Jump to content

BlackBerry Bold 9000


panagiog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω το bold με ενεργοποιημενη τη λειτουργια BES. σκεφτομαι να παρω και το storm και αφου τα δουλεψω παραλληλα για καποιο διαστημα να κρατησω αυτο που μου αρεσει περισσοτερο...αυτο που με ενοχλει στο bold ειναι η μικρη οθονη. ξερετε αν βγαζω τη sim και την τοποθετω στο storm αν θα εχω τη λειτουργια BES? θελω δηλαδη να τα λειτουργω με μια συνδεση. γινεται?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε κανένας να γράψει μέσα απο το bold στο myphone ? Για τα ελληνικά λέω ... έχετε πρόβλημα βγάζει όλο ερωτηματικά?

Εμενα δεν μου βγαζει καν την σελιδα στα Ελληνικα ολο συμβολα τη βγαζει.

Mobile gadget freak!!!
Link to comment
Share on other sites

είναι θέμα του bold.

 

το broswer του (4.6) είναι παλιός και έχει και πρόβλημα.

 

ούτε το pearl (4.5) ούτε το storm (4.7) έχουν θέμα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

είναι θέμα του bold.

 

το broswer του (4.6) είναι παλιός και έχει και πρόβλημα.

 

ούτε το pearl (4.5) ούτε το storm (4.7) έχουν θέμα.

 

Τελικά όντως έχει θέμα και πώς λύνεται; Κάπου είχα διαβάσει ότι υπάρχει και ζήτημα με σελίδες που έχουν flash; Δεν μπορεί να κάνει κανείς Install τον opera;

Link to comment
Share on other sites

είναι θέμα του browser του bold. οι ίδιες σελίδες παίζουν οκ στο pearl/storm.

 

βάλε τον opera και θα είσαι οκ.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα τα φώτα σας. Έχω ένα ΟΜΝΙΑ και σκέφτομαι να πάρω ένα Bold για να ξεφύγω από τα windows.

 

Με ενδιαφέρει να παίρνω e-mail (κυρίως από Gmail) και να χρησιμοποιώ το Wifi για σερφάρισμα.

 

Τι λογαριασμό προτείνετε να δημιουργήσω για περιορισμένη χρήση (μέχρι 20 e-mails την ημέρα) και σε ποιά εταιρεία. Τα συνημμένα δεν τρελαίνομαι να τα διαβάζω κιόλας. Υποθέτω όμως ότι ανοίγει αρχεία office και pdf.

 

Με συμφέρει να το πάρω από κάποια εταιρεία τηλεφωνίας ή ξεκλείδωτο από e-shop ας πούμε ;

 

Garmin mobile μπορώ να βάλω ή πάει άχρηστο το GPS.

 

Τελικά αξίζει να κοιτάξω προς το Bold (Storm είναι μάπα αφού δεν έχει Wifi) ή να κοιτάξω κάποια άλλη συσκευή ;

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

το wifi είναι άχρηστο στα bb.

 

διάβασε γενικά στο φόρουμ και θα μάθεις πολλά.

 

έχουν απαντηθεί όλα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα τα φώτα σας. Έχω ένα ΟΜΝΙΑ και σκέφτομαι να πάρω ένα Bold για να ξεφύγω από τα windows.

 

Με ενδιαφέρει να παίρνω e-mail (κυρίως από Gmail) και να χρησιμοποιώ το Wifi για σερφάρισμα.

 

Τι λογαριασμό προτείνετε να δημιουργήσω για περιορισμένη χρήση (μέχρι 20 e-mails την ημέρα) και σε ποιά εταιρεία. Τα συνημμένα δεν τρελαίνομαι να τα διαβάζω κιόλας. Υποθέτω όμως ότι ανοίγει αρχεία office και pdf.

 

Με συμφέρει να το πάρω από κάποια εταιρεία τηλεφωνίας ή ξεκλείδωτο από e-shop ας πούμε ;

 

Garmin mobile μπορώ να βάλω ή πάει άχρηστο το GPS.

 

Τελικά αξίζει να κοιτάξω προς το Bold (Storm είναι μάπα αφού δεν έχει Wifi) ή να κοιτάξω κάποια άλλη συσκευή ;

 

παρε το bold με κλειστα ματια.

10 ευρω το μηνα για ΒIS ειναι ΟΚ.

αλλωστε το ενα msg μετα που 8α καταναναλωσεις τα δωρεαν kb, 8α σου κοστιζει 0,015 ευρω, αρκετα φτηνοτερα δηλαδη απο ενα sms.

ΜΟΝΟ ΤΟ ΒΒ ειναι για να κανεις τη δουλεια σου με e-mail. Τα αλλα ειναι απλως οδοντοκρεμες. Κανενα δεν εχει την αμμεσοτητα και την συμπιεση (αρα φτηνο) του ΒΒ

Τωρα για surfing. Aν θες το Bold, για να σερφαρεις σε κανενα αεροδρομιο, η εστω σποραδικα, ειναι οκ. Αν το θες για μονιμο σερφινγκ, τοτε θα σε κουρασει πολυ, λογω μικρης οθονης.

Link to comment
Share on other sites

παρε το bold με κλειστα ματια.

10 ευρω το μηνα για ΒIS ειναι ΟΚ.

αλλωστε το ενα msg μετα που 8α καταναναλωσεις τα δωρεαν kb, 8α σου κοστιζει 0,015 ευρω, αρκετα φτηνοτερα δηλαδη απο ενα sms.

ΜΟΝΟ ΤΟ ΒΒ ειναι για να κανεις τη δουλεια σου με e-mail. Τα αλλα ειναι απλως οδοντοκρεμες. Κανενα δεν εχει την αμμεσοτητα και την συμπιεση (αρα φτηνο) του ΒΒ

Τωρα για surfing. Aν θες το Bold, για να σερφαρεις σε κανενα αεροδρομιο, η εστω σποραδικα, ειναι οκ. Αν το θες για μονιμο σερφινγκ, τοτε θα σε κουρασει πολυ, λογω μικρης οθονης.

 

Μην ξεχνάς ότι μάλλον θα έρθει και το Curve που και αυτό φαίνεται καλό. Άρεε RiM μας (με) έχει καταμπέρδεψει. Όσο για το wifi μάλλον θα διαφωνήσω. Λένε ότι στο Μετρο Θα υπάρχει wifi, στη δουλεία/ σπίτι φίλους ίσως να υπάρχει wifi. Γιατί να "σπαταλάς" τα KBs σου; Ακόμα δεν είναι τόσο φτηνά τα πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

παρε το bold με κλειστα ματια.

10 ευρω το μηνα για ΒIS ειναι ΟΚ.

αλλωστε το ενα msg μετα που 8α καταναναλωσεις τα δωρεαν kb, 8α σου κοστιζει 0,015 ευρω, αρκετα φτηνοτερα δηλαδη απο ενα sms.

ΜΟΝΟ ΤΟ ΒΒ ειναι για να κανεις τη δουλεια σου με e-mail. Τα αλλα ειναι απλως οδοντοκρεμες. Κανενα δεν εχει την αμμεσοτητα και την συμπιεση (αρα φτηνο) του ΒΒ

Τωρα για surfing. Aν θες το Bold, για να σερφαρεις σε κανενα αεροδρομιο, η εστω σποραδικα, ειναι οκ. Αν το θες για μονιμο σερφινγκ, τοτε θα σε κουρασει πολυ, λογω μικρης οθονης.

γιατί όχι 17 και 1GB? ;)

 

φυσικά και είναι ΤΟΣΟ φτηνά τα πακέτα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

γιατί όχι 17 και 1GB? ;)

 

φυσικά και είναι ΤΟΣΟ φτηνά τα πακέτα.

 

Αυτά γράφεις :D και μου φαίνεται θα περιμένω λίγο για το curve. Αλήθεια ξέρει κανείς εαν θα φέρει η Cosmote storm ή curve?:cry:

Link to comment
Share on other sites

γιατί όχι 17 και 1GB? ;)

 

φυσικά και είναι ΤΟΣΟ φτηνά τα πακέτα.

Υπαρχει προγραμμα με 17 ευρω και 1 giga? οταν εχεις ειδη συσκευη μπορεις να εγγραφεις σε αυτο? Η πρεπει να πας στα καινουργια προγραμματα?

Mobile gadget freak!!!
Link to comment
Share on other sites

φυσικά και μπορέις. έτσι το έκανα εγώ.

 

λέγεται surf and mail 500 και για 1 χρόνο σου δίνει 1GB.

 

αρκεί να το κάνεις μέσα στις επόμενες μέρες γιατί λήγει η προσφορά. αν δεν έχιε λήξει.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

φυσικά και μπορέις. έτσι το έκανα εγώ.

 

λέγεται surf and mail 500 και για 1 χρόνο σου δίνει 1GB.

 

αρκεί να το κάνεις μέσα στις επόμενες μέρες γιατί λήγει η προσφορά. αν δεν έχιε λήξει.

Εγινε θα το κοιταξω αυριο κιολας καλη φαση ολη μερα να κατεβαζεις δεν θα τα πιασεις ποτε πιστευω. Ευχαριστω!!!

Mobile gadget freak!!!
Link to comment
Share on other sites

Και η WIND έχει 250 MB με 13 euro και ποτέ δεν έχω ξεπεράσει τα 60-70 mb με πολύ Browsing.. Παιδιά αν θέλετε browsing, πάρτε iphone ή AcerONE / ASUS :P

 

Τα BB εάν δεν έχεις πάρε δώσε με email δεν χρειάζονται...

Link to comment
Share on other sites

Kalimera, kainourgio Bold, mporo na to energopoiiso kai na to doulepso me wifi (e-mail kai browsing), mexri na do an tha to kratiso gia na energopoiiso tin ypiresia BIS ? Thelo na do ean me bolevei sa syskevi
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς για Browsing, αλλά όχι για email χωρίς συνδρομή BIS, εκτός αν έχεις gmail και έχεις βάλει το GmailAPP...

 

Επίσης έχει απαντηθεί 40 φορές... :)

Link to comment
Share on other sites

Και η WIND έχει 250 MB με 13 euro και ποτέ δεν έχω ξεπεράσει τα 60-70 mb με πολύ Browsing.. Παιδιά αν θέλετε browsing, πάρτε iphone ή AcerONE / ASUS :P

 

Τα BB εάν δεν έχεις πάρε δώσε με email δεν χρειάζονται...

εγώ το έχω ως modem στο tablet και τα τρώω εύκολα.

 

το καλύτερο πρόγραμμα είναι αυτό της voda. (αναφέρω παραπάνω).

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο γιαυτό έχεις το ΒΒ? Αν δεν κάνω λάθος δεν κάνει καμία συμπίεση όταν το δουλεύεις σαν μοντεμ...
Link to comment
Share on other sites

Και η WIND έχει 250 MB με 13 euro και ποτέ δεν έχω ξεπεράσει τα 60-70 mb με πολύ Browsing.. Παιδιά αν θέλετε browsing, πάρτε iphone ή AcerONE / ASUS :P

 

Τα BB εάν δεν έχεις πάρε δώσε με email δεν χρειάζονται...

Browsing κανεις και με αλλα κινητα αμα θες Blackberry ξερεις για τι το θες και κανει απο ολα και τα καταφερνει καλα. εχω στην κατοχη μου 115 κινητα και iphone αλλα το πως με γεμιζει το Blackberry δεν το εχω νιωσει με αλλη συσκευη. Τωρα αν θελω τελειο browsing ανοιγω το laptop αλλα for on the go ειναι πολυ καλο για εμενα.

Mobile gadget freak!!!
Link to comment
Share on other sites

Μόνο γιαυτό έχεις το ΒΒ? Αν δεν κάνω λάθος δεν κάνει καμία συμπίεση όταν το δουλεύεις σαν μοντεμ...

και που δεν κάνει?

 

1GB είναι αυτό και δεν γεμίζει (με αυτά που κάνω) με τπτ.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Browsing κανεις και με αλλα κινητα αμα θες Blackberry ξερεις για τι το θες και κανει απο ολα και τα καταφερνει καλα. εχω στην κατοχη μου 115 κινητα και iphone αλλα το πως με γεμιζει το Blackberry δεν το εχω νιωσει με αλλη συσκευη. Τωρα αν θελω τελειο browsing ανοιγω το laptop αλλα for on the go ειναι πολυ καλο για εμενα.

 

θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου , εχουν περασει και απο εμενα παρα πολα κινητα , αλλα το ρημαδι το ΒΒ με εχει γεμισει οσο τιποτα αλλο, ενας μεγαλος λογος ειναι τα εμαιλ , αλλα και σαν κινητο γενικα δεν υστερει σε τιποτα απο τα αλλα της αγορας , οκ δεν εχει 10 μεγκαπιξελ καμερα αλλα γι αυτο που χρειαζεται τα κανει και με το παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως θα μπω στον media center για να λαβω απο αλλο κινητο καποιες φωτο?

Που ειναι αυτη η εφαρμογη?Μου εσπασε τα νευρα!!!!!!!!!!

 

.....TO BRHKA!!!!!

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

μέσω καλωδίου.

 

το βλέπει ως δίσκο, πήγαινε στο my computer.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...