Jump to content

Samsung SGH-J700


leonidas1902
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.elats.lv/images/elats/detail/PR_RU_Samsung_J700.jpg

 

Samsung J700 - Full phone specifications

 

Δείκτης SAR:

0.499 W/kg

 

paidia iparxi kapio programa h kapio topic gia afto to kinito os oste na mporo na balo ellinika?eyxaristo poly

Edited by Superuser
Ενημέρωση πρώτου ποστ θέματος
xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

μονος ειναι δυσκολο,αν εισαι αθηνα πηγαινε μια βολτα απο το 9volto.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα παιδια.πριν 2 μερες πηρα το samsung j 700.εχει μνημη 25 mb κ τ εβαλα επεκταση micro sd 1 gb.περναω λοιπον τραγουδια απο τον υπολογιστη στη καρτα μνημης.οταν θελω ομως να βαλω καποιο για ηχο κλησης πρεπει να το περασω πρωτα στο τηλεφωνο το οποιο χωραει 25 mb οποτε 3-4 τραγουδια το πολυ.μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει τροπος να τα βαζω για ηχο κλησης κατευθειαν απ τη καρτα χωρις να κανω τη διαδικασια? επισης αν μπορουν να αποθηκευονται τα μηνυματα που στελνω αυτοματα!! ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!!:worry:
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα το Samsung J700v...Ξέρει κάποιος πώς θα του βγάλω το χαζοvodafone?
Link to comment
Share on other sites

πειτε μου,παρακαλω,στην συσκευασια εχει software και καλωδιο

για συνδεση στο pc ?

 

επισης μηπως καποιος εχει κανει τετοια συνδεση ? βλεπει

outlook ?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο...Έχω το J700...στο κουτί του,με όλα τα παρελκόμενα και με απόδειξη αγοράς...Δεν υπάχουν σημάδια πάνω του που να μαρτυρούν χρήση...Αν το πάω να το δώσω σε ΄κάποιο κατάστημα για μεταζειρισμένο,πόσα λέτε θα το πάρουν?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα.

Πήρα χθες ένα Samsung J700 και εκ πρώτης όψεως είμαι ενθουσιασμένος.

Δεν έχω όμως βρεί ακόμη πώς βάζουμε τόνους στο ελληνικό κείμενο (δεν λειτουργεί αυτό που έκανα με το κινητό Nokia που είχα προηγουμένως, όπου απλώς πατούσα περισσότερες φορές το κουμπί μέχρι να εμφανιστεί το γράμμα τονισμένο).

Επίσης ενώ με το πλήκτρο "1" μπορώ να βάλω τελεία, underscore κλπ, δεν βρήκα το κόμμα, τις παρενθέσεις κ.α. Προφανώς μπαίνουν αλλιώς. Πώς όμως;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Πήρα ένα κινητό Samsung J700 πριν 3 μέρες. Προτού το πάρω μου είχανε πει πώς γενικά τα κινητά Samsung έχουνε το μειονέκτημα πώς δεν κρατάει πολύ η μπαταρία τους. Ο αδερφός μου που έχει samsung J600 λέει πώς το δικό του κρατάει περίπου 3 μέρες.

 

Ε λοιπόν, σήμερα ενώ μόλις το είχα φορτίσει, μέσα σε 17 ώρες και με πολύ ήπια χρήση (15 λεπτά περίπου ομιλία και λιγότερα από 10 sms), με σκουρόχρωμο "θέμα" επιλεγμένο και μέτρια φωτεινότητα, η μπαταρία άδειασε εντελώς!

 

Υπάρχει περίπτωση αυτό το πράγμα να θεωρείται φυσιολογικό; :wacko: Εννοείται πώς πάω για αντικατάσταση μπαταρίας, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου, δεν εννοείται τπτ.

Μετά από 5-6 φορτίσεις η μπαταρία του θα στρώσει και θα σου κρατάει αρκετά περισσότερο. Μπορεί να φτάνει και τις 2- 2μιση μέρες.

Γενικά τα περισσότερα samsung έχουν πολύ μεγάλη κατανάλωση ρεύματος και η αυονομία τους είναι περιορισμένη.

Το ότι το samsung του αδελφού σου κρατάει 3 μέρες μου ακούγεται να είναι κάτι σαν θαύμα, μιας και με όλα τα samsung που είχα ποτέ δεν κατάφερα κάτι τέτοιο

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου, δεν εννοείται τπτ.

Μετά από 5-6 φορτίσεις η μπαταρία του θα στρώσει και θα σου κρατάει αρκετά περισσότερο. Μπορεί να φτάνει και τις 2- 2μιση μέρες.

Γενικά τα περισσότερα samsung έχουν πολύ μεγάλη κατανάλωση ρεύματος και η αυονομία τους είναι περιορισμένη.

Το ότι το samsung του αδελφού σου κρατάει 3 μέρες μου ακούγεται να είναι κάτι σαν θαύμα, μιας και με όλα τα samsung που είχα ποτέ δεν κατάφερα κάτι τέτοιο

 

Με δυο μέρες είμαι ok, κάτι τέτοιο περιμένα.. :) Η μπαταρία του αδερφού μου έχει λίγο μεγαλύτερη διάρκεια, οπότε τόσο περίμενα ότι θα κρατούσε η δική μου. Απλά δεν θέλω να τελειώνει η μπαταρία μέσα στην ίδια μέρα.

 

Χρήσιμη πληροφορία αυτό που λες ότι η μπαταρία πρέπει να "στρώσει".. Μου φαίνεται πώς όταν είχα κινητά Nokia, δεν υπήρχε τόσο μεγάλη απόκλιση ανάμεσα στις πρώτες φορτίσεις και την κανονική αυτονομία της μπαταρίας. Πάντως κατα τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος με την Samsung.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Με δυο μέρες είμαι ok, κάτι τέτοιο περιμένα.. :) Η μπαταρία του αδερφού μου έχει λίγο μεγαλύτερη διάρκεια, οπότε τόσο περίμενα ότι θα κρατούσε η δική μου. Απλά δεν θέλω να τελειώνει η μπαταρία μέσα στην ίδια μέρα.

 

Χρήσιμη πληροφορία αυτό που λες ότι η μπαταρία πρέπει να "στρώσει".. Μου φαίνεται πώς όταν είχα κινητά Nokia, δεν υπήρχε τόσο μεγάλη απόκλιση ανάμεσα στις πρώτες φορτίσεις και την κανονική αυτονομία της μπαταρίας. Πάντως κατα τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος με την Samsung.

 

Ευχαριστώ

 

Στα 2 samsung που είχα η διαφορά μετά το στρώσιμο ήταν πολύ εμφανής.

Αλλά και πάλι σου λέω οτι αν την ζορίζεις την μπαταρία μπορεί να αδειάζει πολύ γρήγορα.

Επίσης, στα περισσότερα ο μετρητής δεν είναι ακριβής.

Αν χάσει την πρώτη μπάρα μετά η δεύτερη και η τρίτη φεύγουν πιο γρήγορα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Καταρχήν ο μετρητής δεν είναι καθόλου ακριβής. Επίσης φαίνεται πώς άρχισε να στρώνει η μπαταρία - τώρα είναι στις 24 ώρες (ενώ μίλησα και αρκετά στο τηλέφωνο) και ακόμη να αρχίσει να "πεινάει" :-)
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Καταρχήν ο μετρητής δεν είναι καθόλου ακριβής. Επίσης φαίνεται πώς άρχισε να στρώνει η μπαταρία - τώρα είναι στις 24 ώρες (ενώ μίλησα και αρκετά στο τηλέφωνο) και ακόμη να αρχίσει να "πεινάει" :-)

 

Πιστεύω οτι θα σου βγάζει γύρω 40 ώρες με μέτρια χρήση, δλδ 2 μέρες με κλειστό το βράδυ.

Θυμάμαι το z560 την πρώτη βδομάδα το είχα φορτίσει 9 φορές(!), μετά όμως έστρωσε...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι θα σου βγάζει γύρω 40 ώρες με μέτρια χρήση, δλδ 2 μέρες με κλειστό το βράδυ.

Θυμάμαι το z560 την πρώτη βδομάδα το είχα φορτίσει 9 φορές(!), μετά όμως έστρωσε...

 

Μάλλον το'χουμε εξαντλήσει κάπως το θέμα, απλώς θέλω να αναφέρω πώς μετά από 3 φορτίσεις η μπαταρία πάει σούπερ...έχει ήδη κλείσει τέσσερα 24ώρα and going! :D Μπορεί βέβαια κι αυτό να είναι επειδή δεν έχει "στρώσει" και υπό κανονικές συνθήκες να κρατάει λιγότερο, γενικά όμως...not bad. Και στην χειρότερη μπορώ να πάρω extra μπαταρία. Γενικά χαίρομαι που έκανα την μετάβαση σε Samsung από Nokia. Λατρεύω το κινητό μου. [Τα φθηνά μοντέλα της Nokia έχουνε άθλια κατασκευή..καμία σχέση με την Samsung]

 

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου και τις πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αν και το ομολογώ δεν το έχω πολυψάξει, δεν βλέπω και τίποτα που να αφορά εφαρμογές, screensavers, παιχνίδια κτλ. για το J700. Επίσης με το πρόγραμμα Samsung Pc studio 3 δεν μπαίνουν ελληνικοί χαρακτήρες στα Ονόματα!!!!!!!!!!!!!!:O Κάνω κάτι λάθος ??

και για εφαρμογές που κοιτάω???

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα το αγόρασα το J700 και οφείλω να ομολογήσω ότι δεν είμαι και πάρα πολύ ευχαριστημένη .. βέβαια είναι στην πρίζα τώρα και φορτίζει αλλά λίγο που "έπαιξα" μαζί του μπορώ να πώ ότι ψιλοαπογοητεύτηκα .. κατ' αρχήν άρχισε η απογοήτευσή μου μόλις άνοιξα το κουτί διότι μου είπανε ότι θα μου δώσουνε το ασημένιο και μου δώσανε το γκρί (το οποίο το είχα δεί απο το κουτί και τους το είπα ότι δεν είναι το ασημένιο αλλά αυτοί της Wind μου είπανε ότι ΕΙΝΑΙ (!!) και να μην ανησυχώ!!) οπότε μπορώ να πώ ότι ήμουν αρκετά εκνευρισμένη .. τα θέματά του είναι πάρα πολύ πτωχά (μόλις 2 .. άσπρο και μαύρο) τα ringtones απαράδεκτα .. αλλά ντάξ .. ίσως με τον καιρό να το συνηθήσω (προέρχομαι απο τις οικογένειες Sony Ericsson & Sharp βλέπετε) ..

Ψάχνω κι εγώ όλο το απόγευμα να βρώ θεματάκια και χρώματα και κάτι τις τεσπα για να το κάνω λίγο πιο .. "κοριτσίστικο" ή έστω λίγο πιο "κομψό" αλλά πουθενά .. υποθέτω ότι λόγω του ότι είναι κάπως καινούριο το μοντέλο ίσως ακόμα να μην έχουν κυκλοφορήσει .. ούτε στο "Samsung Fun Club" υπάρχει κάτι ..

εάν κάποιος σταθεί τυχερός και βρεί κάτι ανάλογο αν έχει την καλοσύνη ας ενημερώσει το σχετικό θρέντ .. :cool:

... Ki omws eimai akoma edw ...
Link to comment
Share on other sites

Νανα,

Μερικά πραγματάκια (φωτό & θέματα & ήχους) θα βρεις εδω: http://www.zedge.net

αλλά και πάλι όχι και τόσα.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...
γειά σας! αγόρασα το j700 πριν μια εβδομάδα κ έχω πρόβλημα με τις επαφές. μου εμφανίζει 2 φορες τον κάθε αριθμό, μια απο την sim κ μια από το τηλέφωνο. ξέρει κάποιος πως μπορώ να επιλέξω μόνο την μνήμη του τηλ. ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

παιδια για ηχο μηνυματος μπορω να βαλω οτι θελω η μονο τα δικα του?

φιλε μου μπορεις να βαλεις δικους σου ηχους mp3 επειδη ομως πρεπει να τους εχεις στη μνημη του τηλεφωνου καλο θα ηταν να μην βαζεις ολοκληρο τραγουδι αλλα μερος του κατοπιν επεξεργασιας με καποιο προγραμμα

ξερει καποιος αν υπαρχει δυνατοτητα αλλαγης θεματος αν και δεν ειναι και τοσο απαραιτητο αφου παιρνει για φοντο φωτο fullscreen και μαλιστα και κινουμενη

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Υπάρχει περίπτωση να μπορούμε να βάλουμε το ρολόι σαν background? Το ψάχνει μία φίλη μου και μου είπε ότι στο προηγούμενο Samsung που είχε, μπορούσε να το κάνει αυτό.

Στο J700 γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Παιδια κατεβαζω απο youtube βιντεακια με save2pc pro (σαν 3gp) αλλα δεν μπορω να τα περασω σε samsung j700 με samsung pc studio 3.Δεν υποστηριζεται λεει ο ρυθμος καρε.Το ιδιο συμβαινει και οταν κανω μετατροπες αλλων βιντεο σε 3gp με το total video converter.Kαμια βοηθεια;Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • The title was changed to Samsung SGH-J700

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...