Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια υπαρχει καποιος τροπος να βγαλουμε τον τομεα musik απο το TF3D ?? για μενα ειναι αχρηστο εντελως και μου τρωει και μνημη ....

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τι να το κανετε με ελληνικα ????? για να βλεπετε το start = εναρξη ??? αφου ολες οι λειτουργιες γινονται μεσα απο το toutch 3d το οποιο γινεται full ελληνικο , βαζετε και ελληνικα πληκρολογια και ειστε οκ !!!!

αλλωστε ποτε δεν εμπιστευτικα τις rom's της ace , καθυστερουσαν παντα τα ppc :)

ΚΑΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ;

Καλύτερη η πορεία απο τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.. κάποιες σκόρπιες πρώτες εντυπώσεις μετά το πρώτο 24ωρο.

 

1. Μου είναι ΑΔΥΝΑΤΟ μετά από αυτό που βλέπουν τα μάτια μου να γυρίσω ξανά σε συσκευή χωρίς VGA οθόνη. Απλά εκπληκτικό.

 

2. Εμένα δε μου ζεσταίνεται καθόλου η συσκευή. Τουλάχιστον όχι όσο ανέφεραν άλλοι κάτοχοι.

 

3. Η μπαταρία είναι κάτι που δεν έχω προλάβει ακόμα να τεστάρω μιας και είναι συνέχεια συνδεδεμένο στον υπολογιστή. Παρόλα αυτά. Το έβγαλα γεμάτο χθες το βράδυ και μέχρι το πρωί μετά από 8 ώρες σε stand by δεν είχε πέσει καθόλου η στάθμη.

 

4. Η πρώτη ρομ που είχε πάνω (1.35.χχ) ήταν απαράδεκτη. Στην αρχή τρόμαξα σκεφτόμενος ότι όσο και να βελτιωθεί πάλι θα είναι αργή. Παρόλα αυτά, μετά το πέρασμα της 1.37.405.3 και των απαραίτητων tweaks πάει εντυπωσιακά γρήγορα κάνοντάς με να σκέφτομαι ότι δεν υπάρχει λόγος να πάω σε cooked. Τουλάχιστον όχι ακόμα.

 

5. Η HTC είναι απαράδεκτη που δεν συπεριέλαβε έστω μια θήκη της πλάκας γι αυτή τη συσκευή, ενώ το screen protector που έχει μέσα είναι για πέταμα.

 

6. Θα προτιμούσα στον Καιρό να μπορούσαμε να προσθέταμε και πόλεις που δεν έχει μέσα.

 

7. Η γραφή στην οθόνη αφής μαθαίνεται γρήγορα και δεν είναι δύσκολη ακόμα και σε full qwerty πληκτρολόγιο σε portrait mode.

 

8. Το teeter είναι αρρώστια. Και για να το κάνετε ακόμα πιο δύσκολο δοκιμάστε να παίξετε μέσα σε τραίνο. Σήμερα ερχόμενος στη δουλειά δεν κατάλαβα πότε έφτασα!

 

9. Σήμερα που θα ενεργοποιηθεί και το EDGE στην συσκευή θα δοκιμάσω και το browsing.

============

 

Και κάποιες απορίες αν ξέρει κανείς να βοηθήσει.

 

α. Το Activesync (XP) δεν μου συγχρονίζει μια επαφή του τηλεφώνου η οποία έχει assigned φωτογραφία. Λύση;;;

 

β. Ψάχνω ακόμα το MAC address της συσκευής. Αν ξερεί κανείς πώς να το βρω για να μην σηκώνω τα φίλτρα από το ρούτερ. Καλά είναι να υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ;

με ενα registry editor

Αλλάξτε το GUI (graphical user interface) του TouchFLO 3D από Αγγλικό σε Ελληνικό.

 

HKEY_CURRENT_USER\MUI\CurLang

 

Αλλάζουμε την τιμή από 409 σε 408 (Hex)" Προσοχη την HEX ΤΙΜΗ "

κανεις soft reset και να :)

δες εικονες

http://www.navimania.gr/showpost.php?p=116547&postcount=20

 

ενα μπραβο στον φιλο μου πανο !!!!!:)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

τι να το κανετε με ελληνικα ????? για να βλεπετε το start = εναρξη ??? αφου ολες οι λειτουργιες γινονται μεσα απο το toutch 3d το οποιο γινεται full ελληνικο , βαζετε και ελληνικα πληκρολογια και ειστε οκ !!!!

αλλωστε ποτε δεν εμπιστευτικα τις rom's της ace , καθυστερουσαν παντα τα ppc :)

Ελληνικό φίλε μου χίλιες φορές καλύτερα.

Αν είναι να αγοράζεις μια συσκευή και να κάθεσαι να κάνεις αλχημείες και καγειρέματα, άστο καλύτερα.

Και ναι!!!. Εγώ προσωπικά η συσκευή μου θέλω να λέει "Εναρξη" και όχι "Start".!!!

Επίσης σε καμία από τις συσκευές που είχα, φορτωμένες με προγράμματα, δεν αντιμετώπισα πρόβλημα ταχήτυας ή σταθερότητας.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα δεν γουσταρω καθολου τα ελληνικα γιατι οι μεταφρασεις ειναι τουλαχιστον γελειες , ασε που δεν μου αρεσει να πληρωνω +100 € και βαλε για το τιποτα

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν είναι να αγοράζεις μια συσκευή και να κάθεσαι να κάνεις αλχημείες και καγειρέματα, άστο καλύτερα.

 

Pleon den xreiazontai tetoia pragmata. :rolleyes:

 

 

Επίσης σε καμία από τις συσκευές που είχα, φορτωμένες με προγράμματα, δεν αντιμετώπισα πρόβλημα ταχήτυας ή σταθερότητας.:)

 

Den anaferomaste se problimata. Apla den exeis dokimasei pote mia clean aggliki h' mia cooked ROM gia na katalabeis gia ti diafores milame. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eχει δοκιμασει κανεις να παιξει flash videos κατευθειαν απο την σελιδα πχ. http://www.youtube.com τα flash videos?

Με wind plus non stop συνδεση?

Παιζουν?

Και πως?

Link to comment
Share on other sites

Eχει δοκιμασει κανεις να παιξει flash videos κατευθειαν απο την σελιδα πχ. http://www.youtube.com τα flash videos?

Με wind plus non stop συνδεση?

Παιζουν?

Και πως?

 

Με non stop δεν μπορεις να κανεις streaming, δυστηχως.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pleon den xreiazontai tetoia pragmata. :rolleyes:

Κι όλα αυτά με ρομ και προσθήκη δεν ξέρω κι εγώ τι είναι;

Αλχημείες δεν είναι;

Να μου λέιπει.

Αλλωστε σε καμιά δεκαριά μέρες θα είναι εδώ....

Den anaferomaste se problimata. Apla den exeis dokimasei pote mia clean aggliki h' mia cooked ROM gia na katalabeis gia ti diafores milame. ;)

 

Οχι δεν εχω δοκιμάσει. Εχω δει συσκευές φίλων όμως που οι διαφορές ήταν απειροελάχιστες, αντίθετα στην πορεία του χρόνου, εμφάνισαν πολλά προβλήματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με non stop δεν μπορεις να κανεις streaming, δυστηχως.

 

 

Σιγουρα με καμια δυναμη?

Mε wifi μπορεις?

Και αν ναι με ποιο προγραμμα πρεπει να εγκαταστησεις?

Link to comment
Share on other sites

Με non stop δεν μπορεις να κανεις streaming, δυστηχως.

 

Δηλαδη με wind plus non stop τι μπορεις να κανεις? Να μπεις σε sites και να δεις email? Youtube καθολου?

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι διορθώθηκε το θέμα. Δεν είχαν ενημερωθεί οι DNS servers μετά την αναβάθμιση. Εξακολουθεί να υπάρχει το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εξακολουθεί να υπάρχει το πρόβλημα;

 

Afti ti stigmi den eimai se thesi na to epibebaiwsw alla exw tin entypwsi pws nai.

 

(Kala egw exw pio sobaro problima... den mporw na mpw apo to spiti me conn-x! Mono sto myphone.gr exw problima! Prepei na eimai o monadikos stin Ellada!!!)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μη μπω καν στον κόπο να ρωτήσω αν έκανες όλα τα τετριμμένα ε? Καθάρισμα cookies, cash etc...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ti cookies, ti cache, ti diaforetikous browsers, ti reset sto router... mpainei gia liga lepta kai meta... terma! Kanei timeout kai i selida einai unavailable!!! :wacko: :hypno: :lost:

 

Kai ola afta... mono sto myphone.gr!!!!!!!!!!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1. Μου είναι ΑΔΥΝΑΤΟ μετά από αυτό που βλέπουν τα μάτια μου να γυρίσω ξανά σε συσκευή χωρίς VGA οθόνη. Απλά εκπληκτικό.

 

5. Η HTC είναι απαράδεκτη που δεν συπεριέλαβε έστω μια θήκη της πλάκας γι αυτή τη συσκευή, ενώ το screen protector που έχει μέσα είναι για πέταμα

 

1. Σώωωωωωωωωωωωωωωωωωπα. Κάποιος τα λέει εδώ και χρόνια αυτά αλλά δεν τον άκουγαν και πολλοί...

 

5. Συμφωνώ απόλυτα. Έγιναν πολύ φραγκοφονιάδες οι τύποι.

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα με καμια δυναμη?

Mε wifi μπορεις?

Και αν ναι με ποιο προγραμμα πρεπει να εγκαταστησεις?

Με wifi εννοειται οτι μπορεις, αμα θες απο browser πρεπει να εγκαταστησεις flash player ppc (κανε αναζητηση και θα το βρεις), το diamond εχει προγραμμα youtube που ειναι αρκετα καλο.

Δηλαδη με wind plus non stop τι μπορεις να κανεις? Να μπεις σε sites και να δεις email? Youtube καθολου?

Μπορεις να σερφαρεις παντου, download με οριο 1 mb, streaming καθολου ουτε ραδιο, email μονο μεσω browser.

Sto myphone.gr den mpaineis pantws!!! :wacko:

Μπενεις μονο με opera mini, μακραν ο καλυτερος browser νομιζω, μια δοκιμη θα σας πείσει.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ti cookies, ti cache, ti diaforetikous browsers, ti reset sto router... mpainei gia liga lepta kai meta... terma! Kanei timeout kai i selida einai unavailable!!! :wacko: :hypno: :lost:

 

Kai ola afta... mono sto myphone.gr!!!!!!!!!!

 

Εχεις κοιταξει μηπως εχεις βαλει τιποτα proxy?

Περιεργο!!!:wacko:

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/htc_touch_diamond_vs_samsung_i900_omnia-review-262.php

 

Diamond vs Omnia Review

 

( προσέξτε ότι κάποια από τα + του Omnia είναι απλά σε διαθέσιμο κατα την αγορά Software μόνο ή το Quad band αντί για τις 2 εκδόσεις του Diamond και στο Diamond δίνει + για το παιχνίδι tweeter )

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι δεν έχω βάλει τέτοια καθόλου. Λες να μου έχει ξεφύγει τίποτα; Έχεις κάτι να προτείνεις; (Τώρα στο σπίτι είμαι αλλά σε λίγο θα σας χάσω!)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω βάλει τέτοια καθόλου. Λες να μου έχει ξεφύγει τίποτα; Έχεις κάτι να προτείνεις; (Τώρα στο σπίτι είμαι αλλά σε λίγο θα σας χάσω!)

 

Αν μπορείς συνέδεσε ενα laptop στο router να δεις αν φταιει το Pc σου, αν παλι τα ιδια δοκιμασε αν εχεις με αλλο router, αν φταιει το router κανε ενα hard reset.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μιας και δεν έχω laptop διαθέσιμο... δοκίμασα με μερικά PDAs και το πρόβλημα εξακολουθούσε! Συνεπώς πρέπει όντως να έχει να κάνει με το router. Του έκανα ένα firmware update και δείχνει να πηγαίνει καλά! Θα δείξει... :rolleyes:

 

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...