Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τον τελευταίο καιρό όταν πατώ στην οθόνη ανοίγει χωρίς λόγω το pop-up menu πάνω δεξιά στην οθόνη και κολλάει η δόνηση στο κινητό με αποτέλεσμα μην μπορώ να κάνω κάποια άλλη επιλογή και επίσης κολλάει η δόνηση και δεν σταματάει παραμόνο εάν πατήσω το κουμπί της τροφοδοσίας. Το κινητό έχει όλα τα update κανονικά και δεν μου έχει δημιουργήσει άλλα προβλήματα. Μπορεί κάποιος να μου πει αν είναι θέμα λογισμικού ή του touchscreen ? Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα ??? Help plz μπας και γλυτώσω το service...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πού μπορώ να βρω την τελευταία επίσημη ROM της ACE ρε παιδιά;

Στο htc.com.gr δεν υπάρχει παρά μια της Vodafone.

 

Θέλω να ξαναγυρίσω στην κανονική ROM που είχα.

 

Υπάρχει κάπου;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πού μπορώ να βρω την τελευταία επίσημη ROM της ACE ρε παιδιά;

 

http://www.imobile.gr/downloads.php?do=file&id=79

http://www.imobile.gr/downloads.php?do=file&id=71

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ πολύ!

 

Τελικώς το Diamond παραείναι ψόφιο για WinMo 6.5!

 

Δεν θα ήμουν τόσο απόλυτος. Απλά θα έλεγα ότι είναι δύσκολο να βρεις τη σωστή cooked rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την cache την καθάρισες από τον φάκελο /Windows/Opera9/Profile/Cache; Αυτό είναι αρκετό.

 

χμ..το τσεκαρα, δεν μου εβγαλε προβλημα, να δουμε και αυριο...

 

εχει βγει οπερα 10?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι τόσο. Ο Opera 9 υποστηρίζεται ακόμα. Όλες οι επίσημες rom σε όλες τις συσκευές της HTC, ακόμα και σήμερα αυτόν έχουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τωρα που το λες οντως ολο το 9 θυμαμαι...αλλα γιατι δεν προτιμαται η νεα εκδοση:O

 

υπαρχει καπου λιστα χρησιμων apps για diamond στο φορουμ? φανταζομαι υπαρχει πολυ πραμα στις 800 σελιδες του θρεντ βεβαια..

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει αλλά με ασύμφορο κόστος, εκτός και αν κοιτάξεις προς ebay μεριά.

 

υπαρχει κανα site ή κανα videaki στο yοutube με οδηγίες αντικατατστασης????

κατι βρηκα στο ebay και ψηνομαι:

http://cgi.ebay.com/HTC-Touch-Diamond-P3700-LCD-Touch-Screen-Digitizer-Lens-/140433879213?pt=PDA_Accessories&hash=item20b282f0ad

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπαρχει κανα site ή κανα videaki στο yοutube με οδηγίες αντικατατστασης????

http://www.pdacenter.ru/razborka/razbor_htc_p3300/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ρε παιδες ας μου θυμισει καποιος πως κανουμε update στο diamond.

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδες ας μου θυμισει καποιος πως κανουμε update στο diamond.

 

Τι update θέλεις να κάνεις ακριβώς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βασικα εχω να το λειτουργησω 2 χρονια, αρα καταλαβαινεις τι θελω.

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ελληνική η αγγλική συσκευή έχεις; Δες στο device information ποια rom έχει η συσκευή σου και θα σου πω εάν υπάρχει κάτι καινούργιο να βάλεις.

 

EDIT: Η τελευταία αγγλική rom είναι η 2.03.401 και αν έχεις ελληνική συσκευή θα χρειαστείς αυτό.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι ενταξει αυτα τα περασα , εννοω να το κανω windows 6.5

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω το εξής πρόβλημα:

Πριν 2-3 μήνες η οθόνη του HTC μου είχε κάτι σαν υγρασία σε ένα τετραγωνάκι στο κέντρο της οθόνης. Κάποιες φορές ηθελε calibration γιατί δεν έπιανε καλά.

Με τον καιρό όμως η οθόνη άρχισε να ραγίζει και την πήγα στην HTC και μου είπαν ότι μου έπεσε και έσπασε...Και πως δεν είναι πρπόβλημα κατασκευαστικό. (αν και ξέρω και άλλους που έχουν πάθει το ίδιο)

Τέλος πάντων εγγύηση δεν μου αναγνωρίζουν για αυτό το πρόβλημα και μου ζήτησαν 140 Euros για την οθόνη, τα οποία και δεν έδωσα.

Τώρα όμως εδώ και 5 μέρες όπου και να πατήσω στην οθόνη μου θα πατηθούν μόνο τα κουμπιά δεξιά στην άκρη της οθόνης. Υπάρχει τρόπος να γίνει calibration χωρίς να ξεκλειδώσω το κινητό (γιατί δεν μπορώ?) Κάπως σαν να κάνω την εφαρμογή boot στην αρχή που το ανοίγω αλλά χωρίς να χαθεί κανένα αρχείο.

Please help....5 μέρες είμαι χωρίς κινητό.

Osoi thelete na mou milisete mesw tou MSN Messenger!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει τρόπος να γίνει calibration χωρίς να ξεκλειδώσω το κινητό (γιατί δεν μπορώ?) Κάπως σαν να κάνω την εφαρμογή boot στην αρχή που το ανοίγω αλλά χωρίς να χαθεί κανένα αρχείο.

 

Δύσκολο...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τότε υπάρχει τρόπος να μπορέσω να κάνω ένα full συγχρονισμό kai backup την μνήμη του κινητού μου πριν του κάνω hard reset?Αλλα κάπως να μπορέσω να πατήσω τον κωδικό από τον υπολογιστή μου για να ξεκλειδώσει.
Osoi thelete na mou milisete mesw tou MSN Messenger!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...