Jump to content

BlackBerry Bold 9000


panagiog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το τελευταιο διαστημα η συσκευη μου κατα περιεργο τρόπο εχει χασει την ενταση το ηχειου, και ενω το εχω στην δυνατοτερο επιπεδο, χτυπαει πολυ σιγα.. σε σημειο που να χανω πολλες κλησεις γιατι δεν το ακουω. Εκανα αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση 511, αλλα το προβλημα συνεχιζει.. Ξερει κανεις γιατι?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα κ καλη χρονια,υπαρχει καποιος τροπος να περασεις ελληνικο μενου στο bb 9000?κ με ποιο τροπο?ειμαι νεος χρηστης κ για αυτο συγμωμη αν κανω καποιο λαθος.ευχαριστω.

 

Βρες το τελευταιο OS της συσκευης σου (το δινουν τα παιδια πιο πανω) και μετα κανε αυτο http://www.blackberry-experts.net/articles/how-perform-clean-os-install

Edited by antrenik
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω βρει σε καλή τιμή ένα bold από Αμερική αλλά είναι κλειδωμένο να δουλεύει στο ATT NETWORK.

Είναι εύκολο να το ξεκλειδώσω ώστε να το βάλω στην Cosmote? Πως ή που γίνετε?

 

Ευχαριστώ

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο διαστημα η συσκευη μου κατα περιεργο τρόπο εχει χασει την ενταση το ηχειου, και ενω το εχω στην δυνατοτερο επιπεδο, χτυπαει πολυ σιγα.. σε σημειο που να χανω πολλες κλησεις γιατι δεν το ακουω. Εκανα αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση 511, αλλα το προβλημα συνεχιζει.. Ξερει κανεις γιατι?

 

τωρα δεν χτυπαει καθολου..!! τα ηχεια εχουν νεκρωθει τελειως.. υπαρχει περιπτωση να ειναι θεμα software, ή δεν το γλυτωνω το service?? (by the way, μπορω να το παω και αλλου εκτος vodafone αν ειναι στην εγγυηση?)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω βρει σε καλή τιμή ένα bold από Αμερική αλλά είναι κλειδωμένο να δουλεύει στο ATT NETWORK.

Είναι εύκολο να το ξεκλειδώσω ώστε να το βάλω στην Cosmote? Πως ή που γίνετε?

 

Ευχαριστώ

 

 

Ναι, είναι πολύ εύκολο. Αγοράζεις τον κωδικό online από διάφορα site ξεκλειδώματος και απλά τον περνάς στο τηλέφωνο. Τελευταία φορά που το έκανα πριν κάνα 4μηνο, κόστισε 7 ευρώ. Απλά δε γλιτώνεις από το branding της AT&T, αλλά σιγά το πράγμα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι πολύ εύκολο. Αγοράζεις τον κωδικό online από διάφορα site ξεκλειδώματος και απλά τον περνάς στο τηλέφωνο. Τελευταία φορά που το έκανα πριν κάνα 4μηνο, κόστισε 7 ευρώ. Απλά δε γλιτώνεις από το branding της AT&T, αλλά σιγά το πράγμα.

 

 

Εάν έχεις κρατήσει το site στο ιστορικό σου και θέλεις να μου το στείλεις με PM θα σου ήμουν υπόχρεος.

 

Ευχαριστώ...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!

 

Αναβαθμισα σήμερα το Bold 9000 μου στο τελευταιο 5.0 OS που βρήκα μετά το παρακάτω post: http://www.blackberryos.com/forums/blackberryos-blog/12910-vodafone-greece-releases-5-0-0-411-blackberry-bold-9000-a.html

 

Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς:

 

Στο ένα από τα 2 bold μου, δεν εχω πληρωσει το λογαριασμό στη voda και εχουν ενεργοποιήσει φραγή εξερχόμενων κλήσεων

 

Φυσικα οταν γινεται αυτό δε δουλευει ούτε το data.

 

Με την τελευταια version 4 που είχα, την τελευταία πριν βγει η 5.0, όταν ήμουν σε WIFI access point, λάμβανα κανονικά τα email και τα PIN μου.

 

Tώρα συνδέομαι κανονικά με τά ίδια Wifi AP που είχα δοκιμάσει και δούλευαν, παίρνω IP κανονικά .. αλλά δεν έρχονται e-mail ουτε μπορω να στείλω.

 

Καμία ιδέα τί μπορεί να φταίει; είναι φυσιολογικό αυτό;

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα οτι το Host Routing Table είναι αδειο

 

ίσως φταίει αυτό;

 

Πώς μπορώ να το επαναφέρω;

 

Μπήκα στο BIS site της Voda και εκανα resend service books αλλα δε βλεπω να αλλαξε κατι.

 

Με hotspot browser μπαινω web κανονικα, αλλα δεν εχω email/pin.

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είναι ενεργοποιημένη η φραγή δεν μπορείς να λάβεις τα service books. Παλιά έμπαινες κανονικά γιατί τα service books υπήρχαν ήδη στη συσκευή.

 

Ζήτησε απο κάποιον με bold και vodafone να σου στείλει τα service books και πέρασε τα μέσω του Desktop Manager από το Advanced Backup.

Link to comment
Share on other sites

Ζήτησε απο κάποιον με bold και vodafone να σου στείλει τα service books και πέρασε τα μέσω του Desktop Manager από το Advanced Backup.

 

Σε ευχαριστω πολυ για την κατατοπιστικη απαντηση φιλε, επιτελους με αυτο που εγραψες καταλαβα τι εφταιγε. ειχα ξεχασει οτι θα ξαναγινοταν registration όταν θα κατεβαζα την 5.0

 

Υποθετω ο αλλος χρηστης θα πρεπει να εχει κι αυτος την ιδια ακριβως εκδοση O/S;

 

Ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος δεν έχει σχέση το OS. Το πολύ πολύ να μην έχεις τις τελευταίες προσθήκες στην BIS, google wireless sync κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Έχει κανονικό mini usb. Micro usb θα βρεις στα 9700, 9500, 8900, 8220.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Υπάρχει κάποιος φίλος που έχει blackberry bold με συμβόλαιο στην Cosmote να μου πει εάν του δουλεύει κανονικά το Google Talks?

 

Ευχαριστώ

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ξέρω κανέναν να έχει ΒΒ με Cosmote, αλλά ούτε και κανέναν να χρησιμοποιεί Goole Talk :P
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω BB με BIS σε COSMOTE και το Google Talk δουλεύει μια χαρά. Δεν το χρησιμοποιώ και συχνά αλλά δουλεύει..

skype : dkoud76

My BlackBerry PIN: 206BAA9B

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω BB με BIS σε COSMOTE και το Google Talk δουλεύει μια χαρά. Δεν το χρησιμοποιώ και συχνά αλλά δουλεύει..

 

Μπορείς να μου πεις τι OS φοράς και αν το έχεις χρησιμοποιήσει τελευταία?

Επίσης αν έκανες τώρα μια δοκιμή θα σου ήμουν υπόχρεος.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

4.6.0.216 / Platform 4.0.0.183

Το δοκίμασα και σήμερα !

 

Το ίδια και σε μένα με 4.6.0.216 / Platform 4.0.0.183.

Gtalk και msn Live δουλεύουν τέλεια με καθημερινή χρήση ( είμαι στην Wind )

Κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδια και σε μένα με 4.6.0.216 / Platform 4.0.0.183.

Gtalk και msn Live δουλεύουν τέλεια με καθημερινή χρήση ( είμαι στην Wind )

Κανένα πρόβλημα.

 

Είναι ειδικά για cosmote... Στην vodafone δεν είχα πρόβλημα..

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμάσει άλλον client ? πχ IM+

 

WM δουλεύει κανονικά!!!

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

WM δουλεύει κανονικά!!!

 

O IM+ έχει ενσωματωμένους όλους του άλλους client μαζί με yahoo, gtalk, msn και λοιπά.

Οχι σαν stand alone εφαρμογή αλλά μέσα απο τον IM+ δεν δοκιμάζεις μήπως σου δουλεύει το GtAlk ?

Link to comment
Share on other sites

O IM+ έχει ενσωματωμένους όλους του άλλους client μαζί με yahoo, gtalk, msn και λοιπά.

Οχι σαν stand alone εφαρμογή αλλά μέσα απο τον IM+ δεν δοκιμάζεις μήπως σου δουλεύει το GtAlk ?

 

Πρέπει να το αγοράσω και δεν παίζει...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...