Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5320 XpressMusic


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε αναζήτηση ενημερώσεων και μόλις βρει την αναβάθμιση, θα σου γράψει το μέγεθός της. ΑΝ βλέπεις οτι σε παίρνει, προχωράς με την σύνδεση της Cosmote. Συνήθως οι αναβαθμίσεις μέσω FOTA, έχουν πολύ μικρό μέγεθος. Η τελευταία που είχα κάνει, είχε μέγεθος 4ΜΒ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 272
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορώ να χρησιμοποιήσω την διαδικασία FOTA με Ad-Hoc σύνδεση? Wi-Fi το κινητό δεν έχει και ίσως να μην φτάσουν τα 40 MB της cosmote για να γίνει η αναβάθμιση...

Η αναβάθμιση το πολύ να είναι 4Mb.

Το πολύ!

 

 

Εννοείς να πάρεις internet από το pc;

Δες αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το τηλέφωνο είναι πάρα πολύ καλό, ειδικά για τα λεφτά του, απλά τα σπάει. Το έχει ένας θείος μου, με 8άρα κάρτα μνήμης (δεν θυμάμαι μάρκα) και το έχει λιώσει κυριολεκτικά στην ακρόαση mp3, από μεγάφωνο κυρίως, και το τηλέφωνο δουλεύει ρολόι.

 

Τώρα σκέφτομαστε να το κάνουμε 16άρι, με κάρτα μνήμης αυτή: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569172

Τι λέτε; Το τηλέφωνο θα συνεχίσει να είναι κανόνι έτσι όπως είναι τώρα; Ή παίζει και να κολλάει λόγω μεγέθους κάρτας;

 

Υ.Γ. Τώρα η 8άρα κάρτα έχει περίπου 2400τραγούδια με ταξινόμηση καλλιτέχνη, άλμπουμ και είδους και η εύρεση του τραγουδιού γίνεται πολύ γρήγορα. Αυτό μάς ενδιαφέρει και στη 16άρα κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Απλά, θα σου πρότεινα nα πάρεις μια πιο γρήγορη καθώς, ορισμένες συσκευές (πχ το Nokia 5800), αντιμετωπίζουν πρόβλημα με τις class 2 (αυτή που έδωσες στο λίνκ πρέπει να είναι class 2). Δες αυτή που είναι class 6.
Link to comment
Share on other sites

Καλά που μου το θύμισες, επειδή η 8άρα που έχει τώρα πρέπει νά 'ναι class 4. Και η class 2 ίσως είναι σχετικά αργή. Αν και γενικά με την 8άρα τώρα είναι ok. Θα το σκεφτώ για 16άρα λόγω τιμής: 20 ευρώ η 8άρα vs 55 ευρώ η 16άρα είναι μεγάλη διαφορά...

 

Τέλος, στο site της nokia γράφει πλέον ότι υποστηρίζει και 16άρα SDHC, χωρίς να αναφέρει κάτι για το λογισμικό ου τηλεφώνου (π.χ. από το τάδε λογισμικό και μετά) άρα πιστεύω δεν θα έχουμε πρόβλημα ασυμβατότητας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά αγόρασα αυτή: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569172 (δεν αναγράφει κάτι για την κλάση) και το τηλέφωνο δουλεύει μια χαρά, όπως και πριν που είχε αυτή: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553785 που είναι class 6.

 

Κατά τη μεταφορά αρχείων από την πρώτη κάρτα στο σκληρό δίσκο, οι ταχύτητες ήταν περί τα 12-13MB/sec και από το σκληρό δίσκο στην δεύτερη κάρτα οι ταχύτητες ήταν περί τα 9-10MB/sec, άρα υποθέτω πως και η 16άρα Sandisk είναι class 6.

 

Αυτή τη στιγμή ανανεώνεται η μουσική βιβλιοθήκη στο τηλέφωνο και όλα δείχνουν ok. Όσον αφορά την έκδοση λογισμικού, το τηλέφωνο έχει την 3.26 και το nokia update μου βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει πιο καινούργια έκδοση για το τηλέφωνό μου, παρόλο που διάβασα εδώ πως υπάρχει η 4.13. Καμιά λύση;

Link to comment
Share on other sites

Μέτα απο τόσα χρόνια με Νοκια σήμερα ανακάλυψα οτι καποια Νοκια έχουν την εξης επιλογή

 

Οταν εχεις 2-3 αναπάντητες σε κάποια Νοκια εχει μια επιλογή που λεει "Ωρα κλήσης" πατώντας εκει σου λεει με λεπτομέρειες ποτε εγιναν οι αναπάντητες που είχες απο τον ίδιο αριθμό(τλφ).

Τώρα στο δικο μου 5320 και ενα Ν72 που εχω, αυτή η επιλογη δεν υπάρχει και αν εχεις πάνω απο μια αναπάντητη απο το ιδιο νούμερο αυτη γράφεται επάνω στην προηγούμενη, οποτε δεν ξέρεις πόσες φόρες και ποιες ώρες σε κάλεσε το συγκεκριμένο νούμερο

 

Τωρα ήθελα να ρωτησω μηπως αυτο ενεργοποιείτε απο κάποια ρύθμιση ή τελικά αυτα τα δυο τλδ που ανέφερα παραπάνω δεν προσφέρουν αυτη την λειτουργιά.

Link to comment
Share on other sites

Στο ''μητρωο'' δεν εχει ολες τις κλησεις?

 

Δεν βρίσκω τέτοια επιλογή στο μητρώο

Link to comment
Share on other sites

Μπαινεις στο μητρωο και κανεις μια δεξια,εκει εχει τα παντα και τα sms και τις κλησεις και τα data.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Μπαινεις στο μητρωο και κανεις μια δεξια,εκει εχει τα παντα και τα sms και τις κλησεις και τα data.

 

Αυτό το ξέρω, αλώστε αυτό είναι και το πρόβλημα στο μητρώο είναι και οι αναπάντητες

Link to comment
Share on other sites

Στην δεξιά ετικέτα, σου βγάζει αναλυτική λίστα και σου δείχνει πόσες φορές σε πήρε ο συγκεκριμένος αριθμός και τι ώρα. Αν θέλεις να τα δεις όλα συγκεντρωμένα, πατάς επιλογές, φίλτρο, επιλεγμένος αριθμός και σου δείχνει τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Στην δεξιά ετικέτα, σου βγάζει αναλυτική λίστα και σου δείχνει πόσες φορές σε πήρε ο συγκεκριμένος αριθμός και τι ώρα. Αν θέλεις να τα δεις όλα συγκεντρωμένα, πατάς επιλογές, φίλτρο, επιλεγμένος αριθμός και σου δείχνει τα πάντα.

 

Παιδιά μάλλον δεν τα λέω καλά δεν με καταλάβατε, όταν είμαι στο μητρώο των αναπάντητων δεν έχω την επιλογή "ΩΡΑ ΚΛΗΣΗΣ". Αρα πως να δω τις ώρες.

Στο 6270 που το έχω μπροστά μου έχει την επιλογή "ΩΡΑ ΚΛΗΣΗΣ" στις αναπάντητες

Link to comment
Share on other sites

Μα σου εξηγούν πως ανοίγοντας το Μητρώο κάνεις κατευθείαν δεξιά.

Δεν μπαίνεις μέσα στις Πρόσφατες κλήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μα σου εξηγούν πως ανοίγοντας το Μητρώο κάνεις κατευθείαν δεξιά.

Δεν μπαίνεις μέσα στις Πρόσφατες κλήσεις.

 

Το έχεις το τηλέφωνο αυτό και εχει αυτη την επιλογή? Αστο δεν πειράζει. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Νικο σε εμενα οταν παω σε μια αναπαντητη στο μητρωο και μπω μεσα,πανω πανω λεει με μικρα γραμματα ημερομηνια και ωρα της αναπαντητης.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτή η καρτέλα;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Γεια σας..θελω την γνωμη σας για το 5320..

Σκευτομαι να το αγορασω και εγω και το κοριτσι που ημαστε μαζι..

Αυτο που για εμενα ειναι ποιο σιμαντικο..

ειναι αν η μπαταρια βγαζει μια μερα ολοκληρη..

διοτη τα μηνιματα πανε και ερχωνται..

ακομα εαν φορτωσω την μνημι των 8gb με τραγουδια..

θα μου αντεξει η θα κανει διαφορα??

και το πιο σιμαντικο αν αντεχει σε μερικα πεσιματα??

και αν τα κουμπια του αντεχουν λογο χρησισ στα μινηματα??

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτή η καρτέλα;

 

Το τσεκαρα και εγω και οντως ετσι ειναι. Σε αυτη την καρτελα σου βγαζει το οτιδηποτε εχει ερθει ή εχει φυγει (Κλησεις, sms, mms, data) αναλυτικα. Δηλαδη αν εχει γινει 4 φορες αναπαντητη απο τον ιδιο αριθμο θα στο βγαλει 4 διαφορετικες φορες, και αν πατησεις να δεις περισσοτερα πανω πανω σου λεει ημερομηνια και ωρα που εγινε η αναπαντητη.

 

Αν δεν στο δειχνει ετσι, πατα Επιλογες>Φιλτρο>Ολες οι επικοινωνιες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..θελω την γνωμη σας για το 5320..

Σκευτομαι να το αγορασω και εγω και το κοριτσι που ημαστε μαζι..

Αυτο που για εμενα ειναι ποιο σιμαντικο..

ειναι αν η μπαταρια βγαζει μια μερα ολοκληρη..

διοτη τα μηνιματα πανε και ερχωνται..

ακομα εαν φορτωσω την μνημι των 8gb με τραγουδια..

θα μου αντεξει η θα κανει διαφορα??

και το πιο σιμαντικο αν αντεχει σε μερικα πεσιματα??

και αν τα κουμπια του αντεχουν λογο χρησισ στα μινηματα??

 

 

 

Σχετικα με αυτο μιπως μπορει καποιος να με βοηθειση??..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Υπάρχει τρόπος να έχω fullscreen το background στην αρχική οθόνη? Όπως είναι τώρα, σταματάει μέχρι εκεί που ξεκινάει η ένδειξη του σήματος κ της μπαταρίας, και στα άκρα δεξιά-αριστερά δε καλύπτει όλη την οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται μέσω κάποιας ρύθμισης.

Όμως μπορείς να το επιτύχεις δημιουργώντας δικό σου θέμα, θέτοντας την εικόνα που θέλεις ως φόντο της οθόνης αναμονής.

Θέμα μπορείς να φτιάξεις είτε μέσω της online υπηρεσίας ownskin, είτε μέσω του επίσημου εργαλείου δημιουργίας θεμάτων Carbide.ui, το οποίο όμως χρειάζεται αρκετό χρόνο για εξοικείωση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...