Jump to content

BlackBerry Bold 9000


panagiog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το πιο όμορφο blackberry σκέτο κόσμημα! πρέπει να είναι το ιδανικό για γραφή αλλά η μικρή του οθόνη ειναι λίγο κάπως!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η οθόνη του είναι πρόβλημα.

 

8900 σαφώς καλύτερο. σε όλα.

 

μόνο 3G να είχε ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

προφανώς η έλλειψη 3G σαφέστατα και δεν το καθιστά καλύτερο. Ειδικά όταν τα BB χρειάζονται data plan και η ταχύτητα παίζει ρόλο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδία εγώ με το bold μου έχω 3 προβλήματα:

 

1. Τρωει κάτι κολλήματα και κάνει κάτι βαρβάτα restart από το πουθενά. Υποψιάζομαι οτι φταίει το msn, έχει κανείς άλλος τέτοιο θέμα?

2. Παρατηρώ ότι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ συχνά δεν έχω σήμα.... δεν ξέρω αν φταίει η συσκευή, η κάυψη της Voda ή το 3G, αλλά κανονικά με το SAR που έχει αυτο το τηλέφωνο, έπρεπε να πιάνεικαι κάτω απο το χώμα...

3. Μια μέρα παρατήρησα ότι σβήστικα όλα τα email μου KAI αυτά του τελευταίου μήνα, εκτός από τα μηνύματα του accuweather. Από την ίδια μέρα έπαψα να λαμβάνω (χωρίς να αλλάξω κάτι) και το καιρό....

 

Έίχε κανείς αντίστοιχα προβλήματα?

 

1. Κάνε κανένα upgrade

2. Συμβαίνει συχνά με το 3G στην Ελλάδα.. Κατά την εναλλαγή από 3G σε GPRS 'χάνεται' το δίκτυο για λίγο. Συμβαίνει με όλα τα κινητά, όχι μόνο ΒΒ.. Ποιος ο λόγος όμως να έχεις συνέχεια ενεργοποιημένο το 3G?

3. Σβήστηκαν τα email σου? Πως έγινε αυτό? Αν δεν λαμβάνεις emails ξαναστείλε service book..

Link to comment
Share on other sites

αν τα μέιλ σου σβήστηκαν από τον server σε έναν συγχρονισμό θα σβήστηκαν ίσως και από το κινητό.

 

όσο για το 3G, πάντα το έχουμε 3G + 2G. :) δεν είμαστε Βοστώνη να έχουμε παντού 3G.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Έχει συζητηθεί πολλάκις.. Να το κάνεις τι το 3G παντού? Να κατέβει πιο γρήγορα το attachment των 60κ? Σε 3 δευτερόλεπτα αντί σε 5? Και να έχεις τη μισή διάρκεια σε μπαταρία? Δεν σφάξανε..
Link to comment
Share on other sites

αν τα μέιλ σου σβήστηκαν από τον server σε έναν συγχρονισμό θα σβήστηκαν ίσως και από το κινητό.

 

όσο για το 3G, πάντα το έχουμε 3G + 2G. :) δεν είμαστε Βοστώνη να έχουμε παντού 3G.

 

Ακριβως , τελικα το 3G δεν ειναι και τοσο απαραιτητο , γινετε μια χαρα η δουλεια και με το 2G , οντως το να κατεβασεισ καποια ΚΒ γιατι για τετοια προκειται λιγα δευτερολεπτα πιο αργα δεν χαλασε και ο κοσμος, την κανεις μια χαρα την δουλεια σου.

Link to comment
Share on other sites

Έχει συζητηθεί πολλάκις.. Να το κάνεις τι το 3G παντού? Να κατέβει πιο γρήγορα το attachment των 60κ? Σε 3 δευτερόλεπτα αντί σε 5? Και να έχεις τη μισή διάρκεια σε μπαταρία? Δεν σφάξανε..

 

εγώ πάντως δεν έχω κανένα πρόβλημα με μπαταρία και το 3G πάντα ανοιχτό η μπαταρία μου κρατάει 2-3 μέρες με κανονική χρήση, τηλέφωνα sms facebook και mails. Στους χάρτες και το GPS πχ η διαφορά ταχύτητας είναι εμφανής.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως είναι εμφανής η διαφορά.. Μα κι εγώ όταν θέλω GPS ή να κάνω surf γυρίζω σε 3G.. Απλά έχω παρατηρήσει (κυρίως με τις παλιότερες εκδόσεις που είχα - έχω καιρό να κάνω δοκιμή) ότι ρουφάει τρελά την μπαταρία το 3G.. Και επίσης είχα πολλά 'νεκρά' διαστήματα χωρίς σήμα...
Link to comment
Share on other sites

απλά το έχω στο 3G & 2G και κρατάει 2 μέρες με το gps ανοιχτό στο gmaps.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης είχα πολλά 'νεκρά' διαστήματα χωρίς σήμα...

 

Ακριβώς για αυτό επέλεξα το 8900 αντί του 9000. Η Ελλάδα δεν είναι έτοιμη για full time 3G. Αν υπήρχε καλό σήμα πιστέψτε με η διαφορά στη διάρκεια της μπαταρίας θα ήταν ελάχιστη..

 

Με το 3G στο ΟΝ τρώει πιο πολύ μπαταρία όταν μιλάς αλλά λιγότερη στο Standby σε σχέση με το 2G αν υποθέσουμε ότι έχουμε και στα 2 full σήμα...

Link to comment
Share on other sites

τα θέματα με το radio 3G της RIM είναι uni. σχόλια στον εαυτό σου...

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

anyway, το 3G στην Ελλάδα δεν είναι ακόμα σε καλά επίπεδα. Στην Ιταλία δεν έχω κανένα πρόβλημα και έχω πολύ καλό σήμα, εξ ου και η καλή διάρκεια μπαταρίας. Γενικότερα το BB στο εξωτερικό έχει μεγαλύτερη χρησιμότητα και ευκολία.
Link to comment
Share on other sites

anyway, το 3G στην Ελλάδα δεν είναι ακόμα σε καλά επίπεδα. Στην Ιταλία δεν έχω κανένα πρόβλημα και έχω πολύ καλό σήμα, εξ ου και η καλή διάρκεια μπαταρίας. Γενικότερα το BB στο εξωτερικό έχει μεγαλύτερη χρησιμότητα και ευκολία.

σίγουρα. αλλά με το pearl δεν είχα ποτέ πρόβλημα (gprs βλέπεις). αντίθετα με το storm, bold...

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα. αλλά με το pearl δεν είχα ποτέ πρόβλημα (gprs βλέπεις). αντίθετα με το storm, bold...

 

Αν σου κρατάει 2 μέρες που λες με 3G και GPS, τότε αν τα κλείσεις θα φτάσεις τις 4 μέρες (αν όντως είναι όπως τα λες)...

 

Επίσης το σχόλιο αναφέρεται στο ότι είσαι offtopic (το θρεντ είναι για το Μπολντ και εσύ μας λες για Storm..)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά από τι ακριβώς εντυπωσιάστηκες??? Η εμφάνιση δεν άλλαξε καθόλου! Το media player μονο, η αναζήτηση και κάποια settings στα profiles! Σαφώς και είναι αισθητά πιο γρήγορο αλλά οκ δεν τρελάθηκα! Το πιο σημαντικό που περιμένουμε είναι και η προσθήκη Ελληνικού μενού (δυστυχώς δεν θα αναβαθμίζονται τα 8310).

:)

 

Ελληνικό μενού δεν νομίζω . Εντυπωσιάστηκα από την απόκριση του broswer.... αρκετά. και στις photos διαφορά.... περιμένουμε την 5.0.0.120... για δοκιμές που όμως λένε στο techjamaica.com φυσάει...!

Link to comment
Share on other sites

Αν σου κρατάει 2 μέρες που λες με 3G και GPS, τότε αν τα κλείσεις θα φτάσεις τις 4 μέρες (αν όντως είναι όπως τα λες)...

 

Επίσης το σχόλιο αναφέρεται στο ότι είσαι offtopic (το θρεντ είναι για το Μπολντ και εσύ μας λες για Storm..)

Πάντα το κλείνω το βράδυ για 6 ώρες.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να αλλάξω κωδικοποίηση στα εισερχόμενα μαιλ?Κάποια ελληνικά μαιλ μου τα δείχνει με καλικατζαράκια και δεν ξέρω πως να τα δώ σωστά. Κάποια άλλα φαίνονται σωστά.
One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να φταίει η δική σου κωδικοποίηση αλλά του αποστολέα! Αυτά που έχεις πρόβλημα είναι από τον ίδιο? Εγώ με τις default γραμματοσειρές είμαι οκ!
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να φταίει η δική σου κωδικοποίηση αλλά του αποστολέα! Αυτά που έχεις πρόβλημα είναι από τον ίδιο? Εγώ με τις default γραμματοσειρές είμαι οκ![/quote

 

Απο κάποιους έχω πρόβλημα, από κάποιους όχι. Καλά προφανως αυτοί στέλνουν σε κωδικοποίηση παράξενη. Το θεμα είναι αν η κωδικοποίηση προβολής αλλάζει όπως γίνεται στο pc στα προγράμματα αλληλογραφίας και στο outlook? UTP-8 έχουν τα berry, ξέρετε?

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Πάει το μπολντάκι μου.. Το πρωί μου έπεσε από τα χέρια μέσα στο πάρκινγκ και γέμισε 'νερά' η οθόνη... Ήδη 12 ώρες χωρίς ΒΒ και έχει αρχίζει η ταχυπαλμία..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...