Jump to content

Ιδιωτικό Συμφωνητικό Συμβίωσης


bianca76
 Κοινοποίηση

Ιδιωτικό Συμφωνητικό Συμβίωσης:Υπέρ ή κατά  

130 members have voted

  1. 1. Ιδιωτικό Συμφωνητικό Συμβίωσης:Υπέρ ή κατά

    • Είμαι υπέρ!
      91
    • Είμαι κατά!
      39


Recommended Posts

Κάποιος ο οποίος είναι ναρκομανής, είναι προδιαγεγραμμένο ότι αργά η γρήγορα, λόγω εθισμού θα καταλήξει από υπερβολική δόση. Ένας ομοφυλόφιλος, αν παίρνει τις προφυλάξεις του (όπως ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ), δεν συνεπάγεται από πουθενά ότι θα κολλήσει AIDS.

 

Δεν είναι απόλυτο αυτό που λες. Πρώτον στα ναρκωτικά υπάρχει δυνατότητα απεξαρτησης, και δεύτερον στο AIDS δεν υπάρχει γιατρειά, και ως γνωστόν οι ομοφυλόφυλοι είναι πιο επιρρεπής σε αυτή την αρρώστια.

 

Επιπλέον, αφήνεις να εννοηθεί ότι όποιος δεν είναι ομοφιλόφιλος δεν διατρέχει κανένα κίνδυνο να κολλήσει AIDS!!!

 

:lol::lol::lol:

Λυπάμαι αν μιλώ με παιδάκια δημοτικού.Εσύ μου δίνεις αυτή την εντύπωση.:OΚαι λυπάμαι αν κατάλαβες λάθος

 

Τέλος, το τι θα προτιμούσες ΕΣΥ (έστω και με λανθασμένες παραμέτρους) δεν έχει καμία σχέση με το ιδιωτικό συμφωνητικό συμβίωσης, το οποίο όπως λέει και το όνομά του είναι ιδιωτικό. Κοινώς: Δεν σου πέφτει λόγος.

 

Εσένα σου πέφτει??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 180
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το να κανεις ναρκωτικα, σε καθιστα ναρκομανη. Το να κανεις ομοφυλοφιλικο σεξ πως σε καθιστα ασθενη του AIDS;

 

Ξέρω γω.?

Εσύ θα μας πεις:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε μας απαντάς εσύ, που όπως φαίνεται έχεις και βιβλιογραφία και μιλάς με γεγονότα :rolleyes:

 

Δεν είναι απόλυτο αυτό που λες. Πρώτον στα ναρκωτικά υπάρχει δυνατότητα απεξαρτησης, και δεύτερον στο AIDS δεν υπάρχει γιατρειά, και ως γνωστόν οι ομοφυλόφυλοι είναι πιο επιρρεπής σε αυτή την αρρώστια.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απόλυτο αυτό που λες. Πρώτον στα ναρκωτικά υπάρχει δυνατότητα απεξαρτησης, και δεύτερον στο AIDS δεν υπάρχει γιατρειά, και ως γνωστόν οι ομοφυλόφυλοι είναι πιο επιρρεπής σε αυτή την αρρώστια.

 

Το ακριβώς αντίθετο ισχύει από αυτό που λες. Μάλιστα είχε συζητήθεί σε παλαιότερο θέμα που φυσικά δεν το πρόλαβες. Σε κάθε περίπτωση, δεν φταίω εγώ αν μιλάς για θέματα για τα οποία δεν έχεις ιδέα.

 

:lol::lol::lol:

Λυπάμαι αν μιλώ με παιδάκια δημοτικού.Εσύ μου δίνεις αυτή την εντύπωση.:OΚαι λυπάμαι αν κατάλαβες λάθος

 

Είπες ότι προτιμάς να μην έχεις AIDS που θα ήταν το αποτέλεσμα αν ήσουν ομοφυλόφιλος. Δηλαδή επειδή δεν είσαι ομοφυλόφιλος δεν διατρέχεις κίνδυνο.

 

δεν φταίω εγώ αν δεν προσέχεις την σύνταξή σου.

 

Εσένα σου πέφτει??

 

Χαίρομαι που δεν αρνείσαι ότι όντως δεν σου πέφτει λόγος.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχουμε χτυπήσει jack-pot στη Θεσσαλονίκη :grin:

 

Το κακο με τον Ανθιμο ειναι οτι δεν εχει καταλαβει οτι ακομα και μεσα στους κολπους της Εκκλησιας δεν ειναι απλα μειοψηφια, αλλα ενας απο τους λιγους που τα πιστευει αυτα τα πραγματα. Για την κοινωνια εν γενει βεβαια δεν μιλαω. :p

 

Το παραξενο ειναι οτι εκτος απο ρατσισμο, αυτα που λεει βγαζουν και εναν ελιτισμο και μια βλακεια, καθως το να θεωρεις λογικο να το εχουν αποδεχτει αυτο το γεγονος εκατομμυρια ατομα και λαοι, και μονο οι Ελληνες να μην ειναι ζωα, καταντα αστειο.

 

 

θα προσπαθησω για τελευταια φορα να απαντησω λογικα σε post του b744pilot:

 

Εσένα σου πέφτει??

 

Προφανως και οχι. Αυτο λεει. Οτι σε κανεναν, ουτε στον ιδιο, ουτε σε σενα, πεφτει λογος, εκτος απο αυτους που το υπογραφουν. Το να θες να το απογορεψεις σε καποιον αλλο, ειναι κομπλεξισμος.

 

Ξέρω γω.?

Εσύ θα μας πεις:rolleyes:

 

Εγω ξερω οτι δεν υπαρχει συσχετιση. Πως να αποδειξω το αντιθετο; Εκτος και αν θες να σου αποδειξω οτι το να κανεις μια σεξουαλικη επιλογη εχει καποια διαφορα στο αν εχεις ανθεκτικοτητα ή μη σε εναν ιο. Ή να σου εξηγησω οτι ενας γυναικειος πρωκτος δεν ειναι διαφορετικος απο εναν ανδρικο. Βεβαια, ξεχασα..."Ο σωληνας αποβολης περιττωματων (sic) δεν μπορει να χρησιμοποιειται για σεξουαλικες πραξεις" :rolleyes:

 

Γιατί δε μας απαντάς εσύ, που όπως φαίνεται έχεις και βιβλιογραφία και μιλάς με γεγονότα :rolleyes:

 

Σου ειπε. Ειναι γνωστο. Οπως και το οτι οι Εβραιοι ειναι τσιγκουνηδες, οι μαυροι μυριζουν και οι Αλβανοι κλεβουν. Αυτα με τις επιστημες και τις βιβλιογραφιες τι τα θες τωρα;

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν πέφτει σε κανέναν λόγος και είστε και γιατροί, αφού συμμετείχατε στο παλαιότερο ιατρικό θέμα του myphone,(τύφλα να χουν οι επιστημονικές ερευνες) τότε γιατί υπάρχει το παρών θέμα και καθόμαστε και ασχολούμαστε?

Ήθελα να ξερα.

:lock:

Link to comment
Share on other sites

Θα γούσταρες προφανώς να κλειδωθεί το θέμα, έτσι; :rolleyes: Να μην ακούγεται και να συζητείται καθόλου; :fool: Φυσιολογικό το βλέπω, αφού το επιχείρημά σου, ομοφυλόφιλος = σίγουρο AIDS είναι επιπέδου Άνθιμου... :p

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειμαι συμφωνος με το Ιδιωτικό Συμφωνητικό Συμβίωσης γιατι με αυτο τον τροπο προστατευεται νομικα κυριως η γυναικα και αυτος ειναι κυριως ο λογος της δημιουργιας του.Τωρα αν εσεις το πατε αλλου αυτο ειναι αλλο θεμα.Και μιας και αρχισατε αυτη τη συζητηση με τους ομοφυλοφυλους να σας δω αν τα παιδια σας θελησουν αργοτερα να συζησουν με το ιδιο φυλο.Θα ειστε ανοιχτομυαλοι και προοδευτικοι οπως τωρα???Θα αντιδρασετε ψυχραιμα???Θα τους δωσετε την ευχη σας????Για πειτε.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εάν το συμφωνητικό δεν ισχύσει για τους ομοφυλόφιλους, θα μειωθούν και οι πιθανότητες να αποκτήσει κάποιος ομοφυλόφιλο παιδί;
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν πέφτει σε κανέναν λόγος και είστε και γιατροί, αφού συμμετείχατε στο παλαιότερο ιατρικό θέμα του myphone,(τύφλα να χουν οι επιστημονικές ερευνες) τότε γιατί υπάρχει το παρών θέμα και καθόμαστε και ασχολούμαστε?

Ήθελα να ξερα.

:lock:

 

Τα (ανύπαρκτα) επιχειρήματά σου όπως συνήθως σπάνε κόκαλα, και τελικά αφού δεν έχεις τι να πεις, προτείνεις κλείδωμα.

 

Ωστόσο θα σου χαλάσω μια ακόμα φαντασίωση. Στο παλαιότερο ιατρικό θέμα του myphone, επιστημονικές έρευνες είχαν αναφερθεί, όχι λογύδρια του Άνθιμου.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειμαι συμφωνος με το Ιδιωτικό Συμφωνητικό Συμβίωσης γιατι με αυτο τον τροπο προστατευεται νομικα κυριως η γυναικα και αυτος ειναι κυριως ο λογος της δημιουργιας του.Τωρα αν εσεις το πατε αλλου αυτο ειναι αλλο θεμα.Και μιας και αρχισατε αυτη τη συζητηση με τους ομοφυλοφυλους να σας δω αν τα παιδια σας θελησουν αργοτερα να συζησουν με το ιδιο φυλο.Θα ειστε ανοιχτομυαλοι και προοδευτικοι οπως τωρα???Θα αντιδρασετε ψυχραιμα???Θα τους δωσετε την ευχη σας????Για πειτε.
Δεν θέλω να σε ανησυχήσω, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας, αν θα αντιδρούσαμε ψύχραιμα στην περίπτωση των παιδιών μας (που, προσωπικά, θα πάθαινα ένα σοκ). Το θέμα είναι τα δικαιώματα των ομοφυλόφιλων που θέλουν να συζήσουν και αυτά είναι αδιαπραγμάτευτα. Όσο αρνητικός και αν είμαι με την ομοφυλοφιλία (που είμαι), δεν σημαίνει ότι θέλω να τους περιθωριοποιήσω.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εάν το συμφωνητικό δεν ισχύσει για τους ομοφυλόφιλους, θα μειωθούν και οι πιθανότητες να αποκτήσει κάποιος ομοφυλόφιλο παιδί;

 

 

Οχι απλα πολλοι εδω μεσα βρισκουν τελειως φυσιολογικο ενα ομοφυλοφιλο ζευγαρι και μαλιστα αποδεχονται με μεγαλη ικανοποιηση αυτο το νεο συμφωνητικο οχι γιατι προστατευει νομικα τις γυναικες αλλα γιατι νομιμοποιει τα ομοφυλοφιλα ζευγαρια.Και εγω ρωταω πως θα αντιδρουσε καποιος αν το παιδι του ηταν ομοφυλοφιλος αφου οι περισσοτεροι εδω μεσα βλεπετε τελειως φυσιολογικο κατι τετοιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα γούσταρες προφανώς να κλειδωθεί το θέμα, έτσι; :rolleyes: Να μην ακούγεται και να συζητείται καθόλου; :fool: Φυσιολογικό το βλέπω, αφού το επιχείρημά σου, ομοφυλόφιλος = σίγουρο AIDS είναι επιπέδου Άνθιμου... :p
γιατι τετοια υποστηρηξη φιλε μου για τους ομοφυλοφιλους??

μηπως να αρχισουμε να προωθουμε τις ιδεες αυτες και στα παιδια μας??

 

Δηλαδή εάν το συμφωνητικό δεν ισχύσει για τους ομοφυλόφιλους, θα μειωθούν και οι πιθανότητες να αποκτήσει κάποιος ομοφυλόφιλο παιδί;
εχεις στατιστικα για το αντιθετο??

 

Τα (ανύπαρκτα) επιχειρήματά σου όπως συνήθως σπάνε κόκαλα, και τελικά αφού δεν έχεις τι να πεις, προτείνεις κλείδωμα.

 

Ωστόσο θα σου χαλάσω μια ακόμα φαντασίωση. Στο παλαιότερο ιατρικό θέμα του myphone, επιστημονικές έρευνες είχαν αναφερθεί, όχι λογύδρια του Άνθιμου.

ο καθενας εχει επιχειρηματα που ειναι σεβαστα νομιζω...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα (ανύπαρκτα) επιχειρήματά σου όπως συνήθως σπάνε κόκαλα, και τελικά αφού δεν έχεις τι να πεις, προτείνεις κλείδωμα.

 

Ωστόσο θα σου χαλάσω μια ακόμα φαντασίωση. Στο παλαιότερο ιατρικό θέμα του myphone, επιστημονικές έρευνες είχαν αναφερθεί, όχι λογύδρια του Άνθιμου.

Αφού ρε φίλε τα ανύπαρκτα επιχειρήματά μου σπάνε κόκαλα, τότε γιατί ασχολείσαι με αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Το κακο με τον Ανθιμο ειναι οτι δεν εχει καταλαβει οτι ακομα και μεσα στους κολπους της Εκκλησιας δεν ειναι απλα μειοψηφια, αλλα ενας απο τους λιγους που τα πιστευει αυτα τα πραγματα. Για την κοινωνια εν γενει βεβαια δεν μιλαω. :p

 

Το παραξενο ειναι οτι εκτος απο ρατσισμο, αυτα που λεει βγαζουν και εναν ελιτισμο και μια βλακεια, καθως το να θεωρεις λογικο να το εχουν αποδεχτει αυτο το γεγονος εκατομμυρια ατομα και λαοι, και μονο οι Ελληνες να μην ειναι ζωα, καταντα αστειο.

 

 

 

Δηλαδη η λογικη να το κανουμε και εμεις επειδη το κανουν οι αλλοι ειναι σωστη ε;; αυτο που λες μου φαινεται αστειο. καθε λαος ξερω εχει τα δικα του χαρακτηριστικα που τον ξεχωριζουν.(περιλαμβανεται και το πολιτευμα και γενικοτερα ολες οι ιδιορυθμιες του).εκτος αν θελετε να ειμαστε ολος ο κοσμος 1 κοινωνια.

επισης που ξερεις οτι ο ανθιμος ειναι ο μονος που το υποστηριζει αυτη την αποψη..εχεις ρωτησει ολους τους παπαδες;; η εχεις καποιες κρυφες πληροφοριες;;

θα αναφερω για ακομα μια φορα οτι ειμαι κατα του συμφωνιτικου τη στιγμη που ισχυει και για τους ομοφυλοφιλους...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Οχι απλα πολλοι εδω μεσα βρισκουν τελειως φυσιολογικο ενα ομοφυλοφιλο ζευγαρι και μαλιστα αποδεχονται με μεγαλη ικανοποιηση αυτο το νεο συμφωνητικο οχι γιατι προστατευει νομικα τις γυναικες αλλα γιατι νομιμοποιει τα ομοφυλοφιλα ζευγαρια.Και εγω ρωταω πως θα αντιδρουσε καποιος αν το παιδι του ηταν ομοφυλοφιλος αφου οι περισσοτεροι εδω μεσα βλεπετε τελειως φυσιολογικο κατι τετοιο.

γιατι τετοια υποστηρηξη φιλε μου για τους ομοφυλοφιλους??

μηπως να αρχισουμε να τα προωθουμε τις ιδεες αυτες και στα παιδια μας??

Δεν μπορείτε βλέπω, με τίποτα όμως, να καταλάβετε ότι δεν έχει σχέση το τι θέλουμε για τα παιδιά μας, με τα δικαιώματα των ομοφυλόφιλων. Εγώ θέλω τα παιδιά μου ετεροφυλόφιλα όπως εγώ. Και σίγουρα δεν νομίζω ότι αν (μακριά από εμάς) τα παιδιά μου πάρουν τον λάθος δρόμο, θα τους εμποδίσει η ύπαρξη ή όχι του συμφωνητικού συμβίωσης. Αν τελικά και δυστυχώς όμως βγουν ομοφυλόφιλα, ναι, θα υπερασπιστώ το δικαιώματά τους.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη η λογικη να το κανουμε και εμεις επειδη το κανουν οι αλλοι ειναι σωστη ε;; αυτο που λες μου φαινεται αστειο. καθε λαος ξερω εχει τα δικα του χαρακτηριστικα που τον ξεχωριζουν.(περιλαμβανεται και το πολιτευμα και γενικοτερα ολες οι ιδιορυθμιες του).εκτος αν θελετε να ειμαστε ολος ο κοσμος 1 κοινωνια.

επισης που ξερεις οτι ο ανθιμος ειναι ο μονος που το υποστηριζει αυτη την αποψη..εχεις ρωτησει ολους τους παπαδες;; η εχεις καποιες κρυφες πληροφοριες;;

θα αναφερω για ακομα μια φορα οτι ειμαι κατα του συμφωνιτικου τη στιγμη που ισχυει και για τους ομοφυλοφιλους...

 

 

+1000 και θα πω και εγω για μια ακομα φορα οτι δεν ειναι θεμα πολιτισμου και παμε μπροστα και οχι πισω και τετοιες μπουρδες που θελουν να μας περασουν οι νεοπλουτοι φουστιδες με τα κατα τα αλλα υποστατα επιειρηματα τους!!ελεος...οτι προωθουν αυτοι με τα λεφτα τους τα δεχομαστε εμεις και λεμε και ευχαριστω!τι θα ελεγε αν τα ακουγε αυτα καποιος απο τους ηρωεες του 21??οτι μαλον να ανοιξει ο λακος και να ξανα μπω μεσα για να μην ντρεπομαι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ένας γάμος ομοφυλοφίλων είναι τελείως ενάντια στους νόμους της φύσης.

 

+1000 και θα πω και εγω για μια ακομα φορα οτι δεν ειναι θεμα πολιτισμου και παμε μπροστα και οχι πισω και τετοιες μπουρδες που θελουν να μας περασουν οι νεοπλουτοι φουστιδες με τα κατα τα αλλα υποστατα επιειρηματα τους!!ελεος...οτι προωθουν αυτοι με τα λεφτα τους τα δεχομαστε εμεις και λεμε και ευχαριστω!τι θα ελεγε αν τα ακουγε αυτα καποιος απο τους ηρωεες του 21??οτι μαλον να ανοιξει ο λακος και να ξανα μπω μεσα για να μην ντρεπομαι...

+100000000

Link to comment
Share on other sites

Οχι απλα πολλοι εδω μεσα βρισκουν τελειως φυσιολογικο ενα ομοφυλοφιλο ζευγαρι και μαλιστα αποδεχονται με μεγαλη ικανοποιηση αυτο το νεο συμφωνητικο οχι γιατι προστατευει νομικα τις γυναικες αλλα γιατι νομιμοποιει τα ομοφυλοφιλα ζευγαρια.

 

Ας επαναλάβω: Τι λόγος μου πέφτει εμένα τι κάνει ο άλλος στο κρεβάτι του; Επομένως, γιατί να με ενοχλεί ένα ομοφυλοφιλικό ζευγάρι;

 

Για ποιον λόγο να μην με ικανοποιεί που προωθείται επιτέλους αυτό το συμφωνητικό, η έλλειψη του οποίου μας διαφοροποιούσε από τις υπόλοιπες χώρες της Ευρώπης; Επειδή καλύπτει και τους ομοφυλόφιλους;

 

Και εγω ρωταω πως θα αντιδρουσε καποιος αν το παιδι του ηταν ομοφυλοφιλος αφου οι περισσοτεροι εδω μεσα βλεπετε τελειως φυσιολογικο κατι τετοιο.

 

Το δίλλημα αυτό έχει τεθεί δεν θυμάμαι και εγώ πόσες φορές όλα αυτά τα χρόνια σε παρεμφερή θέματα. Σε σημείο που καταντάει γραφικό.

 

Στην ουσία του διλλήματος, οι επιλογές είναι δυο:

 

Εφόσον το παιδί καλώς ή κακώς προέκυψε ομοφιλόφιλο και εφόσον δεν ξεγίνεται, υπάρχει η επιλογή ο γονέας να δεχτεί την ιδιαιτερότητα αυτή (όσον αφορά την υπόλοιπη κοινωνία) και να το βοηθήσει να συνεχίσει την ζωή του, όπως ακριβώς θα έκανε και με ένα από τα υπόλοιπα παιδιά του. Επειδή όμως όπως και να το κάνουμε ο κάθε γονέας αγαπάει το παιδί του (επειδή είναι παιδί του) ακόμα και αν δεν είναι όπως θα ήθελε, όσα λάθη και αν κάνει, στο τέλος, θα κάνει ό,τι είναι απαραίτητο για να είναι ευτυχισμένο. Εγώ σαν γονέας δεν θα ήθελα σε μια τέτοια περίπτωση το παιδί μου να θεωρείται ο απόβλητος της κοινωνίας. Έστω και από λίγους κομπλεξικούς πλέον. Και σίγουρα θα ήθελα να διαθέτει τα νομικά μέσα να κατοχυρώσει τον εαυτό του, όπως και στον υπόλοιπο πολιτισμένο κόσμο.

 

Η δεύτερη επιλογή είναι κάτι τέτοιο.

 

http://www.alphatv.gr/index.asp?a_id=49&tv_id=7319

 

Ελπίζω να σε κάλυψα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείτε βλέπω, με τίποτα όμως, να καταλάβετε ότι δεν έχει σχέση το τι θέλουμε για τα παιδιά μας, με τα δικαιώματα των ομοφυλόφιλων. Εγώ θέλω τα παιδιά μου ετεροφυλόφιλα όπως εγώ. Και σίγουρα δεν νομίζω ότι αν (μακριά από εμάς) τα παιδιά μου πάρουν τον λάθος δρόμο, θα τους εμποδίσει η ύπαρξη ή όχι του συμφωνητικού συμβίωσης. Αν τελικά και δυστυχώς όμως βγουν ομοφυλόφιλα, ναι, θα υπερασπιστώ το δικαιώματά τους.

 

οχι δεν ειναι ετσι!!

 

εχει σχεση με τα παιδια μας αλλα και με τα παιδια ολλου του κοσμου!

αν μεγαλονουν τα παιδια μας με τετοιες ιδεες,αν δεν καταλαβουν ποσο εναντια στην φυση μας,στην θρησκια μας,στον πολιτισμο μας ειναι αυτα τα πραγματα και τους τα δωσουμε στο πιατο,τοτε ηρθε και το τελος του πολιτι σμου μας και η αρχη της καταστροφης!

και να ξερεις οτι απο κατι τετοια κατα τα αλλα αθωα συμφωνητικα δινουν τροφη για μεγαλες αλλαγες που εμεις θα φτεμε στο τελος!

 

και τελος πια θα ειναι τα δικαιωματα που θα υπερασοιστης αν (χτηπα ξυλο)τα παιδια ειναι ομοφυλοφιλα??ειμαι περιεργος να ακουσω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειμαι συμφωνος με το Ιδιωτικό Συμφωνητικό Συμβίωσης γιατι με αυτο τον τροπο προστατευεται νομικα κυριως η γυναικα και αυτος ειναι κυριως ο λογος της δημιουργιας του.Τωρα αν εσεις το πατε αλλου αυτο ειναι αλλο θεμα.Και μιας και αρχισατε αυτη τη συζητηση με τους ομοφυλοφυλους να σας δω αν τα παιδια σας θελησουν αργοτερα να συζησουν με το ιδιο φυλο.Θα ειστε ανοιχτομυαλοι και προοδευτικοι οπως τωρα???Θα αντιδρασετε ψυχραιμα???Θα τους δωσετε την ευχη σας????Για πειτε.

 

Τι σχεση εχει το πως θα αντιδρασω αν μαθω οτι το παιδι μου ειναι ομοφυλοφιλο με το αν συμφωνω ή οχι με το να εχουν ολοι ισα δικαιωματα ειτε ειναι αντρες ειτε γυναικες, ειτε θελουν να παντρευτουν ειτε απλα να συζησουν, ειτε ειναιομοφυλοφιλοι ή ετεροφυλοφιλοι;

 

Το ενα ειναι ζητημα συναισθηματων και ονειρων για το παιδι σου, και το αλλο ειναι νομικο και ζητημα ανθρωπινων δικαιωματων.

 

Οχι απλα πολλοι εδω μεσα βρισκουν τελειως φυσιολογικο ενα ομοφυλοφιλο ζευγαρι και μαλιστα αποδεχονται με μεγαλη ικανοποιηση αυτο το νεο συμφωνητικο οχι γιατι προστατευει νομικα τις γυναικες αλλα γιατι νομιμοποιει τα ομοφυλοφιλα ζευγαρια.Και εγω ρωταω πως θα αντιδρουσε καποιος αν το παιδι του ηταν ομοφυλοφιλος αφου οι περισσοτεροι εδω μεσα βλεπετε τελειως φυσιολογικο κατι τετοιο.

 

Δεν νομιζω οτι κανενας ειναι συμφωνος επειδη θα δοθει η ευκαιρια και στα ομοφυλοφιλα ζευγαρια να νομιμοποιηθουν. Νομιζω οτι ολοι ειμαστε συμφωνοι γιατι εξασφαλιζει περισσοτερα δικαιωματα σε διαφορες κατηγοριες πολιτων και γενικα ειναι ενα βημα προς τη σωστη κατευθυνση. Αλλοι ειναι που δεν θελουν να περασει μονο γιατι θα ωφεληθουν και ομοφυλοφιλα ατομα. Ε; ;)

 

ο καθενας εχει επιχειρηματα που ειναι σεβαστα νομιζω...;)

 

Οχι φυσικα. Αυτο ελειπε ολα τα "επιχειρηματα" να ειναι σεβαστα. Αν το "επιχειρημα" δεν εχει λογικη, ή οπως καποια, δεν ειναι καν επιχειρημα, τοτε γιατι να το σεβαστω. Σεβομαι τον συνομιλητη μου, αλλα οχι και τα λεγομενα του.

 

Αφού ρε φίλε τα ανύπαρκτα επιχειρήματά μου σπάνε κόκαλα, τότε γιατί ασχολείσαι με αυτά?

 

Γιατι εσυ τα γραφεις ως απαντηση σε δικα μας επιχειρηματα. Γιατι οταν σου κανουν καποιες ερωτησεις και εσυ δεν απαντας, καποιες πρεπει να στο τονισει.

 

Δηλαδη η λογικη να το κανουμε και εμεις επειδη το κανουν οι αλλοι ειναι σωστη ε;; αυτο που λες μου φαινεται αστειο. καθε λαος ξερω εχει τα δικα του χαρακτηριστικα που τον ξεχωριζουν.(περιλαμβανεται και το πολιτευμα και γενικοτερα ολες οι ιδιορυθμιες του).εκτος αν θελετε να ειμαστε ολος ο κοσμος 1 κοινωνια.

επισης που ξερεις οτι ο ανθιμος ειναι ο μονος που το υποστηριζει αυτη την αποψη..εχεις ρωτησει ολους τους παπαδες;; η εχεις καποιες κρυφες πληροφοριες;;

θα αναφερω για ακομα μια φορα οτι ειμαι κατα του συμφωνιτικου τη στιγμη που ισχυει και για τους ομοφυλοφιλους...

 

1) Ειδες καπου να λεω να το κανουμε και εμεις επειδη το κανουν και αλλοι λαοι; Πρωτον εγω ειπα οτι ειμαι συμφωνος για λογους ισονομιας, και κατα δευτερον εγω στο συγκεκριμενο post ειπα οτι το να αναφερεται ο Ανθιμος σε τοσα εκατομμυρια κοσμο ως ζωα, ειναι προφανως χαζομαρα. Εσυ δηλαδη πιστευεις οτι ολοι οι λαοι που εχουν αναλογη νομοθεσια ειναι ζωα; :!:

 

2) Ειπα οτι ειναι ο μονος; Αλλα γραφω αλλα διαβαζεις; Οτι ειναι λιγοι αυτοι που υποστηριζουν αυτες τις αποψεις ειπα. Και αν βλεπεις τηλεοραση ή διαβαζεις εφημεριδες θα το χεις δει και εσυ, καθως κανεις αλλος δεν υποστηριξε αυτες τις δηλωσεις, και κυριως ουτε ο Αρχιεπισκοπος.

 

EDIT:

 

οχι δεν ειναι ετσι!!

 

εχει σχεση με τα παιδια μας αλλα και με τα παιδια ολλου του κοσμου!

αν μεγαλονουν τα παιδια μας με τετοιες ιδεες,αν δεν καταλαβουν ποσο εναντια στην φυση μας,στην θρησκια μας,στον πολιτισμο μας ειναι αυτα τα πραγματα και τους τα δωσουμε στο πιατο,τοτε ηρθε και το τελος του πολιτι σμου μας και η αρχη της καταστροφης!

και να ξερεις οτι απο κατι τετοια κατα τα αλλα αθωα συμφωνητικα δινουν τροφη για μεγαλες αλλαγες που εμεις θα φτεμε στο τελος!

 

και τελος πια θα ειναι τα δικαιωματα που θα υπερασοιστης αν (χτηπα ξυλο)τα παιδια ειναι ομοφυλοφιλα??ειμαι περιεργος να ακουσω?

 

Η ομοφυλοφιλια σιγουρα δεν ειναι εναντια στη θρησκεια ολων μας. Το να πιστευεις οτι ολοι οι Ελληνες ειναι Χριστιανοι Ορθοδοξοι δεν ειναι και ιδιαιτερα λογικο. Επισης, σιγουρα δεν ειναι εναντια στον - ελληνικο τουλαχιστον - πολιτισμο. ;)

 

Και τελος, χωρις να θελω να μιλησω εκ μερους του aimiliou, να υποθεσω οτι μιλαει για τα...ανθρωπινα δικαιωματα; Τα δικαιωματα καθε πολιτη ενος δημοκρατικου κρατους;

 

Καταρχήν ένας γάμος ομοφυλοφίλων είναι τελείως ενάντια στους νόμους της φύσης.

 

Σωστα. Σε αντιθεση με τους υπολοιπους γαμους, που συμβαινουν κατα κορο στη φυση. Πχ ο κοκορας που παντρευεται την κοτουλα, τον γατο που παντρευεται με θρησκευτικο γαμο την γατουλα του, κτλ... :P

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Αφού ρε φίλε τα ανύπαρκτα επιχειρήματά μου σπάνε κόκαλα, τότε γιατί ασχολείσαι με αυτά?

 

Δεν είναι προφανές;; Γιατί διασκεδάζω! Προφανώς αφού συζήτηση μαζί σου δεν μπορεί να γίνει (αφού ΔΕΝ απαντάς σε αυτά που σου λένε οι συνομιλητές σου) το ρίχνω και εγώ στην πλάκα.

 

ο καθενας εχει επιχειρηματα που ειναι σεβαστα νομιζω...;)

 

Βεβαίως και είναι σεβαστά, όταν υπάρχουν.

 

Καταρχήν ένας γάμος ομοφυλοφίλων είναι τελείως ενάντια στους νόμους της φύσης.

 

Ο γάμος είναι ανθρώπινο δημιούργημα, όχι της φύσης. Ακόμα και έτσι όμως, όσο ενάντια στην φύση είναι ένας γάμος ομοφυλοφίλων, άλλο τόσο ενάντια στην φύση είναι η ύπαρξη των ίδιων των ομοφυλόφιλων. Κι όμως υπήρχαν από αρχαιοτάτων χρόνων, υπάρχουν και φυσιολογικά, θα συνεχίσουν να υπάρχουν.

 

Τέλος, για την περίπτωση που εννοείς ότι είναι ενάντια στην φύση διότι δεν επιτυγχάνεται διαίωνιση του είδους (έχει πρόβλημα υποπληθυσμού ο πλανήτης :D ), άλλο τόσο ενάντια στην φύση είναι και οι π(π€$ ή το πρWκτικό σεξ μεταξύ «φυσιολογικών» ζευγαριών. Αυτό βέβαια θα σήμαινε ότι οι περισσότεροι αν όχι όλοι εδώ μέσα είμαστε ανώμαλοι. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τι σχεση εχει το πως θα αντιδρασω αν μαθω οτι το παιδι μου ειναι ομοφυλοφιλο με το αν συμφωνω ή οχι με το να εχουν ολοι ισα δικαιωματα ειτε ειναι αντρες ειτε γυναικες, ειτε θελουν να παντρευτουν ειτε απλα να συζησουν, ειτε ειναιομοφυλοφιλοι ή ετεροφυλοφιλοι;

 

Το ενα ειναι ζητημα συναισθηματων και ονειρων για το παιδι σου, και το αλλο ειναι νομικο και ζητημα ανθρωπινων δικαιωματων.

 

αν δεις το παραπανω ποστ μου θα καταλαβεις οτι ολλα εχουν σχεση και λιθαρακι λιθαρακι περνουν αυτο που θελουν χτιποντας ακριβως εκει!!Στα ανθρωπινα δικαιωματα!!

 

οπως βλεπεις αν και δεν σημφωνουμε σεβομαι τα επιχειριματα σου και απανταω με κοσμιο τροπο!!αυτο ενοουσα...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

άλλο τόσο ενάντια στην φύση είναι και οι π(π€$ ή το πρWκτικό σεξ μεταξύ «φυσιολογικών» ζευγαριών. Αυτό βέβαια θα σήμαινε ότι οι περισσότεροι αν όχι όλοι εδώ μέσα είμαστε ανώμαλοι. :rolleyes:

Δεν φταίω εγώ αν δεν προβάλλω επιχηρήματα όπως λες, αφού εσύ ο ίδιος καταλήγεις την συζήτηση σε συζήτηση του κόλου

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίω εγώ αν δεν προβάλλω επιχηρήματα όπως λες, αφού εσύ ο ίδιος καταλήγεις την συζήτηση σε συζήτηση του κόλου

 

Μα δεν προβάλλεις. Ακόμα και από το αμέσως προηγούμενο μήνυμά μου, από όλο το μήνυμα σου έκανε "κλικ" να σχολιάσεις το σημείο που εξηγεί γιατί το "φυσιολογικό" και "σύμφωνα με την φύση" είναι εντελώς άκυρο και ψευδεπίγραφο.

 

Και πάλι όμως, δεν απάντησες στην ουσία!!!

 

Τελικά αρνείσαι αυτό που είπα; Και αν ναι, πώς ακριβώς το στηρίζεις;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...