Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν λίγο καιρό μου πρότεινε το facebook κάποιους από τους φίλους μου να παρακολουθώ (αφού επέλεξα εγώ ποιους θέλω) τις ενημερώσεις τους. Τώρα, υπάρχει κάποιος φίλος μου που δε θέλω να παρακολουθώ τις ενημερώσεις. Πώς μπορώ να τον βγάλω από τη σχετική λίστα;

Αν έχεις το timeline, πήγαινε στο προφίλ του. Στο κουμπί που λέει "subscribed" βάλε το ποντίκι σου (χωρίς κλικ) και θα σου ανοίξει ένα μενού. Εκεί λέει "unsubscribe". Πάτα το και τέλος!

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ. Πήγα στην επαφή και εκεί μου εμφάνιζε στη συγκεκριμένη επαφή ότι είμαστε στενοί φίλοι (με ένα τικ αριστερά). Με το που το αποεπέλεξα δεν εμφανίζει στενοί φίλοι, αλλά απλά φίλοι. Ελπίζω, τώρα, να μη μου έρχονται ειδοποιήσεις.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

άλλαξε η γραματοσειρά στο fb;

ναι,κάπου το είχα διαβάσει πως είναι στα πλαίσια αναβάθμισης..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος μου με ειπε οτι εχει 120 παραπανω φιλους σημερα...... οπως και εγω ακομα εχω τους 60 παραπανω... Σε εσας δεν εγινε τιποτα...?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Εδω κ περιπου μια εβδομαδα εχω δημιουργησει ενα νεο προφιλ στο fb,μετα απο αλλα 4 τα οποια μου δημιουργουσαν μεγαλο προβλημα(προφανως ηταν χακαρισμενα).δεξια ομως οταν μπαινω στο προφιλ μου,συνεχεια γραφει "επιλεξτε μια φωτογραφια προφιλ που να δειχνει οντως εσας".η αληθεια ειναι οτι σε κανενα αλλο προφιλ δεν μου ειχε ξανασυμβει,και η φωτογραφια ειναι δικια μου...!!! τι παει στραβα? το εχει κανει σε κανεναν? φοβαμαι οτι ευθυνεται η χρηση πολλαπλων προφιλ,αλλα δεν γινοταν να κανω αλλιως(?)
Link to comment
Share on other sites

Εμενα απο προχτες μου πηγε 130+ φιλους απ'οτι ειχα.Τι γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Εμενα απο προχτες μου πηγε 130+ φιλους απ'οτι ειχα.Τι γινεται?

 

Kαι εμένα. Από 550 με πήγε στους 615.. Μπήκα και είδα ότι έχει βάλει και αυτούς που είχες παλιά και το έχουν διαγράψει... Περίεργο..

Link to comment
Share on other sites

άλλαξε η γραματοσειρά στο fb;

Αυξήθηκε το font size στο news feed page. Yπάρχει τρόπος να γυρίσει στο προηγούμενο μέγεθος

Link to comment
Share on other sites

Αυξήθηκε το font size στο news feed page. Yπάρχει τρόπος να γυρίσει στο προηγούμενο μέγεθος

 

Ποιος τροπος;

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμένα. Από 550 με πήγε στους 615.. Μπήκα και είδα ότι έχει βάλει και αυτούς που είχες παλιά και το έχουν διαγράψει... Περίεργο..

 

ελεος δηλαδη...εμενα ανεβαινει κατεβαινει καθε μερα..κανενα bug ειναι μην ανυσυχειτε..550 θα εχεις...απλος θα το λεει για 615..αντε κατσε μετρα:lol:

 

Αυξήθηκε το font size στο news feed page. Yπάρχει τρόπος να γυρίσει στο προηγούμενο μέγεθος

 

το ψαχνω και εγω

προσπαθησα με cntrl - στον browser αλλα μικραινει ολη η σελιδα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ελεος δηλαδη...εμενα ανεβαινει κατεβαινει καθε μερα..κανενα bug ειναι μην ανυσυχειτε..550 θα εχεις...απλος θα το λεει για 615..αντε κατσε μετρα:lol:

 

Aυτό το έκανε και σε εμένα. Μπορεί τη μια να ήταν 550 και μετά από 10 λεπτά 548. Και μετά από 10 λεπτά 551.. Αλλά τώρα δεν είναι αυτό.. Μετράει και αυτούς που είχες παλαιότερα και το έχουν σβήσει..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος κολλήματα στο FB τώρα τελευταία; Εδώ και 2-3 μέρες πρέπει να κάνω 5-6 refresh για να με βάλει αλλά και πάλι αν διαλέξω να πάω κάπου αλλού μετά ξανά τα ίδια. Συνήθως έτρωγε μεγάλο κόλλημα τα βράδια αλλά χθες και σήμερα είναι όλη μέρα έτσι!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος κολλήματα στο FB τώρα τελευταία; Εδώ και 2-3 μέρες πρέπει να κάνω 5-6 refresh για να με βάλει αλλά και πάλι αν διαλέξω να πάω κάπου αλλού μετά ξανά τα ίδια. Συνήθως έτρωγε μεγάλο κόλλημα τα βράδια αλλά χθες και σήμερα είναι όλη μέρα έτσι!

 

το τελευταιο χρονο ολο προβληματα εχουμε και κολληματα:lol:

κλεισε το μοντεμ σου και ξαναανοιξε το ισως ειναι σκαλωμα απο εκει...γενικα μην σε στεναχωρει το fb οτι εχεουμε κολληματα..ολοι εχουν...δες τις τελευταιες 4 σελιδες:lol:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο χρονο ολο προβληματα εχουμε και κολληματα:lol:

κλεισε το μοντεμ σου και ξαναανοιξε το ισως ειναι σκαλωμα απο εκει...γενικα μην σε στεναχωρει το fb οτι εχεουμε κολληματα..ολοι εχουν...δες τις τελευταιες 4 σελιδες:lol:

 

Ναι, αλλά το κακό τις τελευταίες μέρες έχει παραγίνει!!! Έχω κάνει εκκαθάριση cookies, επανεκκίνηση modem τα πάντα όλα αλλά δεν είναι από αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά το κακό τις τελευταίες μέρες έχει παραγίνει!!! Έχω κάνει εκκαθάριση cookies, επανεκκίνηση modem τα πάντα όλα αλλά δεν είναι από αυτό...

 

Είναι θέμα του FB εδώ και πολύ καιρό τα κολλήματα.. Το έχουν βαρύνει πάρα πολύ κατά τη γνώμη μου..

Link to comment
Share on other sites

απο υπολογιστη μου βγαζει +οσους εχουν κλεισει τους λογαριασμους τους.

απο το ταμπλετ και το κινητο μου βγαζει οσους πραγματικα εχω.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

απο υπολογιστη μου βγαζει +οσους εχουν κλεισει τους λογαριασμους τους.

απο το ταμπλετ και το κινητο μου βγαζει οσους πραγματικα εχω.

 

ναι ισχυει αυτο...τους κλειστους λογαριασμους σου λεει να τους διαγραψεις

 

Aυτό με τo CTRL +/-.

 

Εκτός άμα κάποιος βγάλει scriptάκι για το greasemonkey κτπλ

 

δεν ισχυει γιατι με το ctrl - μειωνει ολη την σελιδα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ερωτησις,

 

 

Οταν καποιος εχει την πρασινη βουλιτσα διπλα,σημαινει πως ειναι ονλαιν.Κατανοητό.

Οταν εχει το σημα του κινητου, ειναι μεσα απο κινητο.Κατανοητό.

Οταν δεν εχει τιποτα απο δίπλα ειναι οφλαιν.Κατανοητό.

Οταν ομως ειναι οφλαιν αλλα "μπαινοβγαινει" στη λιστα επαφων(χωρις βουλιτσα πρασινη,κινητο ή κατι αλλο) ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ερωτησις,

 

 

Οταν καποιος εχει την πρασινη βουλιτσα διπλα,σημαινει πως ειναι ονλαιν.Κατανοητό.

Οταν εχει το σημα του κινητου, ειναι μεσα απο κινητο.Κατανοητό.

Οταν δεν εχει τιποτα απο δίπλα ειναι οφλαιν.Κατανοητό.

Οταν ομως ειναι οφλαιν αλλα "μπαινοβγαινει" στη λιστα επαφων(χωρις βουλιτσα πρασινη,κινητο ή κατι αλλο) ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ?

 

Τι εννοείς δεν κατάλαβα

Επίσης έχεις κάνει ένα λαθάκι

Όταν είναι από κινητό δεν σημαίνει ότι είναι ον εκείνη την ώρα στο λέω επειδή το έχουν πάθει φίλοι μου και εγώ

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ναι οκ,το ξερω αυτο.

εννοω πως δεν εχει καποιο χαρακτηριστικο απο διπλα.ουτε πρασινο κυκλακι,ουτε κινητο.

Δλδ ειναι οφλαιν.

Αλλα παρολα αυτα ποτε εμφανιζεται στην λίστα στο τσατ(οφλαιν παντα) και ποτε δεν φαινεται..μετα απο λιγο ξαναφαινεται(οφλαιν ΠΑΝΤΑ) μετα χανεταιθ παλι..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αααα σαν να νομίζω ότι κατάλαβα τι εννοείς.. Δεν νομίζω ότι σημαίνει κάτι. Συνήθως σου εμφανίζει στο τσατ τα άτομα με τα οποία επικοινωνείς περισσότερο (όχι απαραίτητηα τσατ. ακόμα και λαικ ή σχόλια). Από εκεί και πέρα και εγώ δεν έχω καταλάβει ποτέ την λογική του να φαίνονται τα άτομα που είναι οφλάιν. Και ακόμα περισσότερο, με ΠΟΙΑ λογική δείχνει αυτούς που δείνχει...
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

ακομα πιο περιεργο ειναι το εξης...

απο το λαπτοπ μου δειχνει συγκεκριμενα ατομα οφλαιν,ενω απο το ταμπλετ + κινητο ,πως ειναι ονλαιν μεσω κινητου...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ναι ε?? Δεν έχω παρατηρήσει από το λάπτοπ αν μου δείνχει τους ίδιους.. Θα το κοιτάξω! Πιθανόν να είναι κανένα (από τα πολλάαα :p) κολλήματα του φβ....
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...