Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχουμε και λέμε...Έβαλα την ROM που μου είπε ο athanaso(2.03.401.3 WWE) και έχω δει αισθητή διαφορά σε σχέση με πριν.Γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος από το τηλέφωνο και το πλήθος των εφαρμογών για Windows Mobile:)Είναι σίγουρα πιο γρήγορο από το Νοκια 5800 που έχω.Θέλω να το δω τι ψάρια πιάνει όμως με το Garmin XT,γιατί το συγκεκριμένο κολλάει στο Νοκια:(.ειδικά όταν κάνω pan στο χάρτη.Ίσως βέβαια ο ενθουσιασμός να προέρχεται από το γεγονός ότι είναι το πρώτο μου WM,όμως σίγουρα είναι γρήγορο μηχανάκι και,αν στην πορεία συνεχίσει να μου αρέσει,νομίζω ότι δεν θα ξαναγοράσω τηλέφωνο διαφορετικό πέραν της ΗΤC!

Παρ'όλα αυτά όμως έχω ένα μικρό πρόβλημα:

Στις ρυθμίσεις της ενέργειας,στο Advanced, έχω βάλει "Turn off backlight if device is not used for 10 sec" και έχω απενεργοποιήσει το "Turn off device if not used for".Eν τούτοις,όταν περάσουν τα 10 δευτερόλεπτα,το φως της οθόνης δεν σβήνει εντελώς,παρά πέφτει στη χαμηλότερη στάθμη για όση ώρα είναι on.:(.Τι συμβαίνει;:confused:Επίσης αν ενεργοποιήσω το "Turn off device if not used for" τότε όταν παρέλθει το χρονικό διάστημα που έχω θέσει,ναι μεν σβήνει η οθόνη εντελώς,αλλά για να ανάψει πάλι πρέπει να πατήσω το κουμπί on/off στο επάνω μέρος της συσκευής.Δεν υπάρχει τρόπος να επανέρχεται η οθόνη και να ξαναμπαίνει σε λειτουργία πατώντας πάνω στην οθόνη ή πατώντας ένα από τα 4 hardware buttons που έχει στην πρόσοψη;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω ενα μικρο bug μου χε ερθει μηνυμα αλλα η ενδειξη οτι μου εχει ερθει μηνυμα δεν εχει σβησει εχει παραμεινει και λεει οτι εχω ενα μηνημα παρολο που τα διεγραψα ολα καποια λυση ?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν υπάρχει τρόπος να επανέρχεται η οθόνη και να ξαναμπαίνει σε λειτουργία πατώντας πάνω στην οθόνη ή πατώντας ένα από τα 4 hardware buttons που έχει στην πρόσοψη;

 

Όχι. Εάν σβήσει τελείως, για να ανοίξει πρέπει να πατήσεις το on-off πλήκτρο. Υπάρχει και η εναλλακτική βέβαια πατώντας το πλήκτρο αποδοχή κλήσης του bluetooth hands-free (εάν χρησιμοποιείς). Ανοίγει τη σχετική εφαρμογή φωνητικής ειδοποίησης και παράλληλα ανοίγει και την οθόνη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις χρησιμοποιήσει αυτό;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312

 

Ναι αυτή την έκδοση έχω εγκαταστήσει,τη 2.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

θελω να ρωτησω πως μπορω να αντιγραψω τα τηλεφωνα που εχω στο τηλεφωνο κ να τα εχω στο pc?εχω windows7

ευχαριστω

 

edit: το βρηκα

Edited by mikroulis86
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι αυτή την έκδοση έχω εγκαταστήσει,τη 2.1

 

Η αλήθεια είναι πως εννοούσα εάν έχεις εγκαταστήσει συγκεκριμένα την έκδοση του taxtax.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειχα εγκαταστησει ενα *.cab στην συσκευη με την οποια εβγαζε την επιλογη του on-off για το 3G στο comm manager και βολευε παρα πολυ.....τωρα που εκανα αναβαθμιση σε 6.5 που μπορω να ξαναβρω αυτο το αρχειο,η εστω θυμαται καποιος πως λεγεται?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειχα εγκαταστησει ενα *.cab στην συσκευη με την οποια εβγαζε την επιλογη του on-off για το 3G στο comm manager και βολευε παρα πολυ.....τωρα που εκανα αναβαθμιση σε 6.5 που μπορω να ξαναβρω αυτο το αρχειο,η εστω θυμαται καποιος πως λεγεται?

 

Touch X add 3G commmanager.cab

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Στα 6.5 δουλεύει σίγουρα αλλά μάλλον έχει να κάνει με τη συγκεκριμένη cooked rom που φοράει η συσκευή σου.

 

Επανεκκίνηση έκανες;

 

Δοκίμασε αν θέλεις μήπως σου δουλέψει κάποιο από τα παρακάτω...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=402012

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=502980

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=394201

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την επισημη ρομ φοραω αλλα δεν ξερω γιατι δεν δουλευει....

θα δοκιμασω κ τις αλλες.....

 

Βασικα δεν μπαινει καν στον μανατζερ,βγαζει failed....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δοκίμασε και τα άλλα link (με τη σειρά που τα δίνω) και θα σου δουλέψει σίγουρα. Περιμένουμε νεότερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μπορει να με βοηθησει καποιος

εχει φαει κολλημα κα χτυπαει πλεον μονο μετον default ηχο

αν και τον αλλαζω παλι με το που παταω οκ επανερχεται παλι στο default

 

ποαι ρομ προτεινεται γιατι πολυ φοβαμαι ειμαι πολυ κοντα στο haed reset και αν μπορει καποιος να στειλει καποιο λινκ με οδηγιες γιατι παει καιρος.

ευχαριστω

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και τα άλλα link (με τη σειρά που τα δίνω) και θα σου δουλέψει σίγουρα. Περιμένουμε νεότερα.

 

το δευτερο μου το εμφανιζει κανονικα αλλα δεν δουλευει το ον-οφ...μαινει παντα στο ον....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ποαι ρομ προτεινεται γιατι πολυ φοβαμαι ειμαι πολυ κοντα στο haed reset και αν μπορει καποιος να στειλει καποιο λινκ με οδηγιες γιατι παει καιρος.

 

Ποια rom φοράει η συσκευή σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχει περάσει αρκετός καιρός από τότε που παρακολουθούσα τα δρώμενα όσον αφορά τις μαγειρεμένες rom για τη συγκεκριμένη συσκευή και δεν είμαι σε θέση να προτείνω κάτι.

 

Εντούτοις εάν διαβάσεις εκεί... σίγουρα θα βρεις αυτή που ταιριάζει στις δικές σου απαιτήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα προτεινεις καποια?

 

βαλε αυτην http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=590090&highlight=Backround+tabs ειναι φοβερη.θα γραψω αυριο λεπτομεριες

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

βαλε αυτην http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=590090&highlight=Backround+tabs ειναι φοβερη.θα γραψω αυριο λεπτομεριες

 

 

Όντως πολύ καλή ρομ αλλά αυτό το sense2.5 σαν να πέφτει λίγο βαρύ για το διαμαντάκι μας κ σου δίνει την εντύπωση οτι δεν αποκρίνεται άμεσα, σαν να "κολλάει" κάποιες φορές. Επίσης πολύ καλή αλλά με sense2.1 είναι αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=521941

 

Εγώ πάντως μετά από αρκετές δοκιμές έχω καταλήξει στην αυθεντική 2.03.... την θεωρώ πολύ γρήγορη κ σταθερή κ το μόνο που της λείπει είναι τα καλούδια του νέου senseUI.... αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα :O

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι αλήθεια πως το νέο sense είναι πιο εντυπωσιακό και πρακτικό αλλά και πιο βαρύ για μια συσκευή που δεν έχει προβλεφθεί να το χρησιμοποιεί. Εάν κάποιος προτιμά την ταχύτητα και την απόκριση στη συσκευή του, θα πρέπει να κάνει τον ανάλογο συμβιβασμό και να ζήσει χωρίς αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν διαφωνώ με τα παραπάνω απλα θα πω οτι χωρις το CHTEditor και το Co0kie.HomeTab η ταχύτητα της ρομ ειναι πολύ καλη . αφου αντεχει και το igo ειναι ολα καλα. εχω μονο ενα θεμα με το πληκτρολόγιο που εχω αντιμετωπίσει σε ολες τις custom ρομ. εχω βαλει τωρα το finger keyboard του taxtax και παω να στειλω μήνυμα στα ελληνικα αλλα γυρίζει σε 70 χαρακτηρες οταν του παταω γράμμα που υπαρχει και στο αγκλικο αλφάβητο, παρολο που βαζω ελλ. , sms κτλ ,ενώ αν πατήσω γράμματα που δεν υπάρχουν πχ β,φ,ψ μένει με 160 .τι κάνω λαθος?Γιαννη καμια ιδεα?

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχεις πρόβλημα ακόμα και αν γράφεις με την καρτέλα 'SMS'; (όχι 'Ελλ.')

 

Εάν ναι πήγαινε στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων και εκεί άλλαξε την επιλογή "Use Unicode when necessary" και ξαναδοκίμασε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...