Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, όταν δεν έχουμε Lanaki η Wifi Spot διαθέσιμο, τι τρόπους και πόσο κόστος έχουμε για πρόσβαση στο ίντερνετ;; ( Cosmote )

 

Μιας που θα είμαι 1,5 μήνα διακοπές και παίζει μόνο 56Κ εκεί που είμαι, μπας και έχουμε τίποτα της προκοπής να μη τρέχω συνέχεια σε φίλους που έχουν Adsl...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:lol:

 

Καλά, καλά.....να πω 1 μήνα, θα μου πεις;;

 

Υ.Γ έλα, έλα πες μου και...θα ποστάρω βίντεο και φώτο από 1 απο τα καλύτερα ηλιοβασιλέματα της Ελλάδας τραβηγμένα με το διαμάντι :p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω ασχοληθεί με τις GPRS χρεώσεις της COSMOTE. Εάν μπεις στο site τους όμως δεν θα δυσκολευτείς να ενημερωθείς. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω ασχοληθεί με τις GPRS χρεώσεις της COSMOTE. Εάν μπεις στο site τους όμως δεν θα δυσκολευτείς να ενημερωθείς. :rolleyes:

 

ΑΣΕ ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΟΚΙΜΑΣΑ GPRS ΑΠΟ COSMOTE ΚΟΒΕΙ ΚΕΦΑΛΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΜΠΗΚΑ:O

Καλύτερη η πορεία απο τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

Άλλος τρόπος;;

 

Στο σάιτ της cosmo δε βρήκα και πολλές λεπτομέρειες...είδα τον τιμοκατάλογο αλλά είναι λίγο μπάχαλο..

 

χμμ...3g και 15€ /250 mb ?

 

Το σάιτ τους όπως λέει και η ανάλογη ψηφοφορία εδώ μέσα, είναι ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΖΑ.

Link to comment
Share on other sites

β. Ψάχνω ακόμα το MAC address της συσκευής. Αν ξερεί κανείς πώς να το βρω για να μην σηκώνω τα φίλτρα από το ρούτερ. Καλά είναι να υπάρχουν.

 

Το βρήκα. Για όποιον λοιπόν έχει ενεργοποιημένο MAC Filter στο router και δε θέλει να το βγάλει ας ανοίξει το wireless και να πάει: Start > Settings > Connections Tab, από κει κλικ στο Wireless Lan μετά Advanced και ιδού. (Thx to xda-devs)

 

1. Σώωωωωωωωωωωωωωωωωωπα. Κάποιος τα λέει εδώ και χρόνια αυτά αλλά δεν τον άκουγαν και πολλοί...

Είναι πραγματικά απίθανο. Δεν παίζει να ξαναπάρω συσκευή χωρίς vga.

 

:lol:

 

Καλά, καλά.....να πω 1 μήνα, θα μου πεις;;

 

Υ.Γ έλα, έλα πες μου και...θα ποστάρω βίντεο και φώτο από 1 απο τα καλύτερα ηλιοβασιλέματα της Ελλάδας τραβηγμένα με το διαμάντι :p

Αν θες να βάλεις GPRS για browsing ξέχνα το. Αν το θες για να έχεις κανένα msn ή emails τότε εντάξει.

 

Εγώ έχω EDGE στη συσκευή μου με 200mb το μήνα. Το EDGE υποτίθεται ότι είναι πιο γρήγορο από το απλό GPRS αλλά και πάλι σέρνεται. Άσε που τα mb πέφτουν βροχή αν ανοίξεις browser!

 

Μόνο αν πας σε 3g έχει κάποιο νόημα από άποψη ταχύτητας γιατί από χρεώσεις δεν ξέρω τι παίζει στην Ελλάδα. Αλλά το gprs αν το θες για browsing θα σπάσουν τα νεύρα σου.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια επισημη ανακοινωσει κυκλοφοριας του diamond στην Ελλαδα?Λογικα το Πλαισιο τα φαιρνει ποιο νωρις....ξερουμε τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

Άλλος τρόπος;;

 

Στο σάιτ της cosmo δε βρήκα και πολλές λεπτομέρειες...είδα τον τιμοκατάλογο αλλά είναι λίγο μπάχαλο..

 

χμμ...3g και 15€ /250 mb ?

 

Το σάιτ τους όπως λέει και η ανάλογη ψηφοφορία εδώ μέσα, είναι ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΖΑ.

 

Το wind plus non stop ειναι μονοδρομος αυτη την στιγμη.

Υπαρχουν καποια πακετα (Απεριόριστο ασύρματο internet μόνο με 29,5€ το μήνα, στο πρόγραμμα ADSM Non-Stop) δεν ξερω αν μπορει να συνδιαστει με κινητη τηλ.

Εννοειτε οτι για καλο σερφαρισμα πρεπει να υπαρχει δικτυο Hspda (3g), παντως ακομα και με gprs θα ειναι φορες που θα σου χρειαστει.

Εγω εχω wind μονο για το non stop, να εχεις διαδικτυο οπου και αν βρισκεσαι με 2,60ε το μηνα ειναι νομιζω οτι καλυτερο.

Ο μονος περιορισμος που υπαρχει ειναι το οριο 1mb download με οτι αυτο συνεπαγεται (youtube, internet tv, internet radio), για οτι δηποτε αλλο υπαρχουν εναλλακτικές (msn, voip, email και ανετο σερφαρισμα).

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για voip ποια εναλλακτικη υπαρχει για wind plus non stop?

Για email (με pop3) υπαρχει εναλλακτικη?

Για youtube και αλλα sites με flash υπαρχει εναλλακτικη? Μεσω site και οχι μεσω προγραμματος?

Link to comment
Share on other sites

29,5 ευρώ το μήνα έχει και στη Cosmote το αντίστοιχο πρόγραμμα. Δε λένε αυτά όμως, γιατί για 1,5 μήνα μόνο θέλω πρόγραμμα.

 

Δε βλέπω φως, μάλλον το αφήνω και πάω σε κανα φίλο...ελλάς ολέ ολέ....

 

 

Ευχαριστώ πάντως παιδιά :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχει καμια επισημη ανακοινωσει κυκλοφοριας του diamond στην Ελλαδα?Λογικα το Πλαισιο τα φαιρνει ποιο νωρις....ξερουμε τιποτα?

 

H episimi thesi tis ACE Hellas einai oti i diathesi twn prwtwn ellinikwn syskevwn tha ksekinisei stis 10 Iouliou. Olokliri tin prwti partida tha tin paralaboun ta katastimata Germanos, Oteshop kai Cosmote. Apo tin epomeni partida (teli Avgoustou) tha diatethei kai sta ypoloipa katastimata.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Afto einai katallilo gia syskeves pou theleis na kalypseis mono tin othoni twn 2,8". Sto Diamond mpainoun alla pou einai apokleistika gia afto kai kalyptoun olokliri ti gyalyni epifaneia tis syskevis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Που τα βρίσκουμε όμως αυτά; Γιατί ούτε εκτός Ελλάδας βλέπω κάτι προς το παρόν.

 

 

Αυτό που πόσταρε ο CarpeNoctum έχει ενδιαφέρον...

 

:lol: Δε το έχουν ακόμα στο σάιτ τους όμως :p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Είχα ρωτήσει πιο πριν για τη θήκη της Krusell, αν την είχε πάρει κανείς γιατί φαίνεται λίγο χοντροκομμένη.

 

Απο την άλλη φαίνεται μάπα η πλαστική διάφανη που κυκλοφορεί :p

 

Athanaso77 - Αυτά που δείχνεις στο expansys είναι προστατευτικά μόνο για την οθόνη :)

 

Το ebay προτιμώ να το αποφύγω πάντως:)

 

(http://cgi.ebay.com/ECFILM-TWIN-PACK-Screen-Protector-HTC-Touch-Diamond_W0QQitemZ220251626560QQihZ012QQcategoryZ20336QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem )

 

Αυτή φαίνεται να καλύπτει όλη τη μπροστά επιφάνεια.

 

Ευχαριστώ όμως παιδιά :)

 

EDIT: Αυτό της Martin fields φαίνεται να καλύπτει όλη τη μπροστά επιφάνεια + τον φακό πίσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Athanaso77 - Αυτά που δείχνεις στο expansys είναι προστατευτικά μόνο για την οθόνη :)

 

Mi koitas tis fwtografies. Kalyptoun oli ti gyalini epifaneia.

 

Το ebay προτιμώ να το αποφύγω πάντως

 

Den briskw to logo alla telospantwn... :cool:

 

Exw parei apeires fores kai oi times tous einai ekseftelistikes ean analogisteis to ti pairneis kai apo pou erxontai!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Που τα βρίσκουμε όμως αυτά; Γιατί ούτε εκτός Ελλάδας βλέπω κάτι προς το παρόν.

 

 

 

σόρρυ αλλά είναι μεγάλη αηδία - δηλ. ένα κομψό κινητό να του βάλω νάιλον με... φυσαλίδες από την πρώτη μέρα;

 

το μόνο που έβαζα πάντα στα PDA μου (from day one) ήταν screen protector και με τα touch το σκέφτομαι και αυτό

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

 

γούστα είναι αυτά

 

(και ΑΦΟΥ το έγραψα, είδα ότι ο athanaso γράφει ακριβώς την ίδια φράση!)

 

εγώ πχ. το βρίσκω αίσχος για το συγκεκριμένο τηλέφωνο

 

στο LOOX720 μου έχω μια ολόσωμη δερμάτινη Piel Frama (από την μέρα που το πήρα) αλλά:

 

1) σχεδόν ποτέ δεν είδα το 720 γυμνό (στην πράξη δεν την βγάζεις ποτέ δηλαδή)

 

2) αλλά το 720 δεν πειράζει γιατί ποτέ δεν περνιόταν για "κομψό" αν και έχανε αρκετή από την σούπερ (από τότε) λεπτότητα του... ε στο diamond είναι ψιλοασυγχώρητα αυτά

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το μόνο που έβαζα πάντα στα PDA μου (from day one) ήταν screen protector και με τα touch το σκέφτομαι και αυτό

 

Kai sta touch xreiazetai... den to thewrw aksesouar, einai to mono aparaitito.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kai sta touch xreiazetai... den to thewrw aksesouar, einai to mono aparaitito.

Έχεις βρει κάτι στο ebay που να καλύπτει οθόνη και να έχει και εξτρα για τα κουμπιά;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...