Jump to content

Ξεκλείδωμα Vector Master 300


apostolidisathan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρτε και ένα τουβλάκι… και από μένα για την οικοδόμηση των vector

Χτίστης δεν είμαι αλλά τα χέρια μου πιάνουν…!!!

Η ΕΡΓΑΣΙΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΤΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΩΝ ΦΙΛΩΝ ΣΑΣ

Με πολύ μεράκι και με την συνεχή βοήθεια του δασκάλου μου bbbb κατάφερα να διαμορφώσω ένα μενού για το vector 300 .

Δεν είχα σκοπό να τα ανεβάσω γιατί όπως παλιά που είχε αναφερθεί . κάποιοι εκμεταλλεύονται την σελίδα και όχι μόνο … και πουλούν γνώσεις και ξένο κόπο … με αντάλλαγμα λεφτά. Μου έτυχε μια περίπτωση και με κακοφάνηκε πολύ!!!

Οι λόγοι που κάνω αυτήν την κίνηση είναι

Α) ότι βοηθήθηκα από πολλούς εδώ .(bbbb Sakis70- Papajo-bpanos kαι άλλοι.) και οφείλω να ανταποδώσω και εγώ κάτι (έστω το ελάχιστο)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 253
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΤΟ MENU ΓΙΑ ΤΟ 300

http://rapidshare.com/files/115015216/menu300_xroupista_style.rar

 

ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ 300

Η διαδικασία που ακολούθησα εγώ είναι η εξής.

Μπαίνοντας με το active sync άλλαξα στο APshell to path αλλάζοντας το σε Path=\SDMMC\Calibration.exe. kaι το Calibration το τοποθέτησα στην κάρτα sd για ευνόητους λόγους .

Αφού κατεβάσετε το μενού για το 300 το αποσυμπιέζετε και πετάτε τα περιεχόμενα του φακέλου στην κάρτα μνήμης δηλαδή

1) ( φάκελο ΜιοΑutoRun )

2) ( φάκελο destinatorapps σε αυτόν θα εγκαταστήσετε το προγράμματα πλοήγησης dest6 και τον χάρτη )

3) ( φάκελο destinatorΑpps1 σε αυτoν θα εγκαταστήσετε το προγράμματα πλοήγησης dest7 και τον χάρτη ) (για ευνόητους λόγους οι φάκελοι με τα προγράμματα πλοήγησης είναι κενοί.)

4) ( calibration ) για να ξεκλειδώσει η συσκευή

 

ΠΡΟΣΟΧΗ

Α) Η διαδρομή για το destinator7 είναι η εξής

SDMMC\DestinatorApps1\Destinator\Destinator.exe"

Β) Η διαδρομή για το destinator6 είναι η εξής

SDMMC\Destinatorapps\destinator\Destinator.exe"

Γ) Η διαδρομή για το PaPaGo είναι η εξής

(SDMMC\Navigator.exe)

(Παρακαλώ μετονομάστε τους φακέλους σας όπως παραπάνω για την εύρυθμη λειτουργία του μενού)

 

Αφού βάλετε και το destinator στους φακέλους τότε. τοποθετήστε την κάρτα μνήμης στην συσκευή ενεργοποιήστε την συσκευή και στην αρχική εικόνα του μενού πατήστε ΠΛΟΗΓΗΣΗ (διπλό κλικ) . Έπειτα τρέχετε μέσα από τα windows sdmmc στο φάκελο ΜιοΑutoRun  φάκελο windows kai πατάτε το κίτρινο mortscript (θα σας βγάλει ένα καρτελάκι πατάτε οκ) ΕΠΕΙΤΑ ΚΑΝΤΕ ένα soft reset katω από την τρυπούλα

Μόλις ξανανοίξει πάτε μέσα πάλι από τα windows SDMMC  στο φάκελο ΜιοΑutoRunSKIN kai βλέπετε το αρχείο menu mscr έγινε γκρι

Το πατάτε και τρεμοπαίζει λίγο η οθόνη μετά πατάτε το Χ πάνω ΔΕΞΙΑ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ και το νέο μενού ενεργοποιείτε..

Και για την καλύτερη κατανόηση των παραπάνω ετοίμασα ένα μικρό βιντεακι που τρέχει μέσα από το windows player σας

 

http://rapidshare.com/files/113918962/video_300.rar

 

και ένα εναλλακτικό βίντεο για όσους δεν μπορέσουν να το περάσουν με την πρωτη ...

http://rapidshare.com/files/117264985/enalaktiko_video.rar

 

ΓΕΝΙΚΑ (προβλήματα –επεξηγήσεις –διάφορα) ΣΤΟ ΝΕΟ ΜΕΝΟΥ -300-

Στο 300 το μόνο πρόβλημα είναι κατά το σβήσιμο όταν πατάτε το κουμπάκι κάτω δεξιά βγαίνει ένα πινακάκι. Για να σβήσει πατάτε standby (display off) ΚΛΕΙΝΕΤΕ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΣΤΟ OFF και μετά πατάτε το OK στην οθόνη.

Όταν ενεργοποιείτε την συσκευή από πάνω θα αρχίσει να μετρά ανάποδα (κάνει ανάγνωση την κάρτα)

Oταν είστε στο μενού και σε κάποιες εφαρμογές εμφανίζετε μια μικρή μπάρα με 3 εικονίδια όταν καμιά φορά δεν μπορείτε να βγείτε από κάποια εφαρμογή πατάτε το Χ και σας επαναφέρει στο μενού. Έχει και ένα ηχειακι που μπορείτε να ρυθμίζετε τον ήχο η και να τον απενεργοποιείτε.

ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ (μόνο για τα προγράμματα πλοήγησης )αυτό θα το κάνετε μέσα από το φάκελο SCRIPT θα βρείτε το αρχείο mscr που σας ενδιαφέρει πχ (Destinatorlauncher) και θα δώσετε από εκεί μέσα την διαδρομή που θέλετε

 

Παρακαλώ διαβάστε και τις γενικές οδηγίες στο 3 μήνυμα μου για να αποφύγουμε άσκοπες ερωτήσεις.

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΨΑΧΝΟΥΝ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ.!!!

Μεσα στο ΜιοΑutoRunSKIN υπάρχει ένα αρχείοsysteminformation32exe

Εκεί μπορείτε να δείτε πως δουλεύει το νέο μενού στο pc σας και να δείτε τις διαδρομές που υπάρχουν για κάθε εφαρμογή κάνοντας κλικ με το ποντίκι στα εικονίδια.

ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ (μόνο για τα προγράμματα πλοήγησης )αυτό θα το κάνετε μέσα από το φάκελο SCRIPT θα βρείτε το αρχείο mscr που σας ενδιαφέρει πχ (Destinatorlauncher) και θα δώσετε από εκεί μέσα την διαδρομή που θέλετε πχ appPath = "\SDMMC\DestinatorApps1\Destinator"

appEXE = "Destinator.exe"

Στο φάκελο pages δίνονται οι αρχικές διαδρομές για όλες τις εφαρμογές (παιχνιδια-word κτλ) πχ Command = \sdmmc\MioAutoRun\Programs\Games\solitaires\solitaire.exe

 

ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ και ΟΝΟΜΑΣΙΑ στην επιφάνεια εργασίας αυτό θα το κάνετε μέσα από το φάκελο pages ενημερώνοντας την κατάλληλη σελίδα (Αρκεί το εικονιδιακι να είναι καταχωρημένο στον φάκελο icon)

 

ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΕΙΚΟΝΑ ΒΑCKGROUND αυτό θα το κάνετε μέσα από το φακελο skinbackground αντικαθιστώντας την εικόνα σας με το όνομα της αρχικής που υπάρχει και σώζοντας την σαν εικόνα bitmap στην σωστή ανάλυση

 

Τα γράφω όλα αυτά και αναλυτικά και προβάλουμε και video (ιδέα του bbbb) για να προλάβoυμε μελλοντικές ερωτήσεις σας και να διευκολύνουμε αυτούς που μπαίνουν τώρα στο χορό…

Αν καμιά φορά δεν μπορέσω να απαντήσω σε κάποιων είναι όχι γιατί δεν θέλω αλλά γιατί δεν προλαβαίνω (καλοκαίριασε και τα μικρά μου θέλουν όλο ΑΤΑ).

 

Να ευχαριστήσω ιδιαίτερος τον φίλο & δάσκαλο bbbb για την πολύτιμη βοήθεια του, για την συνεργασία μας , για τις γνώσεις που μου προσφέρει , και την εμπιστοσύνη που μου έδειξε..

 

ΥΓ Καλά σχόλια = ΔΕΚΤΑ

Απορίες =ΔΕΚΤΕΣ

Μετατροπές = ΔΕΚΤΕΣ

Βελτιώσεις = ΔΕΚΤΕΣ

ΠΩΛΗΣΗ Η ΛΑΜΟΓΙΕΣ = ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΕ βάση διαταγής

 

Ελπίζω να σας άρεσε και σας εύχομαι καλές πλοηγήσεις με ασφάλεια και style…

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Κοσμά

 

μπράβο ξανά και για αυτό το μηχανάκι.....

 

(θα βαρεθώ να λέω ευχαριστίες για όλα τα μηχανάκια τις DIS...)::X

Πάλι διέπρεψες..... :D

 

Το menu είναι φοβερό και για το 300ράκι....

 

Keep up the good job

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Εχω στο λαπτοπ Windows Vista και του εχω εγκαταστήσει το κεντρο συσκευων "windows mobile" v6.0.6783 .... δεν μπορει να συνδεθει με το v m 300 ... το περιεργο βεβαια ειναι οτι στο "Υπολογιστης" το βρισκει σαν Windows CE αλλα απο εκει δεν με αφηνει να κανω αλλαγες στη μνημη του ... γνωριζετε κατι για το πως μπορω να κανω αλλαγες εκτός απο το να βαλω XP sto laptop????
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα και εγώ με την σειρά μου να μην με ζητάτε σπασμένα λογισμικά

από διάφορα προγράμματα πλοήγησης.

Εχει γεμίσει το pc μου με τέτοια μηνύματα.

Παλιά έψαχνα και εγώ σε όλο το ιντερνετ και κατεβαζα ότι νανε

Καταστάλαξα σε ενα πρόγραμμα το οποίο αγόρασα και χρησιμοποιώ.:cool:

Σας ευχαριστώ για την κατανόηση.και λυπούμε αν στεναχώρησα κάποιους φίλους.

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Οxi φίλε μου δεν κατάφερε κανείς από όσο γνωρίζω να δει δορυφόρους στο 6

εκτός από έναν... εμένα:lol::lol::p

Σε μια έκδοση που έχω της mls πατάς πρώτα έναρξη demo μετά ληξη demo και βρίσκει δορυφόρους

Δεν ξέρω γιατι γίνετε αυτό αλλά ειναι βαρετό γιατί κάθε φορά πρέπει να κάνεις αυτήν την διαδικασία και δεν αξίζει γιατί είναι χρονοβόρα.

Αν κάποιος ξέρει η κατάφερε κάτι ας απαντηση παρακαλώ.

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Εχω πρόβλημα στην εγκατάσταση του μενού!

Οταν πατάω στο κίντρινο Mostscript μου λέει οτι κάνεις register αλλά μετά το softreset δε μου εμφανίζει στα skins το γκρί mortscript προφανώς γιατί στο προηγούμενο βήμα δεν έχει γίνει register!

 

Υπάρχει κάποια λύση;

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Εχω πρόβλημα στην εγκατάσταση του μενού!

Οταν πατάω στο κίντρινο Mostscript μου λέει οτι κάνεις register αλλά μετά το softreset δε μου εμφανίζει στα skins το γκρί mortscript προφανώς γιατί στο προηγούμενο βήμα δεν έχει γίνει register!

 

Υπάρχει κάποια λύση;

 

Προσπάθησε ξανά να κανείς την διαδικασία εγκατάστασης και κανε και ένα hard reset .Μου έτυχε και σε μένα στις αρχές αυτό,

Aναλυτικά όταν θα πατήσεις το κίτρινο mortscript σου βγαζει το ταμπελακι πατάς οκ και κανε ενα οn off πανω απο το κουμπακι μόλις ξανανοίξει η οθόνη θα σε βγάλει πάλι στο κίτρινο mortscript Κανε τότε ενα soft reset και μετα πηγενε να δεις μέσα από τα windows -->sdmmc-->mioaytorun-->skin -->το menu εχει γεινει γκρι .Το πατας 2 φορές και μετά πατάς πάνω δεξιά στην οθόνη το Χ και μπαίνεις στο menu

Μόλις το κάνεις ενημέρωσε με.

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστώ!

Το πέρασα το menu!

Εκανα όμως soft reset Μέσα απο το μενού και όχι με την κουκίδα και οταν άνοιξε με έβγαλε πάλι στο μενού του dis και οχι στο δικό σου, οπότε έκανα ξανά την διαδικασία!

 

Είναι λογικό αυτό ή κάτι δεν έχω περάσει πάλι σωστά;

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστώ!

Το πέρασα το menu!

Εκανα όμως soft reset Μέσα απο το μενού και όχι με την κουκίδα και οταν άνοιξε με έβγαλε πάλι στο μενού του dis και οχι στο δικό σου, οπότε έκανα ξανά την διαδικασία!

 

Είναι λογικό αυτό ή κάτι δεν έχω περάσει πάλι σωστά;

 

Κοιτα φίλε το νέο μενού πατάει πάνω στο μανισιο. το soft reset η και το hard reset το κάνουμε γιαυτό τον λόγο (για να πάρει το νέο μενού)

Οταν λες έκανα soft reset μεσα απο to menu ti εννοείς ??

μέσα από το νέο μενού ??

Γιατί αν έκανες μέσα από το νέο menu το είχες ενεργοποιήσεις και μάλλον δεν το κατάλαβες .

Αν το έκανες απο το μενού της dis (επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων είναι σαν να έκανες soft reset από την τρυπούλα.);)

οκ πάντως το ζητούμενο επιτευχθεί .

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε xroupista, ευχαριστώ πολύ για την άμμεση και με αναλυτικό τρόπο βοήθειά σου. Θανάσης
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους, ειμαι νεο μελος του φορουμ, που παντως το εχω συμβουλευτει αρκετες φορες. Εχω το vector 300, το ξεκλειδωσα και εβαλα το dest 7, αλλα μου εχει βγαλει ενα εικονιδιο στο πανω μερος της οθονης στο κεντρο, σαν ενα ηχειακι που αν το πατησω ανοιγοκλεινει τον ηχο. Δεν μπορω να το ξεφορτωθω με τιποτα και σκεφτομαι μηπως πατησα κατι ασχετο που δεν μπορω να βρω τωρα για να το κλεισω...μου εχουν ψιλοσπασει τα νευρα...αν μπορειτε βοηθειστε. Thanks
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους, ειμαι νεο μελος του φορουμ, που παντως το εχω συμβουλευτει αρκετες φορες. Εχω το vector 300, το ξεκλειδωσα και εβαλα το dest 7, αλλα μου εχει βγαλει ενα εικονιδιο στο πανω μερος της οθονης στο κεντρο, σαν ενα ηχειακι που αν το πατησω ανοιγοκλεινει τον ηχο. Δεν μπορω να το ξεφορτωθω με τιποτα και σκεφτομαι μηπως πατησα κατι ασχετο που δεν μπορω να βρω τωρα για να το κλεισω...μου εχουν ψιλοσπασει τα νευρα...αν μπορειτε βοηθειστε. Thanks

 

Αδικα διαμαρτήρεσαι(μπορείς να κοντρολάρεις και απο εκεί τον ήχ, σε μένα που μου χάλασαν τα κουμπιά ήχου αυτό κάνω), αλλά αν θέλεις να το εξαφανίσεις κάνε τα εξής: Με κάποιο τρόπο(usb σύνδεση ή card reader διάβασε τα περιεχόμενα της κάρτας σου. Βρες το φάκελο script>διπλό κλικ για να ανοίξει. Πήγαινε κάτω κάτω και βρες το εικονίδιο με το μεγαφωνάκι που έχει το όνομα:VolumeCtrl. σβύστο και δεν θα ξαναεμφανιστεί το εικονίδιο. Για κόμη μεγαλύτερη σιγουριά εξαφάνισης, αν'εβα λίγο πιο πάνω και βρες το αρχείο SysInfo. Aνοιξέ το με διπλό κλικ ή με το wordpad και βρες κάπου την γραμή που γράφει: VolumeCtrl.ini Σβύστην εντελώς πάτα save και βγες.

Δεν πρόκειτε να το ξαναδείς μπροστά σου. Συμβουλή: Επειδή δεν ξέρεις πότε μπορεί να το ξαναχρειαστείς, κάνε ένα σώσιμο του newmenu κάπου στο pc σου, ΠΡΙΝ κάνεις τις αλλαγές που σου είπα, ώστε αν μετανοιώσεις να μπορείς να το ξαναβάλεις, όπως ήταν αρχικά.:)

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

τρεχω το dest7 αλλα μετα απο 10-15 λεπτα πλοηγησης η οθονη γινετε λευκη και επανερχετε και παλι λευκη και κολλαει??

μονο σε πλοηγηση η σε demo το κανει.

μαλλον οταν παει να πει φωνητικες οδηγιες

εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα??

 

 

ok τελικα ειχε προβλημα ο χαρτης.

παιζει ενταξει τωρα.

 

Πως εφτιαξε; ξαναπερασες τον χαρτη; ρωταω επειδη εχω το ιδιο προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να ανεβάσει το ΑPShell.ini?

Eυχαριστώ :)

 

Που μπορεί να βρίσκεται; Σε ποιό file; Μήπως το βρω να το ανεβάσω.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να ανεβάσει το ΑPShell.ini?

Eυχαριστώ :)

 

Αν εννοεις αυτο που εχει το 300 το μανισιο ειναι το αυτο

http://rapidshare.com/files/120029456/APShell.rar

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνετε βρε παιδιά με αυτό το AppShell περίπατο πηγαίνει και εξαφανίζετε:(

3 άτομα αυτην την εβδομάδα το (χάσανε) και δεν άνοιγε το μηχανάκι τους.:cry:

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Επιασαν οι ζέστες και βγαίνει έξω για να πάρει λίγο αέρα:lol: Στο νέο μενού πρέπει να βάλουμε και ένα εικονίδιο για να ανοίγει το aircondition,ώστε να αποφύγουμε στο μέλλον τέτοια φαινόμενα:lol:

Που μπορεί να βρίσκεται; Σε ποιό file; Μήπως το βρω να το ανεβάσω.

Ειναι ένα αρχείο αντίστοιχο με το engine.ini των 380/390 με τη διαφορά ότι βρίσκεται στην εσωτερική μνήμη(flash disk).

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ ρε παιδιά εχω δοκιμάσει τα πάντα δεν μπορω να κανο το destinator 7 να να βρεί gps στο vector master 300, έκανα και τις ρυθμήσεις με τις com 2 kai 38400 με το ΝΜΕΑ και αν κάνω αναζήτηση gps μου λέει το gps συνδέθηκε αλα μόλις πατήσω οκ στο διάγραμα με την γή μου λέει δεν βρέθηκε κεραία gps και αν πατήσω τον χάρτη μου λέει φωνητηκά "δέν βρέθηκε gps" και γράφει αναμονή σήματος gps οση ώρα και να το αφήσω.

Εχω δοκιμάσει 2 διαφορετικές εκδόσεις του destinator 7 και οι 2 τρέχουν άψογα αλλα εχω πρόβλημα με το gps τιν έκδοση 6 δεν την βρήκα πουθενά.

Τρέχω το skin του xroupitsa. Νασε καλά ρε φίλε είναι το πρώτο μου gps και πέταξα ενα search στο google και έπεσα πανω στο skin σου και τα βιντεάκια σου και είπα τα κάναμε τα λεφτά μας :p σε ευχαριστώ για τον κόπο σου.

Δεν λέω καλο το papago!R12 αλλα το destinator 7 φένεται γαμάτο :X.

Ελπίζω να μην σας κούρασα...

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ ρε παιδιά εχω δοκιμάσει τα πάντα δεν μπορω να κανο το destinator 7 να να βρεί gps στο vector master 300, έκανα και τις ρυθμήσεις με τις com 2 kai 38400 με το ΝΜΕΑ και αν κάνω αναζήτηση gps μου λέει το gps συνδέθηκε αλα μόλις πατήσω οκ στο διάγραμα με την γή μου λέει δεν βρέθηκε κεραία gps και αν πατήσω τον χάρτη μου λέει φωνητηκά "δέν βρέθηκε gps" και γράφει αναμονή σήματος gps οση ώρα και να το αφήσω.

Εχω δοκιμάσει 2 διαφορετικές εκδόσεις του destinator 7 και οι 2 τρέχουν άψογα αλλα εχω πρόβλημα με το gps τιν έκδοση 6 δεν την βρήκα πουθενά.

Τρέχω το skin του xroupitsa. Νασε καλά ρε φίλε είναι το πρώτο μου gps και πέταξα ενα search στο google και έπεσα πανω στο skin σου και τα βιντεάκια σου και είπα τα κάναμε τα λεφτά μας :p σε ευχαριστώ για τον κόπο σου.

Δεν λέω καλο το papago!R12 αλλα το destinator 7 φένεται γαμάτο :X.

Ελπίζω να μην σας κούρασα...

 

Το dest6 μην προσπαθεις να το τρεξεις δεν πιανει δορυφορους όσο για το dest7 τι να σου πω .αν θες άλλαξε χειροκίνητα το com και το baudrate

 

να υπενθυμίσω το com είναι 2 και το baudrate 38400

και αν ψάχνετε το destinator θα το βρείτε εδώ http://www.ngi.gr

to papago ειναι καλο προγραματακι αλλα αν ειχε και πιο ενημερωμένους χάρτες θα ήταν απο τα κορυφαία

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...