Jump to content

Καλοκαιρινές διακοπές


leo123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλημερα ,

Γνωριζει κανεις να μου δωσει πληροφορίες για τον Αλικανα Ζακυνθου και συγκεκριμένα για το alikanas beach hotel?

Εχω κλεισει για τελος Αυγουστου.

:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παραλιες, φαγητο για παρο;;;

 

Οσο αφορα τα site μεχρι περσι εκλεινα παντα απο thomson.co.uk, απλα φετος εχω δελτιο κοινωνικου τουρισμου οποτε...

 

Καλά δεν είναι τίποτα δύσκολο να βρεις.. Παραλίες είναι 3-4 οι γνωστές.. Φυσικά η γνωστή Punda, Santa Maria κτλ.. Σε αυτές που πηγαίνουν τα ΚΤΕΛ από την πλατεία. Για φαγητό δεν ξέρω να σου πω , εμείς μόνο σουβλάκι τρώγαμε το μεσημέρι.. Για bar κτλ τότε που πήγα πριν 3 χρόνια περίπου μου άρεσαν τα γνωστά Βαρελάδικο και πιο πολύ ένα που λέγεται Messiah που απ έξω δεν σου γεμίζει το μάτι αλλά είναι πολύ ωραίο

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τιποτα για σεριφο?

λεμε να παμε για καμπινγκ αρχες αυγουστου και δεν εχουμε ακουσει τα καλυτερα για νυχτερινη ζωη..:(

καποιος που να εχει παει,να ξερει?:worry:

Link to comment
Share on other sites

^ Συζητησαμε για την Σέριφο πριν κάποια ποστ, κοίταξε τι είπαμε.

Ναι, η νυχτερινή ζωή είναι (ήταν τουλάχιστον όταν είχα πάει εγώ) κάπως περιορισμένη, αν και υπήρχε τόοοτε ένα δυνατό μπαρ με ροκιές, το Μεταλλείο.

Ας μας πουν οι φίλοι που πήγαν πιο πρόσφατα τι παίζει πλέον.

Link to comment
Share on other sites

^ Συζητησαμε για την Σέριφο πριν κάποια ποστ, κοίταξε τι είπαμε.

Ναι, η νυχτερινή ζωή είναι (ήταν τουλάχιστον όταν είχα πάει εγώ) κάπως περιορισμένη, αν και υπήρχε τόοοτε ένα δυνατό μπαρ με ροκιές, το Μεταλλείο.

Ας μας πουν οι φίλοι που πήγαν πιο πρόσφατα τι παίζει πλέον.

 

Έχω ξαδέρφια που κάθε καλοκαίρι αλωνίζουν τη Σέριφο .. και είναι σε ηλικίες 20-27 .. περνάνε πολύ καλά .. δεν έχει την τρελή νυχτερινή ζωή,λογικό, ωστόσο είναι παρεϊστικο το κλίμα και χαλαρό .. πρέπει να υπάρχει ακόμα αυτό το μπαράκι .. θυμάμαι να μου περιγράφουν σκηνικά εκεί (το πολύ πριν ένα χρόνο) ...

Για κάμπινγκ δεν γνωρίζω .. αλλά κοίτα πιο πριν όσα αναφέρθηκαν, κοίτα και στο γούγλη υπάρχουν πληροφορίες για τα νησιά που έχουν οργανωμένα camping, κτλ (εγώ στη Νάξο που πήγα για camping από κει είχα βρει)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαδέρφια που κάθε καλοκαίρι αλωνίζουν τη Σέριφο .. και είναι σε ηλικίες 20-27 .. περνάνε πολύ καλά .. δεν έχει την τρελή νυχτερινή ζωή,λογικό, ωστόσο είναι παρεϊστικο το κλίμα και χαλαρό .. πρέπει να υπάρχει ακόμα αυτό το μπαράκι .. θυμάμαι να μου περιγράφουν σκηνικά εκεί (το πολύ πριν ένα χρόνο) ...

Για κάμπινγκ δεν γνωρίζω .. αλλά κοίτα πιο πριν όσα αναφέρθηκαν, κοίτα και στο γούγλη υπάρχουν πληροφορίες για τα νησιά που έχουν οργανωμένα camping, κτλ (εγώ στη Νάξο που πήγα για camping από κει είχα βρει)

 

Κι εγώ στο κάμπινγκ είχα μείνει, στα ενοικιαζόμενα δωμάτια που έχει. Ωραίο ήταν, υποθέτω ότι θα διατηρείται ακόμα. Είναι και αρκετά κοντά στο λιμάνι και πάνω σε παραλία.

 

Για Ίο τι προτεινετε?

 

Εσύ τι θες να κάνεις;

Όταν είχα πάει εγώ, Σεπτέμβρη του '03, νομίζω, είχα μείνει σε κάτι πολύ όμορφα ενοικιαζόμενα πάνω στην παραλία στην άκρη του Μυλοπότα και περάσαμε πολύ ήσυχα με βόλτες στη Χώρα και φαγητά σε ταβέρνες με φίλους.

Καμία σχέση, δηλαδή, με το στερεότυπο του να γίνεσαι λιώμα κάθε βράδυ με μπόμπα ποτά και να κάνεις παρέα με χιλιάδες άτομα από όλο τον κόσμο στα κάμπινγκ του Μυλοπότα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Δεν ξέρω αν με έχει επιρρεάσει η οικονομική κρίση ή απλά έχω μπουχτίσει τόσο πολύ, αλλά σκέφτομαι από τώρα τις καλοκαιρινές διακοπές...:O

 

Έχει κανεις να προτείνει κάτι για εξωτερικό;Πιστεύω ότι γενικά συμφέρει να κάνεις διακοπές στο εξωτερικό αν δεν έχεις εξοχικό στην Ελλάδα γιατι μόνο τα αεροπορικά εισητήρια είναι αρκετά πιο ακριβά (και όχι πάντα, αν τα κλείσεις αρκετό καιρό πριν)..κατα τ'άλλα στους δημοφιλείς προορισμούς στην Ελλάδα σε "γδέρνουν" κυρίως στη διαμονή, αλλά όχι μόνο... (σσ ξαπλώστρες στη Μύκονο :shifty:)

 

Σκεφτόμουν π.χ. για Λισαβόνη που η ζωή είναι φτηνή και είναι και στην Ευρώπη, οπότε δε θα χρειαστώ να βγάλω διαβατήριο... Θέλω να ακούσω απόψεις...

Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται λιγο νωρις για καλοκαιρινες διακοπες...λολ

 

εαν κλεισεις απο νωρις και ειδικα με ξενο πρακτορειο τις διακοπες τοτε τη βγαζεις αρκετα φθηνα γενικα...για μερος, εξαρταται τι θες να δεις...νυχτερινη ζωη, μουσεια, βολτα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν με έχει επιρρεάσει η οικονομική κρίση ή απλά έχω μπουχτίσει τόσο πολύ, αλλά σκέφτομαι από τώρα τις καλοκαιρινές διακοπές...:O

 

Έχει κανεις να προτείνει κάτι για εξωτερικό;Πιστεύω ότι γενικά συμφέρει να κάνεις διακοπές στο εξωτερικό αν δεν έχεις εξοχικό στην Ελλάδα γιατι μόνο τα αεροπορικά εισητήρια είναι αρκετά πιο ακριβά (και όχι πάντα, αν τα κλείσεις αρκετό καιρό πριν)..κατα τ'άλλα στους δημοφιλείς προορισμούς στην Ελλάδα σε "γδέρνουν" κυρίως στη διαμονή, αλλά όχι μόνο... (σσ ξαπλώστρες στη Μύκονο :shifty:)

 

Σκεφτόμουν π.χ. για Λισαβόνη που η ζωή είναι φτηνή και είναι και στην Ευρώπη, οπότε δε θα χρειαστώ να βγάλω διαβατήριο... Θέλω να ακούσω απόψεις...

 

εχω παει λισαβωνα. δεν μου αρεσε πολυ, οντως πιο φτηνα απο εδω.

ειχα παει πρωα μαδριτη και μετα λισαβωνα και ξενερωσα. αν δεν εχεις παει ισπανια πηγαινε μαδριτη και μπαρτσελονα.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο απ' όλα... Δε σκέφτομαι να κάνω την ξέφρενη νυχτερινή ζωή - άλλωστε η Ελλάδα έχει τα πρωτεία ως προς αυτό- αλλα θα μου άρεσε να δω το πώς διασκεδάζουν έξω...

 

Δεν έχω πάει ποτέ Ισπανία...θα το έχω στα υπόψη...ευχαριστώ ;)

Από τιμές πώς είναι εκεί; Πάνω κάτω σαν την Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Λίγο απ' όλα... Δε σκέφτομαι να κάνω την ξέφρενη νυχτερινή ζωή - άλλωστε η Ελλάδα έχει τα πρωτεία ως προς αυτό- αλλα θα μου άρεσε να δω το πώς διασκεδάζουν έξω...

 

Δεν έχω πάει ποτέ Ισπανία...θα το έχω στα υπόψη...ευχαριστώ ;)

Από τιμές πώς είναι εκεί; Πάνω κάτω σαν την Ελλάδα;

 

πανω κατω ναι. παρομοιες τιμες.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για ζευγαράκια και ήσυχες σχετικά παραλίες πολύ καλός προορισμός είναι και οι Παξοί.

Δροσερά νερά , καλούτσικες τιμές και δεν έχει παρα πολύ κόσμο.Πήγα πέρσι τον Αύγουστο

με τη γυναίκα μου και το ευχαριστηθήκαμε πολύ.Βέβαια αν κάτσεις πάνω από 7 μέρες ίσως

να αρχίσεις να βαριέσαι αλλά από θέμα ιρεμίας είναι πολύ καλά.Επίσης είναι μικρό νησί και δεν αργείς να φτάσεις με το αυτοκίνητο από τη μία μεριά του νησιού στην άλλη η σε οποιαδήποτε

παραλία θες.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Παιδιά σκέφτομαι για Σύμη φέτος το καλοκαίρι. Έχει πάει κανείς?

Εντυπώσεις?

 

Πολύ μικρό νησάκι, πήγα το 2006, μικρούτσικο, δίπλα σχεδόν στην Τουρκία, κοντά και στην Ρόδο , σχετικά πιο φθηνό από τα "γειτονικα" του όπως Κω, Κάλυμνο (καλά σε σχέση με Ρόδο, ούτ ε λόγος!), αν είσαι για ήσυχες διακοπές, πιο οικογενειακή ατμόσφαιρα κλπ, είναι ό.τι πρέπει!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

παιδια για διακοπες φετος με την κοπελια κανα ωραιο νησακι με λογικες τιμες? τι εχετε να προτεινετε?επισης κανα νησακι που να μην εχει και πολλα εντομα(σφηκες,μελισσες) γιατι ειμαι αλλεργικος και πηγα περυσι σκοπελο και γινοταν πανικος απο μελισσες+σφηκες.οπου και αν ησουν ηταν σαν να περναγες συνεχεια μεσα απο ενα σμηνος:p
Link to comment
Share on other sites

παιδια για διακοπες φετος με την κοπελια κανα ωραιο νησακι με λογικες τιμες? τι εχετε να προτεινετε?επισης κανα νησακι που να μην εχει και πολλα εντομα(σφηκες,μελισσες) γιατι ειμαι αλλεργικος και πηγα περυσι σκοπελο και γινοταν πανικος απο μελισσες+σφηκες.οπου και αν ησουν ηταν σαν να περναγες συνεχεια μεσα απο ενα σμηνος:p

 

Ωραιο νησακι

με λογικες τιμες

χωρις σφηκες / μελισσες

 

Τι λες για Μακρονησο ή Ψυττάλεια?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναξο ή Σιφνο
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

λεω να ξαναπαω Χανια και Ρεθυμνο με ενα φιλο!

επισης σκεφτομαι για σκιαθο, παρο, λευκαδα.

 

μετα το πασχα βλεπουμε τι φραγκα εχουμε, τι μπορει να μαζεψουμε και αποφασιζουμε!

 

(εγω θελω κρητη παντως:love:)

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεσαι για εξωτερικό, βρήκα πτήσεις με 90€ για Dubrovnick, από τα ωραιότερα μέρη στην Ευρώπη.

 

90€ πηγαινε ελα? εχεις λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...