Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την 4gb την είχα πάρει πριν 1 χρόνο μαζί με το Kaiser απο το Expansys. Class 4.

αυτή που θα πάρω τώρα είναι μια Sandisk 8gb class6.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eχω την εντυπωση πως το 4 ή το 6 class εχει να κανει με την ελαχιστη ταχυτητα μεταφορας, αρα λοιπον και οι δυο καρτες οταν δουλευουν σε υψηλοτερες ταχυτητες, ειναι μαλλον ιδιες.
Link to comment
Share on other sites

Ποιος θα βρεθει ρε παιδια να φτιαξει ενα ελληνικο layout για το ΑΕΚΜΑΡ;ΟΚ.Μηνυματα γραφουμε διοτι ειναι ολα κεφαλαια και υπαρχουν ηδη καποια layout που δουλευουν αψογα με το raphael αλλα δεν εχουμε βρει τπτ ακομα για τα μικρα γραμματα και τους τονους;Θερμη παρακληση κανω στους γνωστες και σ αυτους που το ευχαριστιουνται να ασχολουνται με τετοια πραγματα να δοκιμασουν να δημιουργησουν!
Link to comment
Share on other sites

όταν απαντάτε τα τηλεφωνήματα, το Touch σας δονείται λίγο? έχει δει κανείς πως το σταματάμε?
Link to comment
Share on other sites

ναι - μπορείς να βρεις τη ρύθμιση (υπάρχει αλλά δεν θυμάμαι που) σε κάποιο από τα config προγράμματα που ήδη έχεις

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

έλα βρε έχω φτιάξει εγώ εδώ και καιρό

τα εχω στείλει στον Ρώσο αλλά μάλλον μας έχει ...ους

 

στείλε PM με mail

Μήπως μπορεί να δωθεί κάποιο link σε rapidashare??

Rock Simplicity
Link to comment
Share on other sites

όταν απαντάτε τα τηλεφωνήματα, το Touch σας δονείται λίγο? έχει δει κανείς πως το σταματάμε?

Ρυθμισεις->τηλεφωνο->προχωρημενες->δονηση με απαντηση κλησης

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
όταν απαντάτε τα τηλεφωνήματα, το Touch σας δονείται λίγο? έχει δει κανείς πως το σταματάμε?

 

Start -> Settings -> Phone -> Advanced (tab) kai apenergopoiise to "Vibrate Device when connection is established.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις->τηλεφωνο->προχωρημενες->δονηση με απαντηση κλησης

 

Start -> Settings -> Phone -> Advanced (tab) kai apenergopoiise to "Vibrate Device when connection is established.

 

Aυτο θα πει επιλογες γλωσσας... :lol::lol:

Kαι για τους μεν και για τους δε!!!

Mπραβο παιδες!!!

Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αλήθεια, έχω αρχίσει να το σκέφτομαι να πάρω την αγγλική έκδοση.

Αν είναι να αργήσει η ελληνική κανένα μήνα ακόμη, και στην αγγλική υπάρχει η δυνατότητα να περάσεις ελληνικά...

 

Βασικά αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μπορώ να γράψω ελληνικά, και τα tabs στις επαφές. Τα μενού δε με απασχολούνε καθόλου. Και τις επαφές ακόμη θα μπορούσα να τις μετατρέψω σε λατινικά, και να χρησιμοποιώ και τα tabs από τις επαφές κανονικά. (Ούτως ή άλλως κάποιες από τις επαφές τις έχω στα λατινικά για να τις αναγνωρίζει το bluetooth του αυτοκινήτου).

Επιπλέον, αμα κρίνω και από το diamond, η ελληνική συσκευή θα είναι 80-100 ευρώ ακριβότερη (αν όχι περισσότερο).

 

Δύο πράγματα με απασχολούν: καταρχήν, αν οι συσκευές του VNP έχουν κανονικά εγγύηση (της expansys απ'ότι θυμάμαι έχουν), και το ότι αν πάρεις τη συσκευή με σύνδεση, θα πρέπει να είναι vodafone (θα προτιμούσα wind που έχω τώρα και λήγει, ή cosmote).

 

Εκτός αν ξέρει κανείς και κανένα άλλο κατάστημα, που να μπορείς να το πάρεις με σύνδεση σε άλλη εταιρία...

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια εχω βαλει αρκετα προγραμματα πλεον στη συσκευη και αυτο που εχω να πω εκτος απο μερικα error που μου πετανε ορισμενες εφαρμογες η συσκευη δεν εχει φαρι κανενα κολλημα και παει καλα.Αν ειχαν καταφερει να κανουν το TF3D λιγο πιο ελαφρυ το μηχανακι θα πετουσε!
Link to comment
Share on other sites

Αν ειχαν καταφερει να κανουν το TF3D λιγο πιο ελαφρυ το μηχανακι θα πετουσε!

Κάν' το εσύ πιο ελαφρύ. Τόσα tweaks κυκλοφορούν. Εκεί να δεις μετά πώς πετάει η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Κάν' το εσύ πιο ελαφρύ. Τόσα tweaks κυκλοφορούν. Εκεί να δεις μετά πώς πετάει η συσκευή.

 

Λες δηλαδη να ακολουθησω μερικα απ αυτα αφοβα; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=398265

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς. 'Η απλά κατεβάζεις κάποιο από τα προγράμματα που κάνουν αυτή τη δουλειά. Πάρε πρώτα ένα καλό backup και μετά ξεκίνα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτίσω κάτι. Το Pro έχει και GPS και A-GPS ? Το A-GPS παίρνει τις πληροφορίες από cell towers σωστά ? Ενώ το GPS παίρνει πληροφορίες κατευθείαν από δορυφόρο.

 

Ποιό από τα 2 έχει ? Η και τα 2 ? Γιατί είδα πως το Xperia έχει μόνο A-GPS ,σαν και του Iphone 3G δηλαδή.

 

Ευχαριστώώώώ !:)

Link to comment
Share on other sites

Το Iphone 3g έχει GPS και υποστηρίζει A GPS. το pro έχει GPS κανονικότατο και υποστηρίζει Agps.
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Έχει και τα δυο.

Και το Xperia έχει και τα δυο.

 

Μάλιστα νομίζω ΚΑΙ το iPhone 3G έχει και τα δυο (το παλιό είχε κάτι που έμοιαζε με σκέτο A-GPS).

 

ΚΑΝΟΝΙΚΑ όταν λέμε AGPS εννοούμε ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ.

ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ 1-2 εταιρίες βάφτισαν AGPS το σκέτο... "Α" κομμάτι.

 

(edit: μέχρι να απαντήσω πρόλαβαν άλλοι δυο - χλαπ χλουπ :))

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα αυτο --> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=410180 και εχω να πω οτι ειναι πολυ χρησιμο και δουλευει smoothly :p ! Δοκιμαστε το!
Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αλήθεια, έχω αρχίσει να το σκέφτομαι να πάρω την αγγλική έκδοση.

Αν είναι να αργήσει η ελληνική κανένα μήνα ακόμη, και στην αγγλική υπάρχει η δυνατότητα να περάσεις ελληνικά...

 

Βασικά αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μπορώ να γράψω ελληνικά, και τα tabs στις επαφές. Τα μενού δε με απασχολούνε καθόλου. Και τις επαφές ακόμη θα μπορούσα να τις μετατρέψω σε λατινικά, και να χρησιμοποιώ και τα tabs από τις επαφές κανονικά. (Ούτως ή άλλως κάποιες από τις επαφές τις έχω στα λατινικά για να τις αναγνωρίζει το bluetooth του αυτοκινήτου).

Επιπλέον, αμα κρίνω και από το diamond, η ελληνική συσκευή θα είναι 80-100 ευρώ ακριβότερη (αν όχι περισσότερο).

 

Δύο πράγματα με απασχολούν: καταρχήν, αν οι συσκευές του VNP έχουν κανονικά εγγύηση (της expansys απ'ότι θυμάμαι έχουν), και το ότι αν πάρεις τη συσκευή με σύνδεση, θα πρέπει να είναι vodafone (θα προτιμούσα wind που έχω τώρα και λήγει, ή cosmote).

 

Εκτός αν ξέρει κανείς και κανένα άλλο κατάστημα, που να μπορείς να το πάρεις με σύνδεση σε άλλη εταιρία...

Epeidi kai ego ta idia me esena skeftomai, esteila email sto vnp simera to proi kai mou apantisan oti to tilefono kaliptetai kanonikotata apo tin ACE-HELLAS oso anafora to hardware.Rotisa kai gia tin elliniki ekdosi alla den exoun idea gia to pote tha tous erthei.

Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
oti to tilefono kaliptetai kanonikotata apo tin ACE-HELLAS oso anafora to hardware.

 

Afto isxyei gia oles tis syskeves tis HTC pou proorizontai gia tin Evrwpaiki agora.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το Iphone 3g έχει GPS και υποστηρίζει A GPS. το pro έχει GPS κανονικότατο και υποστηρίζει Agps.

 

Ναι σωστά, έχεις δίκιο, απλά το είχα μπερδέψει λόγω του ότι το Iphone 3G χρησιμοποιεί το 3G μόνο για να κατεβάζει τον χάρτη.:O

 

Kai ta dyo.

 

Μάλιστα... σας ευχαριστώ παίδες ! (είστε γρήγοροι όμως !):p

Link to comment
Share on other sites

Epeidi kai ego ta idia me esena skeftomai, esteila email sto vnp simera to proi kai mou apantisan oti to tilefono kaliptetai kanonikotata apo tin ACE-HELLAS oso anafora to hardware.Rotisa kai gia tin elliniki ekdosi alla den exoun idea gia to pote tha tous erthei.

 

Ρε παιδιά ξέρετε κάτι, πρέπει να δούμε τους νόμους λιγάκι , γιατί κάπου διάβασα πως την ευθύνη της εγγύησης την έχει 100 % ο τελικός πωλητής (έλεγε ένας σε ένα forum). Βέβαια διαβάζοντας τον ίδιο τον νόμο δεν μπορώ να πω ότι τον καταλαβαίνω και πολύ καλά. Δηλαδή αν πάρει κάποιος το Pro από το VNP και πάθει κάτι εντός εγγύησης, τότε τι θα μας πουν ? Να πάτε στην Ace Hellas ? Τέσπα... πέφτει πολύ ψέμα από τα καταστήματα. (έχω και προσωπική εμπειρία με το..."ΠΛΑΙΣΙΟ":mad:)

 

ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΑΣΗ

 

Το δικαίωμα υπαναχώρησης;)

 

Θεμελιώδης είναι η διάταξη της παρ. 10 του άρθρου 4 του Ν. 2251/1994, κατά την οποία ο Καταναλωτής έχει το δικαίωμα να υπαναχωρήσει αναιτιολόγητα εντός ελάχιστης προθεσμίας δέκα εργάσιμων ημερών από την παραλαβή του αγαθού ή της υπηρεσίας, επιστρέφοντας το αγαθό στην αρχική του κατάσταση. Σε αυτή τη διάταξη προστίθεται μία νέα ρύθμιση, κατά την οποία η προθεσμία υπαναχώρησης είναι τρίμηνη, εάν ο προμηθευτής δεν έχει εκπληρώσει τις υποχρεώσεις που προβλέπονται στην παρ. 9 (ήτοι να αποστέλει στον Καταναλωτή εγγράφως πληροφορίες σχετικές με τους όρους της σύμβασης, να ενημερώνει σχετικά με το δικαίωμα υπαναχώρησης, να αποστέλει υπόδειγμα υπαναχώρησης κ.λπ.). Η προθεσμία των 10 ημερών θα αρχίσει να τρέχει, αν εντός του τρίμηνου ενημερωθεί κατάλληλα ο Καταναλωτής.

 

http://kepka.org/index.php?option=com_content&task=view&id=268&Itemid=46

 

ΚΕ.Π.ΚΑ (Κέντρο προστασίας καταναλωτών) :)

 

Α και όταν λέει αρχική του κατάσταση ΔΕΝ εννοεί να μην έχει ανοιχτει !

Μπορεί να είναι off topic αυτα , αλλά αν είναι να το αγοράσω από το VNP αυτά θα τα έχω ευαγγέλιο. (σορρυ για το μήκος του κειμένου)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...