Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το τσέκαρα τελικά (μέχρι να καταλάβει η πωλήτρια τι εννοούσα αστα να πάνε) . και οχι δεν περιλαμβάνεται ... περιλαμβάνει αποκλειστικά και μόνο τις υπηρεσίες της Wind.

 

φιλε αυτα ειναι δυσκολα πραγματα για τους πωλητες των καταστηματων.

λοιπον θες με 3,49 να εχεις ενημερωμενο τον καιρο ,τις ισοτιμιες ,να βλεπεις και κανα site αν καταλαβα καλα.

ασε τι λεει η πωλητρια.

γινεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας σήμερα πήρα το diamond και έχω τις εξής ερωτήσεις..

 

Που βρίσκω χάρτες και πως τους βάζω?

Γιατί δεν μου κάνει update τον καιρό ενώ έχω internet Μεσω wifi?

Link to comment
Share on other sites

το τσέκαρα τελικά (μέχρι να καταλάβει η πωλήτρια τι εννοούσα αστα να πάνε) . και οχι δεν περιλαμβάνεται ... περιλαμβάνει αποκλειστικά και μόνο τις υπηρεσίες της Wind.

 

Πληροφοριακα, η Vodafone εχει ενα πακετο με 3,5 ευρω το μηνα για 30 ΜΒ.

Λογικα θα εχουν κ οι αλλες εταιριες το ιδιο. Ειναι πολυ βολικο παντως.

Και αν σκεφτεις οτι 1ΚΒ/0,006, 1ΜΒ/6 ευρω kai 30MB/180 ευρω, τοτε συμφερει.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά με μπερδέψατε.

Tελικά ποιός το έχει σε έλληνικά? μόνο ο Γερμανός?

Αν το πάρω απο πλαίσιο η Vodafone θα μπορώ μετά να περάσω ελληνικό μενού κτλ χωρίς να χάσω την εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά με μπερδέψατε.

Tελικά ποιός το έχει σε έλληνικά? μόνο ο Γερμανός?

Αν το πάρω απο πλαίσιο η Vodafone θα μπορώ μετά να περάσω ελληνικό μενού κτλ χωρίς να χάσω την εγγύηση?

 

Kosmote kai Γερμανος το εχουν με Ελληνικο μενου.Μπορεις να κοιταξεις στο κουτι αν εχει ταινια της Ace Hellas.Αν το παρεις απο αλλου δεν θα μπορεσεις να βαλεις Ελληνικα στο μενου,μονο στο TouchFLO 3D,και στο πληκτρολογιο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να κανω μια ερωτηση περνει το διαμαντι sim με δυο γραμμες?

 

Ναι, εχω Cosmote 2in1

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας σήμερα πήρα το diamond και έχω τις εξής ερωτήσεις..

 

Που βρίσκω χάρτες και πως τους βάζω?

Γιατί δεν μου κάνει update τον καιρό ενώ έχω internet Μεσω wifi?

 

Για χαρτες θα "αγοραεις" καποιο προγραμμα.Destinator,Igo8 κτλ.

Δεν ειναι μονο χαρτες βεβαια αλλα ολοκληρο προγραμμα πλοηγησης.

Για συνδεσου μεσω ActiveSync και προσπαθησε να κανεις update στον καιρο.Κανει με αυτον τον τροπο?

Link to comment
Share on other sites

nai ok den eipa kati tetoio.....apla nomiza oti san proti fortisi thelei parapano....:)

pantos to mixanima ta aksizei ta xrimata tou etsi san proti ektimisi...

 

παιδια, να γραφουμε Ελληνικα για να μην ταλαιπωρουμε τους αλλους

Καλοριζικο

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Kosmote kai Γερμανος το εχουν με Ελληνικο μενου.Μπορεις να κοιταξεις στο κουτι αν εχει ταινια της Ace Hellas.Αν το παρεις απο αλλου δεν θα μπορεσεις να βαλεις Ελληνικα στο μενου,μονο στο TouchFLO 3D,και στο πληκτρολογιο.
Στο πλαίσιο μου είπαν οτι θα μπορώ. μου χώσανε μούφα ή δεν ξέρουμε ακόμα τι θα γίνει στο μέλλον?
Link to comment
Share on other sites

Στο πλαίσιο μου είπαν οτι θα μπορώ. μου χώσανε μούφα ή δεν ξέρουμε ακόμα τι θα γίνει στο μέλλον?

 

To plaisio den pairnei diamond apo thn ace ...opopte den mporeis na peraseis ellhnika...

 

H ace pernaei ellhnika sumfona me to IMEI pou exei sta xeria ths ...ean pareis to patch den ginete egatastash...

Link to comment
Share on other sites

παιδια η κανουργια αγγλικη ρομ ειναι πολυ καλη.δεν εχει memory leaks σε σχεση με την 137,ενω το touch flow πεταει.αυτα προς το παρον.

 

Μπαινει χωρις HardSPL?

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας σήμερα πήρα το diamond και έχω τις εξής ερωτήσεις..

 

Που βρίσκω χάρτες και πως τους βάζω?

Γιατί δεν μου κάνει update τον καιρό ενώ έχω internet Μεσω wifi?

 

T a programata plohghshs mporeis na ta agoraseis apo kapia magazia opws einai to plaisio...

 

Auth thn stigmh mporeis na agoraseis to destinato 7 h to igo 6 kai mesw tou site ths etairias na to kaneis update se igo 8...

 

Twra mporeis na katevaseis ta programata auta apo kapia site...alla tha kaneis xrish paranomou logismikou..

 

h epilogh dikh sou..

Link to comment
Share on other sites

Η ROM του panosha είναι Lite σωστά;

Έχει αφαιρέσει αρκετά προγράμματα που περιλαμβάνει η 1.93.456.2, ορισμένα απο αυτά είναι χρήσιμα, π.χ opera browser

 

Κάτι τελευταίο. Υπάρχει δυνατότητα επαναφοράς του P3700 με την εργοστασιακή ROM (νομίζω περιλαμβάνει CD στο πακέτο) για λόγους εγγύησης;

 

Ευχαριστώ.

Δεν ειναι η lite, ειναι η Shine http://www.navimania.gr/showthread.php?t=9848 , οτι εχει αφαιρέσει μπορεις να τα εγκαταστησεις μονο σου, πρεπει να ξεκλειδωθει η συσκευη σου για να την περασεις, αν σου παθει κατι και την πας ξεκλειδωτη δεν ισχυει η εγγύηση σου, θα πρεπει να την επαναφερεις http://www.navimania.gr/showthread.php?t=9552 , δεν υπαρχει στο cd.

Ερωτηση: με το wind plus μπορώ να κατεβάζω και τις ενημερώσεις για τον καιρό και οτιδήποτε άλλη ενημέρωση ζητάνε κάποια προγράμματά μου (πχ: συνάλαγμα, μετοχές) με την ίδια χρέωση (3,49€ το μήνα )??

Με wind plus σερφαρεις απεριοριστα, καλυτερα με opera mini ή internet explorer, μπορεις να ενημερωσεις το quick gps, τον καιρο απο το manila δεν σε αφηνει, το spb weather ενημερωνετε, download εχεις οριο 1mb, μπορεις να βλεπεις mail μονο μεσα απο το site, pop mail το ξεχνας.

Οποια αλλη εφαρμογη θες την δοκιμαζεις και βλεπεις, αν καποια περνει proxy πρεπει να βαλεις της wind.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kosmote kai Γερμανος το εχουν με Ελληνικο μενου.Μπορεις να κοιταξεις στο κουτι αν εχει ταινια της Ace Hellas.Αν το παρεις απο αλλου δεν θα μπορεσεις να βαλεις Ελληνικα στο μενου,μονο στο TouchFLO 3D,και στο πληκτρολογιο.

οταν λές στο πληκτρολόγιο, εννοείς στη σύνταξη μηνυμάτων η στα πλήκτρα πάνω να έχει ελληνικά γράμματα?

Link to comment
Share on other sites

οταν λές στο πληκτρολόγιο, εννοείς στη σύνταξη μηνυμάτων η στα πλήκτρα πάνω να έχει ελληνικά γράμματα?

 

Αν περασεις το αρχειο, θα εχεις ελληνικα γραμματα στο πληκτρολογιο για sms νε 70 χαρακτηρες, για 160 κανε εγκατασταση αλλο πληκτρολογιο, δες εδω http://www.myphone.gr/forum/newreply.php?do=newreply&p=2432386

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

οταν λές στο πληκτρολόγιο, εννοείς στη σύνταξη μηνυμάτων η στα πλήκτρα πάνω να έχει ελληνικά γράμματα?

 

 

File mou to na exeis ellhika einai tria diaforetika pragmata...

 

1.To na exeis ellhniko to TF3D(arxiko menu)

2.To na exeis elliniko plhktrologio kai na grafies ellinika..mpories na to exeis kai xwris na exeis elliniko menu.

3.To na exeis ola ta windows sta ellinika..me ola ta menu kai ola ta mhnhmata pou tha sou enfanizei...(auto mono ena to exeis agorasei apo thn ACE)

Link to comment
Share on other sites

εχω αγγλικη rom

πως μπορω στις επαφες να αλλαξω την αλφαβητο [δεξια] στα ελληνικα , ωστε να παταω το γραμμα και να βγαζει τα ελληνικες επαφες μου.

δηλ. να παταω στην αλφαβητο το Κ και να βγαζει ολες τις επαφες μου που αρχιζουν απο Κ

Link to comment
Share on other sites

Εχω καποιες αποριες μετα απο 2 εβδομαδες χρησης....

 

1) Απο το ιστορικο αν πατησω menu-->μετρητες κλησεων, οι προσφατες κινητης ειναι εισερχομενες και εξερχομενες μαζι?

Δεν υπαρχει πουθενα αλλου μονο εξερχομενες? Εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι....

 

2) Παρολο που εχω το advanced config και το diamond tweak και απενεργοποιησα το "αμεσο σβησιμο" και το "σβησιμο" , μερικες φορες σβηνει οταν παιρνω τηλeφωνο :confused:

 

3) Οι ειδοποιησεις σε boxακι οπως ξυπνητηρι, συναντησεις κ.α δεν κανουν πλεον pop-up αλλα φαινονται μονο στο πανω δεξι μερος της οθονης οπου πρεπει να το πατησω και μετα να εμφανιστουν. Πως γινεται unhide?

Link to comment
Share on other sites

Εχω καποιες αποριες μετα απο 2 εβδομαδες χρησης....

 

1) Απο το ιστορικο αν πατησω menu-->μετρητες κλησεων, οι προσφατες κινητης ειναι εισερχομενες και εξερχομενες μαζι?

Δεν υπαρχει πουθενα αλλου μονο εξερχομενες? Εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι....

 

 

 

File mou giati den katalava ...ti ekrivos psaxneis?

 

Ean psaxneis ths exerxomenes klhseis sou...einai call history kai pata sto 3 eikonhdio..

 

Ean psaxneis to sunoliko xrono ton exerxomenon kleisewn tote einai ...start\setting\system\device information\call duration...

Link to comment
Share on other sites

εχω αγγλικη rom

πως μπορω στις επαφες να αλλαξω την αλφαβητο [δεξια] στα ελληνικα , ωστε να παταω το γραμμα και να βγαζει τα ελληνικες επαφες μου.

δηλ. να παταω στην αλφαβητο το Κ και να βγαζει ολες τις επαφες μου που αρχιζουν απο Κ

 

Den nomizw oti ginete me thn agglikh ROM auto pou zhtas...

Link to comment
Share on other sites

File mou giati den katalava ...ti ekrivos psaxneis?

 

Ean psaxneis ths exerxomenes klhseis sou...einai call history kai pata sto 3 eikonhdio..

 

Ean psaxneis to sunoliko xrono ton exerxomenon kleisewn tote einai ...start\setting\system\device information\call duration...

Ευχαριστω!! Τωρα τις ειδα. Βασικα ψαχνω να μηδενιζω τις εξερχομενες καθε μηνα. Αλλα απο εκει δεν πρεπει να μηδενιζονται. Υπαρχει αλλος τροπος μηδενισμου των εξερχομενων?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους,

 

ενδιαφερομαι να αγορασω το diamond, αλλα δεν εχω καταλαβει κατι (εχω καποιες αποριες).

 

ι) Για να εχει ελληνικο μενου (πληκτρολογιο κλπ) πρεπει να το αγορασω απο καπου συγκεκριμενα?

 

ιι) Θα μπορω να βαλω αλλα προγραμματα (destinator klp) χωρις να υπαρχει προβλημα εγγυησης?

 

ιιι) Σε καποια βιντεακια που το ειδα μου φανηκε να τρωει κατι κολληματα. Γενικα πως το βλεπετε να συμπεριφερεται?

 

ιv) το touch ειναι τοσο καλο οσο του iphone?

 

v) ποσο σας κραταει η μπατ.?

:)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους,

 

ενδιαφερομαι να αγορασω το diamond, αλλα δεν εχω καταλαβει κατι (εχω καποιες αποριες).

 

ι) Για να εχει ελληνικο μενου (πληκτρολογιο κλπ) πρεπει να το αγορασω απο καπου συγκεκριμενα?

 

Ean thes na exeis plhres ellhniko menu tha prepei na to pareis apo germano,oteshop h cosmote...mexri na kukloforisei kai sta alla magazia apo septembrio.

 

ιι) Θα μπορω να βαλω αλλα προγραμματα (destinator klp) χωρις να υπαρχει προβλημα εγγυησης?

 

Nai den exei kanena problhma me thn egguhsh opio programa kai na valeis..

 

ιιι) Σε καποια βιντεακια που το ειδα μου φανηκε να τρωει κατι κολληματα. Γενικα πως το βλεπετε να συμπεριφερεται?

 

Emena paizei mia xara den exw idietera problhmata.

 

ιv) το touch ειναι τοσο καλο οσο του iphone?

 

den xerw katholou apo to iphone..alla sto diamond se sxesei me alla touch einai polu kalo.

 

v) ποσο σας κραταει η μπατ.?

 

me kanonikh xrhsh tha sou vgalei 2 meres...ean to xezoumizeis mporei oute mia..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους,

 

ενδιαφερομαι να αγορασω το diamond, αλλα δεν εχω καταλαβει κατι (εχω καποιες αποριες).

 

ι) Για να εχει ελληνικο μενου (πληκτρολογιο κλπ) πρεπει να το αγορασω απο καπου συγκεκριμενα?

 

ιι) Θα μπορω να βαλω αλλα προγραμματα (destinator klp) χωρις να υπαρχει προβλημα εγγυησης?

 

ιιι) Σε καποια βιντεακια που το ειδα μου φανηκε να τρωει κατι κολληματα. Γενικα πως το βλεπετε να συμπεριφερεται?

 

ιv) το touch ειναι τοσο καλο οσο του iphone?

 

v) ποσο σας κραταει η μπατ.?

 

1) Είπαμε πολλές φορές να μη συγχέουμε τρία διαφορετικά πράγματα:

 

- πληκτρολόγιο Ελληνικά μπορείς να έχεις και μάλιστα χωρίς καν να αγοράσεις

- να είναι το touchflo3D Ελληνικά μπορείς να το έχεις επίσης χωρίς να αγοράσεις (είναι ένα μικρό "tweak")

- ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ (πχ. το start να λέει έναρξη), μόνο από ACE Hellas και δεν αγοράζεται μετά, ή το έχεις ή δεν το έχεις

 

2) δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑ τέτοιο θέμα - θέμα εγγύησης έχει σχέση μόνο με τι firmware του βάζεις και τον τρόπο που το βάζεις (να το πω απλά: με το ζόρι ή με νορμάλ τρόπο)

 

3) δεν μπορώ να απαντήσω

 

4) τι τελείως υποκειμενική και φλου ερώτηση είναι αυτή; δεν μπορώ να απαντήσω (ούτε κανείς υποθέτω)

 

5) δεν μπορώ να απαντήσω αλλά ότι και να λένε οι κάτοχοι η μπαταρία ΕΙΝΑΙ μικρή (απλά καταφέρνει να μην είναι όσο μικρή λένε τα 900mAh της)

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!! Τωρα τις ειδα. Βασικα ψαχνω να μηδενιζω τις εξερχομενες καθε μηνα. Αλλα απο εκει δεν πρεπει να μηδενιζονται. Υπαρχει αλλος τροπος μηδενισμου των εξερχομενων?

 

 

Den midenizoun akoma kai ean alaxeis ROM....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...