Jump to content

BlackBerry Bold 9000


panagiog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το pearl μου το είχαν πάνω από 20 μέρες ... ίδιο σέρβις έχουν, βάρη.

 

Σε 7 ημέρες αντικατάσταση.. -2 μέρες μεταφορικά Ηράκλειο - Αθήνα - Ηράκλειο, 5 μέρες... Άψογοι στο CS της WIND ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα. Σήμερα αγόρασα το Bold 9000. Μόλις το έβγαλα από το κουτί του και αφού τοποθέτησα την μπαταρία παρατήρησα ότι το πίσω δερμάτινο κάλυμμα κουνιέται ελαφρά κατά ελάχιστα χιλιοστά αν του ασκηθεί πίεση σε οποιαδήποτε από τις 4 γωνίες του . Είναι φυσιολογικό αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ακόμη ερώτηση καθώς είμαι καινούριος στο χώρο των ΒΒ. Ποια έκδοση firmware έχει πάνω; πρέπει να κατεβάσω τίποτα επιπλέον ως αναβάθμηση; Επίσης το ΒΒ το πήρα από την Vodafone αλλά δεν βλέπω κανέναν MSN messenger όπως λεέι εδώ..

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=5494

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Σήμερα αγόρασα το Bold 9000. Μόλις το έβγαλα από το κουτί του και αφού τοποθέτησα την μπαταρία παρατήρησα ότι το πίσω δερμάτινο κάλυμμα κουνιέται ελαφρά κατά ελάχιστα χιλιοστά αν του ασκηθεί πίεση σε οποιαδήποτε από τις 4 γωνίες του . Είναι φυσιολογικό αυτό;

έχουμε πει το 9000 έχει την χειρότερη ποιότητα σε σχέση με το 8900 και το 9500.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για ΤΗΝ ταλαιπωρία. Έπρεπε να κάνω wiped και δεν γινόταν connect η συσκευή μου και έτσι έπρεπε να τρέξω μέσω DOS το loader για να τα εγκαταστήσει όλα απ' την αρχή. ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

έχουμε πει το 9000 έχει την χειρότερη ποιότητα σε σχέση με το 8900 και το 9500.

 

Θα διαφωνίσω κάθετα.. Ειδικά τώρα που έχω στα χέρια μου ένα Bold 'της κούτας', και έχω ήδη δει Bold & Curve, δεν συγκρίνεται η εξωτερική τους κατασκευή... Δες τα πλαστικά του Storm & σύγκρινε τα με του Bold.. Πολύ πιο στιβαρή κατασκευή το Bold & πιο καλής ποιότητας πλαστικά.. Γνώμη μου πάντα.. :)

 

Το app world μου δημιούργησε πρόβλημα κατά το restart app error 523 και τώρα πρέπει να ξανακάνω install το OS

 

Εγώ το κατέβασα από το url που έβαλε ο φίλος παραπάνω και δούλεψε κανονικοτάτα... Και apps κατέβασα κανονικά.... ;)

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω να βρω το wallpaper στην φωτογραφία, μπορεί κάποιος να το κάνει upload η να μ στείλει το Link? ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνίσω κάθετα.. Ειδικά τώρα που έχω στα χέρια μου ένα Bold 'της κούτας', και έχω ήδη δει Bold & Curve, δεν συγκρίνεται η εξωτερική τους κατασκευή... Δες τα πλαστικά του Storm & σύγκρινε τα με του Bold.. Πολύ πιο στιβαρή κατασκευή το Bold & πιο καλής ποιότητας πλαστικά.. Γνώμη μου πάντα.. :)

 

+1. Η ποιότητα κατασκευής του Bold απλά δεν υπάρχει...

Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνίσω κάθετα.. Ειδικά τώρα που έχω στα χέρια μου ένα Bold 'της κούτας', και έχω ήδη δει Bold & Curve, δεν συγκρίνεται η εξωτερική τους κατασκευή... Δες τα πλαστικά του Storm & σύγκρινε τα με του Bold.. Πολύ πιο στιβαρή κατασκευή το Bold & πιο καλής ποιότητας πλαστικά.. Γνώμη μου πάντα.. :)

 

+1. Η ποιότητα κατασκευής του Bold απλά δεν υπάρχει...

όταν δεν τρίζει. το είχα αρκετό καιρό για να ξέρω (όπως αναφέρει και ο φίλος παραπάνω) ότι τρίζει το πίσω καπάκι.

 

τώρα το έχω δανείσει αλλά ξέρω ότι παρουσιάζει τα γνωστά θέματα με τα πλήκτρα: αν γράφεις υπερβολικά πολύ το e , t δεν πατιούνται πια καλά.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίρνω το 2ο Bold και πάλι δεν τρίζει...

τύχη ή απλά έχουμε άλλο ορισμό του τρίζειν :p

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

τύχη ή απλά έχουμε άλλο ορισμό του τρίζειν :p

 

Νομίζω είναι περισσότερο πιθανό να ήρθε κάποια "παρτίδα" με το συγκεκριμένο πρόβλημα...Έχουν περάσει καμια 15αρια τηλέφωνα από τα χέρια μου κ δεν το έχω συναντήσει ποτέ...Οπότε δεν νομίζω ότι αξίζει καν να αναφέρεται σαν "γενικό" πρόβλημα για το Bold...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ακόμη ερώτηση καθώς είμαι καινούριος στο χώρο των ΒΒ. Ποια έκδοση firmware έχει πάνω; πρέπει να κατεβάσω τίποτα επιπλέον ως αναβάθμηση; Επίσης το ΒΒ το πήρα από την Vodafone αλλά δεν βλέπω κανέναν MSN messenger όπως λεέι εδώ..

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=5494

 

ψάξε για κάτι τέτοιο http://www.blackberrynews.com/2009/04/18/bold-9000-os-460266-leaked-online/ δέν ξέρω αν η συγκεκριμένη έχει ελληνικά! το κάνεις εγκατάσταση και πας program files-common files-research in motion-app loader και διαγράφεις το vendor.xml. μετά τρέχεις το app loader (είναι στον ίδιο φάκελο). απο εκεί θα κάνεις και το msn messenger εγκατάσταση!

 

για να δεις το φοράς τώρα πήγαινε Options-about

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι περισσότερο πιθανό να ήρθε κάποια "παρτίδα" με το συγκεκριμένο πρόβλημα...Έχουν περάσει καμια 15αρια τηλέφωνα από τα χέρια μου κ δεν το έχω συναντήσει ποτέ...Οπότε δεν νομίζω ότι αξίζει καν να αναφέρεται σαν "γενικό" πρόβλημα για το Bold...

έχω 1 και έχω δει άλλα 2. σε τυχαία χρονικά διαστήματα (το ένα στην Γηραιά) και τα 3 τρίζουν ελάχιστα.

 

για μένα είναι αρκετό. ο καθένας ότι αντέχει.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

όταν δεν τρίζει. το είχα αρκετό καιρό για να ξέρω (όπως αναφέρει και ο φίλος παραπάνω) ότι τρίζει το πίσω καπάκι.

 

τώρα το έχω δανείσει αλλά ξέρω ότι παρουσιάζει τα γνωστά θέματα με τα πλήκτρα: αν γράφεις υπερβολικά πολύ το e , t δεν πατιούνται πια καλά.

 

εγω παλι αυτο το εχω παθει με το r , με την δευτερη πιανει , εκτος αν η πρωτη ειναι πολυ καλο πατημα

Link to comment
Share on other sites

έχω 1 και έχω δει άλλα 2. σε τυχαία χρονικά διαστήματα (το ένα στην Γηραιά) και τα 3 τρίζουν ελάχιστα.

 

για μένα είναι αρκετό. ο καθένας ότι αντέχει.

 

Σωστα... Ή ότι ΘΕΛΕΙ να βλέπει...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγω σήμερα το bold και δουλεύει άψογα με το wind plus non stop με 4ευρώ το μήνα και 40mb. Χωρίς να κάνω καμία ρύθμιση.
Link to comment
Share on other sites

είναι θέμα με το πληκτρολόγιο.

 

άραγε στο 8900 γίνεται?

 

Στο πρώτο bold που πήρα έτριζε και μένα το καπάκι, αλλά σε κανένα απ' τα δύο δεν είχα πρόβλημα με το πληκτρολόγιο. Είναι ίσως το καλύτερο κομμάτι εξωτερικά στο bold.

Link to comment
Share on other sites

είναι θέμα με το πληκτρολόγιο.

 

άραγε στο 8900 γίνεται?

 

πιστευω οτι οχι , φιλος που το εχει και το εχει ξεσκισει στα μαιλ δεν εχει αντιμετωπισει προβλημα σε κανενα γραμμα.

 

Αλλα ο χρονος θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω 2 ερωτησούλες κι εγω. Γιατί στο δικό μου δεν εχει καθόλου χάρτες? Και αν χρειάζεται bis για να δουλέψει το wifi. Γιατί δεν μπορεί να πάρει ip απο το router
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς BIS δεν έχει χάρτες... Χωρίς BIS δεν έχε email... Ίσως καταφέρεις να surfάρεις μόνο με WiFi αν επιλέξεις Hotspot browser.. Το ότι δεν παίρνει IP μάλλον φταίει το ρούτερ πάντως...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...