Jump to content

Vodafone v1520 (Asus Solaris / P550)


KONSTANTIN_KARAB
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσύ γιατί δυστυχώς;;;

Το κινητό τα σπάει, το μόνο πρόβλημα που είχα εγώ ήταν με το service της vodafone... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 126
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Εσύ γιατί δυστυχώς;;;

Το κινητό τα σπάει, το μόνο πρόβλημα που είχα εγώ ήταν με το service της vodafone... :)

 

Το δυστυχώς δεν πήγαινε για την επιλογή σου (εσύ καλά έκανες), αλλά για τη μειωμένη δημοτικότητα της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σκατά στο service της vodafone (ελπίζω να μη φάω ban γι' αυτό, αλλά με αγανάκτησαν οι άσχετοι!)

Έκαναν λέει "αναβάθμιση"... ίσον, hard reset και factory defaults!

Έστειλα ένα mail στην ASUS, μου απάντησαν σε μία μέρα και το πρόβλημα λύθηκε, έτσι απλά, μία ρύθμιση ήταν! Δε μπορούσαν να κάνουν το ίδιο και οι φωστήρες του service;;

 

Το κινητό δουλεύει χωρίς να κλείνει πλέον, αλλά μόνο πάνω σε 3G δίκτυο, αν προσπαθήσει να συνδεθεί σε GPRS, τότε κρασάρει... Εσύ ρε Athanaso77 έχεις το ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ beefTechie ΚΑΙ athanaso77 ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.ΣΕ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΕΧΩ ΠΡΙΜΟΔΟΤΗΣΗ ΑΠΟ VODAFONE ΓΥΡΩ ΣΤΑ 100eur ΚΑΙ ΘΑ ΒΑΛΩ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 400eur ΔΟΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΧΕΙ 530eur.ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ Η' ΤΣΑΜΠΑ ΘΑ ΤΑ ΔΩΣΩ?
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που το πήρα, δεν απογοητεύτηκα από τη συσκευή.. Και δεν κάνει 530, 440 το πήρα εγώ, εκτός αν ανέβασαν την τιμή του, πράγμα δύσκολο... Και για τέτοια τιμή, δε βρίσκεις εύκολα κάτι καλύτερο, νομίζω.

 

Το μόνο πρόβλημα οπυ έχω εντοπίσει είναι ότι δε δουλεύει σε GPRS δίκτυο, θέλει 3G για να συνδεθεί. Δεν ξέρω αν αυτό είναι πρόβλημα της συσκευής ή του λειτουργικού (και πότε/αν θα διορθωθεί), αλλά δε μου φαίνεται και ιδιαίτερα σημαντικό.

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΟΝΤΕΛΑ?ΘΑ ΤΑ ΦΕΡΕΙ Η VODAFONE ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ?ΜΑΛΛΟΝ ΧΛΩΜΟ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΕΡΕΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΤΟ ν1520.ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΚΑΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ?ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟ GLOFISH X600 ΠΟΥ ΤΟ ΦΕΡΝΕΙ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ.ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ beefTechie ΟΝΤΩΣ ΕΙΧΕ 440eur ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ 530eur,ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΙ ΒΑΛΑΝΕ TOYΣ ΧΑΡΤΕΣ ΤΗΣ MLS DESTINATOR.ΕΠΙΣΗΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΒΛΟ,ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΔΗΛΑΔΗ.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΖΩΝΤΑΝΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΣΕ ΚΑΝΑ-ΔΥΟ VODAPHONE SHOP ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΕΙ NA MOY TO ΔEIΞOYN.ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ 3,5inch ΟΘΟΝΗ.
Link to comment
Share on other sites

Α, ναι, εγώ το πήρα χωρίς χάρτες... Τυχερός ήμουν δηλαδή ε; :)

Για το Glofiish δεν ξέρω, αλλά στο Πλαίσιο που ρώταγα μία πωλήτρια μου είπε ότι το 600 και το 650 βγάζουν συνέχεια προβλήματα και τους τα φέρνουν για επισκευές/αντικαταστάσεις... Και για να μου το λέει αυτό πωλήτρια, φαντάζεσαι...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
στο Πλαίσιο που ρώταγα μία πωλήτρια μου είπε ότι το 600 και το 650 βγάζουν συνέχεια προβλήματα και τους τα φέρνουν για επισκευές/αντικαταστάσεις... Και για να μου το λέει αυτό πωλήτρια, φαντάζεσαι...

 

Και εσύ τώρα εμπιστεύεσαι την κουβέντα της πωλήτριας από το Πλαίσιο; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ε, όταν λέει για ελαττωματικές συσκευές που τους επιστρέφουν, ναι...

 

Και για να επιστρέψουμε στο θέμα μας:

Πήρε άλλος το κινητό; Έχω πρόβλημα με τη σύνδεση σε GSM δίκτυο, και θέλω να δω αν φταίει η συσκευή μου ή είναι γενικά πρόβλημα των 1520...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω για εσας αλλα εγω αυτη την συσκευη δεν την ηξερα καθολου πηγα απλα σε ενα καταστημα vodafone την ειδα τους λεω οτι την θελω τωρα και μου την δωσανε αμεσως δεν εχω κανενα προβλημα και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος
Link to comment
Share on other sites

ΩΧ: Μόλις πρόσεξα ότι αντί για GSM είχα γράψει GPRS πρίν! Anyway...

 

Δοκίμασε σε παρακαλώ να συνδεθείς σε GSM δίκτυο!!

Έναρξη>>Ρυθμίσεις>>Συνδέσεις>>Δίκτυα GSM/3G, και επέλεξε GSM. Πες μου αν συνδέεται κανονικά σε παρακαλώ, γιατί η δικιά μου συσκευή μου κάνει κόλπα.

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με τη Vodafone UK όπως με συμβούλεψε ο method_man, και όντως τελικά είναι πρόβλημα της δικιάς μου συσκευής μόνο, οπότε μην ανησυχείτε οι υπόλοιποι :P
Link to comment
Share on other sites

το πηρα απο το περιστερι αττικης ειναι τουμπανο αλλα μην ξεχνας οτι εχεις και μια οθονη τουμπανο so....βλεπεις και κανεις αλλα να το ξερετε δεν ειναι κινητο για να παιζουμε για αυτο ειναι στην κατηγορια του pocket pc στην αρχη μπορει να αγανακτησετε οταν το αποκτησετε αλλα μετα θα δειτε οτι δεν κανατε λαθος και οτι τελικα αξιζε τα λεφτα τουυ :cool:
Link to comment
Share on other sites

και γενικα παιδες καλο ειναι να το ψαχνετε λιγο το θεμα και ποσο μαλλον στο service γιατι ως γνωστο η ελλαδα ειναι και θα ειναι πισω
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ method_man απο ποιο vodafone shop το πηρες?γιατι εγω δεν το βρισκω.ειναι καλο,τουμπανο?απο διαστασεις τι λεει,ειναι οκ η' τουβλο?

 

και κατι αλλο που ξεχασα να σου πω οτι ναι μεν ειναι τουμπανο αλλα σκεψου τι πλεονεκτημα εχεις στο navigator που σου δινουν δωρο με την βαση του αυτοκινητου οτι τα βλεπεις απο την θεση του οδηγου και οχι σαν κατι αλλα κινητα που προσπαθεις να δεις το τι σου δειχνουν και εισαι ετοιμος να στουκαρεις σε καμια κολωνα ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδες πιστευω οτι ενα καλο site einai http://www.pocketpcfreeware.mobi/ θα βρητε τα παρα πολλα και ειναι οκ ολα τα πραγματα που εχει μεσα ειναι δοκιμασμενα ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone v1520 (Asus Solaris / P550)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...