Jump to content

Eurovision 2008


FREAK_OF_NATURE
 Κοινοποίηση

Ποια θέση πιστεύετε ότι θα κατακτήσει η Ελλάδα στο διαγωνισμό;  

112 members have voted

  1. 1. Ποια θέση πιστεύετε ότι θα κατακτήσει η Ελλάδα στο διαγωνισμό;



Recommended Posts

Και κάτι άλλο,ήταν που ήταν δύσκολα τα πράγματα με τις τόσες πρώην σοβιετικές χώρες που υπήρχαν προστέθηκαν η Αρμενία και το Αζερμπαιτζάν κιόλας.Του χρόνου προβλέπω να μετέχει και κανένα Καζακτσάν,εντάξει τι άλλο θέλουμε.Καταλαβαίνετε τι θα γίνεται...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 202
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και κάτι άλλο,ήταν που ήταν δύσκολα τα πράγματα με τις τόσες πρώην σοβιετικές χώρες που υπήρχαν προστέθηκαν η Αρμενία και το Αζερμπαιτζάν κιόλας.Του χρόνου προβλέπω να μετέχει και κανένα Καζακτσάν,εντάξει τι άλλο θέλουμε.Καταλαβαίνετε τι θα γίνεται...

Προτείνω την κατάργηση του θεσμού της Eurovision:p

Link to comment
Share on other sites

Ποια ακυρα μου.. εγω μιλαω σωστα,αυτα που λεω εχουν λογικη και δεν ασχοληθηκα καθολου μαζι σου, απλα οταν γραφεις κατι πρεπει να εισαι ετοιμος να δεχτεις και την κριτικη,,(στο κατω κατω δεν καταλαβαινω που βλεπεις οτι ασχολουμαι μαζι σου προσωπικα:worry: δηλαδη θα με βγαλεις και τρελλο:wacko:)

 

Απλα οτι κανουμε εμεις με την Κυπρο το κανουν και οι Βορειες χωρες, απλα εκει ειναι οι περισσοτερες γειτονικες και γι αυτο αλληλοψηφιζονται...απλη λογικη θελει:)

υ.γ. δικιο εχουν, ο Ελληναρας οπως θελει τα βλεπει

 

Ε άμα μου πετάς για δημοκρατικά πολιτεύματα κλπ τι να σου πω, τι σχέση έχουν με τις συμμαχίες :p

Δεν ξέρω αν είμαι ελληναράς, μάλλον όχι, λέω αυτό που βλέπω και το ότι 15 πρώην σοβιετικές χώρες ψήφισαν την μαμα Ρωσσία φέτος, νομίζω μόνο όσοι το παίζουν cool δεν το είδαν :rolleyes:

Εν πάση περιπτώσει αυτό είναι το σύστημα στην Eurovision και δεν αλλάζει εύκολα, αλλά δεν σημαίνει ότι δεν θα μιλάμε κιόλας, το σύστημα είναι...

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Ε άμα μου πετάς για δημοκρατικά πολιτεύματα κλπ τι να σου πω, τι σχέση έχουν με τις συμμαχίες :p

Δεν ξέρω αν είμαι ελληναράς, μάλλον όχι, λέω αυτό που βλέπω και το ότι 15 πρώην σοβιετικές χώρες ψήφισαν την μαμα Ρωσσία φέτος, νομίζω μόνο όσοι το παίζουν cool δεν το είδαν :rolleyes:

Εν πάση περιπτώσει αυτό είναι το σύστημα στην Eurovision και δεν αλλάζει εύκολα, αλλά δεν σημαίνει ότι δεν θα μιλάμε κιόλας, το σύστημα είναι για τον *****

Nαι, δεν διαφωνησα, παντα γινεται αυτο οπως παντα εμεις δινουμε και παιρνουμε το 12 απο την Κυπρο. Ετσι το βλεπουν και οι Βορειοι, ξερουν οτι θα παρουμε 12 απο την Κυπρο.

Αν η Ελλαδα ηταν και αυτη στο κεντρο της ΕΥρωπης θα παιρναμε τοτε περισσοτερα 12 απο γειτονικες χωρες...

 

τι να κανουμε, ετσι ειναι η γιουροβιζιον..:O

 

 

Μηπως ξερει κανενα πως λεγεται η Ουκρανεζα;;; θελω να βρω πληροφοριες στο νετ γι αυτη:shifty:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

 

 

Μηπως ξερει κανενα πως λεγεται η Ουκρανεζα;;; θελω να βρω πληροφοριες στο νετ γι αυτη:shifty:

 

Ani Lorak

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι πρέπει να βρεθεί φόρμουλα να αλλάξει το σύστημα, γιατί κάθε χρόνο ξέρουμε ότι όποια πρώην γιουγκοσλαβική η σοβιετική συμμετοχή ξεχωρίσει ή μη, παίρνει και την πρωτιά.

Δεν λέω ότι αξίζαμε εμείς την πρωτιά, αλλά αυτό έχει καταντήσει κουραστικά επαναλαμβανόμενο.

 

Ani Lorak

 

Δεν μ'άρεσε καθόλου η φάτσα της, αλλά ήταν πιασάρικο το "πέταξε όλα έξω" της, από μακρυά βέβαια μόνο :lol:

Ωραία πραγματικά, για μένα, ήταν η Αρμένισα, αλλά είχε πρόβλημα στην κίνηση...

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μ'άρεσε καθόλου η φάτσα της, αλλά ήταν πιασάρικο το "πέταξε όλα έξω" της, από μακρυά βέβαια μόνο :D

Ωραία πραγματικά, για μένα, ήταν η Αρμένισα

Τι λες ρε συ. Από τις πιο ωραίες παρουσίες στη φετινή eurovision:D

Link to comment
Share on other sites

Ani Lorak

ΘΕΝΚΣ :)

Δεν μ'άρεσε καθόλου η φάτσα της, αλλά ήταν πιασάρικο το "πέταξε όλα έξω" της, από μακρυά βέβαια μόνο :lol:

Ωραία πραγματικά, για μένα, ήταν η Αρμένισα, αλλά είχε πρόβλημα στην κίνηση...

Νταξει, απο προσωπο δεν ξερω(δεν την εχω δει απο κοντα:p) αλλα εχει πολυ ωραια ''φωνη'' και αξιζε...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Τι λες ρε συ. Από τις πιο ωραίες παρουσίες στη φετινή eurovision:D

 

Aπό μακρυά ναι :p

Γενικά φέτος ήταν μια δυνατή eurovision, πολλά τραγούδια που έλεγες "α αυτό φαβορί.. α, αυτό.."

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

1 εχω να πω.//// εκπληκτικο τραγουδι ηταν αυτο της Γαλλιας!! μου αρεσε παρα πολυ γιατι και ειχε ωραιο ρυθμο αλλα κ ολο το σκηνικο ηταν αφασια./.. απλα.. αδικο αποτελεσμα για καλομοιρα που εδειξε απλα τι σημαινει Ελλαδα..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα και για την Ισπανία πάντως. Πολύ μου άρεσε το τσικι τσικι και το ήθελα σε καλή θέση:D

Και εμενα μου αρεσε, δεν ξερω αν το προσεξες αλλα εκει που ελεγε ουνο και εκανε κατι χορευτικα εκανε μια φιγουρα απο το moonwalk του michael jacsson

 

δεν καταλαβαινα ακριβως τι ελεγε αλλα

με τους υποτιτλους και μου αρεσε ακομα περισσοτερο το βιντεο:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

ok ena exo na po dhl tria:p

H organosh MAPA.proth fora euxomoun na to kerdize to diagonismo perisi kamia Dania na blepame theama kai oxi @@@@@@

deuteron TA TRAGOUDIA pare to ena kai bara to alo me exeresh 2 h 3 tragoudakia pou ante pes htan kala.Tou arzempaixtan PLAKA MAS KANOUN???

h tis gallias.O TYPOS HTAN SAN mastouromenos:lol:

triton H kalomoira EEEEEEEEEEEEEEEEEESKISE se antithesh me ths rossias pou eno to tragoudi htan kalo o tragoudisths to pe me toooooooooooosh blaxia:lol: pou to @@@ . kai meta legate to martaki gia th profora tou:lol:

kai ena teleutaio.THN mpanta gia tous gamous kai tis khdies:X ti skata thn hthelan na th baloun???

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα και για την Ισπανία πάντως. Πολύ μου άρεσε το τσικι τσικι και το ήθελα σε καλή θέση:D

 

Πλάκα είχε, αλλά θα έκανε λάθος μόδα :p (Καθώς ως γνωστόν ο νικητής έχει 10 αντιγραφές την επόμενη χρονιά).

Toυ χρόνου Vas Vas θα στέλναμε και γενικά θα ξεφτυλιζόταν τελείως το θέμα :lol:

 

ΥΓ: Ωραία συμμετοχή για μένα ήταν και το Iσραήλ, αλλά χάθηκε κι αυτό στον βωμό των συμμαχιών.

ΥΓ2: Για την μόδα που είπα παραπάνω, η Ελλάδα κάθε χρονιά από τα τελευταιά χρόνια ακολουθεί την μόδα της Sertab (ξεσηκωτικό τραγούδι και να γεμίσει η σκηνή από χορευτές). Αυτό κάποια στιγμή πρέπει να αλλάξει κι ας μην είναι για καλό της τελικής μας κατάταξης.

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

1 εχω να πω.//// εκπληκτικο τραγουδι ηταν αυτο της Γαλλιας!! μου αρεσε παρα πολυ γιατι και ειχε ωραιο ρυθμο αλλα κ ολο το σκηνικο ηταν αφασια./

 

Συμφωνώ. Και αυτό πάτωσε παρόλο που δεν έπρεπε να πατώσει. Σαν να πέρασε απαρατήρητο.

 

Και εμενα μου αρεσε, δεν ξερω αν το προσεξες αλλα εκει που ελεγε ουνο και εκανε κατι χορευτικα εκανε μια φιγουρα απο το moonwalk του michael jacsson

 

δεν καταλαβαινα ακριβως τι ελεγε αλλα

με τους υποτιτλους και μου αρεσε ακομα περισσοτερο το βιντεο:happy:

 

Ναι! και μέσα στο τραγούδι λέει το όνομα michael jacsson αλλά στα ισπανικά!!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ναι! και μέσα στο τραγούδι λέει το όνομα michael jacsson αλλά στα ισπανικά!!

Nai..καπως μιχιελιασο το προφερει:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Τα αποτελέσματα των ημιτελικών

 

FIST SEMIFINAL

 

156 Greece

139 Armenia

135 Russia

106 Norway

104 Israel

096 Azerbaijan

094 Romania

079 Finland

072 Bosnia-Herzegovina

042 Poland

036 Slovenia

036 Moldova

027 Netherlands

023 Montenegro

022 Ireland

016 Belgium

008 Estonia

005 San Marino

 

SECOND SEMIFINAL

 

152 Ukraine

120 Portugal

112 Denmark

112 Croatia

107 Georgia

086 Latvia

085 Turkey

068 Iceland

067 Albania

064 FYR Macedonia

056 Bulgaria

054 Sweden

047 Switzerland

038 Malta

036 Cyprus

030 Lithuania

027 Belarus

009 Czech Republic

006 Hungary

Link to comment
Share on other sites

μπραβο στην καλομοιρα μας,μια χαρα τα πηγε,το τραγουδι ππου βγηκε πρωτο,των ρωσσων δηλαδη δεν μου αρεσε καθολου,καλυτερο της καλομοιρας η της ουκρανιας,επισης η ουκρανια μου αρεσε παρα πολυ.η τραγουδιστρια εννοειται που της κακομοιρας ο ραφτης της,της ειχε κανει πολυ οικονομια στο υφασμα μα με αποτελεσμα εκπληκτικο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

bravo stin kalomira!!! :)

kapou akousa oti tin enorxistrwsi tis oukranias tin ekane o kontopoulos. alithevei?

an einai ontws alitheia pistevw oti propersi i vissi tha pigene kalytera me to welcome to the party.

oso gia tin rwssia kalo komataki alla oxi gia 1o. kai episis den tha akoustei katholou to kalokairi. ayta pou tha akoustoun sta clubs, cafe, bars, radios einai: ellada, ukrania, armenia, ispania, norvigia, tis servias an ebgaine kai se aggliko stixo. episis kapoia komatia boroun na paixtoun aneta se magazia opws tis agglias, ollandias, germanias, gallias, boulgarias, danias.

episis thelw na pw oti o sebastien tellier exei bgalei komatares opws to: la ritournelle. (stin megali tou diarkeia)

http://www.youtube.com/watch?v=Gu1fTcGdS8A

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην τρελαθούμε τα πήγαμε πάρα πολύ καλά!Υπήρχαν πάρα πολύ καλά τραγούδια σε σχέση με άλλες χρονιές κ ο ανταγωνισμός ήταν τεράστιoς!Φανταστείτε ότι η Σουηδία δε βγήκε τίποτα που και φαβορί ήταν και καλή σκηνική παρουσία κ ωραίο τραγούδι.Η Ρωσία ήταν σίγουρο ότι θα το πάρει γιατί εδώ κ 2-3 χρόνια παίρνει πολύ καλές θέσεις κ καιρός ήταν να βγει κ πρώτη!
Link to comment
Share on other sites

Η Καλομοιρα ήταν θεα και τέλεια!

Μπράβω σε όλη την ομάδα!

Αλλά πιστευω αδικηθηκαμε γιατι όταν η ρωσία έχει χωριστει σε πόσα κρατιδια και όλα αλιλοψιφιζονται τι να κάνεις?εγω πιστευω πως ημασταν η καλύτερη γιατι και του :shoot::hunter:ρωσου:mad::rocket::whip: το τραγουδι χάλια ήταν!

Ξέρει κανεις πως μπορουμε να επικοινωνισουμε με την καλομοιρα δηλ. πως μπορουμε να βρουμε το funclub της σε ποια σελίδα?

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Nai..καπως μιχιελιασο το προφερει:lol:

 

για την ακριβεια maiquelyason (μαϊκελγιάσον):lol: :lol:

 

Θεός ο τυπος! Πολυ καλο και της Γαλλιας αλλα επειδη είναι χωρες που πανε κατευθειαν στον τελικο το βλεπω να καταποντιζονται μονιμως ασχετως αν εχουν καλο τραγουδι ή όχι γιατι δεν θα τους ψηφιζει η πλειοψηφία.

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

to tragoudi ths rwsias k h parousiash ths epi skhnhs den mou aresan katholou....an den htan ths rwsias k htan kamias allha xwras tha phgene apato!

ths oukranias htan kalo k protimousa auto gia 1 para ths rwsias me thn pswnara ton bilan...-auto pou mou ekane poli kakh entypwsh s auton htan auto to pseftiko to athwo-klameno blema eleos!

h kalomoira mou arese para poli k pragmatika edwse ton kalitero tha eayto k piisteuw oti axize k thn prwtia alla swpsete to anatoliko mplok...k h kalomoira ekei poy ''kerdise htan sthn ekfrash tou proswpou ths pou edeixne poso poly to xerotane xwris ixnos snompismou.

genika o antagwnismos htan poli megalos k ta tragoudia pou xexwrisa htan ths elladas ths ispanias tou isdrahl ths armenias ante k ths oukranias.ths rwsias pisteuw oti den tha akoustei katholou.

Link to comment
Share on other sites

Η Καλομοιρα ήταν θεα και τέλεια!

Μπράβω σε όλη την ομάδα!

Αλλά πιστευω αδικηθηκαμε γιατι όταν η ρωσία έχει χωριστει σε πόσα κρατιδια και όλα αλιλοψιφιζονται τι να κάνεις?εγω πιστευω πως ημασταν η καλύτερη γιατι και του :shoot::hunter:ρωσου:mad::rocket::whip: το τραγουδι χάλια ήταν!

Ξέρει κανεις πως μπορουμε να επικοινωνισουμε με την καλομοιρα δηλ. πως μπορουμε να βρουμε το funclub της σε ποια σελίδα?

Βρες την στο facebook. Εχει δικη της σελίδα. Η Σοβ. Ενωση εχει χωριστει σε 10 χωρες που όλες ψήφισαν Ρωσια .... αυτο τα λέει όλα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...