Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστω αλλα τελικα σημερα το πρωι (χωρις να εχω περασει καμια εφαρμογη) κανει παλι τα ιδια..Επειδη δεν γνωριζω, να δοκιμασω να περασω τα 6.5??Που μπορω να τα βρω?
χρηστης HTC TOUCH PRO,NOKIA 9500,NOKIA 9210i,NOKIA 6270
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσημα δεν έχουν βγει για τη συσκευή σου και δεν θα συνιστούσα να μπλέξεις στην παρούσα φάση με ανεπίσημες rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Εδω και καιρο εχω brick-αρισμενο το pro μου και λογω ελλειψης χρονου δεν εχω καταφερει να το συνεφερω.Μια φορα εκατσα να ασχοληθω αλλα και παλι δεν εβγαλα ακρη.Το προβλημα το οποιο αντιμετωπιζω ειναι το εξης.Εχοντας εγκαταστησει διαφορες rom απο xda ειχα καταληξει σε μια του NRG αν θυμαμαι καλα.Μετα απο καιρο χρησης της συγκεκριμενης rom το προβλημα που εχω ειναι η οθονη να μην ανταποκρινεται στα taps μου.Πλεον,δεν μπορω να συγχρονισω το κινητο.Αυτο ξεκινωντας σταματαει στην Boot screen και δεν δεχεται τα taps για να κανω align την οθονη.Οποτε κολλαει εκει.Εψαξα διαφορους τροπους για να κανω Bypass την welcome screen χωρις αποτελεσμα.

 

Μηπως καποιος καλος ανθρωπος εχει καποια λυση?Εχει παρουσιαστει κατι αντιστοιχο σε κανεναν?Ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις και τον χρονο σας guys...:)

www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Εδω και καιρο εχω brick-αρισμενο το pro μου και λογω ελλειψης χρονου δεν εχω καταφερει να το συνεφερω.Μια φορα εκατσα να ασχοληθω αλλα και παλι δεν εβγαλα ακρη.Το προβλημα το οποιο αντιμετωπιζω ειναι το εξης.Εχοντας εγκαταστησει διαφορες rom απο xda ειχα καταληξει σε μια του NRG αν θυμαμαι καλα.Μετα απο καιρο χρησης της συγκεκριμενης rom το προβλημα που εχω ειναι η οθονη να μην ανταποκρινεται στα taps μου.Πλεον,δεν μπορω να συγχρονισω το κινητο.Αυτο ξεκινωντας σταματαει στην Boot screen και δεν δεχεται τα taps για να κανω align την οθονη.Οποτε κολλαει εκει.Εψαξα διαφορους τροπους για να κανω Bypass την welcome screen χωρις αποτελεσμα.

 

Μηπως καποιος καλος ανθρωπος εχει καποια λυση?Εχει παρουσιαστει κατι αντιστοιχο σε κανεναν?Ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις και τον χρονο σας guys...:)

 

Αν και δεν το εχω παθει, θα σου προτεινα να κανεις ενα καθαρισμα της εσωτερικης μνημης με το task29 (για περισσοτερα στο xda) και επειτα να δοκιμασεις ξανα φλασαρισμα με μια καθαρη ρομ. Αν δεν προκειται για hardware προβλημα, λογικα θα επανελθει...

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το εχω παθει, θα σου προτεινα να κανεις ενα καθαρισμα της εσωτερικης μνημης με το task29 (για περισσοτερα στο xda) και επειτα να δοκιμασεις ξανα φλασαρισμα με μια καθαρη ρομ. Αν δεν προκειται για hardware προβλημα, λογικα θα επανελθει...

 

Bill σ'ευχαρτιστω για την απαντηση.Το θεμα ειναι οτι και hard reset εκανα χωρις αποτελεσμα βεβαια(η οθονη εξακολουθει να μην αποκρινεται),οπως επισης δοκιμασα να φλασαρω μια νεα ρομ αλλα το θεμα εκει ειναι οτι δεν μπορω να συγχρονισω για να μπορεσω να φλασαρω,οποτε ακυρο και αυτο.Επισης η λυση του καθαρισμου που προτεινες δεν ειναι εφικτη μιας και δεν μπορω να μπω σε περιβαλλον windows.Ειμαι κολλημενος στο startup

 

Anyway,σ'ευχαριστω για την απαντηση σου παντως...

www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Συμφωνώ. Ας γίνει μια προσπάθεια να φλασαριστεί η συσκευή μέσω κάρτας μνήμης. Δες εδώ και ακολούθησε τα βήματα στο Flashing Via MicroSD Card.

 

Φυσικά προσπάθησε για την official rom και αν τα καταφέρεις πρέπει να επαναφέρεις και το stock spl με οδηγίες που θα βρεις εδώ. Ακολούθησε τα βήματα στο UPDATE: STEP BY STEP HOW TO RETURN TO STOCK SPL - FOR WARRANTY REASONS ONLY!. Μόνο έτσι θα μπορέσεις να κάνεις χρήση της εγγύησης της συσκευής (εάν ισχύει ακόμα).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Ας γίνει μια προσπάθεια να φλασαριστεί η συσκευή μέσω κάρτας μνήμης. Δες εδώ και ακολούθησε τα βήματα στο Flashing Via MicroSD Card.

 

Φυσικά προσπάθησε για την official rom και αν τα καταφέρεις πρέπει να επαναφέρεις και το stock spl με οδηγίες που θα βρεις εδώ. Ακολούθησε τα βήματα στο UPDATE: STEP BY STEP HOW TO RETURN TO STOCK SPL - FOR WARRANTY REASONS ONLY!. Μόνο έτσι θα μπορέσεις να κάνεις χρήση της εγγύησης της συσκευής (εάν ισχύει ακόμα).

 

Καλημερα!Παιδια,σας ευχαριστω για τις λυσεις που προτεινατε.Αργοτερα το απογευματακι ελπιζω να προλαβω να φλασαρω απο την καρτα και θα σας πω για τα αποτελεσματα.Ελπιζω μονο να μην τα εχει παιξει η mobo ή το display μου.Ειδομεν...

www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

Καλώς. Περιμένουμε νεότερα.

 

Μολις φλασαρα απο την sd.Ενημερωνω σε λιγο για την εκβαση(θετικη αν και δεν το βλεπω:() της υποθεσης!

 

Τελικα ειχα δικιο.Δεν καταφερα να κανω τπτ ουτε και με αυτον τον τροπο.Να επιχειρησω να το στειλω για service?Εχετε να μου προτεινεται καποιον αλλο τροπο παιδια?Δεν θελω να το βαλω στο "συρταρι" το ατιμο....

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελικά φλάσαρες ή όχι τη συσκευή και με ποια rom; Εάν δεν κατάφερες ούτε με αυτό τον τρόπο... μάλλον δεν τη γλυτώνεις την επίσκεψη στο service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φλάσαρες ή όχι τη συσκευή και με ποια rom; Εάν δεν κατάφερες ούτε με αυτό τον τρόπο... μάλλον δεν τη γλυτώνεις την επίσκεψη στο service.

 

Καλημερα

 

Sorry καταρχην για το edit που δεν εκανα.Φλασαρα οπως ειπα μια ρομ που κατεβασα (μια τυχαια,δεν με ενοιαζε+πολυ ποια) αλλα παρολα αυτα δεν ειδα αποτελεσμα.Παρολο που μπορω να μην ασχοληθω με το συγκεκριμενο κινητο μιας και εχω αρκετη επιδοτηση και να προβω στην αγορα καινουργιου,το θεωρω κριμα να το αχρηστευσω.Θα παω στο service και μακαρι να μην ειναι απαγορευτικο το κοστος αποκαταστασης της βλαβης.

 

Thanx guys οπως και να'χει!:happy:

www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Επικοινώνησε με το service της ACE Hellas...

 

ΑΘΗΝΑ

Αιγαίου Πελάγους 6

15341 Αγία Παρασκευή

Τηλ: +30 210 6068600

Fax: +30 210 6068699

info@ace-hellas.gr

 

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Εθνικής Αντιστάσεως 7

55134 Καλαμαριά

Tηλ: 2310 438960

Fax: 2310 438987

north@ace-hellas.gr

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησε με το service της ACE Hellas...

 

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Εθνικής Αντιστάσεως 7

55134 Καλαμαριά

Tηλ: 2310 438960

Fax: 2310 438987

north@ace-hellas.gr

 

Να κανω μια διορθωση βασικα σε περιπτωση που χρειαστει και σε καποιον αλλον.

 

Το συγκεκριμενο τηλεφωνο παραπανω αφορα το υποκαταστημα της ACE Hellas στην Θεσσαλονικη και οχι το service.

 

Το Service των HTC στην Θεσσαλονικη γινεται απο την:

ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΗ ΕΠΕ

Κυπρου 26

Τηλ: 2310-424581

& 2310-424582

 

 

:D

www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικα η επισκεψη στο service ηταν αναποφευκτη.Σημερα επικοινωνησα μαζι τους και απότι μου ειπε ο τεχνικος,με μια γρηγορη εντυπωση θα χρειαστει αλλαγη η πλακετα.Αρα μιλαμε για τι κοστος περιπου?Μηπως κατα τυχη γνωριζει κανεις?Μια κατοσταρου νομιζω ειναι μεσα στο νερο...:worry:
www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

Nαι,ειμαι εκτος εγγυησης.Θυμαμαι παλιοτερα που συμμετειχα πιο ενεργα στο forum της htc,καποια παιδια ειχαν χρειαστει να αλλαξουν πλακετα και το μονο σιγουρο ειναι οτι ηταν πανω απο 100€ το κοστος.Ξερουμε ποσο ειναι επακριβως μηπως?
www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

Σωστή απάντηση θα πάρεις μόνο εάν επικοινωνήσεις με το service της ACE Hellas.

 

Σ'ευχαριστω για το ενδιαφερον.Τα περαιτερω απο Δευτερα.Καλο σ/κ σε ολους και ολες!

www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι μου,ειμαι νεος εδω κ γεματος απορειες σχετικα αυτο το κινητο γραφω στο τιτλο...Το εχω αγορασμενο εδω κ 3 μηνες απο το νετ...Το αγορασα δηλαδη απο γαλλια...Κ τωρα οι αποριες μου...εχει γαλλικο πληκτρολογιο με αγγλικη ρομ κ ολα στην πενα κ στις ζελατινες του....Θελω να το δωσω(την ωρα κ την στιγμη που το αποφασισα)γιατι μου εκατσε μια προσφορα απο εναν φιλο.Κ αποφασισα να το δωσω για να παρω κ τιποτα αλλο που να το εχω αναγκη..Πχ καμια φτηνη παιχνιδοκονσολα η καμια τν παλια που δεν εχω..Η απορεια μου ειναι,ποσο να το ριξω το Γ*******ο που ουτε 180 ευρο δεν το ζηταν???ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Είναι υποκειμενικό το θέμα μιας και εξαρτάται από πολλούς παράγοντες όπως την κατάσταση της συσκευής, εάν είναι ελληνική ή όχι, εάν έχει εγγύηση κτλ.

 

Εντούτοις τα 180 ευρώ είναι λογική τιμή. Από εκεί και πέρα εξαρτάται από τις απαιτήσεις της αγοράς. Εμείς εδώ δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα για αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμενο απο γαλλια ειναι κ εχει τελειωσει η εγγυηση...ποσο πιστευεις περιπου οτι αχιζει να το ριξω συμφωνα με τα σημερινα δεδομενα αγορας???ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η τιμή που αναφέρεις είναι λογική. Απλά η συγκεκριμένη συσκευή ποτέ δεν ήταν και από τις πιο εμπορικές με αποτέλεσμα αυτό να έχει δύσκολη μεταπώληση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...