Jump to content

iGo Ελλάδα 2008.01 Data Source Epsilon


nikos_mio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τον κατεβασα,εβαλα,δειχνει καπoιες βελτιωσεις...

τον δοκιμασατε?γνωμες?

 

 

Δυστυχώς εξακολουθούν να λείπουν οι μισές δυτικές συνοικίες στη Θεσσαλονίκη.:(

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εξακολουθούν να λείπουν οι μισές δυτικές συνοικίες στη Θεσσαλονίκη.:(

 

δεν βρηκα χρονο,δεν το ειδα ακομη καλα...

ειναι για το igo.miomap το παλιο αγαπημενο...

συνεργαζεται με αλλες χωρες

μερικα λαθη στην βορεια ελλαδα ειναι διορθωμενα

παντος με προχειρη διαδρομη για ath apo skg ...σαν να ειδα κατι λαθακια:(

μαλλον προβλεπω αρκετα λαθακια...:mad:

παντως προσωπικα στο dest den to γυριζω...:cry:

Link to comment
Share on other sites

που είναι βρε παιδιά ο νέος χάρτης , μπορεί να μου πει κάποιος από που τον κατεβάζουμε...;)

Για το igo 8 einai η για το plus??

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

:shifty:

που είναι βρε παιδιά ο νέος χάρτης , μπορεί να μου πει κάποιος από που τον κατεβάζουμε...;)

Για το igo 8 einai η για το plus??

 

plus

βλεπω πως υπαρχουν και τα ορια ταχυτητας :D

δεχτηκαν παραπονα και δεν εχει link πια :cry:

με λιγο google ομως ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....

Που είναι ρε παιδιά και φεύγω αύριο για ταξίδι σε Κοζάνη, Πτολεμαΐδα και τη γύρω περιοχή ! Μια χαρά θα ήταν να του έκανα μια δοκιμούλα.....:(

mind is like parachute...it works better when it's open....
Link to comment
Share on other sites

Τον κατέβασα και τον δοκιμάζω σε γνωστές σε μένα διαδρομές

1. Ορθογραφικά λάθη (Ιλιούπολη αντί για Ηλιούπολη) - απαράδεκτο !!!!

2. Πολύ καλύτερος όσον αφορά σε λάθη μονόδρομων. Η περιοχή μου τουλάχιστον (Αργυρούπολη) είναι πλέον σωστή.

3. Υπάρχουν πλέον όρια ταχύτητας - δεν μπορώ όμως να τα "δοκιμάσω" επί χάρτου παρά μόνο στη πράξη - θα γίνει κι αυτό.

4. Συνδέεται πλέον με τους χάρτες των βορείων μας χωρών.

 

Πρώτες και πολύ γρήγορες εντυπώσεις λοιπόν. Μάλλον πρόκειται για τον καλύτερο - μέχρι στιγμής - χάρτη για igo / miomap

 

Περισσότερα μετά την επιστροφή μου από το ταξίδι μου σε Κοζάνη και τη γύρω περιοχή.

 

P.S. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον odytsak. Αυτός ξέρει :cool:

mind is like parachute...it works better when it's open....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....

Που είναι ρε παιδιά και φεύγω αύριο για ταξίδι σε Κοζάνη, Πτολεμαΐδα και τη γύρω περιοχή ! Μια χαρά θα ήταν να του έκανα μια δοκιμούλα.....:(

Αστο φίλε βάλε καλύτερα το dest να σε φέρει εδώ πάνω αν δεν ξες τον δρόμο.

Τον δοκίμασα σήμερα στο νομό Καστοριάς έχει βελτιωθεί αρκετά σε σχέση με τον προηγούμενο αλλά αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι (στον κάμπο του νομού) έχει όλους τους χωματόδρομους και τον κεντρικό δρόμο που περνάει από μέσα δεν τον έχει.

Και δεύτερων ίσως να είναι τυχαίο τα ίδια λάθη που έχει ο χάρτης της GI σε μερικές ονομασίες οδών τις έχει και ο νέος χάρτης.(ΠΆΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΉ ΜΟΥ ΜΙΛΩ)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Αστο φίλε βάλε καλύτερα το dest να σε φέρει εδώ πάνω αν δεν ξες τον δρόμο.

Τον δοκίμασα σήμερα στο νομό Καστοριάς έχει βελτιωθεί αρκετά σε σχέση με τον προηγούμενο αλλά αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι (στον κάμπο του νομού) έχει όλους τους χωματόδρομους και τον κεντρικό δρόμο που περνάει από μέσα δεν τον έχει.

Και δεύτερων ίσως να είναι τυχαίο τα ίδια λάθη που έχει ο χάρτης της GI σε μερικές ονομασίες οδών τις έχει και ο νέος χάρτης.(ΠΆΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΉ ΜΟΥ ΜΙΛΩ)

FILE EXEIS APOLYTO DIKIO. EKEI STHN KORINTHO KONTA EXEI ENA XORIO AGIOI THEODOROI. TO DEST SE OLES TIS EKDOSEIS TOY XARTH YPARXOUN 3 LATHI. TO IGO KANEI AKRIBOS TA IDIA.....

 

SALTY PROSEXE NA EXEIS BALEI STA SETTINGS PIO GRHGORH OXI PIO SYNTOMH. AN DE TO KANEIS THA SE PAEI MAKEDONIA APO DROMOUS SAN TOTE POY EIXAN KLISEI H AGROTES THN ETHINKH...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε xroupista

 

Όχι, δεν είναι η πρώτη φορά που έρχομαι στα μέρη σου, το κάνω πολύ συχνά λόγω δουλειάς. Γρεβενά (μέσω Καλαμπάκας), Κοζάνη, Πτολεμαϊδα, μέχρι και Φλώρινα. Έχω κατά σειρά χρησιμοποιήσει όλους τους χάρτες που έχουν βγει για το miomap, αρχής γεννομένης με αυτόν που είχε από τη "μαμά" της η συσκευή μου (mio c320b με TeleAtlas Μαρτίου 2007). Τα λάθη απ' την αρχή, πάρα πολλά. Ορατή όμως δια γυμνού οφθαλμού και η βελτίωση από έκδοση σε έκδοση. Ο αρχικός δεν είχε καν τον νέο (ο Θεός να τον κάνει) δρόμο Κοζάνης - Πτολεμαϊδας αλλά ούτε καν τη παρκαμψη - περιφερειακό των Τρικάλων. Ο τελευταίος (NaviGreece) έχει μέχρι και τη προέκταση της Εγνατίας (τη παράκαμψη δηλαδή των Γρεβενών). Δεν θα αμφισβητήσω την υπεροχή του Destinator όσον αφορά στους χάρτες, άλλωστε δεν το έχω δοκιμάσει. Βλέπω όμως τη συνεχή βελτίωση των χαρτών που χρησιμοποιεί το miomap και με δεδομένη την υπεροχή του (απ' ότι διαβάζω αλλά και είδα προσωπικά) στα γραφικά, ευχρηστία κλπ, θέλω να δω κατά πόσον είναι (ο τελευταίος της Data Source - Epsilon) βελτιωμένος σε σχέση με τον προηγούμενο της NaviGreece. Στη περιοχή μου τουλάχιστον (Αργυρούπολη / Αθήνα) είναι κατά πολύ καλύτερος. Κρίμα αν πράγματι παραμένουν τα λάθη που λες μιας και πράγματι, Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα.

 

Φίλε miogps, σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου. Θα το ψάξω το θέμα και θα αναφέρω εντυπώσεις μόλις επιστρέψω (Πέμπτη βράδυ μάλλον)

mind is like parachute...it works better when it's open....
Link to comment
Share on other sites

Μπας και γνωρίζει κανένας πως τους φτιάχνουν αυτούς τους χάρτες??

θέλω να πω απο αεροφωτογραφίες από περιήγηση στους δρόμους με ειδικό όχημα η μήπως παίρνουν και στοιχειά από διαφόρους κρατικούς μηχανισμούς.

ειλικρινά δεν γνωρίζω και θα ήταν ενδιαφέρων να μάθουμε από κάποιων φίλο που γνωρίζει.

(Κάποτε έδειξε μια εκπομπή στο RTL πως συλλέγουν πληροφορίες μέσα στην πόλη του βερολινου για το tom tom

αλλά ήταν στα γερμανικά και δεν καταλάβαινα τίποτα:lol::lol::p )

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως είναι συνδιασμός όλων όσων λες. Τόσο δορυφορικά δεδομένα όσο και στοιχεία από κρατικές αλλά και δημοτικές υπηρεσίες. Σίγουρα όμως δεν μπορεί να γίνει πλήρης και καλή δουλειά αν δεν γίνει καταγραφή δεδομένων με ειδικό όχημα. Αυτός είναι και ο λόγος που είναι δύσκολο και απαιτεί αρκετό χρόνο να γίνει ένας σωστός χάρτης...:)

Αν θυμάμαι καλά, κάπου είχα διαβάσει πως, ο τελευταίος χάρτης (NaviGreece) είχε χρησιμοποιήσει στοιχεία και δεδομένα της Tele Atlas, πράγμα που σημαίνει πως συνεργάζονται (έως ένα βαθμό τουλάχιστον) κάποιες από τις εταιρείες αυτές.

mind is like parachute...it works better when it's open....
Link to comment
Share on other sites

Και σήμερα χρησιμοποίησα τον νέο χάρτη πήγα Γρεβενά Κοζάνη και ξανά Καστοριά

Σίγουρα έχει αλλάξει αρκετά με τον προηγούμενο καλώς μου φάνηκε αν και κάπου μέσα στα Γρεβενά με έκανε κάτι χαζομάρες...

Διορθώθηκαν πολλά αλλά και πάλι....:worry:

Ακόμα δεν μπορώ πληκτρολογώντας να βρω την Νεάπολη Κοζάνης :(

 

---------------------

εντάξει την βρήκα γράφεις μονάχα νεαπολη και πατάς τέλος.:lol::lol:

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Στο νέο χάρτη 2008.1 της Epsilon, άστα βράστα! Λείπουν ολόκληρες περιοχές από την Ανατ. Αττική, (Νταού, Αιολίς, Διώνη κτλ.), η μεγαλύτερη πλάκα είναι ότι για να βρεθώ στην Πειραιώς από Ραφήνα με πήγε μέσω κέντρου από Β. Σοφίας - Σύνταγμα - Σταδίου !!! - Ομόνοια κτλ.. Εγώ πάντως από μικρό παιδάκι ξέρω την Σταδίου ως μονόδρομο με κατεύθυνση από Ομόνοια προς Σύνταγμα.

Αν υπάρχουν τόσο χοντρά λάθη στο κέντρο της Αθήνας, φαντάσου τι γίνεται στη περιφέρεια!

Να τον χαίρονται!!!!!!!!!!

 

Υ.Γ. Αλλά και ο χάρτης 2008.1 της Creative Image, μολονότι πιο πλήρης, κι αυτός για τα μπάζα είναι, να δούμε προς το τέλος του μήνα τον 2008.2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από Κοζάνη

 

Έκανα χτες Δευτέρα (όπως είχα πει) τη διαδρομή Αθήνα - Κοζάνη, χρησιμοποιώντας τον νέο αυτό χάρτη της Epsilon. Πρώτες παρατηρήσεις.

1. Τα όρια ταχύτητας είναι δυστυχώς για τα μπάζα. Δεν ανταποκρίνονται καθόλου στη πραγματικότητα παρά μόνο λίγες φορές και αυτό συμπτωματικά. Αν κατάλαβα καλά, έχουν χωρίσει - κατατάξει τους δρόμους σε 4 κατηγορίες και τους βάλανε και από ένα όριο. Η Εθνική Οδός, έχει παντού (στον χάρτη) όριο τα 120 Km/ώρα, οι επαρχιακοί δρόμοι (π.χ. Λάρισα - Ελασσόνα) αλλά και μερικές λεωφόροι τα 90, οι ημιαστικοί δρόμοι έχουν τα 50 και διάφοροι μικροί αστικοί έχουν τα 30. Αυτονόητο πως δεν έχουν καθόλου ελέγξει αν τα όρια αυτά ανταποκρίνονται στη πραγματικότητα. Μ' άλλα λόγια, τα όρια που έχει ο χάρτης είναι άχρηστα.

2. Είχα ορίσει διαδρομή Αθήνα - Κοζάνη μέσω Λαμίας, Δομοκού κλπ. Άλλαξα γνώμη στη πορεία και πήγα μέσω Λάρισας - Ελασσόνας. Μετά τη διασταύρωση της Λαμίας και προσπαθώντας να με επαναφέρει στη "σωστή" διαδρομή, με έβαζε να κάνω επιτόπου στροφή πάνω στην Εθνική Οδό ! Δεν θα μείνω τοσο στο γεγονός πως υπάρχει στηθαίο ανάμεσα στα δύο ρεύματα κυκλοφορίας, όσο στο ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΟ του ίδιου του ελιγμού. Τέλος, την ίδια τη διασταύρωση για Λαμία, την θεωρεί ισόπεδη !!!! και λέει να στρίψουμε αριστερά !!!!

3. Στη διαδρομή Λάρισα - Ελασσόνα και συγκεκριμένα στον κόμβο Τίρναβου, χάνει τα αυγά και τα πασχάλια (για να είμαι και στο πνεύμα της εποχής). Για ένα περίπου λεπτό με έδειχνε στα "χωράφια"

4. Στη πολύ σύντομη χρήση του στην ίδια τη πόλη της Κοζάνης, το ξενοδοχείο Αλιάκμων το δείχνει περίπου 100 μέτρα μακρυά από εκεί που είναι στη πραγματικότητα.

5. Επαναλαμβάνω όμως πως, στη περιοχή μου, έχει διορθωμένες πάρα πολλές μονοδρομήσεις που ο προηγούμενος (NaviGreece 2008.01) έχει ανάποδα. Αυτό για να λέμε τα σύκα-σύκα και τη σκάφη-σκάφη.

 

Περισσότερες εντυπώσεις σε 1-2 μέρες, ίσως μετά την επιστροφή μου στην Αθήνα

 

Και βέβαια δεν σε πάει ανάποδα στη Σταδίου ! Αρκεί να κάνει κάποιος μια δοκιμή σε simulation για να το διαπιστώσει ! Μην τρελαθούμε κιόλας !

 

MsK: Εκ παραδρομής συνένωση μηνυμάτων. Ακολουθεί δεύτερο μήνυμα που αρχικά δημοσιεύθηκε στις 24 Απρ. 2008, 21:25 από το μέλος Salty. Συγνώμη για την αναστάτωση (*)

 

Μόλις γύρισα τελικά στην Αθήνα και ενώ ετοιμαζόμουν να γράψω τις τελικές εντυπώσεις μου από τη χρήση του χάρτη της Epsilon, πήρα αυτό το mail

 

NaviGreece 2008.02

 

Ο νέος χάρτης της CREATIVE IMAGE είναι γεγονός!!!.

 

Μετά από εξαντλητικές προσπάθειες αρκετών μηνών ετοιμάσαμε για τους χρήστες μας το update της χαρτογραφικής μας βάσης που πλέον καλύπτει τις ανάγκες και των πιο απαιτητικών χρηστών.

 

Δώσαμε ιδιαίτερο βάρος στην ποιοτική αναβάθμιση του χάρτη και προστέθηκαν πάρα πολλές πόλεις και πρωτεύουσες νομών με πλήρη κυκλοφορικά δεδομένα (*).

 

Η κάλυψη πλέον της Αττικής ξεπερνά το 97% ενώ στο επόμενο update θα αγγ! ίξει το 100% ενώ καθημερινά ενημερώνονται οι κυκλοφοριακές ρυθμίσεις όλων οι Δήμων και Κοινοτήτων της Αττικής και της Θεσσαλονίκης.

 

Πιο συγκεκριμένα ο νέος χάρτης NaviGreece 2008.02 καλύπτει συνολικά:

 

1) 276.000 χλμ. πλοηγήσι! μου οδικού δικτύου,

 

2) 565 Δήμους και Κοινότητες από τους οποίους 209 με πλήρη κυκλοφοριακά δεδομένα (*) (αρίθμηση, - μονοδρομήσεις – ονοματολογία),

 

3) Αναλυτική πλοήγηση σε 13.400 πόλεις, χωριά και οικισμούς,

 

4) Πάνω από 90.000 σημεία ενδιαφέροντος.

 

5) Πλήρη κάλυψη (>97%) για 27 νομούς της Ελλάδας και για όλα τα Ελληνικά νησιά,

 

6) Πάνω από 68% της συνολικής οδικής κάλυψης της Ελλάδας,

 

7) Γεωγραφική κάλυψη του 97,5% του πληθυσμού της.

 

8) Off road διαδρομές σε 17 νομούς.

 

Για να μάθετε περισσότερες λεπτομέρειες για το update του χάρτη πατήστε εδώ.

 

Ο χάρτης NaviGreece 2008.02 κυκλοφορεί ήδη για τα προγράμματα i-Drive Navigator, Sygic DRIVE Navigator και το σύστημα πλοήγησης i-Go.

 

Το πλήρες κείμενο του mail μπορείτε να το δείτε και εδώ http://www.creativeimage.gr/coverage/

 

Πειμένουμε λοιπόν να δούμε....και ανάλογα να τοποθετηθούμε

 

Αντίστοιχα περιμένω και τις εντυπώσεις του φίλου nikos_mio από την Οδύσσειά του με τον Epsilon :D Μέχρι τότε να συμπληρώσω τις δικές μου.

Στο γυρισμό μου από τη Κοζάνη στην Αθήνα και για να έχω μια πληρέστερη εικόνα ου χάρτη, ακολούθησα τη διαδρομή μέσω Γρεβενών, Καλαμπάκας, Τρικάλων κλπ. Δυσάρεστη έκπληξη ! Πόσο καλός μπορεί να θεωρηθεί ένας χάρτης που, άσχετα από την επιλογή διαδρομής (Ταχεία, Σύντομη κλπ), σε "περνάει" υποχρεωτικά μέσα από τη πόλη των Τρικάλων αντί να σε στέλνει από τον περιφερειακό δρόμο της πόλης ; Οτι κι αν δοκίμασα, το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. Πράγμα που όμως δεν συνέβει στη πόλη της Καρδίτσας. Εκεί με έστειλε κανονοκότατα από τον περιφερειακό !

 

Με λίγα λόγια και σαν τελική εντύπωση (βλέπε και προηγούμενο post μου), θα έλεγα πως ο χάρτης της Epsilon είναι καλύτερος απ' τον 2008Q1 της NaviGreece όσον αφορά στην Αθήνα (μιλάω βέβαια ΜΟΝΟ για τις περιοχές που είχα την ευκαιρεία να τον δοκιμάσω) ενώ αυτός της NaviGreece είναι καλύτερος όσον αφορά στους επαρχιακούς δρόμους. Με δεδομένο όμως πως η έκδοση 2008Q2 NaviGreeve είναι σχεδόν έτοιμος, ίσως τελικά αυτός της Epsilon να αποτελέσει μια μικρή μόνο παρένθεση. Περιμένω λοιπόν με "αγωνία" την νέα έκδοση της NaviGreece (όπως και τις εντυπώσεις του nikos_mio)

mind is like parachute...it works better when it's open....
Link to comment
Share on other sites

thanks for the review φιλε

εγω θα τον δοκιμασω αυριο απο βορεια ελλαδα ως καλαματα

grand tour...καλο μου κουραγιο :blink:

 

αληθεια ο NaviGreece 2008.02 εσκασε μυτη?

αν οχι ποτε με το καλο?

Link to comment
Share on other sites

ego ton dokimasa extes mporo na po exantlhtika sthn athina. κινηθηκα ηλιουπολη, αργυρουπολη μετς πειραια χωρις το παραμικρο προβλημα.

εξακολουθει να υστερει σε αριθμηση οδων.

πλεονεκτημα η ακριβεια τωνεντολων του IGO. ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΜΑΣ ΑΠΟ ΕΠΑΡΧΙΑ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δυστυχώς ο χάρτης 2008.01 της Epsilon, με πάει ανάποδα στη Σταδίου. Το ξαναδοκίμασα πολλές φορές!

Συμφωνώ να μην τρελαθούμε, αλλά κάποιοι βάλθηκαν να μας το κάνουν!

Στις ρυθμίσεις δεν έχω πουθενά επιλογή για μονοδρομήσεις (Mio C320b /MioMap V 3.3 Jan 2008)

Link to comment
Share on other sites

STO IGO EXO DEI EKEI POY EPILEGOYME DAKTYLIO,DIODIAKLP.H ARISTERA TELEIOS EPILOGH. DE EXO EDO MHXANHMA KAI STO KATADYKNEIO PERIFRASTIKA.

BGHKE NEOS XARTHS APO THN CREATIVE IMAGE Q2 2008.

http://www.creativeimage.gr/coverage/NAVIGREECE_2008_02.pdf

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ok1952

 

Έχω ακριβώς την ίδια συσκευή (mio c320b) και το ίδιο πρόγραμμα πλοήγησης (miomap 3.3 Jan 08). Πράγματι το miomap δεν έχει επιλογή για μονοδρομήσεις.

Δοκίμασα περισσότερες από μία φορές να πάω από ένα σημείο της Σταδίου κοντά στο Σύνταγμα προς τη πλατεία Ομονοίας. Κάθε φορά με οδηγούσε από τη Πανεπιστημίου και ποτέ δεν με "κατέβασε" από τη Σταδίου. Όλα αυτά βέβαια σε simulation. Μου κάνει λοιπόν εξαιρετική εντύπωση που σε σένα συμβαίνει το αντίθετο. Δεν έχω λόγους όμως να αμφισβητήσω τα λεγόμενά σου αφού το δοκίμασες και εσύ ξανά. Πράγματι λοιπόν θα τρελαθούμε :wacko:

 

Ας περιμένουμε λοιπόν να κυκλοφορήσει ο νέος 2008.Q2 της NaviGreece μπας και δούμε φως τελικά.

mind is like parachute...it works better when it's open....
Link to comment
Share on other sites

STO IGO EXO DEI EKEI POY EPILEGOYME DAKTYLIO,DIODIAKLP.H ARISTERA TELEIOS EPILOGH. DE EXO EDO MHXANHMA KAI STO KATADYKNEIO PERIFRASTIKA.

BGHKE NEOS XARTHS APO THN CREATIVE IMAGE Q2 2008.

http://www.creativeimage.gr/coverage/NAVIGREECE_2008_02.pdf

Δεν βρήκα πουθενά την επιλογή και ξέρεις εάν έχει κυκλοφορίση ο νέος χάρτης; Και για τον φίλο που μας είπε για την Σταδίου , εμένα μου την βγάζει ανάποδα όταν επιλέξω στο skin του Riks v4.6i την επιλογή Πεζός. Μήπως εκεί γίνεται το μπέρδεμα; Όσον αφορά τα λάθη του χάρτη παρατήρησα στην οδό Μαυρομιχάλη στα Εξάρχεια είναι λάθος η αρίθμηση , κατά ένα τετράγωνο.

Link to comment
Share on other sites

... Και για τον φίλο που μας είπε για την Σταδίου , εμένα μου την βγάζει ανάποδα όταν επιλέξω στο skin του Riks v4.6i την επιλογή Πεζός. Μήπως εκεί γίνεται το μπέρδεμα;

 

Όταν είσαι πεζός λογικά αγνοεί τις μονοδρομήσεις και καλά κάνει. Πάντως δεν μπορεί ακόμα να συγκριθεί με τους χάρτες της GI (NGI).

Που θα πάει όμως...

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...