 χρονια λεω να παω και στο βοριο :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε καμμια προταση για καλοκαιρινο προορισμο για ζευγαρι?

 

Απο Ελλαδα σκεφτηκα Σαντορινη (εχω παει σε Μυλο,Μυκονο,Παρο,Συρο,Ζακυνθο αλλα πιο παλια).Αν εχετε αλλες προτασεις για εξωτερικο ή Ελλαδα be my guest.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε καμμια προταση για καλοκαιρινο προορισμο για ζευγαρι?

 

Απο Ελλαδα σκεφτηκα Σαντορινη (εχω παει σε Μυλο,Μυκονο,Παρο,Συρο,Ζακυνθο αλλα πιο παλια).Αν εχετε αλλες προτασεις για εξωτερικο ή Ελλαδα be my guest.

 

για ελλαδα: κεφαλλονια .χανια ,κερκυρα, συβοτα .

εξωτερικο: πραγα, βουδαπεστη ρωμη βιεννη λονδινο βερολινο

Link to comment
Share on other sites

Για φυσιολατρεις που θελουνε ενα υσηχο φθηνο νησι στα βορεια και εχουνε ορεξη για καλο ψαρι(πολυ ψαρι)και πετιπατους με ποδια,ποδηλατο και 4*⁴ προτεινω Σαμοθρακη.Πανεμορφο νησι

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε καμμια προταση για καλοκαιρινο προορισμο για ζευγαρι?

 

Απο Ελλαδα σκεφτηκα Σαντορινη (εχω παει σε Μυλο,Μυκονο,Παρο,Συρο,Ζακυνθο αλλα πιο παλια).Αν εχετε αλλες προτασεις για εξωτερικο ή Ελλαδα be my guest.

Θεωρώ ότι για ζευγάρια το καλύτερο μέρος είναι η Μύλος...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα Κέρκυρα ,Κως , Ίος , Λέσβος & Κρήτη

Απο εξωτερικό Ρώμη , Βενετία , Μιλάνο , Χαβάη, ,Παρίσι ,Πράγα ,Λονδίνο .

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι για ζευγάρια το καλύτερο μέρος είναι η Μύλος...

+1 για Μύλο.Τρελό ζευγαρονήσι

Επίσης, προτείνω Σαντορίνη για πιο ενδιάμεση κατάσταση (αν δεν θες να βλέπεις μόνο ζευγάρια)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

+1 για Μύλο.Τρελό ζευγαρονήσι

Επίσης, προτείνω Σαντορίνη για πιο ενδιάμεση κατάσταση (αν δεν θες να βλέπεις μόνο ζευγάρια)

 

Αυτα ειναι τα υποψηφια και για μενα για τις φετινες μου διακοπες. Στη μυλο ομως απο μια μικρη αναζητηση δεν βρηκα καλα ξενοδοχεια. Και επειδη ψαχνω κανενα καλο δεν ξερω αν θα παω προς τα εκει. Απ την αλλη στη Σαντορινη τα καλα ξενοδοχεια ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ. Ετσι προς το παρον εχω κλισει 1 ξενοδοχειο στη Σκιαθο!...

Επισης πολυ ωραια περασαμε (ζευγαρι) στη κρητη (απιστευτη οπου και να πατε, με τελειο φαγητο), ροδο(πολυ ωραια ξενοδοχεια), κω(επισης πολυ ωραια ξενοδοχεια), παρο(ομορφο νησι)

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι τα υποψηφια και για μενα για τις φετινες μου διακοπες. Στη μυλο ομως απο μια μικρη αναζητηση δεν βρηκα καλα ξενοδοχεια. Και επειδη ψαχνω κανενα καλο δεν ξερω αν θα παω προς τα εκει. Απ την αλλη στη Σαντορινη τα καλα ξενοδοχεια ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ. Ετσι προς το παρον εχω κλισει 1 ξενοδοχειο στη Σκιαθο!...

Επισης πολυ ωραια περασαμε (ζευγαρι) στη κρητη (απιστευτη οπου και να πατε, με τελειο φαγητο), ροδο(πολυ ωραια ξενοδοχεια), κω(επισης πολυ ωραια ξενοδοχεια), παρο(ομορφο νησι)

Όταν λες καλό ξενοδοχείο?Εννοείς από 4στερο και πάνω?

Γιατί από δωμάτια είναι μια χαρά και έχει αρκετά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι αναμεσα σε Σαντορινη και Ζακυνθο. εχει παει κανεις να μου πει εντυπωσεις???
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα Κέρκυρα ,Κως , Ίος , Λέσβος & Κρήτη

κερκυρα μονο για πασχα δεν ενδυκνεται για καλοκαιρι :lol: η θαλασσα ειναι παγωμενη αυγουστο μηνα (πηγε ενας φιλος και μου ειπε ουτε τα ποδια του δεν εβαζε μεσα :lol:

ιος ειναι καταπληκτικο νησι με απειρες παραλιες και ολες τους φανταστικες, παρολλο που ειναι μικρο νησακι

κρητη εξαρταται και που θα πας... για μενα αξιζει να πας χανια και ιεραπετρα (ειδικα το 2ο)

εγω ειμαι αναμεσα σε Σαντορινη και Ζακυνθο. εχει παει κανεις να μου πει εντυπωσεις???

 

η σαντορινη πολυ ωραια, ζακυνθο δεν εχω παει

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

κερκυρα μονο για πασχα δεν ενδυκνεται για καλοκαιρι :lol: η θαλασσα ειναι παγωμενη αυγουστο μηνα (πηγε ενας φιλος και μου ειπε ουτε τα ποδια του δεν εβαζε μεσα :lol:

 

Χμμμμμ... :ρ

 

Άκου εκεί που δεν είναι ωραία.. Μάλλον δεν πήγε στον Άι Γιάννη, γι'αυτό. Εγώ πηγαίνω τις περισσότερες φορές εκεί και ιδιαίτερα μετά τις 7 που είναι ζεστά τα νερά. Και πριν ζεστά είναι αλλά είναι καλύτερα εκείνη την ώρα.

 

Αν δεν παινέψεις το σπίτι σου.... ;) :p

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ... :ρ

 

Άκου εκεί που δεν είναι ωραία.. Μάλλον δεν πήγε στον Άι Γιάννη, γι'αυτό. Εγώ πηγαίνω τις περισσότερες φορές εκεί και ιδιαίτερα μετά τις 7 που είναι ζεστά τα νερά. Και πριν ζεστά είναι αλλά είναι καλύτερα εκείνη την ώρα.

 

Αν δεν παινέψεις το σπίτι σου.... :p

 

χαχαχα :lol::lol::lol: δεν ειπα οτι δεν ειναι ωραια :rolleyes: πολυ ωραια νησι:D αλλα σαν ιονιο νησι και αυτο εχει την κρυα του θαλασσα :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι αναμεσα σε Σαντορινη και Ζακυνθο. εχει παει κανεις να μου πει εντυπωσεις???

 

Καλύτερα Κεφαλλονιά παρά Ζάκυνθο. Στο λέω γιατί έχω πάει και στα δύο. Στη Ζάκυνθο αξίζει μόνο το ναυάγιο! :)

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

παιζει ν αβρεθω κερκυρα μεσα στο καλοκαιρι. αγνωστο για ποσες μερες.

τι να επισκεφθω? που να παω?

παραλιες, ταβερνες, μπαρ, καφε, κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες καλό ξενοδοχείο?Εννοείς από 4στερο και πάνω?

Γιατί από δωμάτια είναι μια χαρά και έχει αρκετά.

 

ναι 4 η 5 αστερια θα ηθελα να κλεισω για διακοπες με την κοπελα μου :) γιατι με την διατροφη μεσα σου ερχεται στο τελος φθηνοτερα η το ιδιο με ενα κατωτερο ξενοδοχειο.

Στη Κρητη μπορεις να πας σε 1002 μερη. παω πανω απο 15 χρονια εκει και ακομα υπαρχουν μερη που δεν εχω επισκεφτει :)

Τελος Ιος...πολυ ομορφο νησακι..ωραιες παραλιες...αλλα ΔΕΝ ενδεικνυται για ζευγαρια!...μονο παρεες κατα τη γνωμη μου :)

Link to comment
Share on other sites

παιζει ν αβρεθω κερκυρα μεσα στο καλοκαιρι. αγνωστο για ποσες μερες.

τι να επισκεφθω? που να παω?

παραλιες, ταβερνες, μπαρ, καφε, κλπ...

Ένα θα σου πω... αμάξι

Πολλά χλμ αν θες να γυρίσεις μέσα στην Κέρκυρα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

αμαξι ή μηχανακι ουτως ή αλλως θα νοικιασω/παρω

 

σκοπος ειναι να ενημερωθω κυριως για παραλιες ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...