Jump to content

Η Στιγμή της Αλήθειας (Αnt1)


fishfemale
 Κοινοποίηση

Βλέπετε την εκπομπή "Η στιγμή της αλήθειας";  

119 members have voted

  1. 1. Βλέπετε την εκπομπή "Η στιγμή της αλήθειας";

    • Δεν χάνω επεισόδιο
      25
    • Μερικές φορές
      44
    • Με αφήνει αδιάφορο
      24
    • Δεν θέλω να την δω καθόλου
      26


Recommended Posts

Οπότε δεν μιλάμε περί "Ανιχνευτή αλήθειας" αλλά για έναν υπολογιστή με βάσεις δεδομένων που περιέχουν στοιχεία για τη προσωπικότητα του παίκτη.Αν λοιπόν έχεις πει πριν το παιχνίδι κάποια πράγματα για τον εαυτό σου και όταν στο παιχνίδι σε ρωτήσουν κάτι που διαψεύδει αυτά που είπες πριν τότε λογικά θα σε βγάλει ψέμματα.Το παιχνίδι γενικά δεν το παρακολουθώ.Το θεωρώ πλήρη απαξίωση,ίσως το πιο ξεφτίλα τηλεπαιχνίδι της ελληνικής τηλεόρασης.Αλλά μη κοροϊδευόμαστε και μεταξύ μας για ανιχνευτές αλήθειας και μλκ.Είδατε τον παίκτη-παίκτρια να έχει συνδεδεμένα πάνω του καλώδια,ηλεκτρόδια κλπ?Από πού θα μπορούσαν να μετρήσουν τους σφυγμούς της καρδιάς?Το όλο στήσιμο του παιχνιδιού μας αποδεικνύει ότι οι παραγωγοί του παιχνιδιού μας περνάνε για ηλίθιους για να μπορέσουμε να πιστέψουμε κάτι τέτοιο.Αλήθειες,ψέμματα και μλκ.Ντροπή τους..

 

Δεν είναι έτσι. Καμία σχέση. Οι ερωτήσεις με τα μηχανήματα γίνονται πριν το παιχνίδι και τα αποτελέσματα που θα βγάλει το μηχάνημα αποθηκεύονται ως τα "σωστά" και ανάλογα με αυτά κρίνονται οι απαντήσεις που θα δώσει ο παίκτης στο πλατω.

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 501
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια δεν ειμαι και στην παραγωγη δεν ξερω κιολας

 

υπαρχει αυτο το μηχανημα και απαντανε τις ερωτησεις

οι ερωτησεις βγαινουν με βαση αυτα που εχει πει ο πεκτης αλλα και καποιες στανταρ που ειναι σε ολους σχεδον δεν ειναι ενας υπολογιστης με στοιχεια καμια σχεση

τωρα πω γιενται η επιλογη για το ποιος θα παει δεν το ξερω

Link to comment
Share on other sites

. Οι ερωτήσεις με τα μηχανήματα γίνονται πριν το παιχνίδι και τα αποτελέσματα που θα βγάλει το μηχάνημα αποθηκεύονται ως τα "σωστά" και ανάλογα με αυτά κρίνονται οι απαντήσεις που θα δώσει ο παίκτης στο πλατω.

 

ακριβος ετσι ειναι οπως τα λες

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν υπαρχει ορος της αληθειας στο στουντιο αλλα εχει γινει η διαδικασια πιο νωρις..Και που ξερω εγω οτι δεν εγινε ποτε αυτο ολο αφου δεν γινεται μπροστα μου και οτι δεν ειναι στημενο;Καποιος γραφει την ιστοριουλα και βαζουν καποιους κομπαρσους να κανουν τους παιχτες
Link to comment
Share on other sites

Και που ξερω εγω οτι δεν εγινε ποτε αυτο ολο αφου δεν γινεται μπροστα μου και οτι δεν ειναι στημενο;Καποιος γραφει την ιστοριουλα και βαζουν καποιους κομπαρσους να κανουν τους παιχτες

 

Με την ίδια λογική μπορεί όλα τα τηλεπαιχνίδια της tv να είναι στημένα...

Link to comment
Share on other sites

Τα γνωσεως δεν χρειαζονται ανιχνευτη αληθειας η κατι τετοιο και γινονται ολα μπροστα μας..Γιατι δεν κανουν τον ορο η την διαδικασια μπροστα μας;Που ξερω εγω οτιν εγινε διαδικασια πιο πριν..
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν υπαρχει ορος της αληθειας στο στουντιο αλλα εχει γινει η διαδικασια πιο νωρις..Και που ξερω εγω οτι δεν εγινε ποτε αυτο ολο αφου δεν γινεται μπροστα μου και οτι δεν ειναι στημενο;Καποιος γραφει την ιστοριουλα και βαζουν καποιους κομπαρσους να κανουν τους παιχτες

 

Τα γνωσεως δεν χρειαζονται ανιχνευτη αληθειας η κατι τετοιο και γινονται ολα μπροστα μας..Γιατι δεν κανουν τον ορο η την διαδικασια μπροστα μας;Που ξερω εγω οτιν εγινε διαδικασια πιο πριν..

 

ααα εσυ δεν καταλαβαινεις μαλλον αυτα που γραφουμε για να μην σε μπερδεψουμε κι'αλλο υπαρχει το μηχανημα γινονται η ερωτησεις σε καμερα και σε αλλους μπροστα και τα αποτελεσματα τα μαθενει ο παικτης μολις τελειωσει η εκπομπη

αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με μπερδευεις ..Απλα δεν καταλαβαινω γιατθ η διαδικασια γινεται πιο πριν..Φοβουνται κατι;Μηπως να δουμε οτι ειναι στημενο;
Link to comment
Share on other sites

Δεν με μπερδευεις ..Απλα δεν καταλαβαινω γιατθ η διαδικασια γινεται πιο πριν..Φοβουνται κατι;Μηπως να δουμε οτι ειναι στημενο;

 

πιστεψεμε και εγω αυτο νομιζα βασικα εγω το εβριζα το παιχνιδι δεν ειναι στημενο δεν μπορω να πω κατι παραπανω ομως γιατι αν πω θα εκθεσω το ατομο που μου το ειπε

Link to comment
Share on other sites

Καλα αν και εγω νομιζω οτι αν υπηρχε ανιχνευτης αληθειας ορος και τετοια ολο το ζουμι ειναι να δειξουν την ριαλ διαδικασια..Τωρα αυτο το ξερουμε απο πριν και λες αληθεια η ψεμματα.Ειναι περιεργο.
Link to comment
Share on other sites

Καλα αν και εγω νομιζω οτι αν υπηρχε ανιχνευτης αληθειας ορος και τετοια ολο το ζουμι ειναι να δειξουν την ριαλ διαδικασια..Τωρα αυτο το ξερουμε απο πριν και λες αληθεια η ψεμματα.Ειναι περιεργο.

 

Η real διαδικασία έχει 50 ερωτήσεις. Αυτό θέλει 2 ώρες..τι να δείξουν σε 50 λεπτά?

Link to comment
Share on other sites

Χμ... θα μπορούσε να έχει και ένα ενδιαφέρον στην Ελλάδα.

Με μικρές μετατροπές βέβαια. Πχ καλεσμένοι/παίκτες πολιτικοί, μεγαλοδημοσιογράφοι και άλλοι παραμυθάδες, το στούντιο θα είναι δωμάτιο ανάκρισης με όλα τα κομφόρ (λάμπα ανάκρισης, αξεσουάρ για βασανιστήρια...) και ο νικητής γλιτώνει μια θέση στον Κορυδαλλό -ή την κερδίζει αναλόγως και τις απαντήσεις ;) .

Μια χαρά.

 

:lol::lol::lol: σωστοοοος!!

Link to comment
Share on other sites

Άρα αν δεν κρύβεις κάτι συνταρακτικό (ή αν κρύβεις και δεν τους το αποκαλύψεις) προφανώς δε σε παίρνουν..

Έτσι ακριβώς είναι. Το είπαμε ξανά αυτό. Το σκάνδαλο πουλάει, αυτόν θα πάρουμε. Οι άλλοι ας πρόσεχαν...

 

Άκους εκεί μηδέν one night stands, τά'χεις καλά με όλους, δεν έχεις κάνει σεξ σε περίεργα μέρη, δε μετράς με μεζούρα τα όργανά σου, δεν έχεις καμιά παράλληλη σχέση... Πού πας ρε Καραμήτρο;;; Πώς θα παίξεις μετά; Να τη βράσουμε την ειλικρίνειά σου. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Άκους εκεί μηδέν one night stands, τά'χεις καλά με όλους, δεν έχεις κάνει σεξ σε περίεργα μέρη, δε μετράς με μεζούρα τα όργανά σου, δεν έχεις καμιά παράλληλη σχέση... Πού πας ρε Καραμήτρο;;; Πώς θα παίξεις μετά; Να τη βράσουμε την ειλικρίνειά σου. :lol:

 

Υπάρχει άνθρωπος που να τα έχει καλά με ολους? :lol:

Link to comment
Share on other sites

κανουν ερωτησεις η παραγωγη στον παικτι πρωτου κανουν τις ερωτησεις με το ορο τις αληθειας

 

Όχι μόνο στον παίκτη/παίκτρια αλλά και στα άτομα που επέλεξε να φέρει μαζί του/της γίνονται κάποιες ερωτήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο στον παίκτη/παίκτρια αλλά και στα άτομα που επέλεξε να φέρει μαζί του/της γίνονται κάποιες ερωτήσεις!

 

δεν ειναι ετσι μονο ο παικτης/παικτρια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,στο τελευταίο επεισίδιο μπερδεύτηκα πολύ....Όσον αφορά την ερώτηση που η παίκτρια απάντησε ψέμα σύμφωνα με το μηχάνημα...Υπάρχουν 2 εκδοχές

1.Το μηχάνημα δεν έκανε λάθος,διότι σε 2-3 προηγούμενες ερωτήσεις στυλ θα σου άρεσε ένας άντρας σαν τον σύντροφο της μάνας σου κτλ αυτά απάντησε θετικά...Οπότε είναι λογικό να τον έχει δεί ερωτικά και απάντησε ψέμα...

2.Απάντησε αλήθεια,αλλά το μηχάνημα έβγαλε ότι απάντησε ψέμα για να δημιουργήσει θέμα στην οικογένοια και να γλιτώσουν τα 50 χιλιάρικα...Εκτός και αν δεν ήταν οικογένεια...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,στο τελευταίο επεισίδιο μπερδεύτηκα πολύ....Όσον αφορά την ερώτηση που η παίκτρια απάντησε ψέμα σύμφωνα με το μηχάνημα...Υπάρχουν 2 εκδοχές

1.Το μηχάνημα δεν έκανε λάθος,διότι σε 2-3 προηγούμενες ερωτήσεις στυλ θα σου άρεσε ένας άντρας σαν τον σύντροφο της μάνας σου κτλ αυτά απάντησε θετικά...Οπότε είναι λογικό να τον έχει δεί ερωτικά και απάντησε ψέμα...

2.Απάντησε αλήθεια,αλλά το μηχάνημα έβγαλε ότι απάντησε ψέμα για να δημιουργήσει θέμα στην οικογένοια και να γλιτώσουν τα 50 χιλιάρικα...Εκτός και αν δεν ήταν οικογένεια...

 

 

To μηχάνημα δειχνει ο,τι βλέπει. Το πιθανότερο είναι ότι η ίδια απάντησε ψέματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,στο τελευταίο επεισίδιο μπερδεύτηκα πολύ....Όσον αφορά την ερώτηση που η παίκτρια απάντησε ψέμα σύμφωνα με το μηχάνημα...Υπάρχουν 2 εκδοχές

1.Το μηχάνημα δεν έκανε λάθος,διότι σε 2-3 προηγούμενες ερωτήσεις στυλ θα σου άρεσε ένας άντρας σαν τον σύντροφο της μάνας σου κτλ αυτά απάντησε θετικά...Οπότε είναι λογικό να τον έχει δεί ερωτικά και απάντησε ψέμα...

2.Απάντησε αλήθεια,αλλά το μηχάνημα έβγαλε ότι απάντησε ψέμα για να δημιουργήσει θέμα στην οικογένοια και να γλιτώσουν τα 50 χιλιάρικα...Εκτός και αν δεν ήταν οικογένεια...

 

Αν κατάλαβα καλά τη ρώτησαν αν έχει δει ερωτικά το σύντροφο της μητέρας της, αυτή απάντησε όχι και το μηχάνημα είπε ότι λέει ψέμματα. Πιθανόν να είπε όντως ψέμματα για να αποφύγει την οργή της μάνας της. Εύκολα λες ότι το μηχανημά έκανε λάθος ενώ αν το παραδεχτείς εσύ δε σε γλιτώνει τίποτα. :p

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Mη νομίζετε ότι το μηχάνημα είναι αλάνθαστο... Καταρχάς τι σημαίνει η ερώτηση «έχεις δει ερωτικά τον ΤΑΔΕ»; Στον ύπνο σου να τον δεις, να τον φαντασιωθείς;

 

Είναι πολύ υποκειμενική η ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο μηχανημα βρε παιδια...κανονισμενο απο πριν ηταν να φτασει εως εκει και αν οχι σε κοβει το μηχανημα για να μην τα παρεις!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ετσι μονο ο παικτης/παικτρια

 

Λάθος κάνεις...Δεν εννοώ ερωτήσεις με το μηχάνημα αλλά κάποια ερωτηματολόγια/συζητήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα απαντησε ετσι γιατι ειχε απεναντη την μανα, ΑΦΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΑΝ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ αν θυμαμαι το ονομα αρα τον εχει δει και ερωτικα μυαλο θελει για να το καταλαβει καποιος;
Link to comment
Share on other sites

ΑΦΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΑΝ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ αν θυμαμαι το ονομα αρα τον εχει δει και ερωτικα μυαλο θελει για να το καταλαβει καποιος;

 

Αυτό δεν είναι απόλυτο. Μπορεί να πεις θα ήθελα κάποιον σαν τον τάδε επειδή μου αρέσει ο χαρακτήρας του ή μου αρέσει πώς φέρεται στη σχέση του χωρίς να σημαίνει ότι βλέπεις και ερωτικά το συγκεκριμένο άτομο.

Ωστόσο, στην περίπτωση αυτή, κι εγώ πιστεύω ότι της αρέσει ο Ηρακλής :p

Link to comment
Share on other sites

Ποιο μηχανημα βρε παιδια...κανονισμενο απο πριν ηταν να φτασει εως εκει και αν οχι σε κοβει το μηχανημα για να μην τα παρεις!
και γιατι να βγαλει λαθος στην συγκεκριμενη ερωτηση και οχι πιο πανω?αφου ετσι κι αλλιως αφραγκοι θα φυγουν..
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...