Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως κανω αναβαθμηση??? και που ειναι το gps?

 

Ποιο εχεις το Ελληνικο? Μεσα στην συσκευη:p

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πως κανω αναβαθμηση???

 

Καλημερα :)

Κατεβαζεις το αρχειο της αναβαθμισης ,αναλογα με την συσκευη που

εχεις ,αν ειναι Ελληνικη , απο ACE .

 

και που ειναι το gps?

Τι ? Δεν ειχε μεσα το κουτι ? :p:tease:

 

 

Επαναλαμβανω για καποιους ::

 

 

************************************************************

Καλο ειναι να μην κανεις συνεχομενα μηνυματα ,να χρησιμοποιεις την Τροποποιηση

http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif

καθως επισης και την Πολλαπλη Παραθεση http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/multiquote_off.gif

************************************************************

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και που ειναι το gps?

 

Den yparxei kati na kaneis. Energopoieitai aftomata otan anoikseis tin katallili efarmogi pou to xrisimopoiei.

 

Επαναλαμβανω για καποιους ::

 

 

************************************************************

Καλο ειναι να μην κανεις συνεχομενα μηνυματα ,να χρησιμοποιεις την Τροποποιηση

http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif

καθως επισης και την Πολλαπλη Παραθεση http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/multiquote_off.gif

************************************************************

 

Den eixa antilifthei oti apefthynosoun se mena. Sebasto.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιες cooked ROMs έχω δει κάποια σχετική βελτίωση πάντως! :rolleyes:

 

Δεν είναι απαραίτητο, υπάρχει στο xda το registry tweak και επίσης με το Diamond TF3D Config 0.6.7

και το Celogeek TF3D Custom Config Tweak [ 20080813 ] μπορείς να κάνεις το registry tweak για να δυναμώσει το ηχειάκι..

 

Εγώ πλέον δηλώνω πλήρως ευχαριστημένος από το διαμαντάκι μου.... μόνο καφέ που δεν του έμαθα ακόμα να μου κάνει.

:D

 

Καμια καλη θηκη για το διαμαντι που βρισκουμαι?Καποια απο κανα ελληνικο καταστημα..οχι ebay και ιστοριες για μια θηκη..Εχει κανεις τιποτα υποψιν του??

Οχι θηκη σιλικονης φυσικα...καποια καλη που να το καλυπτει ολο...

Δες αυτην .. άκουσα πολύ καλά λογάκια http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=156110

Εγώ για την ώρα χρησιμοποιώ του 3300 (κολυμπάει λίγουλάκι μεσα... αλλά τεσπα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είναι απαραίτητο, υπάρχει στο xda το registry tweak και επίσης με το Diamond TF3D Config 0.6.7

και το Celogeek TF3D Custom Config Tweak [ 20080813 ] μπορείς να κάνεις το registry tweak για να δυναμώσει το ηχειάκι..

 

Den amfibalw... exw omws kapoies amfibolies sti leitourgia aftwn twn programmatwn oson afora ti genikoteri symperifora tis syskevis meta ti xrisi tous.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Den amfibalw... exw omws kapoies amfibolies sti leitourgia aftwn twn programmatwn oson afora ti genikoteri symperifora tis syskevis meta ti xrisi tous.

Μία από τα ίδια.. γι αυτό ακριβως αλλάζω αποκλειστικά και μόνο τα απαραίτητα και οχι διάφορα άλλα που έχουν

πχ: tweak για μεγαλύτερη ταχύτητα, για την αλλαγή των καρτέλων στο τ3d κτλ

Link to comment
Share on other sites

pou kai pos pirazoume tin registry gia to ixio????

 

Επειδή οι οδηγίες είναι πάνω από μία σελίδα και αρκετά μπερδεμένες θα σου πρότεινα να κατεβάσεις τα 2 προγραμματάκια που έγραψα παραπάνω και να το αλλαξεις από εκεί.

Κατα προτίμηση άλλαξε τις ιδιότητες για τον ήχο και μην πειράξεις τπτ άλλο αν δεν είσαι 100% σίγουρος για το τι κανεις.

Στα λινκ που έδωσα έχει αναλυτικότατες πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα στο download center και κατεβασα εβαλα την τελευταια rom στο διαμαντι μου (η 1.93 ηταν),τωρα πρεπει να κατεβασω τα ελληνικα οπως λεει η σελιδα,ειναι το βημα 2,τα κατεβαζω το αποσυμπιεζω αλλα μου λεει να το ανοιξω με καποιο προγραμμα, τι προγραμμα χρειαζομαι???

 

επισης στο κινητο το μονο που λεει για gps ειναι μονο το quick gps, δεν εχει κατι με χαρτες....

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τα κατεβαζω το αποσυμπιεζω αλλα μου λεει να το ανοιξω με καποιο προγραμμα, τι προγραμμα χρειαζομαι???

 

Oi odigies sto site forum tis ACE Hellas einai ksekathares. Den anaferei kati tetoio pou les. To mono pou leei einai na exeis kanei sygxronismo gia na dei to PC ti syskevi sou.

 

επισης στο κινητο το μονο που λεει για gps ειναι μονο το quick gps, δεν εχει κατι με χαρτες....

 

Oi xartes me to logismiko ploigisis den perilambanontai sto paketo pou agorases. Prepei na tous baleis esy ksexwrista.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα στο download center και κατεβασα εβαλα την τελευταια rom στο διαμαντι μου (η 1.93 ηταν),τωρα πρεπει να κατεβασω τα ελληνικα οπως λεει η σελιδα,ειναι το βημα 2,τα κατεβαζω το αποσυμπιεζω αλλα μου λεει να το ανοιξω με καποιο προγραμμα, τι προγραμμα χρειαζομαι???

 

επισης στο κινητο το μονο που λεει για gps ειναι μονο το quick gps, δεν εχει κατι με χαρτες....

Οδηγίες εγκατάστασης ελληνικών

ΜΕΡΟΣ 2ο :

 

Εγκατάσταση ελληνικών(extended ROM)

 

Για να κατεβάσετε το αρχείο των ελληνικών θα πρέπει να μπείτε στο Download Center.

 

(Προσοχή!!! Τα ελληνικα θα πρέπει να τα εγκαταστήσουμε αφού έχει ολοκληρωθεί το 1ο ΜΕΡΟΣ.)

 

 

Αφου ολοκληρωθεί το download του αρχείου θα πρέπει να ακολουθήσουμε τα παρακάτω.

 

Για την εγκατάσταση θα πρέπει να αποσυμπιέσετε το αρχείο και να το τρέξετε απο τον υπολογιστή ενώ η συσκευή είναι συγχρονισμένη με τον υπολογιστή μέσω του ActiveSync(αν ο υπολογιστής σας έχει Windows XP) ή μέσω του Windows Mobile Device Center(αν ο υπολογιστής σας έχει Windows Vista).

 

Μετά επιλέγετε Install Now (Εγκατάσταση) για να ξεκινήσει η εγκατάσταση.

 

Σε περίπτωση που αντιμετωπίζετε πρόβλημα (μπορεί να συμβεί με τα Vista) υπάρχει και ένα δεύτερο αρχείο "χωρίς Installer", το οποίο πρέπει να το κατεβάσετε, αποσυμπίεσετε και να αντιγράψετε στη συσκευή σας το αρχείο pkg. Στη συνέχεια θα πρέπει να το εκτελέσετε και να επιλέξετε το Install Now (Εγκατάσταση)

 

Η συσκευή θα κάνει μία επανεκκίνηση για να γίνει η εγκατάσταση και μόλις ολοκληρωθεί θα επανεκκινήσει για δεύτερη φορά.

 

 

Τέλος, θα πρέπει να κάνετε hard reset πηγαίνοντας Start > Settings - System > Clear Storage.

 

Θα πρέπει να κάνετε Clear Storage και όχι να πάτε στο Settings και να αλλάξετε τη γλώσσα στα Ελληνικά.

Εαν δεν κάνετε Clear Storage η συσκευή σας δε θα δουλεύει σωστά καθώς δεν θα έχει ολοκληρωθεί η αναβάθμιση!

 

Πρόγραμμα με χάρτες δεν παρέχεται. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις όποιο πρόγραμμα θέλεις. Οι περισότεροι χρησιμοποιούν destinator ή IGO 8 τα οποία είτε τα αγοράζεις, είτε τα "αγοράζεις" απο το γνωστό μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Oi odigies sto site forum tis ACE Hellas einai ksekathares. Den anaferei kati tetoio pou les. To mono pou leei einai na exeis kanei sygxronismo gia na dei to PC ti syskevi sou.

 

 

 

ισως δεν το εθεσα κανονικα..... το κατεβαζω το προγραμμα, αλλα για να εκτελεστει χρειαζεται κατι αλλο, πως ενα τραγουδι χρειαζεται το wmp για να παιξει ,ετσι και αυτο,απλως δεν ξερω τι να επιλεξω...

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ισως δεν το εθεσα κανονικα..... το κατεβαζω το προγραμμα, αλλα για να εκτελεστει χρειαζεται κατι αλλο

 

Poio programma katebases? Ena arxeio einai. Ti kataliksi exei?

 

Logika tha einai ena sympiesmeno arxeio. Aposympiese to ston ypologisti sou kapou me to WinRAR kai meta treksto.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Poio programma katebases? Ena arxeio einai. Ti kataliksi exei?

 

παταω το dl να το κατεβασω, και με μου λεει, εχετε επιλεξει να ανοιξετε το htc_touch wich is application\zip from htc.com.gr, και πιο κατω ρωταει τι θελετε να κανει ο firefox , open with or save file???

 

τι να κανω??? εχει κανεις msn???

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παταω το dl να το κατεβασω, και με μου λεει, εχετε επιλεξει να ανοιξετε το htc_touch wich is application\zip from htc.com.gr, και πιο κατω ρωταει τι θελετε να κανει ο firefox , open with or save file???

 

To swzeis ston ypologisti sou, kai me to WinZip h' to WinRAR (pou tha ta breis sto internet kai tha to egkatastiseis sto PC sou) tha to aposympieseis pali ston ypologisti sou.

 

Meta afou tha exeis idi kanei sygxronismo ti syskevi sou me ton PC sou me to ActiveSync tha trekseis to arxeio pou aposympieses.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To swzeis ston ypologisti sou, kai me to WinZip h' to WinRAR (pou tha ta breis sto internet kai tha to egkatastiseis sto PC sou) tha to aposympieseis pali ston ypologisti sou.

 

Meta afou tha exeis idi kanei sygxronismo ti syskevi sou me ton PC sou me to ActiveSync tha trekseis to arxeio pou aposympieses.

 

το εκανα αλλα μου βγαζει μηνυμα λαθους οτι το file has been change

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλα μου βγαζει μηνυμα λαθους οτι το file has been change

 

Μήπως το έκανες ήδη εγκατάσταση στο diamond? πρέπει μετά να κάνεις hardreset απο τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έκανες ήδη εγκατάσταση στο diamond? πρέπει μετά να κάνεις hardreset απο τις ρυθμίσεις.

 

οχι δεν το εκανα.... μηπως ειναι το προβλημα που λεει με τα vista??, κατεβαζω το αλλο,χωρις installer,πως ομως θα αντιγραψω το αρχειο pkg στο κινητο μου?

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που εχει windows λειτουργικο και μπαινει στο internet πρεπει να εχει και ενα καλο antivirus.Σωστα;

Εαν ναι ποιο ειναι αυτο που προτεινετε;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απο την στιγμη που εχει windows λειτουργικο και μπαινει στο internet πρεπει να εχει και ενα καλο antivirus.Σωστα;

 

Thewritika nai. Praktika de xrisimopoiei kanenas mas omws kai den exoun anaferthei tetoiou eidous problimata.

 

Ean epimeneis pantws yparxoun epiloges pou apla tha epibarynoun tin apodosi tis syskevis sou.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβαθμιση 1.93 το hard reset στο τελος μπορουμε να το αποφυγουμε;

Και ενα καλο προγραμμα για backup;

Και κατι ακομα.Αυτη την αναβαθμιση συμφερει να την κανουμε η καλυτερα το αφηνουμε ως εχει;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ,μόλις το πηρα και γω απο e-shop,οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες να δουμε τη συνέχεια .Είναι το πρώτο μου κινητο σαυτην την κατηγορία και εχω ψιλομπερδευτει λίγο.Αν και εχει ελληνικο μενου (??)δεν βρισκω πως γραφουμε με ελληνικους χαρακτήρες και δευτερον μερικες επαφες που εχω αποθηκευσει στην sim τις εμφανιζει κινεζικα.!Πάντως μπορώ να πώ οτι εχει πολλες ομοιότητες με το iphone!!
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβαθμιση 1.93 το hard reset στο τελος μπορουμε να το αποφυγουμε;

Και ενα καλο προγραμμα για backup;

 

Από τη στιγμή που κάνεις αναβάθμιση στη ROM, χάνεις ό,τι έχει η μνήμη της συσκευής σου και μόνο. Ο,τι έχει στην internal storage παραμένει ανέπαφο.

 

Εαν έχεις πάρει το κινητό από την Ace Hellas, τότε στα συνοδευτικά cd σου δίνουν και sprite backup το οποίο και θεωρώ κορυφαίο. Εναλλακτικά υπάρχει και το spb backup.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...