Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
χερετο τιν παρεα εχω ενα προβλιμα δεν μπορο να καταλαβο το gps ποσ δουλευει το εχο βαλει προγραματα αλλα με λεει οτι το σημα του gps ειναι ασδενεσ

 

Δοκίμασε τις δυνατότητες του GPS σου με το GPS Test.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
δεν κανει τιποτα δεν βρεισκει

 

Έχεις βγει σε ανοιχτό ουρανό όση ώρα τρέχει η εφαρμογή;

 

παιδια θελο να βαλο Android ποσ μπορο να το κανο

 

Δεν μπορείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως λέγεται το συγκεκριμένο καλώδιο και που μπορώ να το βρω?

 

http://img190.imageshack.us/img190/3464/0018qd.jpg

http://img510.imageshack.us/img510/6598/0019w.jpg

Osoi thelete na mou milisete mesw tou MSN Messenger!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα χρειαστεί να ρωτήσεις στην ACE Hellas για τόσο εξειδικευμένη πληροφορία.

 

την ρωτησα και δεν μου δίνει το όνομα. 93 ευρώ ζητάει με την τοποθέτηση και δεν μου το δίνει σκέτο....δεν τουσ τα δινω ουτε για πλάκα.

Osoi thelete na mou milisete mesw tou MSN Messenger!!!!
Link to comment
Share on other sites

Settings>Personal>Phone>Services>Voice Mail and Text Messages...Get Settings...

 

Κάνε και επανεκκίνησή φυσικά.

 

το εκανα και μου εμφανιζει μηνυμα που λεει "δεν ειναι δυνατη η αναγνωση ρυθμισεων απο το δικτυο.δοκιμαστε να προβαλετε τις ρυθμισεις αργοτερα ή αποσυνδεστε τη συνδεση δεδομενων και δοκιμαστε ξανα"

τι συμβαινει;

δεν υπαρχει εννοειται συνδεση δεδομενων

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Επειδή θα φύγω εκτός Αθηνών τις επόμενες 5 μέρες και λόγω δουλειάς χρειάζομαι οπωσδήποτε internet, σκεφτόμουν να αγοράσω μια κάρτα vodafone mobile internet χωρίς το usb stick και να χρησιμοποιήσω το διαμάντι μου ως μόντεμ. Γνωρίζει κάποιος τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στην συσκευή??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
την ρωτησα και δεν μου δίνει το όνομα. 93 ευρώ ζητάει με την τοποθέτηση και δεν μου το δίνει σκέτο....δεν τουσ τα δινω ουτε για πλάκα.

 

Εννοείται, με 100 ευρώ αγοράζεις ολόκληρη (έστω μεταχειρισμένη) συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα το GPS Test και τους βρικε απλα δεν εκανε τιποτα με λεει οτι το σημα του gps ειναι ασδενες πος τους κλιδονο
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια μεθοδολογία για να περάσεις android στο Diamond. Αν ψαχτείς και στο youtube θα βρεις αρκετά βιντεάκια με αυτό.Απλά είναι περισσότερο σαν μια εφαρμογή που τρέχει μαζί με τα windows και εξομοιώνει πλήρως το περιβάλλον του android. Κάπου είχα δει ότι υπάρχει μια εφαρμογή με την οπία κάθε φορά ποθ ανοίγεις το κινητό σε ρωτάει τι θες να τρέξει, windows ή android.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια μεθοδολογία για να περάσεις android στο Diamond. Αν ψαχτείς και στο youtube θα βρεις αρκετά βιντεάκια με αυτό.Απλά είναι περισσότερο σαν μια εφαρμογή που τρέχει μαζί με τα windows και εξομοιώνει πλήρως το περιβάλλον του android. Κάπου είχα δει ότι υπάρχει μια εφαρμογή με την οπία κάθε φορά ποθ ανοίγεις το κινητό σε ρωτάει τι θες να τρέξει, windows ή android.

 

ξερεισ καμια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει μια μεθοδολογία για να περάσεις android στο Diamond. Αν ψαχτείς και στο youtube θα βρεις αρκετά βιντεάκια με αυτό.Απλά είναι περισσότερο σαν μια εφαρμογή που τρέχει μαζί με τα windows και εξομοιώνει πλήρως το περιβάλλον του android. Κάπου είχα δει ότι υπάρχει μια εφαρμογή με την οπία κάθε φορά ποθ ανοίγεις το κινητό σε ρωτάει τι θες να τρέξει, windows ή android.

 

Στο HD2 έτσι λειτουργεί αλλά δεν έχω δει κάτι για το Diamond. Σε γενικές γραμμές πάντως προσέξτε τι κάνετε για να μη βρεθείτε προ δυσάρεστων εκπλήξεων. Δοκιμάζουμε πάντα τεσταρισμένα πράγματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω ότι είναι ευθύνη του καθενώς για το τι κάνει και χρειάζεται πολυ προσοχή.Πάντως αν δεις στο youtube θα δεις αρκετά video με το diamond να τρέχει android 2.1!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το κεντρο μηνυματων πως το ρυθμιζουμε;

δεν μπορω να να στειλω μηνυματα;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως ρυθμίζεται αυτόματα ανάλογα τι κάρτα θα του βάλεις, εννοώ ανάλογα την εταιρία.

Στην τελική ζήτα από τον παροχό σου να σου δώσει τον αριθμό η βρες τον από κάποιον που έχει την ίδια εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια το κεντρο μηνυματων πως το ρυθμιζουμε;

δεν μπορω να να στειλω μηνυματα;

 

Δεν έχω την εν λόγω συσκευή (πια) αλλά έψαξες στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυο μηνες πριν τη ληξη της εγγυησης "τα παιξε". Τυχερος θα πειτε. Ενα μηνα στο Service (μεσω Πλαισιο) αλλαγη πλακετας. Με τη παραλαβη δεν δουλευει η ενεργοποιηση με εξαγωγη της γραφιδας, ουτε η γραφιδα πιανει καλα στο μαγνητη. Μια ματια στο ορατο μερος της πλακετας αποδειχνει οτι διαλεξαν μια απο τα σκουπιδια τους (εντονες γρατσουνιες ετικετα με ΙΜΕΙ φθαρμενη). Καλα τηλεφωνα ομως χαλανε ευκολα και το service κοροιδευει τα κοροιδα (εχω πεταξει και ενα Cruise πριν την ληξη της εγγυησης που γι αυτους ηταν καλο αλλα το τηλ επεμενε να δεχεται κλησεις οποτε αυτο ηθελε.) Τι δις εξαμαρτειν...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να το στείλεις πάλι πίσω για αποκατάσταση του όποιου προβλήματος. Μην το αφήνεις έτσι, χάρη τους κάνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχε σπάσει οθόνη του HTC Touch Diamond (P3700) πριν καιρό και παράγειλα μία από ebay. Το άνοιξα την έβαλα μέσα όλα κομπλε!

Μετά ενεργοποίησα στο κινητό και είδα πως μου ζητάει ξανά τον κωδικό "a1b2c3" όμως δεν μπορώ να τον πληκτρολογήσω γιατί είχε θέμα η σπασμένη και είχα κάνει τότε το τελευταίο calibration.

 

Τώρα όταν πατάω αριστερα στην οθόνη κάποιο κουμπί φαίνεται να πατιούνται τα δεξιά κουμπιά με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το ανοίξω.

Παρακαλώ πείτε μου κάποιον τρόπο να μπορέσω να πληκτρολογήσω τον κωδικό από PC ή να τρέξω το calibration με κάποιον τρόπο στο startup.

Όλη την διαδικασία την κάνω για να μπορέσω να σώσω τις επαφές μου.

Παρακαλώ βοηθήστε με 2 μήνες είμαι στο ψάξιμο αλλά τίποτα.

Osoi thelete na mou milisete mesw tou MSN Messenger!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μου το είχατε προτείνει και παλιότερα αλλά το ζήτημα είναι πως δεν μπορούσε να λειτουργήσει από την στιγμή που ήταν κλειδωμένο το κινητό.

Οπότε αγόρασα οθόνη για αυτόν τον λόγο ομως έχω π;αλι το ίδιο πρόβλημα...

Ε κάπως θα γίνεται...δεν υπάρχει κάποια λύση?Δεν με νοιάζει αν χρειαστεί και hard reset μετα...μόνο ξεκλείδωμα και sync θέλω να κάνω.

Osoi thelete na mou milisete mesw tou MSN Messenger!!!!
Link to comment
Share on other sites

To diamond είναι παροπλισμένο μιας και χρησιμοποιώ το Desire.

Πιο πολύ για πλάκα και παιχνίδι, σκέφτηκα να του περάσω android.

 

Αξίζει τον κόπο; Θα είναι πιο γρήγορο απ' ότι με τα 6.1;

Μια γενική απάντηση θα ήθελα...

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε γενικές γραμμές δεν έχουν ασχοληθεί ιδιαίτερα με τη συγκεκριμένη συσκευή για να περάσουν Android. Εν ολίγοις λοιπόν θα σου έλεγα ότι δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό που ζητάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...