Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, μου δώσανε απο την δουλειά την συγκεκριμένη συσκευή. Επειδή δεν είχα ξανά windows mobile συσκευή είμαι ψιλοάσχετος. Έψαξα λίγο στο site αλλά οι σελίδες είναι πάρα πολλές οπότε θα κάνω κάποιες ερωτησούλες που λογικά θα έχουν ξαναγίνει...

Ποιό είναι το καλύτερο gps για την συσκευή?βασικά υπάρχει κάποια trial έκδοση για να δοκιμάσω?? όποιος έχει κάποιο λίνκ μπορεί να μου στειλεί pm :)

και κάτι ακόμη έκανα Log in στο messenger και έχω αποθηκεύσει τον λογαριασμό μου. Προσπαθώ να τον διαγράψω αλλά δεν μπορώ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας..

Προφανώς έκανα κάποια @#@#κία και διέγραψα και αρχεία που δεν έπρεπε γιατί από τότε ανοίγει μόνο προγράμματα που ήταν ενσωματωμένα στη ROM, δεν κάνει εγκατάσταση κανένα νεό πρόγραμμα και όταν προσπαθώ να ανοίξω ένα πρόγραμμα μου βγάζει το ακόλουθο μήνυμα: The file ... cannot be opened. Either it is not signed with a trusted certificate or one of its components cannot be found.

Καμιά ιδέα; (μήπως και γλιτώσω το Hard Reset)

Και κάτι ακόμα.. Είχε βγάλει κάποτε η HTC αναβάθμιση για τη ROM που φορούσε. Από 1.4 σε 2.03. Η ACE Hellas παρείχε τότε και ένα αρχειάκι που μετέφραζε στα ελληνικά.

Το έχει κάποιος φίλος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας..

Προφανώς έκανα κάποια @#@#κία και διέγραψα και αρχεία που δεν έπρεπε γιατί από τότε ανοίγει μόνο προγράμματα που ήταν ενσωματωμένα στη ROM, δεν κάνει εγκατάσταση κανένα νεό πρόγραμμα και όταν προσπαθώ να ανοίξω ένα πρόγραμμα μου βγάζει το ακόλουθο μήνυμα: The file ... cannot be opened. Either it is not signed with a trusted certificate or one of its components cannot be found.

Καμιά ιδέα; (μήπως και γλιτώσω το Hard Reset)

Και κάτι ακόμα.. Είχε βγάλει κάποτε η HTC αναβάθμιση για τη ROM που φορούσε. Από 1.4 σε 2.03. Η ACE Hellas παρείχε τότε και ένα αρχειάκι που μετέφραζε στα ελληνικά.

Το έχει κάποιος φίλος;

 

Για δες την ημερομηνια στην συσκευη σου, παρε backup τα βασικα και κανε hard reset.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μην το κανεις αυτο! Πηγα να το κανω μονος μου και τωρα δεν εχω τηλ... :( το digitizer ειναι κολλημενο στην οθονη με αποτελεσμα αν δεν εισαι τυχερος (οπως εγω) να σπασεις και την οθονη η και να κανεις αλλη ζημια. Εγω πχ γ@#($Α και την πλακετα.....

 

Εχω ανταλλακτικο οθονη και digitizer παντως τα οποια αν θες στα πουλαω για να βγαλω τα σπασμενα εως ενα βαθμο. Πες μου αν σε ενδιαφερει σε τι τιμη θα τα βρεις εξω.

 

Φιλε μου δυστυχως σημερα μπηκα κ ειδα το ποστ σου.τελικα ειχε σπασει η κ η οθονη κ ειχαν εγκλωβιστει υγρα μεταξυ αυτης κ digitizer.παρηγγειλα απο ebay ανταλλακτικα οθονη κομπλε κ τα πλαστικα της συσκευης και αλλαξα τα παντα.τωρα το διαμαντι ειναι κ παλι σαν καινουριο.κατεβασα κ εναν οδηγο assembly-deassembly και σε ενα 2 ωρο η συσκευη εγινε παλι σαν καινουρια.παρηγγειλα και μπαταρια καινουρια,θηκες σιλικονης και τωρα το λιγουρευομαι κ δεν θελω να το δωσω πισω στη γυναικα μου.το ειχα παρει κ εγω με ομαδικη αγορα απο το φορουμ οταν ειχε πρωτοβγει.ειχα κολλησει ασχημα μαζι του μεχρι που το εδωσα για το τοτε iphone 3g...σημερα παρελαβα κ ενα diamond

2 για να το κανω δωρο στον ανηψιο μου καθοτι την προηγουμενη βδομαδα του την επεσαν 3 αλλοδαποι κ με την απειλη μαχαιριου του πηραν το κινητο του.ομως ειναι θεμα ωρων να τους τσιμπησουμε γιατι στο κινητο ειχα βαλει εφαρμογη που μολις αλλαχτει η σιμ στελνει μνμ τις συντεταγμενες του κινητου κανοντας χρηση του onboard gps της συσκευης...ετσι σε συνεργασια με την ασφαλεια ν.σμυρνης τα κωλοπαιδα σημερα θα μαγγωθουν....κ καλα θα παθουν.παιδια σωτηρια εφαρμογη.

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είχε βγάλει κάποτε η HTC αναβάθμιση για τη ROM που φορούσε. Από 1.4 σε 2.03. Η ACE Hellas παρείχε τότε και ένα αρχειάκι που μετέφραζε στα ελληνικά.

Το έχει κάποιος φίλος;

 

http://www.imobile.gr/downloads.php?do=file&id=71

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μολις απεκτησα ενα διαμαντι και εγω ... Επειδη ειμαι αρκετα αρχαριος στα windows mobile μπορειτε να μου προτεινεται καποια συγκεκριμενη και λειτουργικη rom? ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

 

εγω εδω και ενα χρονο+ ειμαι με την panosh. εχει βγαλει κατι αλλο απο τοτε που το γυρισε στο hd >? αν και βεβαια δεν εχω κανενα προβλημα με αυτη οποτε δεν βλεπω και το λογο να την αλλαξω... απλα για καμια αλλαγη....:D

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μολις απεκτησα ενα διαμαντι και εγω ... Επειδη ειμαι αρκετα αρχαριος στα windows mobile μπορειτε να μου προτεινεται καποια συγκεκριμενη και λειτουργικη rom? ευχαριστω εκ των προτερων

 

Θα συνιστούσα να μείνεις με την official μέχρι να περάσει ο χρόνος της εξοικείωσης και θα έρθει μόνη της η ανάγκη για κάτι διαφορετικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Είμαι κάτοχος του Διαμαντιού εδώ και 15 μήνες κι ενώ όταν το πήρα είχα διαβάσει χωρίς υπερβολή τις μισές σελίδες, δεν είχα από τότε χρόνο να διαβάσω το άλλο μισό και ούτε τώρα τον έχω.

 

Χθες το πρωί χρειάστηκα να το πάρω στα χέρια μου και διαπίστωσα ότι ενώ από το comm manager άνοιξα το τηλέφωνο δεν είχε σήμα. Όσο κι αν προσπάθησα δε βρίσκει δίκτυο και μου γράφει:

 

Σφάλμα δικτύου. Δεν είναι δυνατή η ανάγνωση ρυθμίσεων από το δίκτυο. Δοκιμάστε να προβάλετε τις ρυθμίσεις αργότερα ή αποσυνδέστε τη σύνδεση δεδομένων και δοκιμάστε ξανά.

Ούτε έχω δοκιμάσει να φορέσω άλλη έκδοση πέρα από αυτή που είχε ούτε έβαλα πρόσφατα κάποιο πρόγραμμα που να πω ότι το επηρέασε. Ξέρετε τί μπορεί να συμβαίνει;

 

ΥΓ: Έκανα μια αναζήτηση στην ενότητα για θέματα δικτύου αλλά δε βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πάιδες!!Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς υπόψιν του κανέναν καλο browser που να υποστηρίζει flash player.Είχα το Skyfire, όντως πολύ καλό, αλλά για από 1/7 σταμάτησαν τη λειτουργία του στην Ελλάδα, άγνωστο γιατί.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα πάιδες!!Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς υπόψιν του κανέναν καλο browser που να υποστηρίζει flash player.Είχα το Skyfire, όντως πολύ καλό, αλλά για από 1/7 σταμάτησαν τη λειτουργία του στην Ελλάδα, άγνωστο γιατί.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3123348#post3123348

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Athanaso, πάντα έτοιμος. Θα το κατεβάσω και θα το κοιτάξω. Θέλει κάτι extra πέρα απο την εγκατάσταση του cab?
Link to comment
Share on other sites

athanaso77, εσύ που έχεις βοηθήσει τόσους και τόσους και κατέχεις τα πάντα με το Διαμάντι, έχεις κάποια ιδέα τί μπορεί να συμβαίνει στην περίπτωσή μου και δε δείχνει καθόλου σήμα παρόλο που το έχω ανοιχτό; Είχα γράψει 4-5 post παραπάνω.

Σ΄ ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν έχεις καθόλου τηλέφωνο? Το κάνει μόνιμα? Ή βρίσκει σήμα και το χάνει?

Έχεις δοκιμάσει άλλη sim? Αυτή η sim που στο διαμάντι δεν παίζει, σε άλλο κινητό παίζει κανονικά?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
athanaso77, εσύ που έχεις βοηθήσει τόσους και τόσους και κατέχεις τα πάντα με το Διαμάντι, έχεις κάποια ιδέα τί μπορεί να συμβαίνει στην περίπτωσή μου και δε δείχνει καθόλου σήμα παρόλο που το έχω ανοιχτό; Είχα γράψει 4-5 post παραπάνω.

Σ΄ ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Όπως σωστά ρωτάει η Ελένη ακριβώς από πάνω... Έχεις δοκιμάσει άλλη sim στη συσκευή σου; Εάν δεν δουλεύει με καμία sim, hard reset έχεις δοκιμάσει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν έχεις καθόλου τηλέφωνο? Το κάνει μόνιμα? Ή βρίσκει σήμα και το χάνει?

Έχεις δοκιμάσει άλλη sim? Αυτή η sim που στο διαμάντι δεν παίζει, σε άλλο κινητό παίζει κανονικά?

 

eltsele η sim σε άλλο κινητό δουλεύει, το διαμάντι με άλλη sim δε δουλεύει. Είναι μόνιμη η κατάσταση, καθόλου σήμα.

 

Hard reset θα κάνω την Τρίτη όταν βρω λίγο χρόνο! Σας ευχαριστώ για την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Hard reset θα κάνω την Τρίτη όταν βρω λίγο χρόνο! Σας ευχαριστώ για την ώρα.

 

Προφανώς το hard reset είναι μονόδρομος για να αποφανθούμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να το λες εσύ, κάτι θα ξέρεις παραπάνω. Απλώς, δεν το έκανα από την αρχή ευελπιστώντας ότι μπορεί να είναι κάτι απλό που δεν το ήξερα. Όταν το κάνω θα ενημερώσω.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρηκα λίγο χρόνο κι έκανα hard reset και το πρόβλημα παραμένει. Αύριο το πηγαίνω για service.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εν αναμονη του μηλου ξεμεινα με ενα διαμαντι :p , υπαρχει καποιος καλος μετρητης δεδομενων ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια καλησπερα εν αναμονη του μηλου ξεμεινα με ενα διαμαντι :p , υπαρχει καποιος καλος μετρητης δεδομενων ?

 

Spb Wireless Monitor. Ο καλύτερος στο είδος του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστω δεν ειναι δωρεαν ετσι ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...