Jump to content

BlackBerry Bold 9000


panagiog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τον είχα βάλει στο Bold, όταν ήταν ακόμα σε Beta.. Λινκ δεν έχω, κάποιος μου το είχε στείλει αλλά δεν το βρίσκω τώρα.. Καλός browser, απότι λέγεται υποστηρίζει πιο πολλά www από τον Όπερα (άκουσα μέχρι ότι στο FB μπορούν και τρέχουν και τα applications του σάιτ). Εγώ δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα γιατί browsing από το ΒΒ δεν κάνω εκτός τα απαραίτητα...!
Link to comment
Share on other sites

Είχα το BB 8310 και μόλις χθες παρέλαβα το bold. Πολύ ωραίο κινητό πολλά τα πλεονέκτηματα και φυσικά το WIFI.

 

Το μόνο θέμα μου που είχα βολευτεί με το 8310 ήταν to navigation χρησιμοποιούσα τα vodafone maps, εξαιρετικη δουλειά, μόνο που δεν υπάρχει ποιά στα καινούργια κινητά απο την voda. Εσείς χρησιμοποιήσετε κάποιο πλοηγό; Το BB maps καλό είναι αλλά δεν είναι πλοηγός....

Link to comment
Share on other sites

Για τους mac users έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει συγχρονισμό με microsoft entourange ? σας παίρνει τα ελληνικά ονόματα και αν ναι με ποιόν τρόπο?
Link to comment
Share on other sites

ελληνικά γιοκ.

 

entourange? νόμιζα ότι δεν το δούλευε ούτε καν κάποιος υπάλληλος της msft :p

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς κάποια πληροφορία για έκδοση 5.0 του firmware? Έχετε δει τι αλλαγές θα χει?

 

Edit: Το

μόνος τελικά :)
Link to comment
Share on other sites

θα είναι πιο κοντά στην φιλοσοφία του 4.7

 

σκέψου ότι το 9000 είναι το τελευταίο κινητό της με την παλιά φιλοσοφία (λίγα κουμπιά, μικρή οθόνη, μεγάλο κλπ κλπ). το δρόμο δείχνει το 9500 και το 8900 που ουσιαστικά είναι ίδια με διαφορά στην οθόνη και το qwerty.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Min valete to 5.0 akoma. Xthes kikloforise gia to 9000 kai to 90% oson to evalan ekanan simera downgrade stin proigoumeni ekdosi. Lene oti deixnei polla iposxomeno alla den einai kan akoma beta. To lene san ekdosi alpha akoma

 

Episis einai xronovora h epistrofi stin iparxousa ekdosi an valete to 5.0 kai thelisete na tin vgalete.

Link to comment
Share on other sites

κάποιο λινκ? :)

 

δες:

 

It actually is VERY stable. I have been running it all day now, and have had much success with it. The browser still needs work, as it goes to the media net every time it is started, but if you press the menu button and select "go to" it works fine. The media player also needs work as well, as does BBmessenger. But for an early build, it is REAL nice!!

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Είναι ακόμα στην έκδοση 0,1 σαν μπέτα και εννοείται δεν βρίσκεται στα ίδια επίπεδα όπως άλλες leaked εκδόσεις... Προτείνεται να μην εγκατασταθεί προς το παρόν πάντως..

 

Άσχετο, αλλά Alex γιατί λες ότι το Bold έχει παλιά φιλοσοφία? Που είναι τα λίγα κουμπιά και η μικρή οθόνη? Και το άλλο? 'Μεγάλο'? Αν είναι το 9000 μεγάλο το Storm τι είναι τότε?

 

Το 9000 ακολουθεί την πατροπαράδοτη φιλοσοφία της RIM για τα ΒΒ.. Μην μπερδέυεστε με το Storm που είναι κάτι το διαφορετικό απλά για να καλύψουν άλλο μερίδιο αγοράς..

Link to comment
Share on other sites

δεν το λέω εγώ. η ίδια η ριμ βγάζει τα νέα μοντέλα, 9500, 9600, 8900 με το ίδιο σασί που ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ έχουν κουμπί κλείδωμα και στενότερο πλαίσιο καθώς και πιο μικρά.

 

επίσης δεν έχουν τις ενοχλητικές ραφές γύρω γύρω που το κάνουν (το 9000) να τρίζει κάπως και να κουνιέται το πίσω πλαίσιο.

 

δλδ δεν είναι 50-50% το σασί αλλά ας πούμε 75-25% :)

 

αυτό φαίνεται από τα σχόλια που έχει το 8900 σε σχέση με το 9000 καθώς και με τις αυξανόμενες πωλήσεις του. πχ στο λονδίνο έβλεπες 1 στα 3 bb να είναι 8900 ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

αυτό φαίνεται από τα σχόλια που έχει το 8900 σε σχέση με το 9000 καθώς και με τις αυξανόμενες πωλήσεις του. πχ στο λονδίνο έβλεπες 1 στα 3 bb να είναι 8900 ;)

 

Το ότι είναι πιο μικρό, δε σημαίνει ότι είναι καλύτερο ή ότι άλλο.

 

Η RIM έχει αυτή τη στιγμή ως ναυαρχίδα το 9000, ακολουθεί μετά το 8900.

To Storm είναι άλλη κατηγορία. Προσπαθεί να κλέψει πελάτες από το IPhone, προσφέροντας και τα πλεονεκτήματα του Blackberry.

 

Και πιο πριν πχ, το 8800 ήταν top, και είχε και το 8310 (το οποίο πχ είχε και camera, ενώ το 8800 όχι). Παρόλα αυτά, το 8800 ήταν το top της.

 

Αντίστοιχα και πιο πριν κλπ...

 

Και το Bold, δεν τρίζει.

 

Ούτε οι πωλήσεις είναι μέτρο σύγκρισης (το Bold έχει 150ε πιο πολλά από το 8900).

 

Πάντως, όσο το είχα στα χέρια μου, μέχρι που ψόφησε, ήταν το πιο σταθερό blackberry που πέρασε από τα χέρια μου.

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το κάνετε vs.

 

αλλά τρίζει. το έχω και το έχει και φίλος και τρίζει το πίσω καπάκι. επίσης Η ΙΔΙΑ Ι ΡΙΜ ΕΙΠΕ: ότι θα έχουν τα επόμενα σχεδιασμό 8900/9000 χωρίς ραφές και με κουμπί για κλείδωμα.

 

τίποτε άλλο.

 

όσο για τις πωλήσεις, χαρακτηρίζουν το 8900 απόλυτη επιτυχία λόγω ομορφιάς και μεγέθους.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Όλη η συζήτηση δηλαδή για τις ραφές και το πλήκτρο κλειδώματος? Μα κάνουμε πλάκα? Πλήκτρο για κλείδωμα έχουν όλα (πατημένο *), όσο για τις ραφές, αν έχει κάποιος πρόβλημα αγοράζει 2ο καπάκι απο το νέτ όπου υπάρχουν κ άπειρα σχέδια / χρώματα... Όχι πως παίζει σημασία αλλά πιο Νοκια δεν έχει τρίξει?

 

Όσο για το πόσο επιτυχία έχει, ξεχνάμε ξανά ότι απευθύνονται σε άλλο κοινό & ότι το 8900 βγήκε μήνες μετά το Bold..

 

Όσο για τις πωλήσεις, και το 500αράκι της FIAT έχει πιο πολλές πωλήσεις από τα ML της Mercedes, αλλά δεν το κάνουν καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα για την ώρα IMHO το BOLD είναι το καλύτερο. Έχει όλα όσα θα μπορούσε να έχει ένα BB.

 

Εγώ τλκ κατέληξα στο 8900 για τους εξής λόγους:

1. Άφαντο 3G σήμα στην περιοχή μου (Χαλάνδρι)

2. Άφαντο 3G σήμα στην περιοχή μου (Χαλάνδρι) :p

3. Μικρότερο-Ελαφρύτερο-Ομορφότερο (εμφάνιση δλδ)

4. Ίσως καλύτερη διάρκεια ζωής μπαταρίας λόγω της χαμηλότερης συχνότητας της CPU

5. Καλύτερη κάμερα

6. Φθηνότερο (αλλά δεν θα με πείραζε τόσο η τιμή αν δεν ίσχυαν τα 1+2)

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το κάνετε vs.

 

αλλά τρίζει. το έχω και το έχει και φίλος και τρίζει το πίσω καπάκι. επίσης Η ΙΔΙΑ Ι ΡΙΜ ΕΙΠΕ: ότι θα έχουν τα επόμενα σχεδιασμό 8900/9000 χωρίς ραφές και με κουμπί για κλείδωμα.

 

Δεν είναι θέμα VS

 

Το έχω το Bold, και πρόσφατα έπεσε από έναν όροφο στο μπετό, προσγειώθηκαν 85 κιλά επάνω του και ΔΕΝ τρίζει το καπάκι. Τίποτα δεν τρίζει δηλαδή.

 

Δεν λέω τι διάβασα/μου είπανε. Λέω τι βλέπω, από την καθημερινή μου χρήση :)

 

όσο για τις πωλήσεις, χαρακτηρίζουν το 8900 απόλυτη επιτυχία λόγω ομορφιάς και μεγέθους.

 

Φυσικά και έχει περισσότερες πωλήσεις. Περισσότερες είχε και το 8310, και το 8300 από το 8000. Και μάλιστα έχει και καλύτερη οθόνη από το Bold (και απ' ότι έχω διαβάσει, καλύτερη απ' όλα τα Berrια μέχρι στιγμής). Παρόλα αυτά, δεν είναι το top της rim...

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Παρόλα αυτά, δεν είναι το top της rim...

 

Για εμένα είναι απλά το πρώτο μοντέλο της νέας σειράς BB :)

 

Όπως είναι το 5800 για τη Nokia.

Link to comment
Share on other sites

οκ. απλά ο σχεδιασμός του 9500/8900 (ίδια είναι) είναι η αρχή των νέων bb, όπως του 9600.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ας μην ξεφύγουμε. Εδώ είναι η συζήτηση για το 9000. Το οποίο όμως ακρίβυνε.

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/detailsWithRates-14500.action

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑ-ακρίβυνε θα έλεγα! Πριν από λίγες μέρες δεν είχε 509;;; :shock:

 

Το Storm πήγε εκεί που του άξιζε από άποψης τιμής αλλά αυτό είναι too-much για το bold...

 

Εσείς που το είχατε πάρει πριν αλλάξει η τιμή ευκαιρία να το πουλήσετε πιο ακριβά απ'ότι το πήρατε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...