Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άντε άντε , να το πάρουμε γιατί μας τρέχουν τα σάλια ! :lol:

 

Να ρωτήσω τώρα κάτι του ήδη κάτοχους .

Τι προτείνετε για screen protector ?

Κάτι λεπτό , διακριτικό και καλό.

Από ότι διάβασα είναι απαραίτητο .

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι στη συσκευασία περιλαμβάνεται screen protector, το οποίο όμως δεν είναι πολύ καλής ποιότητας.

 

Από κει και πέρα, η Brando έχει τ'όνομα στα screen protectors και φυσικά ψάξιμο στο ebay.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει και εγώ νωρίτερα και καταλήξαμε σε 2:

 

Martin fields ( expansys ή ξένα σάιτ ) = καλύπτει το μπροστά μέρος όλο, και πίσω μόνο τον φακό.

 

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=169358

 

 

ή Brando.

 

http://shop.brando.com.hk/prod_detail.php?prod_id=02596&dept_id=&cat_id=0018

 

 

Μετά γαμάτη φαίνεται η παρακάτω θηκούλα αλουμινίου σε ασημένιο και μαύρο με όλα έτοιμα κομμένα και καλυμένη την οθόνη με πλαστικό κλπ :)

 

 

(ασημί )

 

 

 

(μαύρο)

 

http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_900000_11000268&products_id=7771#thumb

Link to comment
Share on other sites

http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_900000_11000268&products_id=7768

 

Και άλλη πολύ ωραία θηκούλα :)

 

-Μίλτο κοίτα λίγο τα λινκ που δίνω, το κυκλικό κουμπί ΔΕΝ καλύπτεται απο την Martin Fields :)

Link to comment
Share on other sites

-Μίλτο κοίτα λίγο τα λινκ που δίνω, το κυκλικό κουμπί ΔΕΝ καλύπτεται απο την Martin Fields :)

 

Πάρα πολλά όμως βγαίνει με τα μεταφορικά . ( 27,38€)

Εκτός και αν πάρεις και τίποτα άλλο μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Πω...θα μας τρελάνουν αυτοί... τώρα το είδα ότι έχει 13 ευρώ μεταφορικά (!) ΗΜΑΡΤΟΝ (!)

 

Ε δε σε συμφέρει, καλύτερα απο εξωτερικό... άκου 13 ευρώ... (!)

 

Άλλες εταιρίες στέλνουν με 3 ευρώ ολόκληρα πολυμηχανήματα και πάνω από 40-50 ευρώ στέλνουν δωρεάν...

 

 

http://www.martinfields.com/GR/dis_product.asp?model=HTC_DiamondT&modeln=Touch%20Diamond&prod_type=screen

 

Ορίστε 15 ευρώ απο το επίσημο σάιτ, μαζί με τα μεταφορικά :)

 

Υ.Γ και έχει και βιντεάκια για το πως να την βάλεις, αφαίρεση σκόνης κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Καλό, αλλά πολύ χοντροκομμένο, δες πως "χάνεται" το διαμάντι μέσα στις υποδοχές. Βέβαια, αν το θες και για μελλοντική χρήση και πιο χοντρές συσκευές, καλό είναι.
Link to comment
Share on other sites

ξαναλεω....δεν εχω πιασει πιο σεξυ συσκευη....τα χω παιξει...μα ειναι δυνατον...νιωθω πως ζαχαρωνω την γκομενα του φιλου μου...με εχουν πιασει τυψεις.μα τοσο πια εχω ξεπεσει σαν ανθρωπος?

παντως εγω μαλλον θα παρω κ μια θηκουλα γιατι σιγουρα η πισω μερια της συσκευης θα υποστει βιασμο απο το ακουμπα σε τραπεζια κτλ.κ ειναι κριμα.σε οσους απο μας το περιμενουν θα σας πω ενα πραγμα...θα το λιωσετε.δεν θα μπορεσετε να αφησετε σε χλωρο κλαρι.περιμενω κ εγω το δικο μου.που θα ναι ολοδικο μου.πιστευω πως δικαιολογημενα ονομαστηκε διαμαντι.κ επειδη εχω γινει γραφικος...τελος καληνυχτα...δεν θα σας πρηξω αλλο.τυχερος ο φιλος μου....αυτα.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ!!!!!!

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

@ektel:

 

Αυτό δε με πολυπειράζει, μου αρέσει που έχει ενσωματωμένη ανοιχτή συνομιλία.

 

Μάλλον θα ξεκινήσω διαδικασίες εγγραφής στο ebay και στο paypal, γενικά βλέπω καλές ευκαιρίες.

 

Ορίστε μία:

http://cgi.ebay.co.uk/L9u-Leather-Case-Belt-Shield-for-HTC-Diamond-P3700_W0QQitemZ300239459085QQihZ020QQcategoryZ20336QQcmdZViewItem

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό που βρήκα και παρήγγειλα είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Πω...θα μας τρελάνουν αυτοί... τώρα το είδα ότι έχει 13 ευρώ μεταφορικά (!) ΗΜΑΡΤΟΝ (!) .....

 

Με 15€ κάτι γίνετε !

Παρήγγειλα μια να δούμε τι λέει !

Link to comment
Share on other sites

Γενικά θα σας συνιστούσα να αποφεύγετε τις θήκες αλουμινίου-crystal case και τέτοιου είδους,για τον λόγο πως διαπιστωμένα από προσωπική χρήση αλλά και από χρήση άλλων παλιών χρηστών,έχουν κατά καιρούς αναφερθεί προβλήματα στην χαμηλή λήψη τηλεφωνικού σήματος αλλά και στην χαμηλή λήψη του gps.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βρήκα και παρήγγειλα είναι αυτό.

 

Και το παρακάτω είναι πολύ καλό, γιατί δεν καλύπτει το πίσω μέρος της συσκευής στο σημείο που βρίσκεται η κεραία του gps:

 

http://cgi.ebay.co.uk/Premium-Holder-Mount-Car-Charger-for-HTC-Diamond-P3700_W0QQitemZ360065485122QQihZ023QQcategoryZ20336QQtcZphotoQQcmdZViewItem

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γενικά θα σας συνιστούσα να αποφεύγετε τις θήκες αλουμινίου-crystal case και τέτοιου είδους,για τον λόγο πως διαπιστωμένα από προσωπική χρήση αλλά και από χρήση άλλων παλιών χρηστών,έχουν κατά καιρούς αναφερθεί προβλήματα στην χαμηλή λήψη τηλεφωνικού σήματος αλλά και στην χαμηλή λήψη του gps.

 

Συμφωνώ και επαυξάνω από προσωπική εμπειρία! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το φοβάμαι λίγο το ότι καλύπτει όλο το μπροστά μέρος .

Θα λειτουργεί σωστά μετά το κυκλικό touch ?

 

Δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. Το κυκλικό touch λειτουργεί (σχεδόν) το ίδιο καλά ακόμα και πάνω από τη θήκη σιλικόνης! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι στο link έχεις αυτή που αναφέρεσαι και όχι την 1.37.405.1; :confused:

Λάθος μου. Την 1.37.405.1 έχω βάλει στη συσκευή μου. Έκανα και edit το ποστ μου προς αποφυγή παρεξηγήσεων.

 

Νίκο, μπορείς να την ανεβάσεις στο rapidshare (ή όπου αλλού θέλεις) ;

 

Την 1.37.401.3 που είναι στο site της HTC? Απολογούμαι για το λάθος που έκανα και μίλησα για 1.37.501.3. Λάθος πληκτρολόγηση. Και πάλι συγγνώμη αν προκάλεσα αναστάτωση με τα λάθος νούμερα :X Διόρθωσα τα ποστ μου. Μη με πάρετε με τις πέτρες please.

Link to comment
Share on other sites

Άντε και ανησύχησα ότι πέρασαν τόσες ROMs και δεν τις είδα!!! :blink:

 

:rolleyes:

 

Έχεις δίκιο. Συγγνώμη.

 

Μια ερωτησούλα: Έχουμε πει ότι δεν είναι καλό να κάνουμε restore από μια Α ρομ σε μια Β. Κατανοητό. Ας υποθέσουμε όμως το εξης. Έχω τη ρομ Α στην οποία εκτός από τις επαφές μου, calendar, notes και tasks έχω προφανώς και τα sms και περνάω τη Β. Τα πρώτα δε μας αγχώνουν γιατί υπάρχουν στο Outlook. Τα προγράμματα επίσης δε μας αγχώνουν γιατί τα περισσότερα είναι στο Internal Storage.

 

Με τα sms τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με τα sms τι γίνεται;

 

Δεν έχεις πρόβλημα μιας και όλες οι ROMs του Diamond είναι WM6.1. Έχουν παρουσιαστεί προβλήματα σε συσκευές που επαναφέρεις backup από ROM με WM6 σε ROM με WM6.1 για παράδειγμα (λόγω threaded SMS).

 

Αν και γενικότερα καλό είναι να χρησιμοποιείς το PIM Backup για αυτά. Είναι πιο ασφαλή εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις πρόβλημα μιας και όλες οι ROMs του Diamond είναι WM6.1. Έχουν παρουσιαστεί προβλήματα σε συσκευές που επαναφέρεις backup από ROM με WM6 σε ROM με WM6.1 για παράδειγμα (λόγω threaded SMS).

 

Αν και γενικότερα καλό είναι να χρησιμοποιείς το PIM Backup για αυτά. Είναι πιο ασφαλή εκεί.

 

Κατάλαβα. Καλύτερο το PIM από το Sprite δηλαδή έ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...