Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγα στον Γερμανό και το είδα με την ησυχία μου, δυστυχώς μου φάνηκε αρκετά δύσκολο να το συνηθίσω,απογοητεύτηκα,(δυσκολία στην μετάβαση των μενού) μάλλον γεράσαμε για ριζοσπαστική αλλαγή σε πλατφόρμες... δοκίμασα να γράψω sms αλλά μου έδειχνε το πλήρες πληκτρολόγιο με αποτέλεσμα να μπορώ μόνο με την γραφιδα να γράψω και όχι με το ένα δάχτυλο όπως στο παλιό μου κινητό k750i. Βλέπω να πηγαίνω σε κάτι ποιό κοντινό στο δικό μου, υπάρχει κάποιος άλλος που έκανε την μετάβαση από απλό κινητό στο Diamond να πεί την εμπειρία του μήπως και αλλάξω γνώμη; Πλέον τείνω προς το nokia N82 - N78.

 

Πιστευω οτι αν μπορεσει να σου δειξει τα βασικα καποιος που το εχει,θα αλλαξεις αμεσως γνωμη.Και αυτο αφορα ολα τα ππσ.

Αυτο που λες για τα μηνυματα,με ενα απλο πατημα,διπλα στο εικονικο πληκτρολογιο,θα σου εβγαζε το "phone keypad" με το οποιο θα εγραφες κανονικα με το ενα χερι.

Τεσπα,κανε οτι ειναι σωστο για εσενα.:)

 

Μολις δοκιμασα το "Shaker" και ειναι πολυ βολικο.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=406921

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά, οδηγίες για εγκατάσταση του destinator 6 για touch diamond παίζουν πουθενά;

 

Έχουμε εμείς storage card?!?!

 

Ναι την εσωτερικη που ειναι 4 gb.εκει θα κανεις την εγκατασταση.

To destinator τρεχει απροβληματιστα.Κανε μια αναζητηση και θα βρεις λεπτομερεις οδηγιες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι έτοιμος να πάω να το αγοράσω επι τόπου. Το μόνο που θέλω να ξέρω είναι για τη μπαταρία. Για πείτε εντυπώσεις.... κατα τα άλλα πιστεύω ότι το τηλέφωνο είναι σούπερ!! Κάνω λάθος??
Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι έτοιμος να πάω να το αγοράσω επι τόπου. Το μόνο που θέλω να ξέρω είναι για τη μπαταρία. Για πείτε εντυπώσεις.... κατα τα άλλα πιστεύω ότι το τηλέφωνο είναι σούπερ!! Κάνω λάθος??

 

Μιση ημερα οταν το σκαλιζεις συνεχεια.Μια ημερα οταν κανεις νορμαλ χρηση με τηλεφωνα,μηνυματα και λιγο σκαλισμα,και δυο ημερες(στο δικο μου,δεν ξερω για αλλα)με 2-3 τηλεφωνηματα λιγων λεπτων,καθολου σκαλισμα,και καμπανα σημα.:lol:

Εν ολιγοις η μπαταρια του ειναι κατω του μετριου,οταν ασχολεισαι συνεχεια μαζι του.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι έτοιμος να πάω να το αγοράσω επι τόπου. Το μόνο που θέλω να ξέρω είναι για τη μπαταρία. Για πείτε εντυπώσεις.... κατα τα άλλα πιστεύω ότι το τηλέφωνο είναι σούπερ!! Κάνω λάθος??

 

 

Mια χαρα ειναι η μπαταρια ρε παιδια. Και το χ500 που ειχα τοσο κρατουσε. Μια μερα σε βγαζει και το βραδυ φορτιζεις. Εκτος και αν εχεις τα παντα στο On (bt, wifi)οποτε θα την ρουφηξει αμεσως.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

παιδια το βλεπω μαπα το καρπουζι το εχω 5 μερες και μου βγηκε το πλαστικο καλλυμα των πληκτρων.Μαλλον το στελνω στην εταιρια για αλλαγη μου ειπαν 7-10 μερες.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Mια χαρα ειναι η μπαταρια ρε παιδια. Και το χ500 που ειχα τοσο κρατουσε. Μια μερα σε βγαζει και το βραδυ φορτιζεις. Εκτος και αν εχεις τα παντα στο On (bt, wifi)οποτε θα την ρουφηξει αμεσως.

 

Και για μενα μια χαρα ειναι.Απλα πρεπει να ξερει τι να περιμενει.:)

Το τελευταιο πραγμα που με νοιαζει ειναι η μπαταρια.Οπως και να'χει καθε βραδυ το φορτιζω,δεν μου κανει κοπο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το βλεπω μαπα το καρπουζι το εχω 5 μερες και μου βγηκε το πλαστικο καλλυμα των πληκτρων.Μαλλον το στελνω στην εταιρια για αλλαγη μου ειπαν 7-10 μερες.

 

 

Το συγκεκριμενο καρπουζι εννοεις ε?οχι ολα...:)

Αν δεν σου κανει κοπο,ανεβασε μια φωτογραφια.:(

Οχι,μαλλον,να το στειλεις οπωσδηποτε πισω γιατι πρωτη φορα διαβαζω κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο καρπουζι εννοεις ε?οχι ολα...:)

Αν δεν σου κανει κοπο,ανεβασε μια φωτογραφια.:(

Οχι,μαλλον,να το στειλεις οπωσδηποτε πισω γιατι πρωτη φορα διαβαζω κατι τετοιο.

Εννοειται οτι θα το στειλω απλα μενω χωρις κινητο και εννοειται οτι μιλαω για το δικο μου το καρπουζι.Και εννοειται οτι απογοητευτικα.

Απλα ευχομαι να μην υπαρξουν κι αλλα τετοια(καρπουζια) αλλα δεν το νομιζω γιατι τωρα ειναι και η εποχη τους

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Απλα ευχομαι να μην υπαρξουν κι αλλα τετοια(καρπουζια) αλλα δεν το νομιζω γιατι τωρα ειναι και η εποχη τους

 

:lol: Και εγω το ευχομαι,και ελπιζω να στο αλλαξουν το συντομοτερο!Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

ναι βάλε μια φωτό

Παιδια δε θα φανει καλα γιατι τωρα αρχιζει και ξεκολλαει.Ειναι αριστερα στη γωνια στο εικονιδιο της αρχικης (που δειχνει την ωρα)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δεν ειναι το πλαστικο καλυμα;
΄

 

Δεν ξερω τι ειναι αλλα αυτο το λιγο που εχει ξεκολησει φαινεται μια αηδια.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Για την ζελατινα λεω, που προστατευει την οθονη. Περασες την ζελατινα που ειχε μεσα στην συσκευασια και ξεκολαει τωρα; Ειναι λιγο απιθανο να ξεκολαει κατι αλλο.
Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Παρακολουθώ αυτό το νήμα εδώ και κανά μήνα και πραγματικά το μόνο που έχω να πω είναι συγχαρητήρια σε όλους σας γιατί δίνετε σωστές απαντήσεις και βοηθάτε πολύ κόσμο, ιδιαίτερα αυτούς σαν κι εμένα που έρχονται πρώτη φορά σε επαφή με wm κινητό.

 

Έχω από χτες τη συσκευή και βέβαια οι απορίες μου είναι πολλές, αλλά θα την ψάξω πρώτα πολύ καλά και μετά θα ρωτήσω αν χρειαστεί. Για την ώρα αυτό που με απασχολεί είναι ότι το έχω βάλει να φορτίζει (κλειστό) εδώ και πάνω από 4.30 ώρες (το έχω στην πρίζα), έπειτα από πλήρη αποφόρτιση, αλλά αυτό ακόμα συνεχίζει να φορτίζει! Έχω αρχίσει να ανησυχώ δεδομένου ότι σε κάποια σελίδα διάβασα ένα post που έλεγε κάποιος ότι η φόρτιση κρατάει 1 ώρα!

 

Είναι φυσιολογικό αυτό; Μήπως δεν έπρεπε να το αφήσω να αποφορτίσει εντελώς ή μήπως φταίει το γεγονός ότι το καλώδιο φόρτισης είναι usb, οπότε περνάει λιγότερο ρεύμα;

 

Ζητώ συγνώμη για το μακροσκελές post.

Link to comment
Share on other sites

Για την ζελατινα λεω, που προστατευει την οθονη. Περασες την ζελατινα που ειχε μεσα στην συσκευασια και ξεκολαει τωρα; Ειναι λιγο απιθανο να ξεκολαει κατι αλλο.

 

Οχι δεν εχω βαλει καμμια ζελατινα σε αυτο το σημειο.

Ειναι αυτο το σκληρο πλαστικο περιβλημα των πληκτρων.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την φορτιση, δεν μπορεσα ουτε εγω να το καταλαβω. Εχω αλλαξει τοσα ppcs, πρωτη φορα βλεπω κατι τετοιο. Σε καποιες φορτισεις, γεμιζει σε μια ωρα. Σε αλλες παλι, θελει ωωωωρες...

Και το κακο ειναι οτι αν γινει σοφτ ρεσετ ενω φορτιζει και ειναι π.χ. στα 80%,

μετα δειχνει 100%. Αρα δεν φορτισε τελειως.

Ειμαι γερμανια τωρα κ αγορασα απο Amazon αλλες 2 μπαταριες με 900 mAh απο 11 ευρω η καθε μια (οχι γνησιες), και εναν φορτιστη επιτραπεζιο με 18 ευρω, με φορτιση μπαταριας, + 5 ευρω μεταφορικα, για να γλυτωσω απο την χρονοβορα φορτιση. Πιστευω ετσι ειμαι καλυμενος υπερ αρκετα!

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

ή μήπως φταίει το γεγονός ότι το καλώδιο φόρτισης είναι usb, οπότε περνάει λιγότερο ρεύμα;

 

αν η φόρτιση γίνεται από το PC ναι αυτό είναι

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι γερμανια τωρα κ αγορασα απο Amazon αλλες 2 μπαταριες με 900 mAh απο 11 ευρω η καθε μια (οχι γνησιες), και εναν φορτιστη επιτραπεζιο με 18 ευρω, με φορτιση μπαταριας, + 5 ευρω μεταφορικα, για να γλυτωσω απο την χρονοβορα φορτιση. Πιστευω ετσι ειμαι καλυμενος υπερ αρκετα!

 

αρκεί να μην πάρεις φωτιά :)

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτηκα κ εγω αυτο. Θα εχω εναν πυροσβεστηρα διπλα! :lol:

Παντως οσες μπαταριες μαιμου και αν εχω παρει, μου βγηκαν καλες. Ελπιζω να μην το ματιασουμε τωρα. :blink:

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Κάποια κουταμάρα έχω κάνει και μου γράφει γράμματα μόνο στο qwerty keyboard. Σε όλα τα άλλα (phone keypad, compact qwerty) γράφει μόνο αριθμούς παρόλο που στο πληκτρολόγιο φαίνονται τα γράμματα, ανεξάρτητα από το ποια γλώσσα γραφής έχω επιλέξει.

 

Καμμιά ιδέα κανείς;

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω βαλει καμμια ζελατινα σε αυτο το σημειο.

Ειναι αυτο το σκληρο πλαστικο περιβλημα των πληκτρων.

 

 

Τώρα που παρατηρώ και το δικό μου φαίνεται όταν το κοιτάς επίπεδα από το ακουστικό προς τα κάτω οτι το σημείο του κουμπιού home (εκεί που τελειώνει η οθόνη) προεξέχει λίγο. Αυτό όμως έχει να κάνει με το ελατήριο? από κατω φαντάζομαι....

 

 

Εσένα έχει ανέβει τόσο ώστε να σκαλώνει το νύχι σου?

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι θα το στειλω απλα μενω χωρις κινητο και εννοειται οτι μιλαω για το δικο μου το καρπουζι.Και εννοειται οτι απογοητευτικα.

Απλα ευχομαι να μην υπαρξουν κι αλλα τετοια(καρπουζια) αλλα δεν το νομιζω γιατι τωρα ειναι και η εποχη τους

καποιο αλλο πληκτρολογιο που εχεις το κανει

απεγκατεστησε το και ολα θα ειναι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...