Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εγω εχω ενα προβλιμα με το internet

εχω cosmote whats up και θελω να μπω σε σελιδες οπως το facebook με το WAP-GPRS

αλλα μου δειχνει "Σφαλμα συνδεσης"

μηπωσ ξερετε καποιεσ ριθμησεις για να μπορω να μπω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια οποιος ενδιαφερεται να παρει το κινητο περασα σημερα απο τα public του πειραια και το ειχε προσφορα 199 ευρω με ελληνικο μενου κανονικα.:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχω ενα προβλιμα με το internet

εχω cosmote whats up και θελω να μπω σε σελιδες οπως το facebook με το WAP-GPRS

αλλα μου δειχνει "Σφαλμα συνδεσης"

μηπωσ ξερετε καποιεσ ριθμησεις για να μπορω να μπω?

 

έχω και εγώ πρόβλημα να μπω στο WAP-GPRS με Vodafone CU

μου έχουν κάνει την ενεργοποίηση αλλά τίποτα, δεν εχω καταφερει να συνδεθω

καμια ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

εγω τελικα παιδες το αποχωριστηκα και πηγα σε omnia2 ..

 

δεν λεω καλο χρυσο το diamond αλλα η μπαταρια του ...πληγη ανοιχτη

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

εγω τελικα παιδες το αποχωριστηκα και πηγα σε omnia2 ..

 

δεν λεω καλο χρυσο το diamond αλλα η μπαταρια του ...πληγη ανοιχτη

Δυστηχως μεγαλο προβλημα αυτο....καθε 1,5 μερα θελει φορτισμα:(

Link to comment
Share on other sites

εγω τελικα παιδες το αποχωριστηκα και πηγα σε omnia2 ..

 

δεν λεω καλο χρυσο το diamond αλλα η μπαταρια του ...πληγη ανοιχτη

 

E γιατι δεν επερνες την xtended? Εγω την εβαλα και σωθηκα! Ασε που εχει και ματ καπακι και δειχνει καλυτερο πλεον :D

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

E γιατι δεν επερνες την xtended? Εγω την εβαλα και σωθηκα! Ασε που εχει και ματ καπακι και δειχνει καλυτερο πλεον :D

 

γιατι βρηκα την ευκαιρια να παω σε πιο μεγαλη οθονη .με βολευει παραπανω χωρις απαραιτητα να με πειραζει το μεγεθος του κινητου .

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

E γιατι δεν επερνες την xtended? Εγω την εβαλα και σωθηκα! Ασε που εχει και ματ καπακι και δειχνει καλυτερο πλεον :D

Αυτο που ακριβως μπορεις να το αγορασεις??Μονο απο ebay??Απο τιμη που περιπου κυμαίνεται????

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτο που ακριβως μπορεις να το αγορασεις??Μονο απο ebay??Απο τιμη που περιπου κυμαίνεται????

 

http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trksid=p3984.m38.l1313&_nkw=diamond+extended&_sacat=See-All-Categories

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλη λυση και οικονομικη...αλλα χανει πολυ το κινητο απο αισθητικης αποψης,δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ψανω απο που να βρω την τελευταια επισημη rom της ace hellas για το diamond επισης εναν οδηγο για να την περασω.

Το κινητο το πηρα μεταχειρισμενο με cooked ρομ επανω αλλα δεν με βολευει. Ξερετε επισης πως γινεται να το επαναφερω σε κατασταση εγγυησης?

Σιγουρα εχει απαντηθει η ερωτηση μου αλλα ψαχνω εδω και ωρα και δεν βρισκω.

ΠΑΟΚ παντου!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς την επίσημη ελληνική ROM της ACE Hellas δεν μπορείς να την περάσεις γιατί δεν υπάρχει αμιγώς ελληνική όπως γίνεται στις καινούργιες συσκευές, αλλά η ACE Hellas περνάει ένα αρχείο και εξελληνίζει την υπάρχουσα αγγλική. Αυτό το αρχείο δεν μπορεί να μπει σε μη ελληνικές συσκευές μιας και κάνει έλεγχο του ΙΜΕΙ για να δει εάν πρόκειται για ελληνικές συσκευές που έχουν περάσει από ACE Hellas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To τηλεφωνο ειναι ελληνικο απο ace hellas. Δεν γινεται δηλαδη να την κανω ελληνικη γνησια? Τουλαχιστον μια καλη cooked με ελληνικα και εναν οδηγο για να την αλλαξω ξερεις που μπορω να βρω? Δεν γινεται να το επαναφερω σε κατασταση εγγυησης?
ΠΑΟΚ παντου!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To τηλεφωνο ειναι ελληνικο απο ace hellas. Δεν γινεται δηλαδη να την κανω ελληνικη γνησια? Τουλαχιστον μια καλη cooked με ελληνικα και εναν οδηγο για να την αλλαξω ξερεις που μπορω να βρω? Δεν γινεται να το επαναφερω σε κατασταση εγγυησης?

 

Εάν είναι ελληνική η συσκευή φυσικά και μπορείς να βάλεις την official ROM της ACE Hellas...

 

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=9495

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ. Δηλαδη μετα απο αυτη τη διαδικασια θα ισχυει η εγγυηση κανονικα η πρεπει να κανω και κατι αλλο.
ΠΑΟΚ παντου!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε ευχαριστω πολυ. Δηλαδη μετα απο αυτη τη διαδικασια θα ισχυει η εγγυηση κανονικα η πρεπει να κανω και κατι αλλο.

 

Πρέπει να επαναφέρεις το stock SPL (δηλαδή να την ξανακλειδώσεις τη συσκευή σου) για να ισχύει η εγγύηση κανονικά. Δες εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα συμβατοτητα με Mac τι παιζει ρε παιδια... μπορω να κανω αναβαθμιση η πρεπει να παω σε windows:mad:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οσον αφορα συμβατοτητα με Mac τι παιζει ρε παιδια... μπορω να κανω αναβαθμιση η πρεπει να παω σε windows:mad:

 

Πρέπει να πας αποκλειστικά σε windows για να κάνεις αναβάθμιση ROM.

 

Για συγχρονισμό απλά υπάρχει και το syncmate.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σε ολους.θα ηθελα την γνωμη σας για την επομενη αγορα κινητου.διαμαντακι 2 η apple 3gs.ευχαριστω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σε ολους.θα ηθελα την γνωμη σας για την επομενη αγορα κινητου.διαμαντακι 2 η apple 3gs.ευχαριστω

 

Χμμμ...πιστεύω ότι η απάντηση είναι υποκειμενική και επιπλέον ίσως να είμαστε off topic. Προσωπικά μάλλον θα αγόραζα το 3GS. Το θεωρώ το κινητό με το καλύτερο touch screen και σίγουρα τα γρηγορότερο. Πάντως και το διαμάντι να αγοράσεις νομίζω ότι θα το ευχαριστηθείς.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια καλησπερα σε ολους.θα ηθελα την γνωμη σας για την επομενη αγορα κινητου.διαμαντακι 2 η apple 3gs.ευχαριστω

 

Χμμμ...πιστεύω ότι η απάντηση είναι υποκειμενική και επιπλέον ίσως να είμαστε off topic. Προσωπικά μάλλον θα αγόραζα το 3GS. Το θεωρώ το κινητό με το καλύτερο touch screen και σίγουρα τα γρηγορότερο. Πάντως και το διαμάντι να αγοράσεις νομίζω ότι θα το ευχαριστηθείς.

 

Αυτές οι συζητήσεις γίνονται αποκλειστικά στους Διαξιφισμούς. Συνέχεια εκεί και ας μην βγούμε περαιτέρω off topic εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μια γνωμη ρε παιδια.εχω το διαμαντι αγορασμενο απο wind πριν ενα χρονο με αποδειξη αγορας και εγγυηση στο κουτι του.εχει δουλεψει 2 μηνες μονο και θελω να το πουλησω.ποια ειναι η τιμη του περιπου??

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από 150 μέχρι 200 ευρώ δίνεται στα μεταχειρισμένα αναλόγως την κατάσταση, την προέλευση (ελληνικό ή μη) κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...