Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εννοείς αν δουλεύει με wind plus non stop τότε η απάντηση είναι ΣΧΕΔΟΝ ναι. Τι εννοώ: Μπορείς να σερφάρεις στα σαιτ κανονικά, να έχεις και google maps αλλά δε μπορείς να κάνεις streaming, δεν ανανεώνει τον καιρό και δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το msn των ppc (υπάρχουν πάντως εναλλακτικά προγράματα που κάνουν αυτή τη δουλειά). Αυτά που γράφω δεν είναι δική μου εμπειρία γιατί εγώ δεν έχω wind (δεν είμαι καν Ελλάδα) αλλά βασίζονται σε αυτά που διαβάζω εδώ μέσα και ειδικά στα λεγόμενα του konadrio που έχει wind plus non stop.

 

 

Αυτά είναι μπούρδες απλά. Τις πρώτες μέρες θα σου κρατάει 8-10 ώρες με πάνω από μέτρια χρήση, αλλά όσο περνάνε οι μέρες θα αντέχει περισσότερο. Για να σου δώσω ένα παράδειγμα: Με ελάχιστη χρήση (λόγω διακοπών) μου έχει κρατήσει περίπου 4 μέρες. Από κει και πέρα όπως σου είπα όλα εξαρτώνται από τη χρήση που κάνεις. Αν έχεις 24/7 το bluetooth και το wifi ανοιχτό προφανώς και ίσα που θα βγάλει τη μέρα.

 

Επίσης, πάντα να έχεις στο νου σου ότι κουβαλάς pda και όχι απλό τηλέφωνο. :)

 

+1 ...........................

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να βαλω λετε το new firmware που εβγαλε η ACE? εχει κανεις καποιο προβλημα μετα το update? και αν τυχον θελω να επαναφερω την συσκευη με το παλιο ROM γινετε?
Link to comment
Share on other sites

να βαλω λετε το new firmware που εβγαλε η ACE? εχει κανεις καποιο προβλημα μετα το update? και αν τυχον θελω να επαναφερω την συσκευη με το παλιο ROM γινετε?

 

Βάλτο φιλε μου, το μονο που μπορεις να παθεις ειναι να βελτιωθούν λαθοι στη συσκευη σου, δυσκολο να παθεις κατι κακο, μπες και στο forum της htc.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

lol ρε συ.. Τι να κάνεις. Από κάπου ξεκινάμε όλοι (αν σε έπιασα καλά).
Link to comment
Share on other sites

bigpcstores

 

[[[ Mporeis se parakalo na me boithiseis na exo wind plus se htc diamond einai terastia anagi na apantiseis dioti mexri to apogeuma prepei na giriso tin siskeui piso an den douleuei me wind plus]]]

 

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2266359#post2266359

 

κανεις αυτα που σου ειπε ο CarpeNoctum, πρεπει να γραφτεις στην wind.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

oki κανω το update αυτην την στιγμη..

 

κατι να ρωτισω.. :

 

1) Tο bluetooth το βαζω enable file και διαλεγω path αλλα ακομα στην συσκευη παει οτι μου στελνουν και οχι στο Path Που δηλωσα δηλαδη στην Internal Memory.. Πως μπορω να το φτοιαξω?

επισης πως αλλαζω ονομα συσκευης στο bluetooth? (δεν το βρηκα :/ )

 

2) ΤΟ QuickGPS δεν κανει ληψη ουτε οταν το εχω με wifi και activesync στο pc..

καποιος τροπος για να δουλεψει?

 

αυτα προς το παρον :P

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι στη νεα rom δεν εχει επιλογη ελληνικων στο πληκτρολογιο....

 

Επισης με το sprite backup δεν μου κρατησε τις αγαπημενες επαφες μου στο touch flo

 

 

Edit: Ακυρο για το πρωτο... Με ενα restart εβγαλε και ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά νομίζω ότι κάπου εδω είδα ότι το skype δεν λειτουργεί στα windows 6,1 ... σωστά ??? εδώ http://www.gsmarena.com/skype_finally_available_for_windows_mobile_61_tested_here-news-559.php από όσα κατάλαβα κάτι έβγαλαν νεο και λειτουργεί
Link to comment
Share on other sites

Άρα εννοείς αυτό μόνο: http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=169746 Σωστά;

 

Αυτό που βλέπεις το προσαρμόζεις πάνω σε

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977973&product=1010735

 

αυτό είναι βάση αεραγωγού τα έχει και τα δυο το πλαίσιο νομίζω

κάνε και μια επαλύθευση αν ταιριάζουν εγω έτσι το έχω φτιάξει και είναι μια χαρά

Καλύτερη η πορεία απο τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε τον media player πατα το αντιγραφη απο cd ( στην κάτω μεριά του που έχει ένα μικρό βέλος) στο menu που θα σου βγάλει διάλεξε μορφοποίηση στο menu της μορφοποίησης τσεκάρισε mp3 βάλε το cd και πάτα αντιγραφή απο cd και όταν τελειώσει στο φάκελο τα εγγραφάμου>η μουσική μου θα σου έχει φτιάξει ένα φάκελο με τα mp3

 

Σε ευχαριστω πολυ τωρα ειναι μια χαρα :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να κανω back up για να περασω τη νεα ρομ και μου κολαει συνεχεια οταν παει να αρχισει το back up help please:(

 

το σωστο ειναι να μην παρεις back up....πρεπει να ταπερασεις ολα απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα το cruise και εμπαινα κανονικα στο νετ.Με το diamond δε μπορω να μπω ουτε να ενημερωσω τον καιρο.Εχω vodafone ξερει κανεις τι πρεπει να κανω.Ευχαριστω.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ τωρα ειναι μια χαρα :D:D:D:D

Να είσαι καλλά άκου τώρα κάπου θά σου ζητάει να ψάξει στο internet για τους τίτλους των τραγουδιών τα περισσότερα τα βρίσκει και τα περνάει αυτόματα αν αυτά τώρα τα κάνεις συνχρονισμό με το πόκετ σου περνάει και τα εξώφυλα κανονικά αφού κάνεις στο πόκετ ενημέρωση βιβλιοθήκης πρώτα >>> Ο συνχρονισμός είναι η τελευταία επιλογή στο media player ΟΤΑΝ ΈΧΕΙς ΣΥΝΔΕΔΕΜΈΝΟ ΤΟ ΠΌΚΕΤ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΕΣΩ ACTIVESING

Καλύτερη η πορεία απο τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα το cruise και εμπαινα κανονικα στο νετ.Με το diamond δε μπορω να μπω ουτε να ενημερωσω τον καιρο.Εχω vodafone ξερει κανεις τι πρεπει να κανω.Ευχαριστω.

 

οκ παιδια το βρηκα

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Carpe ευχαριστως να σου στειλω μιας κι εκει φανταζομαι δεν παιζει ελληνικο σουβλακι... lol οσο για τις αλλες info ευχαριστω πολυ.

και ναι...το ηξερα οτι ειναι pda αλλα εκανα την κοροιδα...:P

α...και btw οταν ελεγα δεν στελνει μυνημα εννοουσα ακριβως αυτο. δεν εστελνε μηυνημα. τεσπα αυτο το ελυσα. πως ομως σβηνουν ολεσ μαζι οι επαφες ακομα δεν το εχω βρει. δεν μπορω να τις επιλεξω ολες? πρεπει να το κανω μια-μια ξεχωριστα?

Link to comment
Share on other sites

Carpe ευχαριστως να σου στειλω μιας κι εκει φανταζομαι δεν παιζει ελληνικο σουβλακι... lol οσο για τις αλλες info ευχαριστω πολυ.

και ναι...το ηξερα οτι ειναι pda αλλα εκανα την κοροιδα...:P

α...και btw οταν ελεγα δεν στελνει μυνημα εννοουσα ακριβως αυτο. δεν εστελνε μηυνημα. τεσπα αυτο το ελυσα. πως ομως σβηνουν ολεσ μαζι οι επαφες ακομα δεν το εχω βρει. δεν μπορω να τις επιλεξω ολες? πρεπει να το κανω μια-μια ξεχωριστα?

Θα κατεβάσεις το pimbackup 2.8 (google is your friend ;) ) Σε αυτό το πρόγραμμα έχει επιλογή για διαγραφή όλων των επαφών, ραντεβού κλπ κλπ.

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις το pimbackup 2.8 (google is your friend ;) ) Σε αυτό το πρόγραμμα έχει επιλογή για διαγραφή όλων των επαφών, ραντεβού κλπ κλπ.

 

Και μεσα απο τις επαφές γινεται, contacts.. menu.. select.. all.. menu.. delete.

 

 

 

Παιδια μην μου στελνετε ΠΜ και ειδοποιήσεις, καντε τις ερωτήσεις στο forum, ποιο γρηγορα θα πάρετε απάντηση, είμαι διακοπες και σερφαρω απο diamond και ειναι δύσκολο να ελεγχω πμ.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

exo mia aporeia.internet me to wind non stop mono me ton internet explorer mpaineis;giati o opera den anoigei......

episeis ti unicode prepei na epilekso giati se kapoies selides mou emfanizei tetragonakia anti gramata....

thanks:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε καμια υπηρεσια του watsup Cosmote που να πληρωνεις καποια χρηματα ωστε να εχεις internet στο κινητο οπου και να εισαι?? (να κανεις view sites/msn)

 

και κατι ακομα.. οταν μπαινω σε sites για να δω video οπως youtube θελει να βαλω flash για να τα παικει πιο Plugin ειναι?

 

thnx

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει η δυνατοτητα να γινει καποια cooked rom με το αρχειο των ελληνικων απο ace?οχι οτι με πειραζει που το χω στα αγγλικα, απλα ηθελα λιγο να παιξω με αυτο.τι εργαλεια χρειαζομαι για να κανω μια cooked rom?το nbh tools κανουν?
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

exo mia aporeia.internet me to wind non stop mono me ton internet explorer mpaineis;giati o opera den anoigei......

episeis ti unicode prepei na epilekso giati se kapoies selides mou emfanizei tetragonakia anti gramata....

thanks:)

 

Φιλε μου βαλε opera mini, με ΙΕ σερφαρεις χωρίς προβλημα αλλά ειναι πολύ αργός.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...