Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια επειδη η μπαταρια μου τα εχει παιξει καθως ξεφορτιζει στα μπαμ απο οτι εχω καταλαβει το τελευταιο καιρο ξερει κανεις που μπορω να βρω μπαταρια σε καλη τιμουλα δε θελω μεγαλυτερης χωριτηκοτητας καθως θελω να κρατησω το ιδιο παχος εκτος και αν υπαρχει λεπτη μπαταρια με μεγαλυτερη χωρητικοτητα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
καλησπερα παιδια επειδη η μπαταρια μου τα εχει παιξει καθως ξεφορτιζει στα μπαμ απο οτι εχω καταλαβει το τελευταιο καιρο ξερει κανεις που μπορω να βρω μπαταρια σε καλη τιμουλα δε θελω μεγαλυτερης χωριτηκοτητας καθως θελω να κρατησω το ιδιο παχος εκτος και αν υπαρχει λεπτη μπαταρια με μεγαλυτερη χωρητικοτητα

 

http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trksid=p3984.m38.l1313&_nkw=htc+diamond+battery&_sacat=See-All-Categories

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάρει στη γυναίκα μου το Diamond και θέλω να τις περάσω μια καλή και γρήγορη ROM, που να έχει και πέντε πράγματα επάνω να μην κάθομαι τώρα να τις σετάρω το κινητό. Πια ΡΟΜ προτείνετε ?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Θα έλεγα να μην της βάλεις κάποια πέρα από την official. Για μη εξειδικευμένο χρήστη... μια χαρά θα της είναι. Όσον αφορά το settάρισμα, δεν θα το γλυτώσεις όποια ROM και να βάλεις. Εξάλλου είναι λίγα τα απαραίτητα όπως πχ το NoData.

 

πως μπορω απο το diamond να κατεβασω εισερχομενα μηνυματα στον υπολογιστη μου; Υπαρχει τροπος;

 

http://www.jeyo.com/companion.asp

http://www.jeyo.com/extender.asp

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κανένα προγραμματάκι που να περνάμε τον καιρό και για άλλες πόλεις πέραν αυτών ποου έχει απο μόνο του?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κανένα προγραμματάκι που να περνάμε τον καιρό και για άλλες πόλεις πέραν αυτών ποου έχει απο μόνο του?

 

WeatherCitiesGR.cab

 

Προσθέτει σχεδόν όλες τις ελληνικές πόλεις στο tab weather του manila. Θα τις βρεις εάν κάνεις αναζήτηση στα ελληνικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

WeatherCitiesGR.cab

 

Προσθέτει σχεδόν όλες τις ελληνικές πόλεις στο tab weather του manila. Θα τις βρεις εάν κάνεις αναζήτηση στα ελληνικά.

 

Ευχαριστώ!!!Είναι πάρα πολύ καλό!Έχει τα πάντα!!Να σαι καλά Athanaso

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σχετικά πρόσφατα κι εγώ από φίλο το Diamond. Τρία θέματα έχω:

1) Το GPS του είναι επιεικώς άθλιο. Ήταν σχεδόν αδύνατο να κλειδώσει δορυφόρους και όταν το έκανε το σήμα ήταν εξαιρετικά χαμηλό, σε βαθμό που η πλοήγηση ήταν προβληματική έως αδύνατη. Το πήγα στο service, γύρισε με παρατήρηση "έγινε αναβάθμιση λογισμικού-δεν βρέθηκε πρόβλημα". Ασφαλώς το πρόβλημα συνέχιζε να υπάρχει απλά σε μικρότερο βαθμό. Το πήγα 2η φορά πριν καμιά 15αριά μέρες, αλλάχθηκε η μητρική εντός εγγύησης και η διαφορά πλέον είναι αισθητή. Βέβαια συνεχίζω να θεωρώ τον δέκτη του GPS για κλάματα! Το μισό σήμα σε σχέση με το Artemis που ακόμα έχω, με ανάλογα προβλήματα σε πλοήγηση στην πόλη. Κανείς σας δεν έχει εντοπίσει τέτοιο πρόβλημα;

2) Συγχρονίζω επαφές και ημερολόγιο μόνο σε Windows XP+Outlook 2007. Δεν έχω καταφέρει να μεταφερθούν οι επαφές σε Outlook 2007 και 2010 ούτε σε Win Vista αλλά ούτε σε Win7. Συνδέεται κανονικά με το Device Center, συγχρονίζει (δείχνει να), αλλά οι επαφές δεν εμφανίζονται ποτέ στο Outlook.

3) Σκέφτομαι να αλλάξω μπαταρία καθώς είναι στα τελευταία της. Προτείνετε την μεγαλύτερη ενισχυμένη με το καπάκι (μιλάω για γνήσια HTC), και αν ναι, υπάρχει πακέτο με λευκό μεγάλο καπάκι καθώς η συσκευή μου είναι λευκή; (Δεν έχω δει κάτι σε ένα search που έκανα για λευκές συσκευές οι οποίες από ό,τι φαίνεται είναι μάλλον εξαιρετικά σπάνιες).

Edited by theo1973
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου 8υμισει τι κανω για να μη σβηνει ο φωτισμος οταν εχω ανοιχτο το destinator?καπου το εχω δει στο σιτε,εψαξα σε τοσσες σελιδες αλλα δεν το βρηκα...
Link to comment
Share on other sites

WeatherCitiesGR.cab

 

Προσθέτει σχεδόν όλες τις ελληνικές πόλεις στο tab weather του manila. Θα τις βρεις εάν κάνεις αναζήτηση στα ελληνικά.

 

υπαρχει πουθενα αλλου να μην θελει εγγραφη?

Link to comment
Share on other sites

για θυμηστε μου καποιο προγραμμα για να παιζει ο opera flash σελιδες, καπου το ειχα πετυχει αυτο

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για θυμηστε μου καποιο προγραμμα για να παιζει ο opera flash σελιδες, καπου το ειχα πετυχει αυτο

 

FixOperaFlash

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Έχω το Diamond 6 μήνες και είμαι γενικά ευχαριστημένος. Αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα όμως:

 

Έχει γεμίσει το diamond με εκατονταδες πολύτιμα για εμένα (λόγω της δουλειάς μου) contacts. τα οποία θέλω να περάσω στο outlook 2007 (σε windows 7 x64) μονόδρομα. Έχω παρατηρήσει ότι το sync center συγχρονίζει ανάποδα (απο το pc περνάει τα contacts στο κινητό) και κατα συνέπεια θα σβήσει όλες τις επαφές.

 

Παλιότερα στο active sync υπήρχε η δυνατότητα να επιλέξεις προς πιά κατεύθυνση να γίνει ο συγχρονισμός αλλά στο sync center δεν βρίσκω καμία επιλογή.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Έχω το Diamond 6 μήνες και είμαι γενικά ευχαριστημένος. Αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα όμως:

 

Έχει γεμίσει το diamond με εκατονταδες πολύτιμα για εμένα (λόγω της δουλειάς μου) contacts. τα οποία θέλω να περάσω στο outlook 2007 (σε windows 7 x64) μονόδρομα. Έχω παρατηρήσει ότι το sync center συγχρονίζει ανάποδα (απο το pc περνάει τα contacts στο κινητό) και κατα συνέπεια θα σβήσει όλες τις επαφές.

 

Παλιότερα στο active sync υπήρχε η δυνατότητα να επιλέξεις προς πιά κατεύθυνση να γίνει ο συγχρονισμός αλλά στο sync center δεν βρίσκω καμία επιλογή.

 

Ευχαριστώ.

 

Αν θυμάμαι καλά όταν εφτιαξα το partnership διάλεξα στα settings να μου συγχωνευσει τις επαφές. Κάνε ένα backup με το pimbackup τις επαφές σου και δοκίμασέ το.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παλιότερα στο active sync υπήρχε η δυνατότητα να επιλέξεις προς πιά κατεύθυνση να γίνει ο συγχρονισμός αλλά στο sync center δεν βρίσκω καμία επιλογή.

 

Αυτή η δυνατότητα υπάρχει και στο windows mobile device center. Ψάξε λίγο στις ρυθμίσεις του. Αλλά όπως προείπε και ο φίλος, σιγουρέψου ότι έχεις πάρει ένα backup με το pim backup.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Oute afto ginetai (mexri twra toulaxiston).

 

Και άλλη μια απορία που θυμήθηκα! :O Οταν μικραίνουμε το ρολοι (με το δαχτυλο προς τα πάνω), γίνεται να μην φαίνονται τα: "Ιστορικο" κ "Ημερολόγιο"?

 

(δεν ξέρω αν είναι άσχετο, αλλά έχω βάλει το carbon theme)

 

ακομα δεν υπαρχει λυση?

Link to comment
Share on other sites

Οταν μικραίνουμε το ρολοι (με το δαχτυλο προς τα πάνω), γίνεται να μην φαίνονται τα: "Ιστορικο" κ "Ημερολόγιο"?

 

για αυτο!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όπως έχουμε ξαναπεί, το manila δεν είναι τόσο παραμετροποιήσιμο και κατά συνέπεια αυτό δεν αλλάζει εκτός και αν βρεις κάποιο custom skin που να το κάνει αλλά με αμφιβόλου ποιότητας αποτελέσματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια επειδη ψαχνομαι για μπαταρια βρηκα αυτη τη συγκεκριμενη πως σας φαινεται μου κανει εντυπωση η χαμηλη τιμη της θα μου δημιουργησει καποιο προβλημα η θα ειναι μια χαρα http://www.netimes.com/shop/replacement-battery-for-htc-touch-diamond-p-1262.html?cPath=80_421
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε αυτές τις συσκευές προτιμώ το manila έναντι του shell της spb. Εντούτοις μπορείς να δεις πολλά video στο youtube για το πως δουλεύει και να δεις εάν σου αρέσει. Έχει ελληνικό μενού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μαγκες.

Μια μερα ψαχνοντας στο youtube βρηκα αυτο

και θα ηθελα να μαθω αν το εχει κανει καποιος απο εδω και αν ναι πως
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...