Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστος,κ ειναι πολυ ακριβη συσκευη για τις δυνατοτητες του...οποτε να μην το ριξω λες ε??οκ...σ ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεκτόν!

 

Συγγνώμη για τη λάθος "τοποθέτηση" του ποστ. Αλλά διαγράφηκε; γιατί δεν μεταφέρθηκε;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν μεταφέρθηκε γιατί πρέπει εσύ να φτιάξεις την αγγελία με συγκεκριμένο format.

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=39

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Έχω την εξής απορεία:

 

Στο κινητό μας στις ρυθμίσεις -> Comm Manager υπάρχει η λειτουργία Microsoft Direct Push. Αυτή η λειτουργία σε συνδυασμό με κάποιο πακετα δεδομένων από τις εταιρίες κινητές (π.χ. Wind Internet) μας δινει τη δυνατότητα να "ελεγχουμε" τα Mails μας όπως στο Blackberry? Δηλαδή σε κανονικό χρόνο να εμφανίζεται μέρος του μηνύματος (Email) όταν αυτό έρχεται στο Server του Mail μας ΧΩΡΙΣ να χρειαζεται να κανουμε synchronization. Το mail μου ειναι google mail (gmail). Τι λετε; Γίνεται; Να πάω να αγοράσω τα 300ΜΒ με τα 15 ευρώ της Wind?

 

Το χρησιμοποιεί κανείς αυτό;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γίνεται. Δοκίμασε το πρώτα για να δεις εάν σου κάνει και σου δουλεύει όπως θες και μετά πληρώνεις το πρόγραμμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται; Πως; Προσπάθησα και δε βρήκα τρόπο!

Το Gmail έχει σίγουρα αυτή τη λειτουργία; Τη Push Mail; Δεν κατάφερα να το κάνω...

Που πρέπει να απεφθηνώ; ποιος ξερει για τις ρυθμισεις που πρεπει να γινουν;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Διάβασε εδώ. Είναι οδηγίες για το HD2 αλλά πιστεύω ότι και με τη δική σου συσκευή θα βγάλεις άκρη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγιες ηταν αρκετα καλες αλλα δε νομιζω οτι εφτασα σε σωστο σημειο...!

 

Δοκίμασα τον οδηγο για το Push Gmail. Δεν φαίνεται να δουλευει σωστα με το HTC Touch Pro. Δεν μου κατεβαζει τα μηνυματα από ολους τους φακελους του Gmail (εχω επιλεξει τους φακελους που θελω να κανει συγχρονισμο) οπως επισης ΔΕΝ κατεβαινει το mail απευθειας οπως λες, αλλα μετα απο αρκετο χρονικο διαστημα. Δηλαδη περναει αρκετη ωρα μεχρι να εμφανιστει το mail στο κινητο... Εχω επιλεξει βεβαια "αμεση ληψη" απο τις ρυμθισεις αλλα δεν...

 

Επίσης έχω απορεια... Δεν πρεπει να δηλωσω το λογαριασμο mail στη Wind; Με τα BB αυτο μου φαινεται κανεις... δηλωνεις το mail σου... κανω λαθος;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια γεια σας, ενας φιλος φορτωσε στο HTC Touch Pro του

την

|6.5.5|WWE| ★ Energy Series (23569/21903) ★ |May 13| Sense 2.5 !

 

υπαρχει περιπτωση να την...."κανει" ελληνικα?

 

υπαρχει καποια αλλη ROM ελληνικη με WM 6.5 ?

 

ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας, ενας φιλος φορτωσε στο HTC Touch Pro του

την

|6.5.5|WWE| ★ Energy Series (23569/21903) ★ |May 13| Sense 2.5 !

 

υπαρχει περιπτωση να την...."κανει" ελληνικα?

 

υπαρχει καποια αλλη ROM ελληνικη με WM 6.5 ?

 

ευχαριστω

 

κανεις ???

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

απο όσες rom έχω δοκιμάσει, ακόμα δεν βρήκα κάποια Ελληνική(βεβαιά καλύτερα, γιατί η μετάφραση που έχουν κάνει ήταν περίεργη)

αν θέλεις ελληνικά όμως σαν γλώσσα γραφής γίνεται με το FingerKeyboard (αλλα δεν μπορεις να γράεις με το εξωτερικό keyboard έτσι Ελληνικά)

Link to comment
Share on other sites

Αν και εχω καιρο να ασχοληθω με το κινητο και το τι παιζει με τις νεες rom,νομιζω οτι δεν υπαρχει καποια ελληνικη rom που να κυκλοφορει.

 

Παρεπιπτοντως,το κοστος της επισκευης της οθονης ηταν απαγορευτικο οποτε κατεφυγα στην ευκολη λυση(οθονη κινεζος-ebay).Αν παιξει-επαιξε....αλλα τωρα μου δημιουργηθηκε ενα αλλο ερωτημα.Πως θα ανοιξω το slide για να κανω την εγχειρηση;;;Μου λετε;

www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας, ενας φιλος φορτωσε στο HTC Touch Pro του

την

|6.5.5|WWE| ★ Energy Series (23569/21903) ★ |May 13| Sense 2.5 !

 

υπαρχει περιπτωση να την...."κανει" ελληνικα?

 

υπαρχει καποια αλλη ROM ελληνικη με WM 6.5 ?

 

ευχαριστω

 

Χρησιμοποιώ και εγώ τις rom του Energy.

Ελληνική δεν νομίζω ότι υπάρχει με WM 6.5.

Ελληνική γραφή έχω με Resco Keyboard

και για το Hardware Keyboard βάζω AEK MAP.

Άμα υπάρχει κάτι καλύτερο ας με διορθώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ και εγώ τις rom του Energy.

Ελληνική δεν νομίζω ότι υπάρχει με WM 6.5.

Ελληνική γραφή έχω με Resco Keyboard

και για το Hardware Keyboard βάζω AEK MAP.

Άμα υπάρχει κάτι καλύτερο ας με διορθώσουν.

 

Μπορείς να "γυρίσεις" και το sense στα Έλληνικά (αλλάζοντας το codepage)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να "γυρίσεις" και το sense στα Έλληνικά (αλλάζοντας το codepage)

 

για πες

για πες

έχει κανένα οδηγό????

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, παιδιά!

μόλις πήρα αυτό το καταπληκτικό τηλέφωνο- μεταχηρισμένο-

έχεi πάνωwindows 6.5, και θα ήθελα τη βοήθειά σας!

είναι η πρώτη φορά που έχω ένα τέτοιο τηλέφωνο και δεν ξέρω ακόμη πως να το χειριστώ.

καταρχήν του έχω βάλει μια κάρτα micro sd αλλά δεν ξέρω πως να το κάνω να αποθηκεύει στην κάρτα και όχι στη μνήμη του τηλεφώνου.

επίσης δεν ξέρω πως να ρυθμίσω τον destinator.

αν μπορείτε βοηθήστε με και αν σας είναι εύκολο κάντε μου και μια λίστα με μερικά προγράμματα να του περάσω!!!!

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, παιδιά!

μόλις πήρα αυτό το καταπληκτικό τηλέφωνο- μεταχηρισμένο-

έχεi πάνωwindows 6.5, και θα ήθελα τη βοήθειά σας!

είναι η πρώτη φορά που έχω ένα τέτοιο τηλέφωνο και δεν ξέρω ακόμη πως να το χειριστώ.

καταρχήν του έχω βάλει μια κάρτα micro sd αλλά δεν ξέρω πως να το κάνω να αποθηκεύει στην κάρτα και όχι στη μνήμη του τηλεφώνου.

επίσης δεν ξέρω πως να ρυθμίσω τον destinator.

αν μπορείτε βοηθήστε με και αν σας είναι εύκολο κάντε μου και μια λίστα με μερικά προγράμματα να του περάσω!!!!

ευχαριστώ πολύ

 

Καλως ηρθες στον κοσμο των windows mobile...:)

 

Καταρχην,οσον αφορα τα προγραμματα τα οποια θες να περασεις,αυτο εξαρταται απο τις αναγκες σου φιλε μου.Καποια στανταρ προγραμματα παρολα αυτα ειναι το PIM Backup(για να μπορεις να παιρνεις backup και να κανεις restore τις επαφες σου,το ημερολογιο σου etc), τον Resco Explorer ο οποιος ειναι ενας πολυ ικανος file manager (δεν ειναι δωρεαν παρολα αυτα).Το destinator που ανεφερες και εσυ(το πιο διαδεδομενο προγραμμα πλοηγησης) και διαφορα αλλα.

 

Οσον αφορα τωρα το θεμα αποθηκευσης στην καρτα ή στην μνημη του τηλεφωνου,αυτο το καθοριζεις εσυ,μιας και οποτε πας να εγκαταστησεις καποιο προγραμμα η συσκευη σε ρωταει που θες να την εγκαταστησεις.Εκτος και αν η εφαρμογη την οποια θες να εγκαταστησεις παει αυτοματως και χωρις να σε ρωτησει στην μνημη του τηλεφωνου,οπως για παραδειγμα το .net framework.

 

Για να παιξει το destinator ρυθμιζεις την θυρα μεσα απο τα settings της συσκευης στην com4 και το baudrate στα 115200.Ακολουθως κανεις αναζητηση δορυφορων μεσα απο το προγραμμα(destinator) βαζοντας και εκει τις αντιστοιχες ρυθμισεις.

www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στον κοσμο των windows mobile...:)

 

Καταρχην,οσον αφορα τα προγραμματα τα οποια θες να περασεις,αυτο εξαρταται απο τις αναγκες σου φιλε μου.Καποια στανταρ προγραμματα παρολα αυτα ειναι το PIM Backup(για να μπορεις να παιρνεις backup και να κανεις restore τις επαφες σου,το ημερολογιο σου etc), τον Resco Explorer ο οποιος ειναι ενας πολυ ικανος file manager (δεν ειναι δωρεαν παρολα αυτα).Το destinator που ανεφερες και εσυ(το πιο διαδεδομενο προγραμμα πλοηγησης) και διαφορα αλλα.

 

Οσον αφορα τωρα το θεμα αποθηκευσης στην καρτα ή στην μνημη του τηλεφωνου,αυτο το καθοριζεις εσυ,μιας και οποτε πας να εγκαταστησεις καποιο προγραμμα η συσκευη σε ρωταει που θες να την εγκαταστησεις.Εκτος και αν η εφαρμογη την οποια θες να εγκαταστησεις παει αυτοματως και χωρις να σε ρωτησει στην μνημη του τηλεφωνου,οπως για παραδειγμα το .net framework.

 

Για να παιξει το destinator ρυθμιζεις την θυρα μεσα απο τα settings της συσκευης στην com4 και το baudrate στα 115200.Ακολουθως κανεις αναζητηση δορυφορων μεσα απο το προγραμμα(destinator) βαζοντας και εκει τις αντιστοιχες ρυθμισεις.

 

σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την άμεση απάντησή σου.

προγράμματα ακόμη δε δοκίμασα να περάσω, αλλά φωτογραφίες και ένα μουσικό κομμάτι μου τα έβαλε στη μνήμη του τηλεφώνου.αυτό αυτόματα το επιλέγει?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την άμεση απάντησή σου.

προγράμματα ακόμη δε δοκίμασα να περάσω, αλλά φωτογραφίες και ένα μουσικό κομμάτι μου τα έβαλε στη μνήμη του τηλεφώνου.αυτό αυτόματα το επιλέγει?

 

και κάτι ακόμη, και sorry που σε ζαλίζω, έχω απενεργοποιημένο απο το data controller το vodafone web. χρειάζεται να κάνω και τίποτε άλλο για να μην χρεώνομαι χωρίς να το θέλω απο internet?

μπορεί να είναι λίγο χαζή η ερώτησή μου αλλα...καταλαβαίνεις...

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την άμεση απάντησή σου.

προγράμματα ακόμη δε δοκίμασα να περάσω, αλλά φωτογραφίες και ένα μουσικό κομμάτι μου τα έβαλε στη μνήμη του τηλεφώνου.αυτό αυτόματα το επιλέγει?

 

Οσον αφορα τις φωτο που τραβας εσυ απο την καμερα του κινητου,σου δινεται και εκει επιλογη για τον προορισμο αποθηκευσης.Μεσα στα settings της καμερας σου δινει επιλογη για να διαλεξεις.Για το τραγουδι,μια ερωτηση.Το περασες εσυ με καλωδιο;Στο εστειλαν με bluetooth;Αν στο εστειλαν με bluetooth τοτε By default το αποθηκευει στην μνημη του τηλεφωνου(υπαρχουν ομως προγραμματα για να μπορεις να αποθηκευεις τα εισερχομενα του bluetooth κατευθειαν στην καρτα).

 

Αν παλι το περασες εσυ μεσω καλωδιου τοτε απλα επελεξες λαθος path αποθηκευσης

 

 

Για το δευτερο σκελος της ερωτησης σου λυπαμαι αλλα δεν μπορω να σε βοηθησω.Δεν θυμαμαι και πολλα πραγματα πλεον...

www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

και κάτι ακόμη, και sorry που σε ζαλίζω, έχω απενεργοποιημένο απο το data controller το vodafone web. χρειάζεται να κάνω και τίποτε άλλο για να μην χρεώνομαι χωρίς να το θέλω απο internet?

μπορεί να είναι λίγο χαζή η ερώτησή μου αλλα...καταλαβαίνεις...

 

Για να μην χρεωθείς κατα λάθος απο το ιντερνετ, κατέβασε το nodata. Είναι ένα απο τα απαραίτητα προγράμματα που πρέπει να έχεις!!!!!

http://www.modaco.com/content/pocket-pc-software/246171/new-free-utility-nodata/

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τις φωτο που τραβας εσυ απο την καμερα του κινητου,σου δινεται και εκει επιλογη για τον προορισμο αποθηκευσης.Μεσα στα settings της καμερας σου δινει επιλογη για να διαλεξεις.Για το τραγουδι,μια ερωτηση.Το περασες εσυ με καλωδιο;Στο εστειλαν με bluetooth;Αν στο εστειλαν με bluetooth τοτε By default το αποθηκευει στην μνημη του τηλεφωνου(υπαρχουν ομως προγραμματα για να μπορεις να αποθηκευεις τα εισερχομενα του bluetooth κατευθειαν στην καρτα).

 

Αν παλι το περασες εσυ μεσω καλωδιου τοτε απλα επελεξες λαθος path αποθηκευσης

 

 

Για το δευτερο σκελος της ερωτησης σου λυπαμαι αλλα δεν μπορω να σε βοηθησω.Δεν θυμαμαι και πολλα πραγματα πλεον...

 

με καλωδιο τις περασα.

το συνδεω, ανοιγω το mobile devise και τις βάζω στο my pictures και στο my ringtones αντίστοιχα.

αν ψάξω να βρώ την κάρτα και τα βάλω εκεί, τότε δε μου τα βγάζει στις φωτογραφίες στο κοιλιόμενο μενού.

τί να κάνω?

πώς να επιλέξω το σωστό path?

Link to comment
Share on other sites

Για να μην χρεωθείς κατα λάθος απο το ιντερνετ, κατέβασε το nodata. Είναι ένα απο τα απαραίτητα προγράμματα που πρέπει να έχεις!!!!!

http://www.modaco.com/content/pocket-pc-software/246171/new-free-utility-nodata/

 

ευχαριστώ πολύ!

μήπως μπορείς να με βοηθήσεις να την εγκαταστήσω???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...